Zapalenie macicy + antybiotyki i... co dalej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Zadbaj o zdrowie intymne

Notka

Zadbaj o zdrowie intymne Wiesz, w jaki sposób skutecznie i bezpiecznie zadbać o swoje zdrowie intymne? Nasz ekspert rozwieje Twoje wątpliwości!

 
 
Narzędzia
Stary 2014-06-30, 01:04   #1
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594

Zapalenie macicy + antybiotyki i... co dalej?


Niecałe 2 tygodnie temu lekarz zdiagnozował u mnie zapalenie macicy (jeśli dobrze zrozumiałam, to śluzówki szyjki?). Zapisał mi trzy leki: doustnie azycynę (której nie skończyłam, ponieważ dostałam tak mocnej zgagi, że wylądowałam na opiece całodobowej...) - przerwałam gdy zostały mi 3 tabletki (na 3 dni), jednocześnie jakiś antybiotyk dopochwowy, po którego zakończeniu miałam przeciwgrzybiczo Macmiror Complex 500, który obecnie biorę (jestem w połowie). Dodatkowo zupełnie przypadkiem wyszło, że na czas leczenia zrobiłam przerwę w braniu tabletek antykoncepcyjnych (Ovulastan). Niepokoi mnie fakt, że... nadal odczuwam to zapalenie. Boli mnie podbrzusze, a przy aplikacji obecnych globulek czuję, że jestem w środku opuchnięta. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego kuracja nie działa? A może działa tylko ja mam wrażenie, że coś nie gra? Na tydzień-dwa przed wizytą u ginekologa robiłam profilaktyczne badania i wszystko wyszło ok (tylko eozynofile powyżej normy).

P.S. Zapalenie nie jest wynikiem żadnego zabiegu ani poronienia, pojawiło się "znikąd".
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 20:30   #2
Jacek Tulimowski
Raczkowanie
 
Avatar Jacek Tulimowski
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 75
Dot.: Zapalenie macicy + antybiotyki i... co dalej?

Po pierwsze na jakiej podstawie ustalono rozpoznanie, czy był wykonany posiew ze ścian pochwy, czy było wykonane badanie USG dopochwowe. Rozpoznanie zapalenia jamy macicy to poważne rozpoznanie-wymaga antybiotykoterapii ale podania pełnej dawki, w przypadku złej tolerancji zmiany leku na inny. Proponuję wizytę u ginekologa kontrolę-ustalenie postępowania.
Jacek Tulimowski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 20:52   #3
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Zapalenie macicy + antybiotyki i... co dalej?

Diagnoza była wykonania na podstawie zwykłego badania na fotelu + USG dopochwowego.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Zadbaj o zdrowie intymne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-30 21:52:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.