Jak często piszecie z TŻtem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-19, 13:56   #1
Annngina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 3

Jak często piszecie z TŻtem?


Hej Dziewczyny!
Jak to jest u Was z pisaniem z drugą połówką? I ogólnie z utrzymywaniem kontaktu poza spotkaniami.

My jesteśmy ze sobą króciutko, bo ok dwa miesiące. I na początku pisaliśmy bardzo dużo, bardzo długie i ciekawe wiadomości, poznawaliśmy swoje spojrzenia na różne sprawy czy upodobania. Później jakoś coraz mniej, ale częściej się spotykamy. I teraz czuję, że on tak często nie chce ze mną pisać (chociaż jak go trochę podpytałam to powiedział, że bardzo lubi ze mną pisać i że chce ze mną pisać). Zazwyczaj ja inicjuję rozmowę. Często on pierwszy np. rano napisze na przywitanie, ale tylko "Dzień dobry" czy "miłego dnia". Jak ja zagadam co słychać, jak mu mija dzień, jakie ma plany na resztę dnia lub w ogóle cokolwiek innego - to bez problemu odpisuje i opowiada, zapyta jak to wygląda u mnie. Ale dużo rzadziej sam z siebie zagaduje niż początkowo.

W którymś momencie on poprosił mnie na spotkaniu o numer (ale trochę dziwnie to ogarnął - że mam mu później wysłać, a ja przez to że dziwnie to wyszło nie wysłałam). Ponowił pytanie przy kolejnym spotkaniu i znowu, żebym mu wysłała. Chciałam od razu jak wrócę, ale zapomniałam i dopiero dzień czy dwa później wysłałam (czekałam na dobry moment ale nie mogłam znaleźć więc po prostu napisałam, że nadrabiam zaległości i wysyłam). On odpisał, że trzeci raz by już nie prosił, bo wie że ja nie zapominam o takich rzeczach, i że pomyślał, że się wygłupił i że może za szybko na kontakt telefoniczny. Po paru godzinach zadzwonił, ale byłam zajęta więc nie pogadaliśmy i tego samego dnia później ja zadzwoniłam. I w sumie od tej pory jeśli rozmawiamy przez telefon to raczej z mojej inicjatywy - albo piszę żeby się na rozmowę umówić, albo jak wieczorem piszemy w realnym czasie to po prostu w trakcie dzwonię. I zawsze pogadamy sobie godzinkę czy nawet dłużej i chętnie rozmawia. Sam też kiedyś na spotkaniu wspomniał (chyba nawet nie raz), że mogę dzwonić zawsze kiedy chcę, nawet jak ma nocki w pracy bo i tak nie ma problemu, żeby wyjść i pogadać. Tylko dlaczego on sam nie dzwoni pierwszy? Ogólnie raczej lubi rozmawiać przez telefon, nie ma "obaw" przed rozmowami telefonicznymi, co jest częste w dzisiejszych czasach.

Ja jestem przyzwyczajona z poprzednich związków do tego, że jednak częściej ze sobą piszemy czy dzwonimy (i jakby nie miałam uczucia nigdy, że to głównie z mojej inicjatywy). Nie chodzi mi o pisanie 24h i zdziwienie, że ktoś nie odpisuje przez pewien czas. Tylko tak w ogóle, jakiś rozmów o codzienności, dzielenia się spostrzeżeniami, przemyśleniami, opowiadaniem zabawnych historii z dnia czy tego, co się akurat przeczytało czy usłyszało.

Poza tym aspektem wszystko jest jak najbardziej w porządku i nie mam innych zastrzeżeń co do naszego związku więc nie doszukiwałabym się jakichś podstępów
Bardziej chciałam zapytać jak to wgląda u Was w związkach, czy to normalne i powszechne, że faceci rzadziej chcą pisać. Może on po prostu taki jest, a my dopiero do siebie docieramy i musimy wypracować wspólnie model komunikacji
Annngina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 14:58   #2
dfa92456d73d4ef7a78ce2327709265e19ebf5a3_60cd257269584
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 276
Dot.: Jak często piszecie z TŻtem?

Cytat:
Napisane przez Annngina Pokaż wiadomość
Bardziej chciałam zapytać jak to wgląda u Was w związkach, czy to normalne i powszechne, że faceci rzadziej chcą pisać. Może on po prostu taki jest, a my dopiero do siebie docieramy i musimy wypracować wspólnie model komunikacji
No, kwestia dogadania, ja nie lubię pisać, dla mnie telefon to narzędzie do załatwiania spraw. Odpisuje ale często rzucam telefon, nie noszę przy tyłku także trochę to trwa.
Pogadaj z nim i tyle, powiedz czego oczekujesz.
dfa92456d73d4ef7a78ce2327709265e19ebf5a3_60cd257269584 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 18:34   #3
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Jak często piszecie z TŻtem?

Cytat:
Napisane przez Annngina Pokaż wiadomość
Ja jestem przyzwyczajona z poprzednich związków do tego, że jednak częściej ze sobą piszemy czy dzwonimy (i jakby nie miałam uczucia nigdy, że to głównie z mojej inicjatywy).
I o czym ma to niby świadczyć?
Te związki mimo większej częstotliwości kontaktów jakoś nie przetrwały.


Dlaczego nie powiesz chłopakowi, że byłoby ci miło, gdyby częściej się do ciebie odzywał?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 09:40   #4
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 372
Dot.: Jak często piszecie z TŻtem?

Jak często się spotykacie?
Zrozumiałe jest, że im częstsze są spotkania, tym mniej intensywny będzie kontakt telefoniczny. Sama nie przepadam za dłuższymi rozmowami przez telefon czy przeciągającym się pisaniem, wolę rozmawiać na żywo. Natomiast oczekiwałabym w tej sytuacji, że chłopak będzie inicjował krótki kontakt w ciągu dnia i nie odzywałabym się sama tak często, jeśli nie widziałabym wzajemności. Po prostu powiedz chłopakowi o swoich oczekiwaniach, że ważne jest dla Ciebie, aby częściej odzywał się pierwszy, spytaj, jak on widzi tę sprawę.
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 22:07   #5
dieRaserei
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 461
Dot.: Jak często piszecie z TŻtem?

Jak nie mieszkałam z moim obecnym mężem to poza 'dzień dobry' rzadko pisaliśmy, co mi zresztą powiedział wprost - że woli rozmawiać niż pisać i albo rozmawialiśmy codziennie albo co 2 dni. Pisałam do niego tylko, jeśli faktycznie coś się stało, chciałam czymś się podzielić od razu, ale nie po to, żeby zapytać np co robi, bo przecież wiedziałam np że jest w pracy, a jak mu minął dzień i tak mogłam się dowiedzieć wieczorem podczas rozmowy.
__________________
...co było, nie zniknie, nie przeminie z wiatrem,
zakotwiczyło w sercu, stało się teatrem,
teatrem wspomnień, których nie da się zapomnieć..
dieRaserei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 22:49   #6
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Jak często piszecie z TŻtem?

Ja jestem typem piszącym dużo i oczekuję równie dużego zaangażowania z drugiej strony, ale to trzeba po prostu znaleźć podobną osobę i mówić o swoich oczekiwaniach od początku. Natomiast rozumiem jak ktoś jest zajęty pracą, wizytą gdzieś tam itd. Staram się wtedy nie zawracać mu głowy. Nie oczekuję zdawania raportów w czasie spotkań ze znajomymi i wyjazdów (wystarczy mi krótki komunikat 'dojechałem, wszystko ok'). Sytuacja też trochę inaczej wygląda jak z kimś mieszkasz, dlatego ja dość szybko dążę do wspólnego życia. Wtedy z wiadomych przyczyn już się nie pisze tyle, bo przecież zobaczysz się z tą osobą po powrocie do domu. Rozluźnienie kontaktu na początkowym etapie i brak tematów do rozmów byłby dla mnie oznaką tracenia zainteresowania rozwijaniem relacji.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 07:56   #7
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Jak często piszecie z TŻtem?

hmm a jak dla mnie codzienne pisanie jest totalnie bez sensu. chyba jestem jedna z nielicznych osob, ktora nie lubi pisac, jaki w tym sens zeby codziennie pisac o niczym. i jak zyli z tym ludzie dawniej kiedy nie mieli komorek
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-21, 20:54   #8
stussy
przyczajony tygrys
 
Avatar stussy
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 216
Dot.: Jak często piszecie z TŻtem?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88656883]Ja jestem typem piszącym dużo i oczekuję równie dużego zaangażowania z drugiej strony, ale to trzeba po prostu znaleźć podobną osobę i mówić o swoich oczekiwaniach od początku. Natomiast rozumiem jak ktoś jest zajęty pracą, wizytą gdzieś tam itd. Staram się wtedy nie zawracać mu głowy. Nie oczekuję zdawania raportów w czasie spotkań ze znajomymi i wyjazdów (wystarczy mi krótki komunikat 'dojechałem, wszystko ok'). Sytuacja też trochę inaczej wygląda jak z kimś mieszkasz, dlatego ja dość szybko dążę do wspólnego życia. Wtedy z wiadomych przyczyn już się nie pisze tyle, bo przecież zobaczysz się z tą osobą po powrocie do domu. Rozluźnienie kontaktu na początkowym etapie i brak tematów do rozmów byłby dla mnie oznaką tracenia zainteresowania rozwijaniem relacji.[/QUOTE]




Tak samo mam i tak samo uważam

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Cytat:
Napisane przez karamelli Pokaż wiadomość
jaki w tym sens zeby codziennie pisac o niczym. i jak zyli z tym ludzie dawniej kiedy nie mieli komorek

To równie dobrze mogę kpić jak można siedzieć na forum, kiedyś nie było komputerów i forum i się żyło
__________________
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie.
Cholera jasna
Charles Bukowski

Taedium vitae
stussy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-21 20:54:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:42.