Zakupy na Vinted - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Porady na temat mody i stylu oraz sposobu ubierania się. Wielka moda, Twoja moda - lub po prostu wszystko o ciuchach, butach i dodatkach.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2021-04-19, 09:48   #961
25ml
Zakorzenienie

Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Przyznam, że jeszcze nigdy się nie targowałam. Pasuje mi cena, to kupuję, nie pasuje, to nie kupuję i szukam dalej.
ja mam tak samo
25ml jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 11:02   #962
jola1000
Rozeznanie

Strasznie to wkurzające, ja rozumiem, pytanie o opuszczenie o 10, 20 % ale o połowę? bo i takie mam często pytania.

Wkurza mnie też dopytywanie się o wymiary, prośby o mierzenie ubrań, o jakieś szczegóły a potem-nawet słowa dziękuję. Ja nie oczekuję że od razu każdy kupi kto pyta o wymiary ale słowo-dziękuję naprawdę nie kosztuje dużo.
Miałam też sytuacje (nie jedną) że osoba prosi o obniżkę ceny-zgadzam się a tam cisza-brak zakupu i ani słowa. Naprawdę czasem to chyba dzieci się tam bawią albo po prostu ktoś nie szanuje czasu innych i zawraca głowę a i tak nie ma zamiaru kupić.
jola1000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 11:05   #963
marynka42
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Kiedyś sprzedawałam zestaw wzorników do lakierów do paznokci, 5 szt za 5 zł. Odezwała się Pani że chce tylko 1 i obraziła się jak odmówiłam pisząc, że mi się nie opłaca bo koperta i wydrukowanie etykiety więcej kosztują plus mój czas na opakowanie i druga do i z kiosku ruchu.
Doskonale Cię rozumiem.
Wystawiłam t-shirty po dziecku (15 zł za 5 sztuk), a ludzie najpierw proszę o wymiary, potem metkę ze składem,a potem piszą, że chcą, ale tylko jeden tshirt z tego zestawu. Odmawiam, bo skoro sprzedaję zestaw, to nie bede sprzedawała ubranek po 3 zł za sztukę, szkoda mojego czasu...

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Cytat:
Napisane przez jola1000 Pokaż wiadomość
Strasznie to wkurzające, ja rozumiem, pytanie o opuszczenie o 10, 20 % ale o połowę? bo i takie mam często pytania.

Wkurza mnie też dopytywanie się o wymiary, prośby o mierzenie ubrań, o jakieś szczegóły a potem-nawet słowa dziękuję. Ja nie oczekuję że od razu każdy kupi kto pyta o wymiary ale słowo-dziękuję naprawdę nie kosztuje dużo.
Miałam też sytuacje (nie jedną) że osoba prosi o obniżkę ceny-zgadzam się a tam cisza-brak zakupu i ani słowa. Naprawdę czasem to chyba dzieci się tam bawią albo po prostu ktoś nie szanuje czasu innych i zawraca głowę a i tak nie ma zamiaru kupić.

dokładnie. chętnie podaję wymiary, robię zdjęcia metek itd, ale człowiek nawet zwykłego dziękuję nie napisze... i to coraz częściej takie sytuacje
marynka42 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 12:33   #964
Iwona 25
Zakorzenienie

dziś kobieta spytała czy opuszczę 1/3 ceny- standard
Iwona 25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 14:18   #965
wankaw
Zakorzenienie

co osoba to inny punkt widzenia ja np tylko raz odrzuciłam ofertę i żałuję, bo miałabym kolejną rzecz z głowy a oferty dostaję różne, zwykle obniżka do 20-15zł na rzeczy powyżej 50zł
Stary 2021-04-19, 14:22   #966
Morticia_Addams
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jola1000 Pokaż wiadomość

Zgadzam się z Tobą w 100%.
Nie pojmuję - dla mnie to brak kultury.
Czasem też pytam o wymiary czy proszę o zdjęcia i zawsze dziękuję za udzielone odpowiedzi i od razu piszę, czy planuje kupić czy nie.

Ostatnio też miałam dziewczynę, która prosiła o wystawienie konkretnego przedmiotu z Indii w konkretnej cenie bo niby chcę kupić, ale od 3 dni cisza.

Oczywiście - targujący się - kupię, ale za pół ceny... wrrr

Edytowane przez Morticia_Addams
Czas edycji: 2021-04-19 o 14:23 Powód: literówka
Morticia_Addams jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 23:54   #967
Pani_Robot
Śnięta Mucha

Odebrałam:
Dwie bluzeczki RL, jedna nówka, jedna delikatnie uzywana, stan idealny, ale jest jeden "skulkowany pypeć" na metce, stąd wiem, że noszona - kupione jako używane.
Spódnicę z eko skóry, jak nowa.
SPRZEDAM
Dwie torebki Armani na łańcuszku do noszenia na długim lub podwójnym pasku- czerwona i koralowa. Baleriny Tory Burch Chelsea Cap 5,5 czarne.

Ta reklama pokazywana jest pod 5 663 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Pani_Robot jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 12:58   #968
new_me
Zadomowienie

Dziewczyny a zastanawiałyście się lub któraś z was płaciła podatek?
Na vinted jest taka informacja:

Podatek od sprzedaży na Vinted
Jeśli sprzedałaś dużą liczbę rzeczy na Vinted, skontaktuj się z lokalnym Urzędem Skarbowym, by uzyskać informacje na temat podatków, które trzeba zapłacić. Zazwyczaj przy zarobieniu większej kwoty ze sprzedaży należy zapłacić podatek dochodowy.

Wogole co oznacza duza liczba rzeczy

new_me jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 13:44   #969
Hosenka*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
Dziewczyny a zastanawiałyście się lub któraś z was płaciła podatek?
Na vinted jest taka informacja:

Podatek od sprzedaży na Vinted
Jeśli sprzedałaś dużą liczbę rzeczy na Vinted, skontaktuj się z lokalnym Urzędem Skarbowym, by uzyskać informacje na temat podatków, które trzeba zapłacić. Zazwyczaj przy zarobieniu większej kwoty ze sprzedaży należy zapłacić podatek dochodowy.

Wogole co oznacza duza liczba rzeczy
Jeśli sprzedajesz swoje rzeczy nie płaci się podatku.
O jakim podatku dochodowym może być mowa, jeśli odsprzedaje się taniej niż się kupiło.

15.04 - Pomysł na smaczne i zdrowe śniadanie i obiad

11.04 - Kosmetyczne podsumowania marca - nowości Dużo filtrów do twarzy i masek w płachcie

Instagram
Hosenka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 14:37   #970
Marigold19
🦄

Cytat:
O jakim podatku dochodowym może być mowa, jeśli odsprzedaje się taniej niż się kupiło.

Ojjj, nie jest to takie proste Skąd pewność, że kupiła taniej czy drożej? Jak ktoś sprzedaje bardzo dużo ubrań to od razu stwarza podejrzenie sprzedaży z zyskiem.
mikroREKLAMA
Sprzedam
Sprzedam 3 nowe, nieużywane, w kartonikach Shape Tape Tarte korektory (miniatury po 1 ml): * 22N * 20S * 20 B po 30 zł za sztukę plus przesyłka Inpost.

Ta reklama pokazywana jest pod 24 818 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Marigold19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 14:47   #971
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
jeżeli rzecz jest Twoja własnością od pół roku to nie płaci się podatku od sprzedaży i nie ma znaczenia za ile kupiłaś i za ile sprzedajesz .

Tak było , ale nie sprawdzam co dzień przepisów , może coś się zmieniło , to proszę mnie poprawić
Natalia 1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:40   #972
kopnienta
nie kopniĘta

Istnieje też coś takiego jak kwota wolna od podatku. W tym roku to 8000zł/rok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kopnienta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 20:00   #973
Hosenka*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kopnienta Pokaż wiadomość

Ale sumuje się z innymi dochodami, więc osoba pracująca i tak przekroczy.

15.04 - Pomysł na smaczne i zdrowe śniadanie i obiad

11.04 - Kosmetyczne podsumowania marca - nowości Dużo filtrów do twarzy i masek w płachcie

Instagram
Hosenka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:33   #974
Marigold19
🦄

Cytat:
Napisane przez kopnienta Pokaż wiadomość

Ale istnieje też coś takiego jak sprzedaż okazjonalna czy działalność nierejestrowana. Chociaż ja myślę, że niewiele osób, które uczyniły sobie z takiego Vinted źródło zarobkowania myśli o takich rzeczach czy o podatku.

Poza tym kwotę wolną bierzesz pod uwagę przy obliczaniu podatku dochodowego. To nie jest tak, że ona sobie jest tam gdzieś w kosmosie czy w głowie. Ciekawa jestem, kto doliczał do tego Vinted czy Olx heh

Edytowane przez Marigold19
Czas edycji: Wczoraj o 21:35
mikroREKLAMA
Sprzedam
Sprzedam 3 nowe, nieużywane, w kartonikach Shape Tape Tarte korektory (miniatury po 1 ml): * 22N * 20S * 20 B po 30 zł za sztukę plus przesyłka Inpost.

Ta reklama pokazywana jest pod 24 818 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Marigold19 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
#vinted

Nowe wątki na forum Moda

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (1 użytkowników i 1 gości)
Fionaaa
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości