Odstraszanie kota - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-27, 11:12   #1
totinka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1

Odstraszanie kota


Cześć

Wiem temat brzmi dość koszmarnie, ale potrzebuję pomocy jak odstraszyć kota sąsiada tak, żeby mu jednocześnie nie zaszkodzić. Nie jestem jakąś wariatką nieznoszącą zwierząt, niestety moja kicia jest
Od jakiegoś czasu namiętnie zasikiwała kanapę, byłam z nią u weterynarza diagnoza po milionie badań kot zdrowy. Fajnie super ale czemu sika. Moja pani weterynarz powiedziała, że ze stresu. No i wczoraj (a właściwie dziś w nocy) odkryłam przyczynę stresu. Kot sąsiada, spaceruje po parapetach (mieszkam w bloku) no i moja kicia jak go zobaczy przez okno to głupieje. Nie wiem czy ze strachu czy z wściekłości. No i po kilku dniach spokoju z sikaniem po dzisiejszym nocnym ekscesie zasikana kanapa.
Macie może jakiś pomysł jak przekonać wścibskiego mruczka sąsiada do omijania mojego parapetu?
Bo inaczej oszaleje sprzątając wiecznie kanapę
totinka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 21:37   #2
fristi
Rozeznanie
 
Avatar fristi
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 577
Dot.: Odstraszanie kota

Cytat:
Napisane przez totinka26 Pokaż wiadomość
Cześć

Wiem temat brzmi dość koszmarnie, ale potrzebuję pomocy jak odstraszyć kota sąsiada tak, żeby mu jednocześnie nie zaszkodzić. Nie jestem jakąś wariatką nieznoszącą zwierząt, niestety moja kicia jest
Od jakiegoś czasu namiętnie zasikiwała kanapę, byłam z nią u weterynarza diagnoza po milionie badań kot zdrowy. Fajnie super ale czemu sika. Moja pani weterynarz powiedziała, że ze stresu. No i wczoraj (a właściwie dziś w nocy) odkryłam przyczynę stresu. Kot sąsiada, spaceruje po parapetach (mieszkam w bloku) no i moja kicia jak go zobaczy przez okno to głupieje. Nie wiem czy ze strachu czy z wściekłości. No i po kilku dniach spokoju z sikaniem po dzisiejszym nocnym ekscesie zasikana kanapa.
Macie może jakiś pomysł jak przekonać wścibskiego mruczka sąsiada do omijania mojego parapetu?
Bo inaczej oszaleje sprzątając wiecznie kanapę
Wiem, że temat z sierpnia, ale może coś doradzę:

Moja ciocia miała problem z kotem, który wchodził do nas na klatkę schodową i sikał pod drzwiami. Kupiła taki odświeżacz powietrza działający na ruch - dźwięk odstrasza kota, ale nic mu nie robi. Ona sama kiedy dochodzi do konfrontacji bierze taki zraszacz (jak do kwiatków) i psika wodą koło niego (nie na niego), on wtedy ucieka.
Może rozważ zamontowanie rolet w oknach i zasłaniaj je na noc - kicia nie będzie widziała wścibskiego kociego sąsiada
__________________
fristi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 14:24   #3
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Odstraszanie kota

Nam weterynarz poradziła spryskiwanie wodą (z pistoletu na wodę lub spryskiwacza) ale tak, żeby kot nie widział, czy i kto pryska.
W ten sposób TŻ oduczył naszą wchodzenia na stół. Może na kota sąsiadów też zadziała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 15:45   #4
Catherina435
Przyczajenie
 
Avatar Catherina435
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Odstraszanie kota

wiem , że stary temat ale może komuś się przyda. kup obrożę antystresowową dla swojego kota
Catherina435 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-03, 17:31   #5
imaginaryfriend
Przyczajenie
 
Avatar imaginaryfriend
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 27
Dot.: Odstraszanie kota

Cytat:
Napisane przez totinka26 Pokaż wiadomość
Cześć

Wiem temat brzmi dość koszmarnie, ale potrzebuję pomocy jak odstraszyć kota sąsiada tak, żeby mu jednocześnie nie zaszkodzić. Nie jestem jakąś wariatką nieznoszącą zwierząt, niestety moja kicia jest
Od jakiegoś czasu namiętnie zasikiwała kanapę, byłam z nią u weterynarza diagnoza po milionie badań kot zdrowy. Fajnie super ale czemu sika. Moja pani weterynarz powiedziała, że ze stresu. No i wczoraj (a właściwie dziś w nocy) odkryłam przyczynę stresu. Kot sąsiada, spaceruje po parapetach (mieszkam w bloku) no i moja kicia jak go zobaczy przez okno to głupieje. Nie wiem czy ze strachu czy z wściekłości. No i po kilku dniach spokoju z sikaniem po dzisiejszym nocnym ekscesie zasikana kanapa.
Macie może jakiś pomysł jak przekonać wścibskiego mruczka sąsiada do omijania mojego parapetu?
Bo inaczej oszaleje sprzątając wiecznie kanapę
Popsikaj parapet sokiem z cytryny albo idź porozmawiaj z sąsiadami, żeby pilnowali kota. W ogóle co to za zwyczaj wypuszczania zwierzęcia, żeby skakało po parapetach...
imaginaryfriend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-03 18:31:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.