Widzę gorzej w nowych okularach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-03, 11:38   #1
magentam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 7

Widzę gorzej w nowych okularach


Zamówiłam sobie nowe okulary ze względu na to, że w drugim oku zaczęła mi się robić wada i zaczęły mi się rozmazywać obiekty z daleka. Wcześniej miałam od dziecka wadę w lewym oku i nosiłam okulary jak byłam dzieckiem jednak wady nie udało mi się skorygować i okuliści mówili mi, że tej wady już nie skoryguję więc nie nosiłam już okularów od wielu lat bo i tak wszystko widziałam dzięki dobremu wzrokowi i drugim oku.

Mój wynik u okulisty:
L: +1 i cylinder -1
P: +0,5 i cylinder -0,5

No i właśnie odebrałam okulary i widzę w nich jeszcze gorzej... nie chodzi o to, że obraz jest ostry tylko jeszcze bardziej rozmazują mi się obiekty w oddali - widzę gorzej niż bez okularów. Czy tak naprawdę ma być, to normalne? I ile oko może się przyzwyczajać?

Do tego nie rozumiem czemu mam stwierdzoną nadwzroczność z bliska widzę bardzo dobrze, nie czuje w tym aspekcie żadnej zmiany, mam za to problem z widzeniem w dali i bardzo mi to przeszkadza, byłam ponownie u okulisty, napominałam cały czas, że nie widzę w oddali szczególnie wieczorem ale żadnej reakcji, lekarz ponownie sprawdził wadę i stwierdził że okulary są dobrze dobrane, a ja mam nadal problem. Porównywałam sobie mój wzrok z innymi pytając czy widzą w oddali co pisze na tej rejestracji, na tamtym logu i byli w stanie przeczytać, a ja nie. Problem z widzeniem z daleka szczególnie nasila się po całym dniu, wieczorem. Wtedy mam problem z widokiem z dali i nie jestem w stanie nosić tych okularów bo szkła przybliżają mi obraz z daleka, który widzę rozmazany.
Czy jest możliwe, że ten komputer do odczytania wady źle interpretuje wadę? Już sama nie wiem... próbowałam sprawdzić czy to ze zmęczenia, starałam się oszczędzać i nie patrzyć na monitor długo ale i tak pod wieczór było tak samo.

Edytowane przez magentam
Czas edycji: 2021-04-10 o 15:14
magentam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-03 12:38:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.