Jak długo może boleć ząb po zaleczeniu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-08-16, 22:32   #1
bedronka
Rozeznanie
 
Avatar bedronka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Pisz/Gdańsk
Wiadomości: 512

Jak długo może boleć ząb po zaleczeniu?


Witam!
Zauważyłam temat na wstępie więc skorzystam. Tydzień temu byłam u dentysty. Miałam leczone 3 ubytki w znieczuleniu. Czwórka piątka i szóstka górne. Wcześniej nie bolały mnie te zęby a po zaleczeniu od tyg nie mogę jeść tą stroną. W ogóle te plomby które mam założone wyglądają inaczej niż te założone wcześniej. Są to plomby metalowe te ciemne ponieważ mam wrażliwe zęby i jak mam białe to podobno od nich jest jeszcze gorzej. Wydaje mi się że są głęboko bo czuję że jest dziura. Na początku myślałam że mi plomba wypadła ale po kontroli pani powiedziała że tak ma być. A drugi problem to lewa górna piątka chyba. Tego zęba miałam leczonego już 2 razy u dwóch osób. Po jedzeniu boli. Na zimno na ciepło też. Przy ostatniej wizycie miałam wypiłowaną plombę i założony jakiś opatrunek i mamy założyć ciemną plombę bo to podobno ta biała zła była dla mnie właśnie. Dodam że mam ubytki jak to moja dentystka określiła kilka na jednym zębie. Czy tak ma być że tak to boli? Już nie mogę żadna stroną jeść. Nie wiem czy iść do kogoś innego jeszcze. Leczę zęby przez fundusz a może powinnam iść prywatnie?
bedronka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 22:50   #2
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Jak długo może boleć ząb po zaleczeniu?

Zęby po opracowaniu i założeniu wypełnień, w mniejszym lub większym stopniu mogą wykazywać dolegliwości bólowe różnego rodzaju np. na zimno, ciepło itp. Te dolegliwości każdego dnia powinny być mniejsze i nie trwać dłużej niż 3 dni. Jeżeli ból trwa dłużej lub wyraźnie nasila się tzn. że doszło już do zapalenia miazgi. Zatem przy nasilającym się bólu niezwłocznie należy udać się do lekarza.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.