Jak się pozbyć blizn potrądzikowych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Eucerin - podejmij wyzwanie!

Notka

Eucerin - podejmij wyzwanie! Jeśli borykasz się z trądzikiem, bądź masz sukcesy w walce z tą przypadłością, dołącz do nas i koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Co dwa - trzy dni będzie pojawiać się na forum nowy temat związany z niedoskonałościami skóry.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-09-23, 12:14   #1
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818

Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?


Borykasz się z bliznami potrądzikowymi i przebarwieniami po niedoskonałościach? Zobacz jak skutecznie się ich pozbyć.

https://wizaz.pl/Pielegnacja/ABC-pie...y-potradzikowe

Jeśli masz własne doświadczenia w tej materii - przyłącz się do dyskusji
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 15:48   #2
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Ja własnie zmagam się z tymi okropnymi bliznami, jak na razie to używałam toniku z kwasem migdałowym potem przeszłam na peelingli kolejno 15, 20 i 30 % łuszczenia nie było u mnie, ale przebarwienia może w delikatnym stopniu zbladły.

byłam na jednym zabiegu mikrodermabrazji i jak na razie na plus jest znów trochę lepiej, przede mną jeszcze kilka zabiegów


Teraz kwaszę się tonikiem z kwasem mlekowym, a w dalszej pielęgnacji mam zamiar przejść na retinoidy

Z domowych sposobów polecam maseczkę z cebuli, ale uwaga może szczypać

No i oczywiście filtr 50 na co dzień
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2013-09-23 o 15:51
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 15:50   #3
hostessa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Jako nastolatka wyciskałam wszelkie wypryski z uporem maniaka - to było jak uzależnienie, bo potrafiłam stać przy lustrze i szukać nowych, żeby tylko coś wycisnąć. Co dziwne, nie zostały mi żadne wielkie blizny, choć mama mnie przed nimi przestrzegała. Może jedna, dwie, mało widoczne. Bogu dzięki! Przebarwień mam też dosłownie ze swa na całej twarzy, ale zakryje je podkład czy puder, więc na szczęście nie muszę udawać się po pomoc do specjalisty. Gdybym jednak musiała, pewnie zaczęłabym od kosmetyczki - chirurg plastyk brzmi przerażająco
__________________
[eucerin][/eucerin]
hostessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 15:53   #4
marttoolla
Przyczajenie
 
Avatar marttoolla
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Oj są okropne. Najlepsze, że pojawiają się jakby wzmożone po lecie.

Peelingi póki co radzą sobie średnio.

O cebuli nie słyszałam, ale stosuję maseczki cynamonowe- te dopiero szczypią, ale poprawiają krążenie.

Nie wiem co będzie dalej. Zastanawiam się nad zabiegami RetixC... ale pieniążkiiiii
marttoolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 15:55   #5
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Bardzo pomocny artykuł, szczególnie zgodzę się z jednym: nie wyciskać!
Ze swoim trądzikiem borykałam się mniej więcej od 12 roku życia aż do...właściwie niemalże aż do teraz, a mam 20 lat. Od kilku miesięcy nie mam na twarzy żadnej guli, ale wciąż muszę uważać, by nie dorwać jakiegoś zaskórnika. Czasami przebarwienia po niedoskonałościach zostają nawet gdy nie dotykam, ale zauważyłam, że łatwiej z nimi walczyć niż z tymi, które pozostały po wyciskaniu. Na wizażu znajduje się wątek, w którym dziewczyny wspierają się przed wyciskaniem: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=691592 .

Co do samej likwidacji plamek potrądzikowych, to niestety najlepiej się za to zabrać, gdy stany zapalne miną.
Za "pierwszym rzutem" pomógł mi Skinoren. Zniknęły drobne przebarwienia i zaskórniki, ale nie wiedziałam wtedy jeszcze, że przy złuszczaniu trzeba też skórę nawilżać i niestety wysuszyłam sobie twarz.
Jak już dowiedziałam się nieco więcej o likwidowaniu plamek, skorzystałam z usług kosmetyczki, byłam na 7 zabiegach kwasem pirogronowym. Pomogło trochę, skóra się uspokoiła i zregenerowała, ale po czasie problem z trądzikiem powrócił i wszystko zaczęło się od nowa.
Kiedy już poradziłam sobie ze stanami zapalnymi, zdecydowałam się na zabiegi mikrodermabrazji. Okazało się, że akurat dla mnie to był strzał w dziesiątkę, plamki w dużej części poznikały, a drobne dziurki spłyciły się, choć na szczęście nie było ich wiele W tym roku pomógł mi też żel ślimakowy.

Jeżeli ktoś nie ma pieniędzy na to, by korzystać z usług kosmetyczki, to na pewno polecam kupić sobie porządny krem nawilżający na dzień oraz coś złuszczającego (z kwasem) na noc Nie można też zapominać o ochronie przed słońcem, żeby nie nabawić się kolejnych przebarwień Myślę, że filtr spf30 to jest minimum, a najlepiej stosować spf50

Edytowane przez Vinnga
Czas edycji: 2013-09-23 o 15:57
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 15:55   #6
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Witam wszystkich serdecznie!

Niestety, mimo udanej i satysfakcjonującej walki z trądzikiem, pozostał po nich szpecący ślad - przebarwienia i blizny, zwłaszcza na brodzie. Próbowałam wielu produktów z kwasami, ale niestety moja cera jest bardzo wrażliwa, nasiliły się problemy naczyniowe i zdana byłam wyłącznie na retinoidy (kwasy PHA były zbyt delikatne), które o dziwo bardzo dobrze toleruję. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że ds. przebarwień i blizn najlepsze jest regularne łuszczenie się. Kiedy robiłam przerwy w stosowaniu retinoidów, efekty były o wiele słabsze. Dlatego tak ważna jest systematyczność, robienie serii zabiegów i nieprzerywanie leczenia
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 15:56   #7
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez marttoolla Pokaż wiadomość
Oj są okropne. Najlepsze, że pojawiają się jakby wzmożone po lecie.

Peelingi póki co radzą sobie średnio.

O cebuli nie słyszałam, ale stosuję maseczki cynamonowe- te dopiero szczypią, ale poprawiają krążenie.

Nie wiem co będzie dalej. Zastanawiam się nad zabiegami RetixC... ale pieniążkiiiii
Dlatego najlepiej nie opalać się intensywnie i stosować kremy z filtrem Od kiedy się do tego stosuję, nie mam problemów z nawracającym po lecie wysypem czy plamkami.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 15:56   #8
Dog in the fog
Raczkowanie
 
Avatar Dog in the fog
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 113
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Mnie trochę pomaga i na trądzik i na blizny Brevoxyl - bo lekko złuszcza, podobnie jak Acnederm. Z bardziej łagodnych i regenerujących preparatów - Tointex. Problem u mnie jest taki, że mam jeszcze trądzik a do tego wciąż nowe ślady/blizny i niestety ciężko u mnie z peelingiem. Jeśli nawet okresowo na mojej twarzy jest mniej trądziku, to szpecą mnie te okropne ślady i blizny. Co ja bym zrobiła bez korektora? ;-) Doraźnie, chcąc nieco rozjaśnić twarz i ślady stosuję papkę z płatków owsianych i przegotowanej wody z kilkoma kroplami cytryny lub maseczkę z glinki zielonej Argiletz. Jak już raz na zawsze (oby!) zaleczę trądzik, na pewno wybiorę się na mega złuszczanie.
Dog in the fog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 15:59   #9
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez marttoolla Pokaż wiadomość
Oj są okropne. Najlepsze, że pojawiają się jakby wzmożone po lecie.

Peelingi póki co radzą sobie średnio.

O cebuli nie słyszałam, ale stosuję maseczki cynamonowe- te dopiero szczypią, ale poprawiają krążenie.

Nie wiem co będzie dalej. Zastanawiam się nad zabiegami RetixC... ale pieniążkiiiii
Zazwyczaj problemy z cerą nasilają się jesienią, głównie z niedostatecznej ochrony przeciwsłonecznej.
A maseczki z cynamonu nie polecam, cynamon wywołuje alergię kontaktową!
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:04   #10
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Zazwyczaj problemy z cerą nasilają się jesienią, głównie z niedostatecznej ochrony przeciwsłonecznej.
A maseczki z cynamonu nie polecam, cynamon wywołuje alergię kontaktową!
I twarz pali, jest czerwona... Szczególnie jeśli ktoś ma problemy z naczynkami
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:05   #11
marttoolla
Przyczajenie
 
Avatar marttoolla
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Dlatego najlepiej nie opalać się intensywnie i stosować kremy z filtrem Od kiedy się do tego stosuję, nie mam problemów z nawracającym po lecie wysypem czy plamkami.
Tak, tak... tylko ja mam 30 lat/ dwójkę dzieci i chemioterapię za sobą. Nie mogę sobie pozwolić jeszcze na co poniektóre specyfiki gabinetów kosmetycznych. Wierz mi- słońce jest moim wrogiem, przy przeźroczystej prawie cerze i blond włosach.
Mam wrażenie, że po antykarcerach utrwaliły mi się plamy młodości :/
marttoolla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 16:06   #12
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Blizn jest ciężko się pozbyć. Na szczęście (ale też i nieszczęście) mam tylko przebarwienia, które pozostają na mojej cerze niezależnie czy wyciskam (choć trafniejsze będzie słowo- wyciskałam) czy nie. Moja cera ma problemy z regeneracją. Używałam wiele maści na to, brałam witaminy a i tak nic nie pomaga. Póki co z przebarwieniami walczę przy pomocy skinorenu (chyba tak się odmienia..). Poprawę widzę, ale jeszcze dłuuuga droga Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jedyną poprawę w regeneracji skóry zauważyłam po stosowaniu ocm. Szybciej się goiły krosty
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:07   #13
hostessa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Zazwyczaj problemy z cerą nasilają się jesienią, głównie z niedostatecznej ochrony przeciwsłonecznej.
Mi się nasilają zimą...
__________________
[eucerin][/eucerin]
hostessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:07   #14
marttoolla
Przyczajenie
 
Avatar marttoolla
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
I twarz pali, jest czerwona... Szczególnie jeśli ktoś ma problemy z naczynkami
Mnie właśnie cynamon zaczerwienia skórę, a później mam wrażenie gładkości i braku tych wstrętnych punkcików (zaskórników).

Co by nie było, chętnie poczytam o Waszych sposobach też i na ten najeżony problem
marttoolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:10   #15
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?


Nie mam już tak dużego problemu z trądzikiem jak kiedyś, jednak trochę blizn zostało. Szczególnie są widoczne te po tych ogromnych, bolących gulach, które usiłowałam wycisnąć za wszelką cenę. Stosuję teraz peeling z kwasami owocowymi i mam wrażenie, że z czasem stają się coraz jaśniejsze, chociaż proces ten zachodzi długo. W październiku mam zamiar zacząć stosować tonik z kwasami. Jako że problem nie jest na ogromną skalę - bo blizny mam głównie na brodzie i czole, reszta twarzy jest raczej wolna - nie próbowałam innych sposobów, chociaż mam jeszcze inny problem, którego chciałabym się pozbyć. Warto jednak powalczyć trochę o gładką skórę o równym kolorycie, zwłaszcza, że pora jest na to sprzyjająca.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:11   #16
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez marttoolla Pokaż wiadomość
Oj są okropne. Najlepsze, że pojawiają się jakby wzmożone po lecie.

Peelingi póki co radzą sobie średnio.

O cebuli nie słyszałam, ale stosuję maseczki cynamonowe- te dopiero szczypią, ale poprawiają krążenie.

Nie wiem co będzie dalej. Zastanawiam się nad zabiegami RetixC... ale pieniążkiiiii
o cynamonowej nie stosowałam jeszcze
Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Bardzo pomocny artykuł, szczególnie zgodzę się z jednym: nie wyciskać!
Ze swoim trądzikiem borykałam się mniej więcej od 12 roku życia aż do...właściwie niemalże aż do teraz, a mam 20 lat. Od kilku miesięcy nie mam na twarzy żadnej guli, ale wciąż muszę uważać, by nie dorwać jakiegoś zaskórnika. Czasami przebarwienia po niedoskonałościach zostają nawet gdy nie dotykam, ale zauważyłam, że łatwiej z nimi walczyć niż z tymi, które pozostały po wyciskaniu. Na wizażu znajduje się wątek, w którym dziewczyny wspierają się przed wyciskaniem: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=691592 .

Co do samej likwidacji plamek potrądzikowych, to niestety najlepiej się za to zabrać, gdy stany zapalne miną.
Za "pierwszym rzutem" pomógł mi Skinoren. Zniknęły drobne przebarwienia i zaskórniki, ale nie wiedziałam wtedy jeszcze, że przy złuszczaniu trzeba też skórę nawilżać i niestety wysuszyłam sobie twarz.
Jak już dowiedziałam się nieco więcej o likwidowaniu plamek, skorzystałam z usług kosmetyczki, byłam na 7 zabiegach kwasem pirogronowym. Pomogło trochę, skóra się uspokoiła i zregenerowała, ale po czasie problem z trądzikiem powrócił i wszystko zaczęło się od nowa.
Kiedy już poradziłam sobie ze stanami zapalnymi, zdecydowałam się na zabiegi mikrodermabrazji. Okazało się, że akurat dla mnie to był strzał w dziesiątkę, plamki w dużej części poznikały, a drobne dziurki spłyciły się, choć na szczęście nie było ich wiele W tym roku pomógł mi też żel ślimakowy.

Jeżeli ktoś nie ma pieniędzy na to, by korzystać z usług kosmetyczki, to na pewno polecam kupić sobie porządny krem nawilżający na dzień oraz coś złuszczającego (z kwasem) na noc Nie można też zapominać o ochronie przed słońcem, żeby nie nabawić się kolejnych przebarwień Myślę, że filtr spf30 to jest minimum, a najlepiej stosować spf50
ja mimo nie wyciekania i tak nabawiłam sie przebarwiań

kiedyś uzywałam Acne Derm odpowiednik Skinorenu, ale nie miałam przebarwień więc nie pamiętam jak działał, a ślimaczka również używam, może nawet coś daje? zobaczymy przy dłuższym stosowaniu


a ile miałas zabiegów mikro?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:16   #17
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Blizn jest ciężko się pozbyć. Na szczęście (ale też i nieszczęście) mam tylko przebarwienia, które pozostają na mojej cerze niezależnie czy wyciskam (choć trafniejsze będzie słowo- wyciskałam) czy nie. Moja cera ma problemy z regeneracją. Używałam wiele maści na to, brałam witaminy a i tak nic nie pomaga. Póki co z przebarwieniami walczę przy pomocy skinorenu (chyba tak się odmienia..). Poprawę widzę, ale jeszcze dłuuuga droga Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jedyną poprawę w regeneracji skóry zauważyłam po stosowaniu ocm. Szybciej się goiły krosty
Również nie wyciskałam, nie dotykałam ani nic nie robiłam z wypryskami/zaskórnikami, a ślad po nich pozostał. Ze Skinorenu i Acne-dermu nie byłam zadowolona, działał wyłącznie na przebarwienia pozapalne i to bardzo mizernie. Dlatego pozostaję przy Zorac'u, póki co najlepszy specyfik jaki miałam,a miałam ich naprawdę wiele.

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

Cytat:
Napisane przez hostessa Pokaż wiadomość
Mi się nasilają zimą...
Jest wiele czynników nasilających trądzik Mi również problemy z cerą nasilają się zimą, moja cera ma się najlepiej jesienią i wiosną.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:18   #18
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Ja blizn potrądzikowych pozbyłam się kremem z kwasem migdałowym, spłycił też niektóre blizny po ospie. Polecam tę metodę tym osobom które nie mają skłonność do powstawania grudek .
A co do maseczki cynamonowej, jest fajna, ale ciężko się ją nakłada i potem zmywa z twarzy
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:19   #19
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Antymionka, mówisz o kremie z kwasem migdałowym z ZSK?
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 16:20   #20
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Również nie wyciskałam, nie dotykałam ani nic nie robiłam z wypryskami/zaskórnikami, a ślad po nich pozostał. Ze Skinorenu i Acne-dermu nie byłam zadowolona, działał wyłącznie na przebarwienia pozapalne i to bardzo mizernie. Dlatego pozostaję przy Zorac'u, póki co najlepszy specyfik jaki miałam,a miałam ich naprawdę wiele.

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------



Jest wiele czynników nasilających trądzik Mi również problemy z cerą nasilają się zimą, moja cera ma się najlepiej jesienią i wiosną.
Łączę duże nadzieje z Zoracem a kiedy zaczęłas się łuszczyć?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:20   #21
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość

Z domowych sposobów polecam maseczkę z cebuli, ale uwaga może szczypać
Ja na samą myśl o syropie z celubi mam mdłości, a co dopiero nałożyć na twarz . Jednak jeść lubię .
Ale nie wiedziałam że cebula ma właściwości które pomagają się pozbyć blizn
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:21   #22
ulmich
Rozeznanie
 
Avatar ulmich
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 500
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Najlepszym dotąd mi znanym sposobem na blizny ,jest stosowanie kremu o nazwie No-scare do kupienia w aptece .O twarz trzeba dbać i wycierać ją po umyciu ręcznikiem papierowym jednorazowego użytku.
Olej arganowy oryginalny pomaga wygładzić skórę a tym samym blizny.
[eucerin][/eucerin]

Edytowane przez ulmich
Czas edycji: 2013-09-23 o 16:25
ulmich jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:24   #23
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
Łączę duże nadzieje z Zoracem a kiedy zaczęłas się łuszczyć?
Łuszczyłam się od samego początku, zazwyczaj 2-3 dni od aplikacji. Bardzo ważne jest przeprowadzenie okresu przygotowawczego, który trwa miesiąc. Stosuję go już prawie 7 miesięcy i jestem bardzo zadowolona, efekty są naprawdę super. Aktualnie nakładam go 5-6 razy w tygodniu, łuszczę się co 1-2 dni i dopiero teraz widzę ogromną różnicę, patrząc na wcześniejsze zdjęcia.

Odnośnie migdała - u mnie było super przez dwa tygodnie, potem powodował okropne stany zapalne, i nie było to 'oczyszczanie'.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:26   #24
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja na samą myśl o syropie z celubi mam mdłości, a co dopiero nałożyć na twarz . Jednak jeść lubię .
Ale nie wiedziałam że cebula ma właściwości które pomagają się pozbyć blizn
ja własnie za cebulą smakowo nie przepadam, a na twarz lubię, tak ma własciwości rozjaśniające

używa mi się jej bardzo wygodnie wmieszana z drożdżami wtedy prawie nic nie piecze (w porównaniu jak mieszałam ją z mąką, czyli standardowy przepis )

Cytat:
Napisane przez ulmich Pokaż wiadomość
Najlepszym dotąd mi znanym sposobem na blizny ,jest stosowanie kremu o nazwie No-scare .O twarz trzeba dbać i wycierać ją po umyciu ręcznikiem papierowym jednorazowego użytku.

mam zamiar kupić ten krem ma dużo pozytywnych opinii :P

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Łuszczyłam się od samego początku, zazwyczaj 2-3 dni od aplikacji. Bardzo ważne jest przeprowadzenie okresu przygotowawczego, który trwa miesiąc. Stosuję go już prawie 7 miesięcy i jestem bardzo zadowolona, efekty są naprawdę super. Aktualnie nakładam go 5-6 razy w tygodniu, łuszczę się co 1-2 dni i dopiero teraz widzę ogromną różnicę, patrząc na wcześniejsze zdjęcia.

Odnośnie migdała - u mnie było super przez dwa tygodnie, potem powodował okropne stany zapalne, i nie było to 'oczyszczanie'.
o dziękuje ci bardzo, bo wole byc przygotowana

a jak wyglądał u ciebie okres przygotowawczy?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:29   #25
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Również nie wyciskałam, nie dotykałam ani nic nie robiłam z wypryskami/zaskórnikami, a ślad po nich pozostał. Ze Skinorenu i Acne-dermu nie byłam zadowolona, działał wyłącznie na przebarwienia pozapalne i to bardzo mizernie. Dlatego pozostaję przy Zorac'u, póki co najlepszy specyfik jaki miałam,a miałam ich naprawdę wiele.
Zorac jest na receptę, prawda?
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:30   #26
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez marttoolla Pokaż wiadomość
Mnie właśnie cynamon zaczerwienia skórę, a później mam wrażenie gładkości i braku tych wstrętnych punkcików (zaskórników).
[...]
To dobrze, że Ci służy
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
[...]
a ile miałas zabiegów mikro?
Tylko 5, bo nie miałam więcej pieniędzy. Gdybym mogła, zrobiłabym ok. 7-10.
Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja blizn potrądzikowych pozbyłam się kremem z kwasem migdałowym, spłycił też niektóre blizny po ospie. Polecam tę metodę tym osobom które nie mają skłonność do powstawania grudek .
A co do maseczki cynamonowej, jest fajna, ale ciężko się ją nakłada i potem zmywa z twarzy
Zdecydowanie dla osób, które nie mają do tego skłonności, bo mnie za każdym razem po migdałku robiły się gule
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:30   #27
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość

o dziękuje ci bardzo, bo wole byc przygotowana

a jak wyglądał u ciebie okres przygotowawczy?
Według zaleceń P. Basi Kwiatkowskiej - pierwszy tydzień x1 w tygodniu, drugi tydzień x2 w tygodniu, dwa tygodnie x3 w tygodniu, potem nakładamy tyle razy ile damy radę
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:31   #28
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja własnie za cebulą smakowo nie przepadam, a na twarz lubię, tak ma własciwości rozjaśniające

używa mi się jej bardzo wygodnie wmieszana z drożdżami wtedy prawie nic nie piecze (w porównaniu jak mieszałam ją z mąką, czyli standardowy przepis )

mam zamiar kupić ten krem ma dużo pozytywnych opinii :P
Nieźle, nawet w internecie nie zetknęłam się z tym przepisem, żeby rozjaśniała.
Ja używam maseczki drożdżowej z wodą, ale wolę jednak te kupne. Za to biorę tabletki z drożdży piwnych i widze ogromną różnicę.
Osobiście nie mam skłonności do blizn, wszystko szybko mi się goi.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:31   #29
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Zorac jest na receptę, prawda?
Tak
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:33   #30
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Tak
No właśnie, ja dopiero mam za sobą 1 wizytę u dermatologa i na początek przepisała mi właśnie skinoren. A co będzie później to zobaczy się
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Eucerin - podejmij wyzwanie!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-08 09:33:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.