Karmienie piersią - wątek wsparcia ;) - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-02, 05:53   #2491
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Ja nam przestałam karmić jak córka miała jakieś 21 miesięcy jeśli dobrze liczę nie dawałam jej już żadnego mleka do butelki czy ogólnie do picia w dużych ilościach. Potem miała podejrzenie nietolerancji na nabiał i bardzo pilnowalam żeby jadła dużo wapnia pochodzenia roślinnego. To było trudniejsze niż dac ser czy jogurt. Pila mleka roślinne fortyfikowane, szpinak, jarmuż, mak, orzechy i dużo sardynek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 07:34   #2492
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

W wieku 2 lat nie musisz nic dawać w zamian za mleko. Jak chcesz to możesz dawać krowie, kozie, modyfikowane czy napoje roślinne. Wybór jest wasz. Ważne, by dieta była w miarę różnorodna, duża warzyw i dobry tłuszcz.
Ja po odstawieniu kp dawałam mleko modyfikowane, robiłam na nim kakao, ale tylko dlatego, że córka nie tolerowała czystego krowiego mleka, skóra robiła się sucha i miała za uszami ranki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 20:15   #2493
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cześć.

Kiedyś tutaj pisałam, miałam z poprzednim dzieckiem problem z laktacją i odstawieniem mleka modyfikowanego, laktatorów itp. Udało się.

Teraz obiecałam sobie że zrobię wszystko żeby od początku dobrze zacząć i nie musieć używać laktatorów ani mm. Tylko tak się złożyło, że mam wcześniaka. Laktację wzbudzałam sama najpierw ściągając ręcznie a potem laktatorem. Na początku się cieszyłam bo młody ładnie się przyssawał ale pediatra powiedziała że jest za wcześnie żeby sobie poradził samodzielnie ze ssaniem wystarczającej ilości pokarmu z piersi i będę musiała ściągać pokarm albo dokarmiać modyfikowanym.
Są tutaj może mamy które miały do czynienia z wcześniakami? Jeszcze nie widziałam się z położną a dopiero mnie ze szpitala wypuszczono. Tam też nie dostałam jasnej odpowiedzi. Kiedy można zacząć karmić wcześniaka tylko piersią? Czy jak osiągnie tzw. wiek 0? czy jak nauczy się dobrze i efektywnie ssać i przybierać na wadze?



Teraz jesteśmy na moim mleku ale cały czas laktator i dokarmianie. Syn urodził się w 34 tyg dokładnie 2 tyg temu. Na razie doszliśmy do tego ze karmię go co 2, 3 godziny, dokarmiam poprzez sondę na palcu. Przystawienie do piersi trwa czasami tylko 3 min a casami 12. Do drugiej piersi go już nie mogę przystawić po tym bo przeważnie odrzuca ale z sondy jeszcze dopije.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-30 21:15:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.