Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-08, 12:24   #1
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595

Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych


Mam cerę mieszaną, wrażliwą i do tego jeszcze naczynkową (widoczne naczynka, lekki rumień). Do niedawna byłam przekonana, że jeżeli kupuję kosmetyk do cery wrażliwej to nie może on w żaden sposób podrażnić mojej cery. Okazuję się jednak, że wiele kosmetyków zawiera w swoim składzie składniki, których wrażliwcy powinni unikać. Chciałabym wiedzieć, których składników powinnam się wystrzegać (chodzi mi o pełną nazwę danego składnika). Z góry dziekuję za pomoc.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 13:20   #2
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych

Polecam tą stronę: http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm , zwróć uwagę na kolumnę "IRR GRADE"
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 16:54   #3
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych

Dzięki Joey.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 21:59   #4
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych

Na liście składników, do której link podała mi Joey brakuje mi np. alcohol denat (z tego co się oreintuję to jeden z bardziej drażniących składników),a sodium lauryl sulfate występuję jako składnik zapychający a nie drażniący - to jak to jest naprawdę? Na Wizażu jako jeden z częściej wymienianych składników zapychających wymienieny był także capric triglyceride/capriylic - na liście występuje jedynie caprylic acid (składnik podrażniający) więc zapycha czy nie? Wiem, że Ty Sandijo masz ogromną wiedzę na temat składników i nie tylko i do tego jesteś wrażliwcem-naczynkowcem, więc proszę Cię o pomoc w tym temacie. Z góry dzięki
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 00:08   #5
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych

Cytat:
Napisane przez Suri
Na liście składników, do której link podała mi Joey brakuje mi np. alcohol denat (z tego co się oreintuję to jeden z bardziej drażniących składników),a sodium lauryl sulfate występuję jako składnik zapychający a nie drażniący - to jak to jest naprawdę? Na Wizażu jako jeden z częściej wymienianych składników zapychających wymienieny był także capric triglyceride/capriylic - na liście występuje jedynie caprylic acid (składnik podrażniający) więc zapycha czy nie? Wiem, że Ty Sandijo masz ogromną wiedzę na temat składników i nie tylko i do tego jesteś wrażliwcem-naczynkowcem, więc proszę Cię o pomoc w tym temacie. Z góry dzięki
No tak mile połechcona nie mogłabym nie odpowiedzieć, Suri, Ty podpuszczaczu
Więc tak - wrażliwcy uprzejmnie proszeni o zapoznanie się z artykułem:
http://www.wizaz.pl/poradnik_kosmety...a_wrazliwa.php

A teraz do rzeczy:
od siebie dodam, że oczywiście, naczynkowcy muszą pozegnać się z pillingami mechanicznymi. Pokochać za to glinki Dobrze działają wszystkie kosmetyki z wit. C, K, retinaledehydem i innymi uszczelniaczami.
Nie powinno się używać alkoholu (znaczy, zewnętrznie )

Co do sls - on raczej drażni, niż zapycha. Ale przy cerach z dużą skłonnością do zapychania porów, tłustych - nie jest i tak wskazany.

Jak już napisałam w czasie polemiki w poniżej podanym watku, te tabele są już z lekka przestarzałe i życie pokazuje często całkiem co innego. Dlatego bardzo zapychające trójglicerydy nie są tam uwiecznione, tak samo gliceryna, która ostatnimi czasy działa na mnie - i nie tylko - tak zapychająco, ze sama nie wierzę. Podobnie zresztą, jak silikony. O ich zapychalności też się mówi coraz więcej od jakis ostatnich 4 lat, a w tabelkach cisza.
Także nie przejmujmy się brakiem jakiegoś składnika w komedogennych - jeżeli nasza buzia się buntuje, to znaczy, że on nam nie służy i nie ma co na siłę empirycznie dowodzić nieomylności tabelki

Nie wiem, czy to wypada, żebym się przyznawałą ale dość małą wagę przykładam do tego, czy dany składnik podrażnia, czy zapycha - tak czy inaczej, szkodzi cerze - to jest warte zapamiętania. Oczywiście, jak pytanie dotyczy podrażniania (samego), czy zapychania (samego), to odpowiem precyzyjnie.
A, caprylic acid może zapychać, jeżeli ktoś ma tendecje do nielubienia się z kaprylami. Zapychące trojglicerydy są z oleju kokosowego i palmowego, oraz gliceryny, zaś ten kwas kaprylowy może być utrzyamny z ropy naftowej, z olejów roślinnych (palmowego, kokosowego) lub z mleka krowiego bądź koziego. Niby używa się go w walce z grzybicami, ale ja bym nie ryzykowała - może i podrażniać,i zapychać.

To jest o składnikach caly wątek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=86424&page=4
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 00:11   #6
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych

Aaa, Suri, nie używaj żadnych maseczek peel-off ani rozgrzewających - przy naczynkach to zabójstwo.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 11:50   #7
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych

Dzięki Sandija
OT: Nie wiesz, w której aptece w Warszawie są w miarę przystępne ceny filtrów-chodzi mi dokładnie o zestawy z miniproduktami. Byłam w kliku aptekach, żeby się zorientować w cenach ale wydawało mi się, że były dosyć drogie (66-68 zł.). W gazecie widziałam reklamę tych zestawów i była cena 53,50 zł. i 58,90 zł.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-09, 14:22   #8
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych

Ja kupuję w woli park albo arkadii, ale jakie ceny - zabij mnie, nie pamiętaj, bo zawsze coś innego też się napatoczy do koszyczka

Może sparwdź w Klifie - leki mają tansze.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 14:38   #9
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych

Przepraszam, że Cię tak męczę Sandija, ale mam jeszcze jedno do Ciebie pytanie - mogłabyś mi polecić jakiś dobry żel do mycia twarzy. Ja od wielu lat używam Garniera Czysta Skóra, ale odkąd stan moich naczynek się pogorszył myje nim tylko czoło i brodę. Przymierzam się do kupienia filtra więc musi być to żel dobrze oczyszczający. Pozdrawiam
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 14:38   #10
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych

Kazda cera jest inna a szczegolnie wrazliwce tez inaczej reaguja
Dla mnie osobiscie odpada vit.C (dostaje takiego podraznienia,ze nie chcialabym po raz drugi widziec taki efekt ),wszelkie maseczki tez zniknely z mojej polki w szczegolnosci glinki,peelingi(jedynie dobrze reaguje na platki peelingujace Cleanic'a), alcohol denat tez sieje spustoszenie.

capric triglyceride/capriylic -nie robi mi nic zlego wiec pod tym katem jestem odmiencem w stosunku do osob,ktore wiem ze zapycha
sls-podraznia ale nie jestem w stanie zrezygnowac z pachnacych i pieniacych sie kapeli wiec sama z premedytacja skazuje sie na to.

W skrocie tyle ode mnie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 14:43   #11
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Kazda cera jest inna a szczegolnie wrazliwce tez inaczej reaguja
Dla mnie osobiscie odpada vit.C (dostaje takiego podraznienia,ze nie chcialabym po raz drugi widziec taki efekt ),wszelkie maseczki tez zniknely z mojej polki w szczegolnosci glinki,peelingi(jedynie dobrze reaguje na platki peelingujace Cleanic'a), alcohol denat tez sieje spustoszenie.

capric triglyceride/capriylic -nie robi mi nic zlego wiec pod tym katem jestem odmiencem w stosunku do osob,ktore wiem ze zapycha
sls-podraznia ale nie jestem w stanie zrezygnowac z pachnacych i pieniacych sie kapeli wiec sama z premedytacja skazuje sie na to.

W skrocie tyle ode mnie
Dzieki Hexxana Mam pytanko odnośnie alkoholu w składzie - czy podrażnia jedynie alcohol denat czy alcohol pod każdą inną nazwą również?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-09, 15:08   #12
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych

Hmmm,ja omijam wszelkie specyfiki gdzie widze alkohol w pierwszych miejscach w skladzie.
Jeszcze przypomnialo mi sie cos takiego jak isopropyle mistyrate czy isopropyl palmitate(chyba nie pokrecilam nazwy) jezeli to cos pojawia sie w pierwszych 10 elementach skladu to....nie ruszam;chociaz nie zawsze to sie potwierdza,bo z powodzeniem uzywam kremow Iwostinu-szczegolnie nawilzajacego o przedluzonym dzialaniu czy poltlustego,a o ile dobrze pamietam to akurat to w skladzie sie znajdzie.

Uwazam,ze pielegnacja cery wrazliwej to...metoda prob i bledow oraz ciagle szukanie,sprawdzanie i testowanie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 13:21   #13
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych

Cytat:
Napisane przez Suri
OT: Nie wiesz, w której aptece w Warszawie są w miarę przystępne ceny filtrów-chodzi mi dokładnie o zestawy z miniproduktami. Byłam w kliku aptekach, żeby się zorientować w cenach ale wydawało mi się, że były dosyć drogie (66-68 zł.). W gazecie widziałam reklamę tych zestawów i była cena 53,50 zł. i 58,90 zł.
Też jestem z Warszawy i w każdej aptece, w jakiej byłam, prawie wszystkie filtry są ok. 15-20 zł droższe niż w aptekach on-line. Dlatego teraz kupuję tylko w AwS a ostatnio w vena-vita (ale nigdy więcej, bo czekam już dwa tygodnie na przesyłkę ), bo nawet po doliczeniu kosztów wysyłki wychodzi taniej.
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 14:18   #14
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych

Cytat:
Napisane przez kochanie
Też jestem z Warszawy i w każdej aptece, w jakiej byłam, prawie wszystkie filtry są ok. 15-20 zł droższe niż w aptekach on-line. Dlatego teraz kupuję tylko w AwS a ostatnio w vena-vita (ale nigdy więcej, bo czekam już dwa tygodnie na przesyłkę ), bo nawet po doliczeniu kosztów wysyłki wychodzi taniej.
Dzięki Kochanie za radę. Jeszcze sprawdzę Euroaptekę bo tam podobno wszystko jest taniej
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 16:03   #15
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych

Cytat:
Napisane przez Suri
Dzięki Kochanie za radę. Jeszcze sprawdzę Euroaptekę bo tam podobno wszystko jest taniej
Jeśli chodzi Ci o Euroapteki "offline" , to słyszałam, że nie są tanie. Mają czasem godziny bez marży - ale w tej koło mnie pan powiedział, że taka promocja była... w marcu , więc teraz pozostaje mi czekać - bo wtedy rzeczywiście najbardziej opłaca się u nich
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 16:08   #16
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych

Kochanie za Twoją radą kupiłam filtr w AwS
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 15:56   #17
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Zakazane składniki w kosmetykach do cer wrażliwych

Składniki w kosmetykach, których należy unikać przy cerze wrażliwej, naczynkowej:
- alkohol etylowy,
- aceton,
- alkohol benzylowy,
- mentol,
- glikol propylenowy,
- hydroksykwasy (AHA),
- laurylosiarczan sodu,
- kwas paraaminobenzoesowy,
- kwas witaminy A,
- mocznik,
- nadtlenek benzolu.

Informacja pochodzi z atrykułu "Problem z naczynkami na twarzy", zamieszczony na Wizażu- >http://www.wizaz.pl/images/med-estet...ynka/index.php
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.