Hmm..Co dla mnie? Szukam weny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-08, 18:55   #1
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954

Hmm..Co dla mnie? Szukam weny


Dziewczyny,
chcialabym cos zmienic w mojej dotychczasowej pielegnacji. Moze zaczne od tego, ze moim jedynym problemem dot. skory sa obecnie zaskorniki na twarzy i ew zaczerwienienia, naczynka. Dodam, ze jestem juz zaprawiona w boju jesli chodzi o biochemie, kwasow i zoracow uzywam juz prawie 2 lata jak ten czas leci. Uzywalam juz zorac, atrederm, diacneal, lysanel active, nightpeel, auriderm, preparat farmony z witamina K..Te produkty bardzo mi przypasowaly ukrecilam tez sobie kilka ser z mazidel (z zen szeniem, drugie z witamina c) jednak zadne jakos specjalnie nie przypadlo mi do gustu. Poza tym przyznam ze robienie tego bylo dla mnie dosyc uciazliwe.
Obecnie uzywam sporadycznie zorac i praktycznie to wszystko bo nie chce podrazniac mojej skory, ale doszlam do wniosku ze moglabym dodac do tego jakis delikatny kwas - bo chcialabym je jednak troche zniwelowac
maseczka aspirynowa jest super ale mnie zalezy na czyms w tubce co moglabym aplikowac bez zadnego przyrzadzania. Z kolei tonik aspirynowy niespecjalnie na mnie dziala.
Pytam, bo choc "mniej-wiecej"orientuje sie w kwasach aptecznych to do glowy przychodzi mi tylko effaclar a uczucia mam mieszane - boje sie ze na mnie po prostu nie podziala wcale. A moze nie dziala na osoby ktore maja duze problemy z tradzikiem? A dla mnie bylby ok?
Myslalam tez nad tonikiem. Konkretnie nad tymi dwoma:
Pierwszy dermedic: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8790
albo LRP: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12750

Ale opinie sa tak skrajne ze nie wiem czym wlasciwie sie kierowac licze ze znajdzie sie ktos ze skora podobna jak ja i moze wspolnie cos wynajdziemy
moze sa jakies nowe fajne preparaty na rynku o ktorych nie mam pojecia

Z jednej strony oczyszczanie a z drugiej zastanawiam sie czy nie lepiej byloby teraz nastawic sie na te naczynka - uzywam tylko farmony w chwili obecnej.

Ostatnie pytanie Jakos przez caly czas bardziej dbalam o twarz niz o cale cialo, uzywam praktycznie tylko balsamow (zmieniam za kazdym razem ). Mam atopowa skore i tendencje do zapalenia mieszkow, czy w takiej sytuacji jakies naturalne mydla moglyby poprawic stan mojej skory? czy lepiej uzywac takiego mydla czy nie bede widziala duzej roznicy pomiedzy mydlem a np zelem pod prysznic.

Uff to chyba tyle. Mam nadzieje ze ktos przez to przebrnal, kazda wskazowka mile widziana pozdrawiam.
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 13:01   #2
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Hmm..Co dla mnie? Szukam weny

up..
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 16:14   #3
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Hmm..Co dla mnie? Szukam weny

Pomogłabym z chęcia, ale nie znam się

Może Dziewczyny?

Powodzenia Sama szukam też czegoś odpowiedniego I o rady też będę molestować Wizażanki
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 16:44   #4
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Hmm..Co dla mnie? Szukam weny

hehe
widze Iza ze ostatnio na kazdym watku sie spotykamy
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 16:47   #5
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Hmm..Co dla mnie? Szukam weny

No Niemal ''przyjaciółki''

Od intymnych, przez modę po dbanie o ryjki i włosy Więcej o mnie wiesz, niż moje real kumpele
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 18:09   #6
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Hmm..Co dla mnie? Szukam weny

Masz problem z naczynkami wiec tonik LRP nie bardzo pasuje na obszary naczynkwoe z tejo wzgledu,ze w czolowce skaldu na alkohol denat,ktory podraznia i wysusza.Mam mniej wiecej podobna cere do Twojej i ten tonik swietnie sprawdza sie u mnie w strefie T.
Ze swojej strony polecalabym Effaclar K poniewaz to kwas BHA o delikatnym stezeniu i cerze naczynkwej nie zaszkodzi.
Pomimo roznosci nowosci na rynku zostalam przy stalej kombinacji-kwasze sie jedynie Effaclarem K-chociaz nie mam powazniejszych problemow z cera a dzieki niemu jest coraz lepiej,jednak jego dzialanie jest dlugofalowe.Do tego mieszam ampulki Vitaconu z oliwka Hipp(to na naczynka) oraz Diroseal na noc,ale obecnie mam przerwe.Wroce do niego znowu jesienia.

Polecam Ci przejrzenie watkow o cerze naczynkowej,o Effaklarze K,pielegnacji aptecznej(top 5) tam na pewno znajdziesz sporo odpowiedzi na swoje pytania

Tonik Dermedica nie jest zly,sama go mialam i podobalo mi sie jego dzialanie,choc nie bylo spektakularne.

Odnosnie ATZ to wydaje mi sie,ze byly tez watki jesli nie tutaj to na Kosmetyczce bo sama podczytywalam swojego czasu ale trzeba poszukac

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 18:18   #7
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Hmm..Co dla mnie? Szukam weny

Iza - zastanawiajace, ze zazwyczaj jest na odwrot (kolejnosc). Moze to obrazuje jak wielka metamorfoze przezywamy, we wszystkich sferach ze tak powiem

Hexxanno, dziekuje bardzo za Twoja odpowiedz. Chyba zdecyduje sie na ten Effaclar, do tego sama ukrece tonik z madzidel albo dokupie w komplecie tez z serii E ale tylko na strefe T. Co do moich naczynek, to sprawa moze troche przesadzona - nie mam popekanych naczynek, wiem natomiast ze mam do nich sklonnosc - geny - a poniewaz sie pilnuje i dbam o naczynka pod tym wzgledem to jedynym objawem jest zaczerwienienie i po prostu nierowny koloryt cer, popekanych naczynek brak. Mam wiec nadzieje ze tonik LRP, uzywany oszczednie nie zaszkodzilby mi. Jeszcze raz dziekuje

ps. Mam jeszcze pytanie odnosnie tego kremu: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19511
Ja wiem, reklama i ta nazwa, tak kusi ale wolalam sie spytac, czy taki krem przy cerze jak moja spelni swoje zadanie? Czy lepiej unikac kwasow owocowych (bo to chyba AHA a ja potrzebuje BHA) i ograniczyc sie do np. Effaclaru?
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-10, 18:22   #8
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Hmm..Co dla mnie? Szukam weny

Wlasnie tymbardziej powinnas starannie dobierac pielegnacje,poniewaz sklonnosc i uwarunkowania genetyczne zrobia swoje w obliczu zle dobranej i podrazniajacej pielegnacji.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:20.