Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawienia - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-07, 10:46   #1741
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Ale jeszcze nie dostałaś tego okresu to nie wiesz czy Ci się nie opóźni.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 13:03   #1742
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Ale jeszcze nie dostałaś tego okresu to nie wiesz czy Ci się nie opóźni.
Faktycznie, nie wiem, bo nie mam pms (zasługa witamin z grupy B), no chyba że to będzie ten pierwszy raz

A jak nie spóźni się, to będę miała krótką fazę lutealną chyba.

EDIT. Nie będzie opóźnienia, bo okres mi się zaczął dużo wcześniej, więc te skurcze to nie była owulacja.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-03-07 o 23:45
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 17:14   #1743
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Czy bóle brzucha 2 tygodnie przed okresem, w zasadzie w środku cyklu az do okresu sa normalne? Miałam badanie ginekologiczne i USG dopochwowe i wszystko podobno ok. Lekarz mówił, ze to się zdarza. Czy któraś z Was też tak ma? Nie boli na tyle, że musze brać coś przeciwbólowego, ale dokucza, jak bym miała okres. Podczas samego okresu już tak tego nie odczuwam.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 21:36   #1744
Bambino123
Wtajemniczenie
 
Avatar Bambino123
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 687
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Zanim zaczęłam brać tabletki anty też miałam bóle w środku cyklu (w trakcie owulacji), ale trwały one 2-3 dni. Ale 2 tygodnie... Nie wiem czy to normalne..
Bambino123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 08:57   #1745
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

No mnie brzuch już boli drugi tydzień. Niedawno byłam u ginekologa i w badaniu nic nie wyszło, niby wszystko w porządku.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 08:57   #1746
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Dziewczyny, czy któraś z Was miała wywolywany okres Duphastonem? Ile czasu czekalyscie na @? Mam brać 2 tabletki dziennie przez 10 dni.
__________________
10.02.2017 - dobry początek <3
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 09:48   #1747
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Ahoy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was miała wywolywany okres Duphastonem? Ile czasu czekalyscie na @? Mam brać 2 tabletki dziennie przez 10 dni.
Ja mialam luteina, ale to podobne dzialanie.
Przyszedl juz w 3 dzien brania ale musialam wybrac do konca czyli 7 dni.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-18, 09:58   #1748
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Ja mialam luteina, ale to podobne dzialanie.
Przyszedl juz w 3 dzien brania ale musialam wybrac do konca czyli 7 dni.
Ja myślałam, że okres przychodzi dopiero po jej odstawieniu. Dlaczego musiałaś brać do końca mimo że okres przyszedł?
__________________
10.02.2017 - dobry początek <3
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:08   #1749
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Ahoy Pokaż wiadomość
Ja myślałam, że okres przychodzi dopiero po jej odstawieniu. Dlaczego musiałaś brać do końca mimo że okres przyszedł?
Tez miał przyjść niby po odstawieniu, ale w 3 dniu przyszlo plamienie a w 5 juz konkretnie miesiaczka.
Podobno żeby sie uregulowalo. Pozniej mialam jeszcze cyclo progynova-tabletki na unormowanie miesiaczki.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:25   #1750
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Ahoy Pokaż wiadomość
Ja myślałam, że okres przychodzi dopiero po jej odstawieniu. Dlaczego musiałaś brać do końca mimo że okres przyszedł?
Tak powinno być, gin mi mówił że gwałtowny spadek progesteronu spowodowany odstawieniem luteiny powoduje miesiączkę. Jeśli miesiączka przyjdzie w trakcie brania duphastonu/luteiny to znaczy że sama by przyszła i bez tych leków oraz że jak dostanę okres w trakcie brania to od razu mam odstawiać bo w pierwszej fazie cyklu progesteron powinien być niski i tylko bardziej można sobie namieszać dostarczaniem go w pierwszej fazie.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:30   #1751
tanzanka
Zadomowienie
 
Avatar tanzanka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 713
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Ahoy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was miała wywolywany okres Duphastonem? Ile czasu czekalyscie na @? Mam brać 2 tabletki dziennie przez 10 dni.

Ja przyszedł po 10ciu dniach, brałam tego wagony i nie pomogło tak na marginesie. Tzn przyszedł, ale po odstawieniu nie wrócił... na szczęście dobry lekarz i już po 3 @ bez leków


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tanzanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-19, 08:59   #1752
carmen4400
Zadomowienie
 
Avatar carmen4400
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: m.in Poznań
Wiadomości: 1 879
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Ahoy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was miała wywolywany okres Duphastonem? Ile czasu czekalyscie na @? Mam brać 2 tabletki dziennie przez 10 dni.
U mnie zazwyczaj w 9. albo 10 dniu brania tabl przychodził, a teraz czekam 4 dzień, a jest tylko plamienie... nie wiem czy to uznać jako miesiączkę?
__________________
carmen4400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 14:03   #1753
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez carmen4400 Pokaż wiadomość
U mnie zazwyczaj w 9. albo 10 dniu brania tabl przychodził, a teraz czekam 4 dzień, a jest tylko plamienie... nie wiem czy to uznać jako miesiączkę?
A jak gin powiedział/-a? Masz wybrać daną ilość tabletek do końca czy jak zacznie się miesiączka to odstawić?

Czy wcześniej miesiączki zaczynały Ci się plamieniem czy od razu krwawienie?
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 20:07   #1754
carmen4400
Zadomowienie
 
Avatar carmen4400
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: m.in Poznań
Wiadomości: 1 879
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Miałam brać przez 10 dni odstawić i czekać, ale dostawałam 9. albo 10. dnia brania, mówiłam jej i powiedziała że tak też może być. zazwyczaj plamieniem sie zaczynało, 1 dzień a potem krwawienie.
__________________
carmen4400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 12:43   #1755
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Witajcie
Dzisiaj 51 dzień cyklu, a okresu nadal nie ma. Test ciążowy negatywny. Cykle zawsze trwały 33-38 dni. Pobolewa mnie brzuch, ale nie wiem, czy to nie że stresu. Czy stres może wywołać aż tak dużą obsuwę?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 15:45   #1756
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Tak
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 08:27   #1757
nemmy106
Raczkowanie
 
Avatar nemmy106
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 38
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Witajcie
Dzisiaj 51 dzień cyklu, a okresu nadal nie ma. Test ciążowy negatywny. Cykle zawsze trwały 33-38 dni. Pobolewa mnie brzuch, ale nie wiem, czy to nie że stresu. Czy stres może wywołać aż tak dużą obsuwę?
Oj to bardzo długo, 51 dni, ale rzeczywiście stres może znacząco wpłynąć na cykl, może go opóźnić, przyspieszyć.
U mnie idzie to w drugą stronę jak mam silny stres to okres mam wcześniej niż zazwyczaj
nemmy106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 08:29   #1758
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Dziś zaczęłam 6 dzień dupka i jajniki bolą jak na okres, ciekawe czy dostanę go po odstawieniu czy wcześniej hmm
__________________
10.02.2017 - dobry początek <3
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 12:18   #1759
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez nemmy106 Pokaż wiadomość
Oj to bardzo długo, 51 dni, ale rzeczywiście stres może znacząco wpłynąć na cykl, może go opóźnić, przyspieszyć.
U mnie idzie to w drugą stronę jak mam silny stres to okres mam wcześniej niż zazwyczaj
Kiedyś miałam 53-dniowy cykl. Okresu nadal nie ma. Zaczynam się martwić. Czy testy ciążowe są wiarygodne? Test robiłam 48 dnia cyklu więc chyba wynik powinien już być pewny? Mam bardzo stresujący okres teraz. Muszę umówić się na wizytę do lekarza, ale przed świętami już chyba nie da rady.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-23, 12:29   #1760
nemmy106
Raczkowanie
 
Avatar nemmy106
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 38
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Kiedyś miałam 53-dniowy cykl. Okresu nadal nie ma. Zaczynam się martwić. Czy testy ciążowe są wiarygodne? Test robiłam 48 dnia cyklu więc chyba wynik powinien już być pewny? Mam bardzo stresujący okres teraz. Muszę umówić się na wizytę do lekarza, ale przed świętami już chyba nie da rady.
Rzeczywiście umów się do ginekologa taki 50 dniowy cykl to raczej nie fizjologia lepiej niech lekarz to oceni, wiem z własnego doświadczenia że tak jest najlepiej. Ja czas trwania cyklu mam w normie ale za to krwawienie miesiączkowe jest długie i bardzo obfite, wybrałam się do ginekologa porobiłam badania i okazało się że mam problemy z krzepliwością krwi. Nie chcę cię broń Boże straszyć tylko zachęcić do wizyty coś musiało spowodować że twój cykl wygląda tak nie inaczej i trzeba jak najszybciej określić co to jest, zdrowie najważniejsze, trzymaj się
nemmy106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 20:37   #1761
myprint
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Thumbs down brak miesiączki plamienia

Witam!
Moje ostatnie cykle wyglądały tak: 31,32, 26,36 dni.
Cykl który rozpoczął się 16-stego dnia poprzedniego miesiąca trwa do teraz.Zbliżenia, jakie miały przez ten czas miejsce o drobne pieszczoty, o które martwię się, ze względu na preejakulat znajdujący się w okolicach pośladków oraz penetracja (poprawnie założona prezerwatywa, niepęknięta, niezsunięta, ejakulacja na zewnątrz).
Na początku wakacji odstawiłam tabletki antykoncepcyjne (miały być antidotum na bolesna,nieregularne, mocno krwawiące okresu). Od tamtej pory plamię w połowie cyklu a także 2-3 dni przed miesiączką, po czym zjawia się śluz wyglądający jak płodny i nadchodzi prawidłowe krwawienie rozpoczynające nowy cykl. W tym miesiącu plamienie wspomniane wyżej miało miejsce od 4-6 marca, kolejne pojawiło się w środę.Był także śluz wyglądający na płodny, jednak dziś ustąpił miejsca gęstej,lekko żółtawej wydzielinie i uczuciu suchości,jednak okres nie pojawił się.Brakuje także sygnałów, towarzyszących mi od kilku miesięcy,które zapowiadały miesiączkę (ból piersi, drażliwość, silny, ciągnący ból węzłów chłonnych pod pachami).
Wyjechałam z rodziną na wieś spędzić tam święta,nie mam możliwości zrobienia testu ani wizyty u lekarza w najbliższym czasie. Nie robiłam testu do tej pory, gdyż od ostatniego zbliżenia nie minęło 14 dni.
Martwię się ogromnie,zdarzało mi się popłakiwać ze strachu przed tym,że mogło dojść do zapłodnienia,nie potrafię myśleć racjonalnie,zająć myśli czymś innym.Nigdy nie przytrafił mi się tak skomplikowany, długi cykl.
Czy któraś z Was miała podobne problemy?
Serdecznie proszę o wyrozumiałość.
myprint jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 22:31   #1762
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Hej dziewczyny, nurtuje mnie pewna sprawa, mam nadzieje, że któraś z Was poratuje mnie i podzieli się ze mną swoja wiedzą
Mianowicie, cały styczeń był dla mnie bardzo stresującym miesiącem, do tego doszło jeszcze duuże nagłe opóźnienie się okresu (moje cykle trwają z reguły 33-34 dni) a ostatni okres pojawił się 24 lutego czyli 42 dnia cyklu. Jakby tego było mało, to 2 lutego pierwszy raz pojawił się u mnie najpierw śluz pomieszany z krwią, a później śluz brunatno-brązowy-prawie czarny momentami, byłam przerażona i zmartwiona do tego doszły moje schizy ciążowe (co skrupulatnie dziewczyny z innego wątku "wywalały" mi z głowy, ponieważ jestem dziewicą a seks jaki miał miejsce to tylko seks oralny a jak wiemy zapłodnienie przez palce nie istnieje, do tego doszło 5 negatywnych testów, trwałam w tej schizie az do pięknego dnia kiedy ten okres się pojawił (przypomnę 42 dzien cyklu).
Myślałam już, że to bd koniec przebojów z moim cyklem, byłam u ginekologa pnia zrobiła badanie wszystko było ok, wiec sie nie martwiłam.. aż do dzis, bo mam aktualnie 33 dzien cyklu czyli tuz tuz okres, a ja wczoraj dostałam śluz przezroczysty, który się ciągnie rozciąga, i jest zmieszany z krwią, czasami widze w nim nitki krwi, a czasami po prostu na papierze widze, że jest zabarwiony na lekko jasno czerwono-różowy kolor, a na wkładce czasami jest on brązowy ciemny (prawie czarny), czytałam, że to moze byc owulacja, ale w 33 dniu cyklu (?) Zaczynam się bać i od nowa schizować, chociaż żaden seks nie miał miejsca od tego ostatniego 'seksu" 23 stycznia
Dziewczyny potrzebuje rady kogoś doświadczonego, sama od niedawna interesuje się bardziej swoim cyklem i naturalną obserwacją, bo chce wiedziec sama dla siebie jak funkcjonuje moj organizm, ale musze przyznać, że takie anomalie mnie przerażają i panikuję.
Będzie ten okres planowo, czy to jednak owulacja w 33 dniu ? Przyznam, że nie miałam za wiele śluzu płodnego wcześniej, tylko dwa dni coś tak na sile starałam sie doszukac, wiec moze faktycznie tak mi przeskoczyła, a moze to jednak coś gorszego ?
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 06:56   #1763
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Spokojnie, ciąże możesz wykluczyć na 100%. Widocznie się rozchwiałaś hormonalnie, a ten stres teraz jeszcze tylko temu sprzyja. Owulacja tak późno byłaby dziwna, może po prostu jesteś tuż przed miesiączką, czasami występują takie plamienia. Moje problemy z plamieniami zaczęły się też w takim długim cyklu, okazało się, że owulacji nie miałam i mała torbiel mi się zrobiła, gdzie wcześniej to raczej krótkie cykle były moim problemem. Jeśli długie cykle będą się powtarzać to skonsultowałabym się z ginem.

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2016-03-28 o 06:57
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 08:07   #1764
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Spokojnie, ciąże możesz wykluczyć na 100%. Widocznie się rozchwiałaś hormonalnie, a ten stres teraz jeszcze tylko temu sprzyja. Owulacja tak późno byłaby dziwna, może po prostu jesteś tuż przed miesiączką, czasami występują takie plamienia. Moje problemy z plamieniami zaczęły się też w takim długim cyklu, okazało się, że owulacji nie miałam i mała torbiel mi się zrobiła, gdzie wcześniej to raczej krótkie cykle były moim problemem. Jeśli długie cykle będą się powtarzać to skonsultowałabym się z ginem.
Dziękuję IzzieSt
Więc czekam jeszcze przyszły tydzień co się wydarzy i jak coś zapisze się do ginekologa Byłam osttanio to wszystko było ok, moze torbiel np zrobić się tak nagle w cyklu ? byłam u gina 17 dnia cyklu, co prawda miala utrudnione zrobienie badania bo jestem dziewica i nie do konca mogła zrobic to usg dopochwowe, zobaczyła na nim tylko jeden jajnik
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 08:46   #1765
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
Dziękuję IzzieSt
Więc czekam jeszcze przyszły tydzień co się wydarzy i jak coś zapisze się do ginekologa Byłam osttanio to wszystko było ok, moze torbiel np zrobić się tak nagle w cyklu ? byłam u gina 17 dnia cyklu, co prawda miala utrudnione zrobienie badania bo jestem dziewica i nie do konca mogła zrobic to usg dopochwowe, zobaczyła na nim tylko jeden jajnik
Tak, u mnie to był po prostu niepęknięty pęcherzyk. Szkoda, że Ci nie powiedziała czy byłaś już po owu. Spokojnie czekaj na okres
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 21:28   #1766
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Tak, u mnie to był po prostu niepęknięty pęcherzyk. Szkoda, że Ci nie powiedziała czy byłaś już po owu. Spokojnie czekaj na okres
Może u mnie w takim razie też teraz pękł ten pęcherzyk, czyli to oznacza, że teraz mam owulacje??
czy owu była wcześniej??
wybacz mi moją nikła wiedzę, ale dopiero się zaczynam orientować w temacie... trochę mi głupio, że pytam pewnie o tak błahe sprawy..ale jak to mówią :nie ma głupich pytań i :kto pyta nie błądzi
Bo dzisiaj też zaobserwowałam u sb brązowy śluz, czasami czerwono-przezroczysty, czyli od 3 dni tak jest (od soboty po południu) wg schematu okres powinien być jutro, ale nie wiem czy ostatnie spoznienie bedzie miec wplyw na ten cykl (w tamtym cyklu okres przeszedł w 42 dniu cyklu)

edit. przed chwilą zauważyłam w środku/przy wejściu do pochwy śluz brązowy ciągnący się, a później na papierze pojawił się czarny jakby "glutek" rozciągający się zaczynam się poważnie martwić
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***

Edytowane przez coco1919
Czas edycji: 2016-03-28 o 22:55
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 07:24   #1767
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
Może u mnie w takim razie też teraz pękł ten pęcherzyk, czyli to oznacza, że teraz mam owulacje??
czy owu była wcześniej??

wybacz mi moją nikła wiedzę, ale dopiero się zaczynam orientować w temacie... trochę mi głupio, że pytam pewnie o tak błahe sprawy..ale jak to mówią :nie ma głupich pytań i :kto pyta nie błądzi
Bo dzisiaj też zaobserwowałam u sb brązowy śluz, czasami czerwono-przezroczysty, czyli od 3 dni tak jest (od soboty po południu) wg schematu okres powinien być jutro, ale nie wiem czy ostatnie spoznienie bedzie miec wplyw na ten cykl (w tamtym cyklu okres przeszedł w 42 dniu cyklu)

edit. przed chwilą zauważyłam w środku/przy wejściu do pochwy śluz brązowy ciągnący się, a później na papierze pojawił się czarny jakby "glutek" rozciągający się zaczynam się poważnie martwić
Ja Ci tego nie powiem

Czasami występują plamienia przed miesiączką i nie muszą się zaczynać od owulacji. Całkiem niedawno byłaś u gina, który powiedział, że wszystko ok, tak że nie martw się na zapas
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 12:55   #1768
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Ja Ci tego nie powiem

Czasami występują plamienia przed miesiączką i nie muszą się zaczynać od owulacji. Całkiem niedawno byłaś u gina, który powiedział, że wszystko ok, tak że nie martw się na zapas
myślisz, że fakt, że od początku tego cyklu biore castangus tabletki ziolowe na uregulowanie cyklu itd moze mieć wpływ na to, że ma taki śluz/plamienie? teraz zrobiło się jakby bardziej czerwone niż brązowe - to spowodowało, że zaczęłam się zastanawiać czy może to jest po prostu taki okres ? przez te tabletki zrobił się taki, jaaby go prawie nie było ( bo zawsze mam obfity raczej ), już po prostu nie wiem co myśleć, nosi mnie... nigdy wcześniej nie miałam takich plamień przed okresem, a jezeli byly to doslownie chwila i zaraz okres - na pewno nie trwały 3 dni
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 13:24   #1769
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
myślisz, że fakt, że od początku tego cyklu biore castangus tabletki ziolowe na uregulowanie cyklu itd moze mieć wpływ na to, że ma taki śluz/plamienie? teraz zrobiło się jakby bardziej czerwone niż brązowe - to spowodowało, że zaczęłam się zastanawiać czy może to jest po prostu taki okres ? przez te tabletki zrobił się taki, jaaby go prawie nie było ( bo zawsze mam obfity raczej ), już po prostu nie wiem co myśleć, nosi mnie... nigdy wcześniej nie miałam takich plamień przed okresem, a jezeli byly to doslownie chwila i zaraz okres - na pewno nie trwały 3 dni
Nie wiem, nigdy nie brałam Castangusa, ale jako osoba, która plamiła w zasadzie cały cykl i czasami plamienie bardziej przypominało krwawienie niż plamienie bo wkładki wymieniane 7-8 razy dziennie nie wystarczały, mówię Ci: podejdź do tego spokojnie, tym bardziej że jesteś po kontroli gina.
Wiem, że to stresujące bo sama pamiętam jaka przerażona poszłam z tym do gina
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 15:27   #1770
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
Może u mnie w takim razie też teraz pękł ten pęcherzyk, czyli to oznacza, że teraz mam owulacje??
czy owu była wcześniej??
wybacz mi moją nikła wiedzę, ale dopiero się zaczynam orientować w temacie... trochę mi głupio, że pytam pewnie o tak błahe sprawy..ale jak to mówią :nie ma głupich pytań i :kto pyta nie błądzi
Bo dzisiaj też zaobserwowałam u sb brązowy śluz, czasami czerwono-przezroczysty, czyli od 3 dni tak jest (od soboty po południu) wg schematu okres powinien być jutro, ale nie wiem czy ostatnie spoznienie bedzie miec wplyw na ten cykl (w tamtym cyklu okres przeszedł w 42 dniu cyklu)

edit. przed chwilą zauważyłam w środku/przy wejściu do pochwy śluz brązowy ciągnący się, a później na papierze pojawił się czarny jakby "glutek" rozciągający się zaczynam się poważnie martwić
Czasami mam takie brązowe plamienia przed zbliżającym sie okresem, jestem pod stała opieką gina i nie jest to objaw żadnej choroby.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-19 08:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:48.