Psy- cz. VI - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-08, 11:58   #601
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Werka21b Pokaż wiadomość
Nie udzielam się na tym wątku , ale mój szczeniaczek 6 dni temu złamał łape założyli mu gips po prześwietleniu, wczoraj zaczął tą łape lizać, a dziś spod gipsu sączy się ropa? Do weta jedzie na 14, ale ja siedzę w pracy do 17 i chyba tu umre.. nie wiem jakie mogą być tego konsekwencje tak mi go szkoda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moze sobie odpazyl i sie teraz rana babra, bo nie ma do niej dostepu pod gipsem?
Jakie to bylo zlamanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 12:15   #602
Werka21b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 124
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Katia525 Pokaż wiadomość
Moze sobie odpazyl i sie teraz rana babra, bo nie ma do niej dostepu pod gipsem?
Jakie to bylo zlamanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Złamanie nie było otwarte, ale jest to bardzo futrzasty piesek a teraz te upały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Werka21b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 12:17   #603
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Werka21b Pokaż wiadomość
Złamanie nie było otwarte, ale jest to bardzo futrzasty piesek a teraz te upały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moze fakrycznie jest to odpazenie, a rana ciezko sie goi, poniewaz nie ma dostepu do powietrza, slimaczy sie i moglo wdac sie jakies zakazenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 13:17   #604
Werka21b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 124
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Katia525 Pokaż wiadomość
Moze fakrycznie jest to odpazenie, a rana ciezko sie goi, poniewaz nie ma dostepu do powietrza, slimaczy sie i moglo wdac sie jakies zakazenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieje, że nic poważnego, bo i tak biedaczek cierpi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Werka21b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 13:49   #605
hawananana
Wtajemniczenie
 
Avatar hawananana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 330
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Werka21b Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, że nic poważnego, bo i tak biedaczek cierpi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Nie martw sie, weterynarz napewno mu pomoze! Daj znac jak poszlo
hawananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 14:04   #606
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Werka21b Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, że nic poważnego, bo i tak biedaczek cierpi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niedlugo bedziesz wiedziala co mu dolega. Pewnie to nic groznego, prawdopodobnie dostanie masc z antybiotykiem. Wiem, ze latwo mowic, a trudniej sie uspokoic, bo jestem z tych osob, ktore martwia sie na zapas jak zauwaza cos u psa. Mysle, ze nic groznego i bedzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 17:38   #607
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Psy- cz. VI

Czy ktoś miał styczność z karma Iron Dog? To jakas nowosc chyba, dostałam próbki w zoologicznym i moja o dziwo szamie. Wklejam skład tej próbki. Ja sie nie znam na składach, nie wiem co powinno być i ile minimum, żeby chociaż za średnia jakości karme można by było ja uwazac.

Skład: Świeżo przygotowana kaczka (28%), bataty (26%), suszona kaczka (20%), groszek, ziemniaki(8%), włókno buraczane, siemię lniane, wywar z kaczki (2%), witaminy i minerały, wywar z warzyw, suplement Omega 3, pomarańcze (odpowiednio 7.5g na 1 kg produktu), żurawina, Fruktooligosacharydy (92 mg/kg), Mannanooligosacharydy (23 mg/kg)

Dodatki dietetyczne na kg: Witaminy: Witamina A (jako octan retinylu) 15 000 IU/kg, witamina D3 (jako cholekalcyferol) 2 250 IU/kg; Pierwiastki śladowe: Monohydrat siarczanu cynku 130 mg/kg, Monohydrat siarczanu żelaza160 mg/kg, Monohydrat siarczanu manganu 110 mg/kg, Pentahydrat siarczanu miedzi 60 mg/kg, bezwodny jod jodowy 1,58 mg/kg, Selenit sodu 0,6 mg/kg

Składniki analityczne:

Białko surowe 25,5%
Oleje i tłuszcze surowe 13%
Włókno surowe 3,5%
Popiół surowy 8,2%
Wilgotność 8%
Węglowodany 41,0%
Omega 6 2,17%
Omega 3 0,78%
Wapń 1,70%
Fosfor 1,07%
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-08, 17:48   #608
Werka21b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 124
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Katia525 Pokaż wiadomość
Niedlugo bedziesz wiedziala co mu dolega. Pewnie to nic groznego, prawdopodobnie dostanie masc z antybiotykiem. Wiem, ze latwo mowic, a trudniej sie uspokoic, bo jestem z tych osob, ktore martwia sie na zapas jak zauwaza cos u psa. Mysle, ze nic groznego i bedzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Okazało się, że to odparzenie teraz ma z jednej strony gips a z drugiej opatrunek i zalecenie leżenia, tylko jak wytłumaczyć szczeniakowi, że nie może chodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Werka21b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 17:55   #609
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Werka21b Pokaż wiadomość
Okazało się, że to odparzenie teraz ma z jednej strony gips a z drugiej opatrunek i zalecenie leżenia, tylko jak wytłumaczyć szczeniakowi, że nie może chodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przykro mi bardzo. Jedyne co mogę doradzić to dużo przysmakow gryzakow odpowiednich dla szczeniakow, bo je przecież ząbki swędzą, kochają gryzc i podgryzac, może chociaż w ten sposob rozładuje jakis nadmiar energii.
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 18:31   #610
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Werka21b Pokaż wiadomość
Okazało się, że to odparzenie teraz ma z jednej strony gips a z drugiej opatrunek i zalecenie leżenia, tylko jak wytłumaczyć szczeniakowi, że nie może chodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet z doroslym psem jest ciezko, zeby nie chodzil, szczegolnie jesli jest zywy i energiczny. Ktos moze go pilnowac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 18:33   #611
Werka21b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 124
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Katia525 Pokaż wiadomość
Nawet z doroslym psem jest ciezko, zeby nie chodzil, szczegolnie jesli jest zywy i energiczny. Ktos moze go pilnowac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mama jest cały dzień w domu, więc z nim siedzi ale dla niej też to męczące, bo nic nie może za bardzo zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Werka21b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-08, 19:21   #612
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Werka21b Pokaż wiadomość
Mama jest cały dzień w domu, więc z nim siedzi ale dla niej też to męczące, bo nic nie może za bardzo zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pies tez w koncu zasypia i wtedy mozna ''cos zrobic''... moze wez urlop`?
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 20:16   #613
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Psy- cz. VI

Ja świeżo jestem ze tak powiem w temacie i tez mi sie serce krajało jak widziałam jak pies cierpi i chce biegać, ale wiedziałam ze jak mu pozwolę to nie zatrzyma sie i bedzie jeszcze dłużej cierpiał. Pomogła klatka. Moze dla szczeniaka rzeczywiście troche za wczesnie ale moze warto przyzwyczajać, uczyć klatkowania juz teraz. Nie ma szans pilnować psa 24/7 nawet jak sie nie pracuje, a taka klatka naprawdę pomaga i przynajmniej z czystym sumieniem go zostawiałam na chwile jak musiałam naprawdę wyjsć i cos załatwił, a tak to siedziałam w klatce z nim (ma taka wielka Ala kojec) i tak sie przyzwyczaił ze juz sam tam przesiaduje nawet i całe dnie i nie zamykam jej w ogole, zamykałam tylko jak miał szwy na łapie i kołnierz i nie było mnie w pobliżu, on tam głownie spi. A jak przyzwyczajalam: miski z woda i jedzeniem na stałe w klatce, tylko tam dostaje jeść, na poczatku smakołyki tez dostawał w klatce, nagradzałam żal kazdym razem jak wszedł do klatki sam a jak sie położył to w ogole impreza, siedziałam z nim w środku i bawiłam sie albo po prostu czytałam sobie a on obok leżał, w środku miał swoj kocyk, zabawki, miski. Teraz to jest jego oaza, poza klatka jest innym psem, szatanem który biega w kolko, skacze, wariuje a w klatce sie zamienia w ostoje spokoju, wyciszenia polecam.
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 07:40   #614
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Psy- cz. VI

W końcu mam psa pierwsze dwa dni były spokojne i radosne, a teraz, gdy już poczuła się pewniej i szwy po sterylizacji są już podgojone zaczęła trochę wariować na spacerach. Czeka nas nauka luznej smyczy. Jednak też już widać, że bardzo przeżywa nasze wyjścia z domu... Robimy próby, wychodzimy na chwilę, jednak niepokój jest. Czy Wy coś zostawiacie psiakowi, gdy wychodzicie? Kość, gryzaka, kong? Czym smarujecie kong?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 08:32   #615
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy- cz. VI

Zostaw jej jakiś twardy gryzak. Konga można pasztetem albo masłem orzechowym..

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 09:25   #616
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Psy- cz. VI

A czy pisząc "gryzak" masz na myśli jakieś zarelko w różnej formie (ścięgna, ucho) czy sztuczna zabawkę? Ta druga opcja chyba nie będzie dla niej interesująca w stresującej chwili. A czy zostawianie takiego twardego smaka do pogryzienia w samotności nie jest trochę niebezpieczne? Nie zdarzyło się, żeby pies się zakrztusił czy sobie coś mocno uszkodził?

Masla orzechowego jak się okazało nie lubi... Pasztet będzie dziś testowany w takim razie, tylko mam nadzieję, że nie będzie miała z jego powodu jakichś sensacji zaladkowych.
Dzięki zakonna

Bardzo się stresuję i martwię, że nie będę dobrym właścicielem dla niej :-( pamiętam o stanowczości, nie rozpieszczaniu przesadnym, jednak mimo wszystko...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 19:11   #617
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez stitches Pokaż wiadomość
Czy ktoś miał styczność z karma Iron Dog? To jakas nowosc chyba, dostałam próbki w zoologicznym i moja o dziwo szamie. Wklejam skład tej próbki. Ja sie nie znam na składach, nie wiem co powinno być i ile minimum, żeby chociaż za średnia jakości karme można by było ja uwazac.

Skład: Świeżo przygotowana kaczka (28%), bataty (26%), suszona kaczka (20%), groszek, ziemniaki(8%), włókno buraczane, siemię lniane, wywar z kaczki (2%), witaminy i minerały, wywar z warzyw, suplement Omega 3, pomarańcze (odpowiednio 7.5g na 1 kg produktu), żurawina, Fruktooligosacharydy (92 mg/kg), Mannanooligosacharydy (23 mg/kg)

Dodatki dietetyczne na kg: Witaminy: Witamina A (jako octan retinylu) 15 000 IU/kg, witamina D3 (jako cholekalcyferol) 2 250 IU/kg; Pierwiastki śladowe: Monohydrat siarczanu cynku 130 mg/kg, Monohydrat siarczanu żelaza160 mg/kg, Monohydrat siarczanu manganu 110 mg/kg, Pentahydrat siarczanu miedzi 60 mg/kg, bezwodny jod jodowy 1,58 mg/kg, Selenit sodu 0,6 mg/kg

Składniki analityczne:

Białko surowe 25,5%
Oleje i tłuszcze surowe 13%
Włókno surowe 3,5%
Popiół surowy 8,2%
Wilgotność 8%
Węglowodany 41,0%
Omega 6 2,17%
Omega 3 0,78%
Wapń 1,70%
Fosfor 1,07%
Nie znam marki i ich filozofii (m.in. tego, z jakiego mięsa korzystają, tzn. z jakiej jakości), ale skład wygląda nieźle, jeśli cena jest też ze średniej półki. Białko i tłuszcz w ilościach standardowych raczej. Fajnie, że opiera się na jednym białku - dobra dla alergików. No i tłuszcz użyty jest zdefiniowany, a nie jest nieznanym "tłuszczem zwierzęcym".

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A czy pisząc "gryzak" masz na myśli jakieś zarelko w różnej formie (ścięgna, ucho) czy sztuczna zabawkę? Ta druga opcja chyba nie będzie dla niej interesująca w stresującej chwili. A czy zostawianie takiego twardego smaka do pogryzienia w samotności nie jest trochę niebezpieczne? Nie zdarzyło się, żeby pies się zakrztusił czy sobie coś mocno uszkodził?

Masla orzechowego jak się okazało nie lubi... Pasztet będzie dziś testowany w takim razie, tylko mam nadzieję, że nie będzie miała z jego powodu jakichś sensacji zaladkowych.
Dzięki zakonna

Bardzo się stresuję i martwię, że nie będę dobrym właścicielem dla niej :-( pamiętam o stanowczości, nie rozpieszczaniu przesadnym, jednak mimo wszystko...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli nie chcesz zostawiać gryzaka - co poniekąd rozumiem, sama tego nie robię pod nieobecność, ale wiele zależy od tego, jak pies je - mozesz zainwestować w konga (tzn. gruszkę-zabawkę marki Kong), tak jak pisze zakonna. Środek napychasz jedzeniem (np. najpierw wrzucasz suche chrupki, potem mokrą karmę albo jakąś mieszankę, którą sama zrobisz, o konsystencji bardziej mokrej (taką pastę), otwór zatykasz psim ciastkiem/bananem/czymkolwiek podobnym, lekko mrozisz. 10 minut przed wyjsciem wyjmujesz z zamrażalnika, dajesz psu Jak dobrze zrobisz i dobrze dobierzesz wielkość zabawki, to gwarantowana rozrywka na kilkadziesiąt minut - u mnie psu, który był niszczycielem, dobrze zrobiony Kong zajmował nawet półtorej godziny. No i lizanie uspokaja Co do pasztetu - nie musisz kupować, ja np. gotowałam wątróbkę czy serca, blendowałam i robiłam papkę z dodatkiem oleju

Edytowane przez SteveS
Czas edycji: 2018-06-12 o 19:13
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 19:34   #618
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy- cz. VI

Ale dlaczego nie rozpieszczać? Ja uważam, że należy rozpieszczać na maksa. Jako gryzak rozumiem coś do jedzenia. Jakoś nie boję się zadławienia. Stanowcza masz być w zakresie zasad, które WG CIEBIE muszą być niezmienne. Dostosuj do Ciebie i do psa te zasady i nie czytaj za dużo internetów w tym temacie bo zwariujesz.

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 19:43   #619
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy- cz. VI

Zamowilam w koncu szelki hunter guard i powiem, ze sa niezle, maja odblaskowe odszycia i sa miekko wyscielane. http://media17.mediazs.com/bilder/hu...u_s_hs01_8.jpg.

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2018-06-12 o 19:44
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-12, 20:04   #620
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Zamowilam w koncu szelki hunter guard i powiem, ze sa niezle, maja odblaskowe odszycia i sa miekko wyscielane. http://media17.mediazs.com/bilder/hu...u_s_hs01_8.jpg.
Możesz wysłać mi link na pw gdzie je kupiłas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 21:39   #621
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Jeśli nie chcesz zostawiać gryzaka - co poniekąd rozumiem, sama tego nie robię pod nieobecność, ale wiele zależy od tego, jak pies je - mozesz zainwestować w konga (tzn. gruszkę-zabawkę marki Kong), tak jak pisze zakonna. Środek napychasz jedzeniem (np. najpierw wrzucasz suche chrupki, potem mokrą karmę albo jakąś mieszankę, którą sama zrobisz, o konsystencji bardziej mokrej (taką pastę), otwór zatykasz psim ciastkiem/bananem/czymkolwiek podobnym, lekko mrozisz. 10 minut przed wyjsciem wyjmujesz z zamrażalnika, dajesz psu Jak dobrze zrobisz i dobrze dobierzesz wielkość zabawki, to gwarantowana rozrywka na kilkadziesiąt minut - u mnie psu, który był niszczycielem, dobrze zrobiony Kong zajmował nawet półtorej godziny. No i lizanie uspokaja Co do pasztetu - nie musisz kupować, ja np. gotowałam wątróbkę czy serca, blendowałam i robiłam papkę z dodatkiem oleju
Dzięki za rady Mam już zakupionego konga, tylko jeszcze nie wymyśliłam nadzienia, które intensywnie zainteresuje psiaka. Poprobuje z tą pasta z wątróbki lub serca (surowe?), może to się jej spodoba

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ale dlaczego nie rozpieszczać? Ja uważam, że należy rozpieszczać na maksa. Jako gryzak rozumiem coś do jedzenia. Jakoś nie boję się zadławienia. Stanowcza masz być w zakresie zasad, które WG CIEBIE muszą być niezmienne. Dostosuj do Ciebie i do psa te zasady i nie czytaj za dużo internetów w tym temacie bo zwariujesz.

siła spokoju
Ech no właśnie czytam, zastanawiam się i przeżywam ale myślę, że dość szybko nauczę się żyć z czworonogiem bez jakichś wydumanych zasad, a na bazie tych, które dla mnie są istotne.

Obawiam się trochę zostawiania jej samej w domu już teraz (jest u nas ledwo kilka dni), jednak robię "próby generalne" przed rzeczywistym wyjściem do pracy i jak narazie idzie nam całkiem nieźle dwa razy na początku było lekkie piszczenie po zamknięciu drzwi, ale szybko się uspokoiła. Oby było tak dalej serce się kroi, gdy tak piszczy :-( ale wiem, żeby nie otwierać wtedy drzwi i jej nie pocieszać. Wchodze jak jest spokojna.

Czy często zmieniacie trasy spacerowe, czy raczej macie cały czas te same? Za mną raptem kilkanaście spacerów, a już wpadłam w lekka rutynę i się zastanawiam, czy to normalne ale chyba tak, nie wytrzasne przecież 50 innych ścieżek z domu do jakiejś łączki czy parku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 21:41   #622
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy- cz. VI

My mamy 4 różne trasy na codzień. Na długie spacery to już w ogóle totalna nuda bo jeździmy na działkę.

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 07:39   #623
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Psy- cz. VI

Haha, czyli bez jakichś strasznych udziwnień

Wlasnie zostawiłam psinę w domu samą. Radio włączone, moja koszulka na posłaniu, gryzaka dostała przed samym wyjściem i się nim zajęła. A mimo to zaraz po zamknięciu drzwi przybiegła pod nie i skomlala przez chwilę :-( czy coś jeszcze mogę dla niej zrobić, czy jednak konsekwentnie wychodzić i liczyć na to, że będzie to dla niej zwykła czynność, której nie musi się obawiać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 08:41   #624
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Możesz wysłać mi link na pw gdzie je kupiłas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szelki kupilam na zooplusie. Wyslalam w nocy linka ale nie wiem czy poszło
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 08:47   #625
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Haha, czyli bez jakichś strasznych udziwnień

Wlasnie zostawiłam psinę w domu samą. Radio włączone, moja koszulka na posłaniu, gryzaka dostała przed samym wyjściem i się nim zajęła. A mimo to zaraz po zamknięciu drzwi przybiegła pod nie i skomlala przez chwilę :-( czy coś jeszcze mogę dla niej zrobić, czy jednak konsekwentnie wychodzić i liczyć na to, że będzie to dla niej zwykła czynność, której nie musi się obawiać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno nie stać pod drzwiami, bo pies wie, że tam jesteś, a Ty stoisz, skoro wiesz, że ona skomli przez chwilę. Powoli, konsekwentnie się uczcie, poczytaj o odwrażliwianiu właśnie tych gestów związanych z wychodzeniem: ubierania butów, szczękania kluczami, otwierania i zamykania drzwi.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 09:18   #626
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy- cz. VI

Po prostu wychodź i oddalaj się z bloku czy z domu. Psu nic nie będzie. Trochę stresu A potem się nauczy, że w końcu wracasz. Przede wszystkim Ty się nie denerwuj bo pies czuje twoje emocje i będzie przez to niespokojny dodatkowo.

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 09:35   #627
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Szelki kupilam na zooplusie. Wyslalam w nocy linka ale nie wiem czy poszło
Doszło, dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 10:29   #628
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Psy- cz. VI

Ja na poczatku tez jak wracalam do domu to otwieralam drzwi wejsciowe i wchodzilam dopiero, jak pies przestal szczekac (jesli szczekal). Szybko sie nauczyl, ze nie ma co szczekac. Czasem jak wychodze to sobie poszczeka maksymalnie minute, ale chwile potem zasypia. Jak wychodze to spi, ale robi tez cos dziwnego z miseczka wody, bo ZAWSZE jak wracam to ma mokra nie tylko mordke, ale i lapki . Do dzisiaj to dla mnie tajemnica co on z tymi lapkami robi.

Ale niestety nie oduczylam go szczekania i skakania jak szykuje sie do wyjscia. Chociaz po kastracji jest troche lepiej bo juz nie "ciagnie" go az tak mocno bez przerwy na dwor.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 12:41   #629
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Czy często zmieniacie trasy spacerowe, czy raczej macie cały czas te same? Za mną raptem kilkanaście spacerów, a już wpadłam w lekka rutynę i się zastanawiam, czy to normalne ale chyba tak, nie wytrzasne przecież 50 innych ścieżek z domu do jakiejś łączki czy parku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bardzo często, bo by mnie coś strzeliło jakbym codziennie miała łazić w te same miejsca :P
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-14, 11:00   #630
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Psy- cz. VI

Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny, od razu się pewniej czuję po upewnieniu się, że moje działania nie są dla psiaka zle i po prostu musi się przyzwyczaić.

Psina już lata jak szalona na spacerach, smycz ja bardzo stopuje, bo najchętniej by chciała być w milionach miejsc jednocześnie. Długo Wam zajęło opanowanie psiaka na spacerze tak, żeby móc na jakiejś łączce czy w parku puszczać go luzem i nie martwić się, że pobiegnie za innymi psami? Na chwilę obecną wydaje mi się to wprost niemożliwe...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-06 09:18:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.