Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-19, 11:24   #1861
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez wink Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy zawsze łysienie androgenowe związane jest z nadmiernym owłosieniem innej części ciała, np. wąsikiem i trądzikiem? Mam przerzedzone włosy na czubku głowy, nadmiernego owłosienia nie mam, jeszcze nie zrobiłam badań. Włosy lecą strasznie, nie tyle podczas mycia czy czesania ale widzę ich mega dużo na podłodze :/ Mam też Hashimoto.
Nie zawsze. Mam podobnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-20, 23:35   #1862
Tamotua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 135
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Wink - nie zawsze. Moja mama miała trądzik jako nastolatka, skończył się jej wraz z wiekiem dojrzewania (nie leczyła się dermatologicznie). W kwestii owłosienia na ciele należy do tych włochatych, w pewnym wieku od hormonów zrobił jej się też mocny wąsik, który szybko odrasta. Włosy na głowie ma za to piękne, fryzjerki ją uwielbiają. 50 lat na karku, a włosów dużo, do tego grube i z tendencją do kręcenia, łatwe do ułożenia. Dodam, że jej rodzice oboje mają gęste włosy, zwłaszcza dziadek. Z kolei mój ojciec wyłysiał przed 30, plus wspomina że zarówno jego matka, jak i siostra narzekały na włosy.

Mój wiek z matematycznego punktu widzenia można już zaokrąglić do 30 , wciąż tłusta cera i włosy obowiązkowo myte codziennie rano, lekki trądzik i to nie tylko na twarzy (również tendencja do krostek na dekolcie i plecach), mocne owłosienie na ciele i liche włosy na głowie.
Tamotua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-24, 22:04   #1863
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Wesołych Świąt i gęstych włosów od przyszłego roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-24, 23:17   #1864
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Kasiateacher tobie również i szczęśliwego rozwiązania, bo to już niedługo prawda?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-25, 07:45   #1865
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Oj tak - 2 miesiące. Ty już po? Jak się czujesz? Buziaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-25, 09:36   #1866
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Tak już 5 tygodni już dawno wszystko wróciło do normy, maluszek mi się trafił super grzeczny, dużo śpi mało chrapie.. I ma mega gęste włosy
IMG_1545730537.242059.jpg
Eh oddałby trochę matce


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-25, 09:37   #1867
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Gratuluję Kochana. Chwilo trwaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-25, 17:22   #1868
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez kasiateacher Pokaż wiadomość
Wesołych Świąt i gęstych włosów od przyszłego roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wzajemnie dziewczyny!

dews ale maluszek gratulacje
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-26, 22:01   #1869
Tamotua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 135
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Święta już na ukończeniu, ale dołączam się może już bardziej do noworocznych życzeń

Dews - O mamuniu, jaki włochacz! Można hodować na perukę
Tamotua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-26, 22:07   #1870
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dzięki dziewczyny ja miałam ponoć takie same włosy jak się urodziłam, więc mam nadzieję, że moich problemów włosowych nie odziedziczy z czupryną :/

Ale pomysł dobry, nie będę mu ich ścinała do 5 roku życia a później ukradnę na perukę 🤣


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-27, 10:40   #1871
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

dziewczyny czy Wy może wiecie czy można stosować Lumingan na skórę głowy po 4 tyg. od otwarcia?

na opak. pisze, że należy je wyrzucić, ale chyba tyczy się to stosowania zgodnego z przeznaczeniem - do oczu? Jak myślicie
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-27, 15:24   #1872
ta_lady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 10
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Można stosować na skórę głowę. Przy stosowaniu do oczu chodzi o czystość bakteryjną produktu. On dalej działa ale może być zanieczyszczony dlatego stosowanie do oczu jest ryzykowne. Na skórę głowy to nie przeszkadza.
ta_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-27, 20:59   #1873
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez ta_lady Pokaż wiadomość
Można stosować na skórę głowę. Przy stosowaniu do oczu chodzi o czystość bakteryjną produktu. On dalej działa ale może być zanieczyszczony dlatego stosowanie do oczu jest ryzykowne. Na skórę głowy to nie przeszkadza.
dziękuję
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-27, 22:52   #1874
Rene1235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 82
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Mario 7 tableek fina plus 40 ml wody o na ile dni to wystarcza?
Rene1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 14:15   #1875
Mia1612
Raczkowanie
 
Avatar Mia1612
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 299
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziewczyny, czy któraś z Was badała u siebie poziom Wit D3 w postaci badania 25(OH)D3? Wyczytałam, że u większości osób z łysieniem androgenowym czy plackowatym wykryto bardzo niski poziom tej witaminy (tak naprawdę hormonu). Jak to jest u Was?
Mia1612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 14:34   #1876
Basiul89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 24
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Mia1612 badałam kiedyś. Drogie badanie. Miałam oczywiście niedobór. Pani endokrynolog powiedziała, że w Polsce ze względu na klimat prawie każdy ma niedobór d3 i powinien ją suplementować. Ja biorę cały czas 5000 jednostek dziennie i nie zauważyłam żeby miało to wpływ na włosy. Od wielu lat choruje na łysienie androgenowe i mak wysoki progesteron w pierwszej fazie cyklu. Najprawdopodobniej to jest przyczyna, ale nie znaleziono skąd pochodzi. Nadnercza ok i jajniko również. Taka uroda podobno. W każdym razie witamina d3 a raczej jej niedobór nie powoduje łysienia a uzupełnienie nie pomaga na odrost
Basiul89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 17:11   #1877
maartyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 131
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Ale podobno większa ilość witaminy d wpływa na ilość wypadających. (Tak, mogę się mylić)
maartyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 10:10   #1878
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez maartyn Pokaż wiadomość
Ale podobno większa ilość witaminy d wpływa na ilość wypadających. (Tak, mogę się mylić)
Trycholog kazała mi łykać 6tys jednostek (tak to się mówi?) dziennie, zastosowałam się do jej zaleceń i po jakimś czasie przez przypadek-było w promocji zrobiłam badanie, miałam poziom ponad normę i nijak nie wpłynęło to na wypadanie włosów, wit. D poszła w odstawkę na 3 miesiące i obecnie suplementuję zwykłą dawkę 2tys, teraz wynik w normie.
Nie wiem czy próbowałyście, ale ja od jakiegoś czasu myślę, że ponad pół roku stosuję ziemię okrzemkową, co rano łyżeczka i po raz pierwszy od wielu lat zauważyłam znacznie zmniejszenie wypadania. Gdzieś też na youtube jakaś dziewczyna na porost włosów poleca miksturę amol i krzem i chyba jantar, tego jeszcze nie próbowałam, ale się przymierzam.
U mnie ostatnio poprawa, z przodu jako tako, przedziałek też jakby lepiej, niestety tył nadal widać prześwity . Udało mi się jednak zapuścić trochę te piórka i na noc zakręcam papiloty, więc rano mam burzę loków, które niestety muszę traktować lakierem. Nie mniej jednak nowa fryzura niesamowicie wpłynęła na moje samopoczucie. Na wiosnę mam zamiar sobie zrobić delikatne fale z włosów syntetycznych, afro loki ale nie afro tylko taki lekki skręt, żeby na wyjeździe nie martwić się o fryzurę .
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielęgnacja włosów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 10:05   #1879
stokrotka2727
Raczkowanie
 
Avatar stokrotka2727
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Swiat
Wiadomości: 59
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hej,nie ogarniam tego używam Aloplexy 2% -2 razy dziennie włosy wypadaja mniej ale dalej wypadaja,przyjeżdzam do Polski na ferie z lenistwa zapominam o wcieraniu i juz od pierwszego mycia zauważam ze wlosy przestały wypadać,dzisaj podczas mycia nie wypadł ani włosek przy czesaniu może z 5 szt.o co chodzi?i teraz dylemat wcierac czy nie?
stokrotka2727 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-31, 10:24   #1880
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 426
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Wcierać, może rzadziej, ale nie odstawiaj gwałtownie, z dnia na dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wewnętrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnętrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzień
wieczorem), wcierka wzmacniająca Kolorówka, maski różne, cassia
Anna07_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 09:07   #1881
Agata_j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 105
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Spektakularnego odrostu, żadnych problemów zdrowotnych i obyśmy jadły same pychotki chudnąc jednocześnie.
Agata_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 11:49   #1882
maartyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 131
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Wszystkiego najlepszego w nowym roku dziewczyny !! Żeby czupryna się fantastycznie zagęściła, braku skutków ubocznych po różnych specyfikach a także dużo siły, śmiechu i samych radości Yes możesz mi powiedzieć jakie "proporcje" ma ta Twoja wcierka z Spironolem 100mg i Lumiganem ? Chciałabym zastosować terapie skojarzeniową i dodać coś w tym stylu do minoxidilu (oczywiście jeśli mi to ktoś wgl przepisze).
maartyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 11:53   #1883
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez maartyn Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego w nowym roku dziewczyny !! Żeby czupryna się fantastycznie zagęściła, braku skutków ubocznych po różnych specyfikach a także dużo siły, śmiechu i samych radości Yes możesz mi powiedzieć jakie "proporcje" ma ta Twoja wcierka z Spironolem 100mg i Lumiganem ? Chciałabym zastosować terapie skojarzeniową i dodać coś w tym stylu do minoxidilu (oczywiście jeśli mi to ktoś wgl przepisze).
Dołączam do życzeń

Ja mam w zaleceniach: 1 tabletką 100mg rozpuścić w 3-5ml wody + 3krople Lumingan. Robię miksturę w kieliszku, wciągam strzykawką i dozuję na skórę głowy co wieczór
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 23:54   #1884
jakamilka
Raczkowanie
 
Avatar jakamilka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 149
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dobry wieczor!
Dawno mnie tu nie bylo, widze ze u niektorych z Was mega zmiany. Gratuluje!
Jako ze przedarcie sie przez wszystkie posty graniczy z cudem, napisze tylko ze mam nadzieje ze u Was z wlosami duzo lepiej. U mnie jak na razie mega, co prawda do minoxi i antykow doszly kropelki na jaskre i spironol doustnie (jakos sam minoxi i antyki nie dawaly juz rady, albo ja zaczelam schizowac i widzialam cos czego nie ma (cos=wiecej wlosow wszedzie )). Teraz sie tylko zastanawiam kiedy trzeba bedzie watrobe ratowac
Obecnie przyatakowalo jakies podraznienie lepetyny, zapewne po farbowaniu wlosow. Odpuszczam wcieranie czegokolwiek na 2-3 dni po bym sie chyba skichala jakbym walnela sobie alkohol z Loxonu na to co sie dzieje. Olejek z czarnuszki, wierny kompan, w natarciu. Oby zlagodzil jak najszybciej bo nawet wlosow przeczesac nie moge.
Wszystkiego naj w Nowym Roku. Oby problemow na glowie (doslownie i w przenosni) bylo jak najmniej
jakamilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 14:03   #1885
Joanka_Joanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 25
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Witam

Dołączam do Was w doli i niedoli Wszystkiego najlepszego w nowym Roku 2019 !!! Włosowysypu i zdrowia !

Mój profil włosowy : hashimoto (od 15 lat) + totalny rozjazd hormonalny przez ostatnie pół roku, połowa włosów na głowie mniej. Przedziałek rozlany, wszystkie długie włosy ze skroni wypadły, czoło prześwituje przez grzywkę. Cała głowa przerzedzona.

Lekarze : trycholog, POZ, 3 ginekologów, endokrynolog i dermatolog.
Diagnoza : brak. Ulubione stwierdzenia : " aaaa hashimoto ", " to stres, proszę unikać stresu" " proszę się zgłosić do innego - loga, to nie moja działka" " w tym wieku to już tak może być " (jestem 40+).
Sama już nie wiem jaki to rodzaj łysienia, czy organizm się zbuntował, i jak to dalej będzie.

Czym się leczę : antykoncepcyjne tabsy, Revalid , zakup zestawu od trychologa za okrągłą sumkę, wit. D, zioła od zawodowego zielarza oraz sok z czarnej rzodkwi na skórę głowy, który robię sama.

Dermatolog zaleca już minoksydyl (chociaż nie postawiła diagnozy) , a ja się boję okropnie. Moja mama używała i wypadały jej jak szalone przez 4 miesiące. Odstawiła w końcu, bo nic nie ruszyły. Nie wiem czy właściwie mam łys. typu andro, w badaniach testosteron był w nornie, za to estradiol 5x ponad normę. Sama już nie wiem,smarowanie 2x dziennie, codzienne mycie, linienie - jestem pełna wątpliwości.

A czy ktoś ten sok z czarnej rzodkwi stosował ? Czy miałyście jakieś zauważalne efekty ? Bo albo mam omamy, albo faktycznie mniej leci przy myciu, i to o wiele. Gdy zmywam głowę po wtarciu soku to wypada ok 10 ( gdy poprzednio ok 100 - 150)

Zrezygnowałam z odżywek do spłukiwania, bo przy spłukiwaniu odżywki to już była tragedia, nie suszę suszarką żeby tylko ich nie drażnić.

Edytowane przez Joanka_Joanka
Czas edycji: 2019-01-05 o 14:12
Joanka_Joanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 23:46   #1886
jakamilka
Raczkowanie
 
Avatar jakamilka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 149
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Joanka, witamy.

Co do naturalnych sposobow - ja juz dawno porzucilam nadzieje ze cos pomoga. Ile ja sie nacieralam - kozieradka (smierdzialam rosolem), sok z cebuli (nie szlo zmyc tego smrodu przez kilka dni), zoltka z oliwa, itp. Lekarze mi wmawiali ze wymyslam, ze to tylko stres. Sama sobie wychodzilam diagnoze. Ciezko trafic na dobrego lekarza, niestety.

Testosteronu nie musisz miec podwyzszonego zeby miec androgenowe. W wiekszosci przypadkow to genetycznie uwarunkowana wrazliwosc mieszkow wlosowych na dihydrotestosteron, czyli to co zostaje z testosteronu po przemieleniu przez taki enzym ktory wlasnie sobie kolo mieszkow smiga. A tak apropos- sprawdzalas poziom dihydrotestosteronu? Ja mialam testo w normie a dihydro kilkadziesiat razy wiecej niz gorna granica normy.

Moja mama ma Hashimoto, wlosy jej leca tak jak mi lecialy przed zdiagnozowaniem androgenowego.

Sluchajcie, a slyszeliscie moze o tym ze producent kropelek na jaskre prowadzi jakies badania kliniczne ktore maja na celu wprowadzenie tego specyfiku na rynek jako leku na lysienie? Moze wreszcie wyprodukuja cos bez tej chorej ilosci alkoholu w skladzie...
jakamilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 15:18   #1887
Joanka_Joanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 25
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

hej

Nie, DHT nie sprawdzałam, miałam tak gigantyczną listę badań do samodzielnego sponsorowania , że już zrezygnowałam.

Teraz za kontrolnym podejściem zobaczę, może wyjdzie.



Jeszcze jednak z tym minoxy zaczekam , mimo wszystko. Jakoś psychicznie muszę się z tym pogodzić.



A mam pytanie jeszcze do was , jeśli jest sporo małych włosków na linii czoła, tzw. baby hair, to oznacza że na całej głowie odbywa się podobny proces ? Dermatolog spojrzała na czoło i stwierdziła że na pewno rosną, tylko z tyłu nie widać. Ja tam na przedziałku nic nie widzę, tylko na tej linii czoła faktycznie. I tak się zastanawiam czy coś drgnęło czy jednak to pic na wodę.
Joanka_Joanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 23:53   #1888
Agata_j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 105
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Joanka u mnie przy androgenowym włosy na linii czoła pojawiły się w dużej ilości na samym początku stosowania Loxonu, a na przedziałku znacznie później i nie tak wiele jakbym sobie tego życzyła.
Agata_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 20:25   #1889
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Przepraszam, że tak Wam wpadam, na wątek, ale podczytuje i widzę, że sporo też piszecie o loxonie.

Dziewczyny, ja jestem załamana, nie mogę przestać płakać.

Zrobiłam sobie zdjęcie, bo coś mi nie pasowało, jak się oglądałam w lustrze przy myciu twarzy i na środku głowy mam łysą dziurę, włosy są strasznie przerzedzone, w porównaniu ze stanem przed tego całego koszmaru, mam o połowę włosów mniej.

Nie wiem już co robić. Mam alergię na pleśnie i grzyby, której nabawiłam się w poprzedniej pracy.

W wcześniej dwa razy przechodziłam leczenie u dermatologa i było w miarę ok, a teraz nie wiem co napisać nawet taki koszmar, zaczynam się wstydzić przebywać wśród ludzi. :-(

Od września się leczę, stosowałam alpricol - faktycznie widzę poprawę z przodu, ale w pozostałej części głowy efektu nie było, więc został mi przepisany loxon 5% , stosuje go od listopada, włosy znowu wypadają garściami, nie widzę żadnych nowych włosków nic.

Pewnie będę musiała znowu pójść do lekarza, na ostatniej wizycie już było mówione, że jak ie pomoże loxon to wchodzą środki doustne. Z tym, że ja już zażywam leki na stałe z powodu innych problemów z zdrowiem i mało realne żeby dało się je połączyć z czymś innym.

Czy jest jeszcze jakaś nadzieja, że loxon zadziała? Czytałam, że trzeba czekać 3-4 miesiące na efekty, ale u mnie już będzie połowa 3 miesiące, a włosy dalej lecą i mam już łysinę na Boga.

Dopisek.

Po chwilowej histerii, trochę się opanowałam, znalazłam zdjęcie z przed kilki miesięcy wydaje się, że jest tak samo. Koleżanka nawet widzi jakieś baby hair ( w tylnej części głowy), ja się tylko łudzę.

Mam też podobnie jak jedna koleżanka powyżej, tzn. widzę minimalną zmianę na plus, ale środek głowy. MASAKRA.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 23:31   #1890
Agata_j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 105
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Wiem, że to truizm ale załamanie to najgorsze co możesz teraz zafundować swoim włosom. Wszystkie to przechodziłyśmy lub nadal przechodzimy bo trudno sobie radzić z problemem utraty włosów ale postaraj się z całych sił myśleć pozytywnie. Ja stosuję Loxon od połowy lipca i również sama nie widziałam efektów bo nie robiłam nic innego tylko wpatrywałam się w czubek głowy w poszukiwaniu odrostu. Rezultaty nie przychodzą ani szybko ani łatwo ale w większości przypadków w końcu są zauważalne. Poczytaj proszę opracowanie na odrost.pl gdzie chyba najlepiej opisano rezultaty stosowania poszczególnych procedur i daj włosom trochę więcej czasu. Trzymam kciuki.
Agata_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-29 15:26:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:39.