Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-03, 13:30   #4831
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
A ciezko sie go wklada hm,? Problem z zalozeniem po tabletkach strasznie bola mnie nogi I glowa. Skutkow takich ubocznych nie powinnam miec? Chyba



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już Ci kilka osób w innym temacie (łącznie ze mną) odpisało, że prawdopodobnie skutki uboczne będą u Ciebie podobne, bo to te same składniki co w tabletkach. I dalej uważam tak samo.
Rozważ antykoncepcję jednoskładnikową.

Odpowiadając na Twoje pytanie - zakładanie jest łatwe, a jak ktoś ma trudności, to w Nuvaring są aplikatory. Nigdy z nich jednak nie korzystałam, bo nie potrzebowałam.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-12, 06:41   #4832
anathema95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny. Myślicie że mam się czym przejmować jeżeli użyłam nuvaringu który leżał dłużej niż 4 miesiące? Założyłam go zgodnie ze schematem plamilam tak jak zawsze a uprawiając seks partner nie doszedł we mnie. Teraz się zastanawiam czy może mieć on osłabione działanie. Przecież zamiennik polaring nie ma konkretnie określonego przechowywania jedynie zgodnie z datą ważności. Pomóżcie.
anathema95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-12, 07:43   #4833
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez anathema95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny. Myślicie że mam się czym przejmować jeżeli użyłam nuvaringu który leżał dłużej niż 4 miesiące? Założyłam go zgodnie ze schematem plamilam tak jak zawsze a uprawiając seks partner nie doszedł we mnie. Teraz się zastanawiam czy może mieć on osłabione działanie. Przecież zamiennik polaring nie ma konkretnie określonego przechowywania jedynie zgodnie z datą ważności. Pomóżcie.
Eee no ale gdzie leżał? Bo jeśli go nie otworzyłas, był przechowywany w lodowce i nie stracił ważności to w czym problem?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-12, 08:17   #4834
anathema95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Był przechowywany w temperaturze pokojowej
anathema95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-12, 08:57   #4835
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez anathema95 Pokaż wiadomość
Był przechowywany w temperaturze pokojowej
W ulotce do krążka jest napisane, by nie stosować go po upływie 4 miesięcy od daty wydania w aptece i ze musi być przechowywany w temperaturze poniżej 30 stopni. Natomiast farmaceuci zawsze przy wydawaniu leku informują mnie, ze należy przechowywać go w lodowce. Ja bym takim krążkom (trzymanym 4 miesiące w temperaturze pokojowej) nie ufała. Z drugiej strony moja siostra zawsze przechowywała go poza lodówka (w temperaturze pokojowej), bo nikt jej nigdy nie powiedział, ze powinny być przechowywane w lodowce, i w ciąże nie zaszył.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-12, 09:10   #4836
anathema95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Właśnie też zdaje sobie sprawę z tego jest wiele dziewczyn które w podobny sposób przechowywaly krążki jedynie zwracając uwagę na datę ważności. Jednak postanowiłam poruszyć ta sprawę bo trochę się wystraszylam. W każdym razie dziękuję za odpowiedź trochę mnie uspokoiłas 😊
anathema95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-12, 09:55   #4837
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Teraz się trochę zmartwiłam
Bo mając 2 krążki (tzn. jeden w środku dopiero założony i jeden zamknięty), dostałam na zapas receptę na kolejne 3 i wykupiłam z 1,5 miesiąca temu. Trzymam w szufladzie, temp. ok 23-25 stopni.
Myślicie, że będę mogła je użyć, jeśli włożę teraz do lodówki? Czy to już bez sensu?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-12, 10:00   #4838
anathema95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Właśnie mamy podobny problem. Chociaż ja cały czas uważam że nic złego się nie dzieje. Nawet koleżanka w pracy mówiła że ona nie przechowywala krążka w lodówce a działał normalnie. Polaring który jest odpowiednikiem nie musi być przechowywany w ogóle w lodówce. Myślę że to poprostu wymysł producenta bez większego znaczenia
anathema95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-12, 12:40   #4839
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez anathema95 Pokaż wiadomość
Właśnie mamy podobny problem. Chociaż ja cały czas uważam że nic złego się nie dzieje. Nawet koleżanka w pracy mówiła że ona nie przechowywala krążka w lodówce a działał normalnie. Polaring który jest odpowiednikiem nie musi być przechowywany w ogóle w lodówce. Myślę że to poprostu wymysł producenta bez większego znaczenia
Szczerze to ja tez bym nie wiedziała o tej „konieczności” przechowywano krążka w lodowce gdyby nie gadali mi o tym za każdym razem farmaceuci. wg mnie chodzi o to, by go nie narażać na zbyt wysoka temperaturę. Moja siostra była zdziwiona gdy jej powiedziałam o tej lodowce, mówiła ze od zawsze trzyma krążki w temp pokojowej i nic się im nigdy nie stało, w ciąże nie zaszla. W ulotce jak byk stoi, by temperatura przechowywania była niższa niż 30 stopni, nie ma mowy o przechowywaniu w lodowce.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-12, 12:52   #4840
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Szczerze to ja tez bym nie wiedziała o tej „konieczności” przechowywano krążka w lodowce gdyby nie gadali mi o tym za każdym razem farmaceuci. wg mnie chodzi o to, by go nie narażać na zbyt wysoka temperaturę. Moja siostra była zdziwiona gdy jej powiedziałam o tej lodowce, mówiła ze od zawsze trzyma krążki w temp pokojowej i nic się im nigdy nie stało, w ciąże nie zaszla. W ulotce jak byk stoi, by temperatura przechowywania była niższa niż 30 stopni, nie ma mowy o przechowywaniu w lodowce.
No to prawda, ale jednocześnie jest, by nie używać krążków wydanych dawniej niż 4 miesiące w aptece.
Właściwie co za różnica, czy krążki leżą pół roku w aptece, czy pół roku u mnie? Wiadomo - oni trzymają w lodówce, ale teoretycznie ulotka nie mówi, że taki jest zalecany sposób ich przechowywania.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-12, 13:06   #4841
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Red face Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
No to prawda, ale jednocześnie jest, by nie używać krążków wydanych dawniej niż 4 miesiące w aptece.
Właściwie co za różnica, czy krążki leżą pół roku w aptece, czy pół roku u mnie? Wiadomo - oni trzymają w lodówce, ale teoretycznie ulotka nie mówi, że taki jest zalecany sposób ich przechowywania.
W aptece nie leżą tak długo, są zamawiane na bieżąco.
No ale zgadzam się, ze ten warunek z 4 miesiącami brzmi trochę na wyrost.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-12, 13:09   #4842
anathema95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

W końcu po coś jest też ta data ważności leku. Skoro krążek kupiłam w tamtym roku i datę ważności ma do 06.2020 więc musi mieć on działanie lecznicze do tego momentu. W czwartek wyjmuje go według schematu więc wszystko się okaże
anathema95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-12, 17:30   #4843
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Używam krążków prawie 10 lat i nie miałam pojęcia o tych 4 miesiącach. Jak jeszcze można było to zawsze brałam receptę na 6 miesięcy i kupowałam wszystkie od razu, chociaż zawsze trzymam w lodówce. Myślę że kluczowa tu jest data ważności i jej bym się trzymała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-13, 06:36   #4844
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Z Nuvaring jest tak, że data ważności na opakowaniu dotyczy produktów przechowywanych w temperaturze 2-8 stopni C (czyli w lodówce). Po wyciągnięciu z lodówki w temperaturze pokojowej mogą leżeć 4 miesiące.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-13, 08:09   #4845
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Z Nuvaring jest tak, że data ważności na opakowaniu dotyczy produktów przechowywanych w temperaturze 2-8 stopni C (czyli w lodówce). Po wyciągnięciu z lodówki w temperaturze pokojowej mogą leżeć 4 miesiące.
A czy jeśli leżaly 1,5 miesiąca w temperaturze pokojowej, mogą później jeszcze z 3-4 miesiące poleżeć w lodówce?
Dla mnie to o tyle istotne, że zaczęłam używać ich w trybie ciągłym, tj. noszę 4 tygodnie i od razu wymieniam na nowy.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-13, 11:32   #4846
aaiss
Przyczajenie
 
Avatar aaiss
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Puszczykowo
Wiadomości: 19
Dot.: Pierścień dopochwowy

Kiedyś miałam (jak jeszcze nie starałam się o dziecko), ale chyba z kilka razy go pozakładałam i z powrotem przeszłam na tabletki. Nie potrafiłam się zbytnio z nim odnaleźć.
aaiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-13, 16:34   #4847
anathema95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Teraz to już się zupełnie boję 😳
anathema95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-14, 14:14   #4848
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
A czy jeśli leżaly 1,5 miesiąca w temperaturze pokojowej, mogą później jeszcze z 3-4 miesiące poleżeć w lodówce?
Dla mnie to o tyle istotne, że zaczęłam używać ich w trybie ciągłym, tj. noszę 4 tygodnie i od razu wymieniam na nowy.
Myślę, że nic się nie stanie. Na amerykańskiej stronie producenta wyczytałam, że w lodówce wolniej dochodzi do rozkładu substancji czynnych, niż w wysokiej temperaturze. Nawet jeśli coś się zaczęło degradować, to lodówka powinna skutecznie to spowolnić i te parę miesięcy krążek spokojnie jeszcze wytrzyma.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 07:04   #4849
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Myślę, że nic się nie stanie. Na amerykańskiej stronie producenta wyczytałam, że w lodówce wolniej dochodzi do rozkładu substancji czynnych, niż w wysokiej temperaturze. Nawet jeśli coś się zaczęło degradować, to lodówka powinna skutecznie to spowolnić i te parę miesięcy krążek spokojnie jeszcze wytrzyma.
Dziękuję, tak właśnie sobie wydedukowałam, że mogłoby to działać. Ale nie wpadłam, żeby poszukać informacji po angielsku, a faktycznie dużo więcej można się z reguły dowiedzieć i bardziej rzetelnych informacji.
Są już w lodówce od kilku dni, więc bez obaw będę stosować.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2019-05-15 o 07:06
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-19, 10:56   #4850
anieleczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 452
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Parę miesięcy temu przerzuciłam się na polaring ze względu na cenę, ale faktycznie tego nie trzeba trzymać w lodówce, a jedyne patrzeć na datę ważności. Niby jest identyczny jak nuvaring, jednak składniki te poboczne są trochę inne, więc pewnie z tego wynika, że zrobiło go jakoś inaczej i nie trzeba go trzymać w zimnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anieleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-22, 18:35   #4851
thefinalaction
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Zainteresowała mnie informacja o tym, że NuvaRing można stosować cały czas (bez robienia przerwy). Któraś z Was zaczęła już takie stosowanie? Wymienia się wtedy krążek co 4 tygodnie (28 dni?). Męczą mnie bardzo plamienia bo są losowe. W jednym miesiącu mam w miarę "równo" - przez 2-3 dni tak samo skąpe plamienie a w następnym przez 1 dzień się ze mnie prawie leje Jakby można było całkiem wyeliminować te plamienia byłoby idealnie.
thefinalaction jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-22, 19:02   #4852
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja tak zaczęłam stosować. Jestem w trakcie 2 krążka, za tydzień zakładam 3. Na razie zero objawów, żadnych plamień ani nic. Zmieniam krążki co 4 tygodnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-22, 19:37   #4853
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Ja tak zaczęłam stosować. Jestem w trakcie 2 krążka, za tydzień zakładam 3. Na razie zero objawów, żadnych plamień ani nic. Zmieniam krążki co 4 tygodnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dokładnie tak samo Też jestem w trakcie drugiego krążka i za tydzień w sobotę zakładam trzeci.
Również bez żadnych objawów.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-22, 21:18   #4854
wibovit
Raczkowanie
 
Avatar wibovit
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 347
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

A mam takie pytanie, bo chciałam zmienić tabletki na coś innego. Czy przy krążku niektóre leki, wymioty lub biegunka też wpływają na skuteczność? Czy ma się ten komfort, że można jesc/pić/zażywać co się chce lub trzeba i nie trzeba się przejmować?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wibovit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-29, 10:52   #4855
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez thefinalaction Pokaż wiadomość
Zainteresowała mnie informacja o tym, że NuvaRing można stosować cały czas (bez robienia przerwy). Któraś z Was zaczęła już takie stosowanie? Wymienia się wtedy krążek co 4 tygodnie (28 dni?). Męczą mnie bardzo plamienia bo są losowe. W jednym miesiącu mam w miarę "równo" - przez 2-3 dni tak samo skąpe plamienie a w następnym przez 1 dzień się ze mnie prawie leje Jakby można było całkiem wyeliminować te plamienia byłoby idealnie.
U mnie przy stosowaniu krążka bez przerwy pojawiają się plamienia; przerwa jest dla mnie wygodniejsza.

Cytat:
Napisane przez wibovit Pokaż wiadomość
A mam takie pytanie, bo chciałam zmienić tabletki na coś innego. Czy przy krążku niektóre leki, wymioty lub biegunka też wpływają na skuteczność? Czy ma się ten komfort, że można jesc/pić/zażywać co się chce lub trzeba i nie trzeba się przejmować?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wymioty i biegunka nie zaburzają skuteczności, ale na niektóre leki i dziurawiec trzeba uważać - listę znajdziesz w ulotce.
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-29, 15:23   #4856
megi252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 7
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Z Nuvaring jest tak, że data ważności na opakowaniu dotyczy produktów przechowywanych w temperaturze 2-8 stopni C (czyli w lodówce). Po wyciągnięciu z lodówki w temperaturze pokojowej mogą leżeć 4 miesiące.
Dziewczyny to jak wy przechowujecie w końcu te krążki ? Ja wykupując 4 opakowania usłyszałam od Pana, że mam je przechowywać w lodówce, na opakowaniu i w ulotce sprzeczne informacje ? Jeżeli zużyje krążek w ciągu 4 miesięcy to mogę go trzymać zarówno w lodówce jak i poza nią? a jeśli chcę go dłużej przechowywać ( bo mam zapas ) to trzymać tylko w lodówce nie dłużej niż data ważności na opakowaniu ?
W sumie uważam, że powinno być to jakoś jasno sprecyzowane. :conf used:
megi252 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-29, 21:42   #4857
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez megi252 Pokaż wiadomość
Dziewczyny to jak wy przechowujecie w końcu te krążki ? Ja wykupując 4 opakowania usłyszałam od Pana, że mam je przechowywać w lodówce, na opakowaniu i w ulotce sprzeczne informacje ? Jeżeli zużyje krążek w ciągu 4 miesięcy to mogę go trzymać zarówno w lodówce jak i poza nią? a jeśli chcę go dłużej przechowywać ( bo mam zapas ) to trzymać tylko w lodówce nie dłużej niż data ważności na opakowaniu ?
W sumie uważam, że powinno być to jakoś jasno sprecyzowane. :conf used:
Kupuje trzy na raz i trzymam w lodowce, cztery tez mozesz trzymac.
Poza lodowka bym nie przechowywala.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 08:18   #4858
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Gino Ring nie trzeba przechowywać w lodówce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 10:16   #4859
extranjera
Raczkowanie
 
Avatar extranjera
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 94
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Gino Ring nie trzeba przechowywać w lodówce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czy jest to odpowiednik Nuvaring i mozna go stosowac zastepczo, i wydadza w aptece nawet jak na recepcie jest NR?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez extranjera
Czas edycji: 2019-05-30 o 10:21
extranjera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 10:54   #4860
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez extranjera Pokaż wiadomość
A czy jest to odpowiednik Nuvaring i mozna go stosowac zastepczo, i wydadza w aptece nawet jak na recepcie jest NR?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy wydadzą w aptece tego nie wiem. Nuvaring jest drogi, wspólnie z ginekolog ustaliłam i teraz wypisuje mi tylko tańszy Ginoring. To jest to samo jeśli chodzi o hormony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.