Posterydowe zapalenie skóry - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-16, 11:47   #61
MonikSee
Raczkowanie
 
Avatar MonikSee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 98
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Dziękuję Olala za odpowiedź
Mam go używać do 5 dni, narazie będzie 3 raz, mam nadzieję, że nic złego się nie stanie, tylko ten rumień mnie denerwuje. No i to, że na razie nadal te zmiany liszajcowate sąco prawda mniejsze ale jeszcze nadal.
__________________
Say That You Love me...

MonikSee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 12:13   #62
Karolinaaaaa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

spokojnie w ciagu 5 dni twoja skora nie przyzwyczai sie do sterydu tylko pamietaj nie uzywaj go dluzej bo bedziesz miala ten sam problem co my... ogolnie to nie sadze zeby ten sterdy ci cos pomogl popros o cos innego.
pozdrawiam!
Karolinaaaaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 13:43   #63
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

ja od 1.5 miesc. walczę z tradzikiem posterydowym. w tej chwilie moge powiedziec, że jest dobrze, pod make-up'em nic nie widac, a bez niego też jest całkiem fajnie. w tej chwili mam anstępująca kurację: na noc Rozex + pasta robiona w aptece ( ichtiol, cynk itp.); na dzień jakiś dobry krem nawilżający ( ja używam z Clinique'a) + na to ta pasta. dodatkowo biorę jeszcze 2x dziennie vitaminum PP. trądziku nabawiłam się smarując się na brodzie i nad ustami najpierw ELOSONEM , a potem TRIDERMEM. i właśnie na brodzie i nad ustami ten trądzik posiadam. mam z tego powodu różne załamania i doły, ale ciągle mam też nadzieję, że zupełnie się tego pozbędę.
dodam jeszcze, że lekarka nie przepisywała mi na to żadnych antybiotyków.
najgorsze jest dla mnie to, że po prostu zawsze miałam idealna skórę, jakieś krostki, pryszcze pojawiały się naprawdę rzadko, więc teraz, w zwiąku z obecnym stanem skóry jestem złamana tym całym trądzkiem. mimo,ze jest o wiele lepiej niż na poczatku.

Edytowane przez VampIrzyca
Czas edycji: 2008-11-16 o 13:50
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 14:24   #64
MonikSee
Raczkowanie
 
Avatar MonikSee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 98
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Karolino dzięki raz jeszcze co do tego sterydu to dermatolog już raz mi zmieniła maści, na tą właśnie bo to co mam jest takie bardzo suche liszajcowate i od razu jak to zobaczyła kazała tym smarować, tylko, że mówiła na czole i obok nosa/kawałek policzków a mam także na brodzie i na dodatek nad ustami mam też takie suche które się zrobiło od drugiej maści, takiej na bakterie gronkowca Bactroban, no i ogólnie to wychodzi, że większą ilość skóry muszę teraz smarować tym właśnie sterydem Bedicortem G (czoło,brodę,nad ustami-tu się zastanawiam tylko raz posmarowałam, dzisiaj jest nadal suchość, bo wczoraj tą drugą posmarowałam a ona wypala) i kawałek policzków, a nos na którym jeszcze są jakieś bakteryjne ranki dalej tym wypalającym Bactrobanem. Więc to dwie różne maści i mam takiego stracha, że ta sterydowa nawet w ciągu tych 5 dni coś mi narobi, oczywiście nie będę smarowała dłużej.
Biorę jeszcze antybiotyk od dwóch dni Amoksiklav i trochę się martwię , bo nie wiem np. czy mogę godzinę po nim pić takie musujące wapno na alergię i magnez?czy nie osłabią działania antybiotyku? pytałam już na wątku trądzik i nadal czekam na jakąś podpowiedź
__________________
Say That You Love me...


Edytowane przez MonikSee
Czas edycji: 2008-11-16 o 14:27
MonikSee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 18:08   #65
Karolinaaaaa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

mysle ze godzina to wystarczajaco dlugo bo ja tez musialam brac antybiotyk godzine przed jedzeniem i piciem bo wtedy dopiero mogl odpowiednio zadzialac

VampIrzyca ja mam ten sam proble co ty... kiedys nie mialam ani jednej krostki na twarzy a skora byla idealnie gladka gdy odstawilam elocom i zaczela sie kuracja to byl dla mnie szok przez pierwsze dwa tygodnie nie chodzilam do szkoly a gdy juz musialam isc zaslanialam twarz szalikiem albo jakas chusta. Moge sie przyznac ze przez pierwsze 1,5 miesiaca dzien w dzien plakalam bo u mnie nie bylo widac zadnej poprawy a poza tym jeszcze do dzis nie wychodze nigdzie ze znajomymi czekam na kolejna mikrodermabrazje i wierze ze juz niedlugo bede mogla wyjsc z domu (po prostu wstydze sie pokazywac wole zeby ludzie pamietali mie taka jaka bylam przed tym ).
pozdrawiam!
Karolinaaaaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 21:35   #66
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Karolinaaaaa77 Pokaż wiadomość
mysle ze godzina to wystarczajaco dlugo bo ja tez musialam brac antybiotyk godzine przed jedzeniem i piciem bo wtedy dopiero mogl odpowiednio zadzialac

VampIrzyca ja mam ten sam proble co ty... kiedys nie mialam ani jednej krostki na twarzy a skora byla idealnie gladka gdy odstawilam elocom i zaczela sie kuracja to byl dla mnie szok przez pierwsze dwa tygodnie nie chodzilam do szkoly a gdy juz musialam isc zaslanialam twarz szalikiem albo jakas chusta. Moge sie przyznac ze przez pierwsze 1,5 miesiaca dzien w dzien plakalam bo u mnie nie bylo widac zadnej poprawy a poza tym jeszcze do dzis nie wychodze nigdzie ze znajomymi czekam na kolejna mikrodermabrazje i wierze ze juz niedlugo bede mogla wyjsc z domu (po prostu wstydze sie pokazywac wole zeby ludzie pamietali mie taka jaka bylam przed tym ).
pozdrawiam!
Karolinko, ja chyba za szybko pochwaliłam mój "ustepujący" trądzik, bo dziś zauwazyłam, że znowu jest go troche wiecej... to i tak moja najdłuższa przerwa w stosowaniu sterydów. najsmiejszniejsze jest to, że w ogole niem iałam pojęcia o tym, że cos takiego jak tradzik posterydowy ISTNIEJE ;O , jak się o tym dowiedziałam to byłam w szoku.
a ile jużwalczysz z trądzikiem? nie wiedziałam, że można na to stosować mikrodermabrazję. ile już miałaś zabiegów i co jaki czas je powtarzasz ? ;> ja chyba się na to zdecyduję.
w pon. idę do lekarza, mam nadzieję, że dorzuci mi w końcu Tetracyklinę, bo widze, że u innych daję naprawdę dobre efekty...

Edytowane przez VampIrzyca
Czas edycji: 2008-11-18 o 21:55
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 10:42   #67
MonikSee
Raczkowanie
 
Avatar MonikSee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 98
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

ja po Tetracyklinie dostałam (teraz już drugi raz) wysypu kaszki - takie uczulenie, dlatego brać jej nie mogę, na szczęście dermatolog w zeszłym tygodniu mi ją zmieniła na inny antybiotyk.

Natomiast wczoraj po raz ostatni posmarowałam buzię sterydem -tą maścią przepisaną przez dermatolog- Bedicort G.
Miałam ja brać do 5 dni i wczoraj był właśnie 5 dzień smarowania.
Mam nadzieję, że tak krótki czas smarowania nie spowoduje u mnie trądziku lub PZS :/
niestety w tych smarowanych miejscach zauważyłam małe wągry, mam nadzieję , że tylko pory się po prostu zapchały od tłustości maści.
__________________
Say That You Love me...


Edytowane przez MonikSee
Czas edycji: 2008-11-19 o 10:44
MonikSee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 17:52   #68
Karolinaaaaa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

VampIrzyco: ja tez nigdy wczesniej nie slyszalam o czym takim jak PZS ;/ wogole nie wiedzialam ze sterydy moga tak zaszkodzic ogolnie to ja przez 1,5 miesiaca leczylam sie u pewnej lekarki ale ona mi tylko zaszkodzila, moj stan sie jeszcze bardziej pogorszyl poszukalam wiec specjalisty i dopiero dzeki niej (bo jest to kobieta) widac efekty ja mam lekki tradzik rozowaty, jak juz wczesniej pisalam nie powinno sie stosowac przy nim mikrodermabrazji ale u mnie nie bylo wyjscia, i mam juz za sobo 1 zabieg efekty sa wspaniale! Naprawde! za dwa dni mam kolejny i szczerze mowiac juz nie umiem sie doczekac ( te zabiegi mam co 2 tygodnie i najprawdopodobniej bede ich miala w sumie 4). Skonczyly mi sie juz wszystkie antybiotyki teraz uzywam tyko Rozex- zel, krem nawilzajacy i z filtrem. ogolnie lecze sie juz ponad dwa miesiace, oczywiscie moja twrz nie jest idealna... jest jeszcze czerwona i mam male nierownosci pod skora ale mam nadzieje ze po tych zabiegach bedzie juz dobrze
Pozdrawiam!
Karolinaaaaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 22:23   #69
izka36
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 52
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

na szczęście nie miałam az takich ciężkich przygód ze skórą ale i tak przeszłam już wiele. Mam mianowicie uczulenie na nikiel i lekarka przepisywała mi maści typu laticort, kolejna bedicort g i skończyło się na tym, że dopiero dziś dowiedziałam się od mojego obecnego dermatologa (wcześniejsi bardziej szkodzili niż pomagali), ze takie maści można stosować tylko 4 dni. (może 5) bo inaczej na skórze któa jest chora i smarowana takimi specyfikami pozostają później blizny. A w dodatku przestrzegam alergików przed bedicortem g ( nie przed zwykłym) bo zawiera pewien składnik, który ponoć wzmaga alergie i nie jest dla nas korzystny
izka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 09:15   #70
MonikSee
Raczkowanie
 
Avatar MonikSee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 98
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

a ja po tygodniu przerwy od bedicortu g musiałam niestety do niego wrócić, bo mam zapalenie na czole i przy nosie od maści bactroban i co teraz? boje się tego bedicortu g , bo jednak to steryd jest i na twarz, ale znowu muszę nim robić
będę znowu smarowała tylko kilka dni i koniec, tylko czy taki mały tygodniowy odstęp wystarczy?
__________________
Say That You Love me...

MonikSee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 16:41   #71
Karolinaaaaa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

MonikSee ja troszke przeczytalam na temat sterydow i PZS i moge ci tylko powiedziec to czego sie dowiedzialam bo specjalista to ja nie jestem... z tego co wiem to mozna stosowac sterydy przy stosowaniu przerw... tydzien przerwy to duzo twoja skora nie przyzwyczai sie do sterydu nie martw sie a tak na marginesie to wpisz sobie w google "stosowanie sterydow" lub cos podobnego i poczytaj
pozdrawiam
Karolinaaaaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 17:18   #72
MonikSee
Raczkowanie
 
Avatar MonikSee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 98
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

dziękuje Karolina za odpowiedź mam nadzieję, że nic mi nie będzie, policzyłam dokładnie dni i to nie był tydzień tylko 5 dni.... ://

więc troszkę się martwię tym zapychaniem się moich porów
lecę czytać!
__________________
Say That You Love me...


Edytowane przez MonikSee
Czas edycji: 2008-11-26 o 17:21
MonikSee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 18:50   #73
MonikSee
Raczkowanie
 
Avatar MonikSee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 98
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

no to nieźle 12 dni już smaruję sterydem, bo miałam zapalona twarz do wygojenia, nie wiem teraz co robić, raz jest lepiej , za chwilę gorzej i nie wiem czy mogę juz odstawić
powinnam smarować tylko jakieś 5 dni a tu już 12 dzień mija + jeszcze poprzednie tamte 5 dni na [początek kuracji] a wszystko przez gronkowca
czy to nie za długo?
__________________
Say That You Love me...

MonikSee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 16:27   #74
Karolinaaaaa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Kochana szczerze mowiac to chyba za bardzo wzielas sobie do serca to posterydowe zapalenie skory... my mamy ten problem bo uzywalismy sterydu przez KILKA LAT a 12 dni w porownaniu z tym to jest nic... ja wiem ze sterydow trzeba uzywac tylko kilka dni ale skoro twoj lekarz kazal ci jeszcze tego uzywac to powinnas go posluchac bo chyba wie co robi... jezeli bedziesz robic przerwy podczas uzywania sterydu ( czyli kilka dni uzywasz kilka nie) to powinno byc dobrze. tylko nie uzywaj tego codziennie przez dluzszy okres. Ja nie moge powedziec ci nic konkretnego bo nie znam sie na medycynie wiec wydaje mi sie ze jakbys zadzwonila do lekarza ktory przepisal ci ten sterdy i zapytala ile mozesz go uzywac i czy moze ci zaszkodzic (albo ewentualnie zamienic za cos innego) to wydaje mi sie ze udzieli ci odpowiedzi... nie mozeesz sie tym tak martwic bo stres szkodzi (wiem to po sobie). Wiec glowa do gory i tak jak juz mowilam poradz sie swojego lekarza
powodzenia! i napisz co i jak...
aa tak na marginesie ty masz grakowca?
Karolinaaaaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 18:57   #75
MonikSee
Raczkowanie
 
Avatar MonikSee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 98
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

dziękuję Karolinko

tak mam gronkowca i od niego sie wszystko zaczęło, dziś pani doktor mówiła mi, że
Bedicort g nie jest typowym sterydem tylko z antybiotykiem, nie powinnam długo nim smarować ale prawda jest taka, że po innych maściach jakie mi zapisała zmiany sie tylko pogarszały, a po nim jak robiłam odstępy to było ok.
Dziękuję ci za odpowiedź, ja w ogólę wszystko przeżywam teraz mocno, bo w lutym czeka mnie wesele a twarz znowu chora i nie wiem jak długo sie będę męczyła , bo już troche się męczę, zaczęło się od tego nieszczęsnego gronkowca na twarzy
Dostałam dzisiaj maść na brodę , bo jakichś dziwnych guzków dostałam na niej - maść się nazywa Aknemycin i jest na bakterie trądzikowe i kurcze już mi całą brodę zapaliła
jeśli po nocce będzie jeszcze bardziej zapalone to znowu będę zmuszona do posmarowania Bedicortem, mam nadzieję, że będzie ok.
__________________
Say That You Love me...

MonikSee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 18:33   #76
Karolinaaaaa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

życze ci tego z calego serca
a nie myslalas moze zeby isc do jakiegos innego lekarza? moze poradzialby ci cos innego, lepszego... pisze tak poniewaz ja sama przejechalam sie na dwoch lekarzach i dopiero za 3 razem trafilam na tego odpowedniego ktory mi pomogl... zreszta zrobisz co biedziesz uwazac za stosowne
powodzenia!
Karolinaaaaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 21:51   #77
santi19
Raczkowanie
 
Avatar santi19
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 141
GG do santi19
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

mnie niestety tez dopadł ten problem. i winowajca tez jest elocom (plus moja niewiedza)
doslatal doustnie clemastinun (na 10 dni) potem na kolejne 28 dni mam znienic na xyzal. do tego maski: rozex na dzien i differin na noc (podobno mocno zluszca naskorek)
na wlasna reka dokupilam sobie cynk i wapno z kwercyna.
po przeczytaniu watku chyba dodam sobie jeszcze witaminke PP i B2.... tylko powiedzcie mi prosze czy z tymi wyzej wspomnianymi wit mozna 'przedobrzyc'? czy mozna stosowac obie jednoczesnie?

no i mam jeszze pytanko odnosnie make up'u... jak sobie radzicie bez? bo ja np nie wyobrazam sobie wyjscia do pracy w tami czerwonymi plamami bez zamaskowania ich.... koszmar
santi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 12:05   #78
MonikSee
Raczkowanie
 
Avatar MonikSee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 98
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

no i niestety Karolinko bedicortem zmuszona byłam cały czas smarować i teraz już zapchał mi pory i wyszły mi okropne zaskórniki naokoło zaognione a po 2dniach zmieniły się w pęcherze grudkowe
jestem załamana + jeszcze ta broda z bąblami
niestety ta dermatolog jest z naszych dwóch tylko najlepsza , ale jak się okazuje nie dla mnie
__________________
Say That You Love me...

MonikSee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 12:39   #79
Karolinaaaaa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

MonikSee ja dojezdzam prawie 80 km do lekarza i naprawde za zadne skarby nie poszlabym juz do innego, ktory jest blizej. Wiem po sobie ze z tym nie ma zartow, naprawde idz do specjalisty bo mozesz sobie jeszcze bardziej zaszkodzic ;/
Moim zdaniem powinnas brac jakies leki doustnie ale to juz powinien wiedziec twoj lekarz ;/ nie wiem co mam ci innego poradzic aaa i najwazniejsze NIE WOLNO ci sie denerwowac to naprawde szkodzi... wiem ze to sie tylko tak latwo mowi bo wiem co przezywasz ale stres jest w takim stanie najgorszy... pozdrawiam!


Santi19: nie mozesz sie malowac nie dosc ze makijaz tylko pogorszy twoj stan to bedziesz sie 2 razy dluzej leczyc;/ Ja tez mialam cala czerwona twarz na dodatek jescze popuchnieta i luszczaca sie i nie mialam innego wyjscia jak zakrywac ja szlem albo jakas chustka (do teraz to robie bo nie jestem jeszcze do konca wyleczona) i cale szczescie ze jest zima bo latem bym w tym nie wytrzymala. zakrywam sie od szyji az po nos. Moze to nie jest najlepsze rozwiazanie ale nic lepszego nie wymyslilam ;/ Pozdrawiam!
Karolinaaaaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-15, 19:12   #80
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

ja się muszę pochwalić ! w końcu uporałam się z tym dziadostwem i zwyciężyłam ! to da się wyleczyc, chociaż z początku w to nie wierzyłam ! teraz z leków biorę tylko Vitaminum PP dwa razy dziennie, a to prawie tyle co nic i zaczęłam używać kosmetyków aptecznych, czyli do mycia twarzy Cethapil firmy Galderma i jako krem Bioderma Sensiobio DS (rewelacja). i w końcu jestem szczęśliwa i skórę mam gładką, bez grudek i zaczerwienienia. ale ile nerwów z tym związane byłło, tego nie zapomnę. już nigdy nawet nie spojrzę na sterydy.
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 18:18   #81
Karolinaaaaa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Gratuluje!!! szczęściara! ja juz tez jestem prawie wyleczona tylko nie umiem sie uporac ze sucha skora i przez to nie moge sie malowac ;/
Karolinaaaaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 16:23   #82
Olala83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 9
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Hej,
Już dawno się nie odzywałam pzs też już mam za sobą, ale pozostało jeszcze lekkie zaczerwienienie pod nosem, które z dnia na dzień maleje

Rada dla Santi19 - zero makijażu na zmianach skórnych. Ja malowałąm się naokoło, a na chore miejsca nakłądałam maść cynkową połączoną z maścią Tormentiol - wygląda to jak korektor

pozdrawiam
Olala83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 13:45   #83
Igoorekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 9
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Witam,dziewczyny ja ma problem taki jak Wy a dokładnie z moim synkiem leczyłam Go sterydami 1,5 roku i parę dni temu poszłam do dermatologa a ona mi mówi że ma posterydowe zapalenie skóry.Wygląda tragicznie skóra wokół ust jest jak poparzona .Narazie dała mi maść robioną ,aknemycin, mupirox kazała przemywać woda utlenioną żeby to odkazić to dopiero 4 dni a żdnej poprawy chociaż wiem że to strasznie długo schodzi.Jestem załamana że żadna lekarka która przpisywała te sterydy nie mówiła że skóra od tego może sie uzależnić.
Igoorekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 14:35   #84
Karolinaaaaa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

hej az trudno mi w to uwierzyc ;( wszystko wróciło ;(;(;(;(;(;(;(;( znowu mam zapalenie skory wygladam tak samo jak na poczatku leczenia i znowu czeka mnie kilka miesiacy kuracji a bylo juz wszystko dobrze nie wiem dlaczego tak sie stalo nie chce tego znowu przezywac dostalam te same leki i musze czekac... i to akurat w trakcie swiat ;(
Karolinaaaaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 19:36   #85
MonikSee
Raczkowanie
 
Avatar MonikSee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 98
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Karolina współczuję sama jestem załamana - od tamtego czasu przestałam robić Bedicortem, a potem wyszły te podskórne gule, wysuszyłam je clindacne a steryd odstawilam i wtedy wyszly krosty wokol ust , nosa i brody taki jakby wypysk, bo wodne to i swędzące.
Nic mi nie pomagało, w końcu załamana 6 dni smaruje ZNOWU STERYDEM BEDICORTEM i krosty zniknęły, bo on jest z antybiotykiem i szybko zadziałał. Pytanie tylko - pomógł, ale na jak długo? już widzę,że skóra jest jakby podrażniona,czerwona, no i zapchane pory, aż strach czy ten wyprysk był od odstawienia czy po prostu bakteria, od tego mojego gronkowca, który jest nie do wyleczenia i wraca??
__________________
Say That You Love me...


Edytowane przez MonikSee
Czas edycji: 2008-12-24 o 19:39
MonikSee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 10:03   #86
Igoorekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 9
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Witajcie,Karolina kurcze współczucia ja jestem dopiero na początku a już mam dość o tyle dobrze że mój synek tego drapie bo jakby drapał to bym chyba nigdy tego nie wyleczyła. U nas nie ma zbyt dużej poprawy troszke mu to zbladło ale nie wiele,jest rodrażniony ,nie chce sie ubierać i wogóle .No ale musze sie uzbroić w cierpliwość.Dzisiaj idziemy do znajomych i tez będe musiała odpowiadać na te wszystkie pytania,a co Ty mu zrobiłaś a czemu on tak wygląda kurde jak mnie to wkurza to Wam mówie ,dziewczyny trzymam kciuki za Was zeby to paskudztwo odeszło i nie wracało pozdrawiam .
Igoorekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 13:59   #87
Karolinaaaaa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

hej! dzisiaj juz jest troche lepiej... dobrze ze tak szybko sie poprawilo bo juz myslalam ze bede musiala to cale pieklo przyzywac od nowa... jutra jade na kontrole i zobacze co dalej.... chcialabym miec zrobiona mikrodermabrazje ale pewnie jeszcze za szybko bo skora jest podrazniona a przez to sylwestra mam z glowy bo strasznie luszczy mi sie skora pozdrawiam!
Karolinaaaaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 08:31   #88
Igoorekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 9
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Witam, Karolina to fajnie że wszystko wraca do normy i kto wie może na Sylwka jeszcze sie wybierzesz.Ja też sie wybieram ale trochę sie przeziębiłam i boję sie nie zarazić małego bo wtedy Sylwek stoi pod znakiem zapytania.A u nas to troche dziwnie wygląda bo raz skóra ładniej wygląda np dzisiaj,a wczoraj wyglądało jak na początku i nie wiem czy to tak ma wyglądać czy nie . Nic to po Sylwestrze idziemy do kontroli to zobacze co mi powie dermatolog,czy nie trzeba będzie antybiotyku.Pozdrawiam Was
Igoorekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 20:13   #89
Kung Fu Candy
Raczkowanie
 
Avatar Kung Fu Candy
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: posen
Wiadomości: 274
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

ja sie wczoraj dowiedziałam że mam zapalenie skóry wokoł ust i dostałam tetralysal doustnie i metronidazol do smarowania tylko że ja nie używałam nigdy żadnych maści sterydowych więc niewiem od czego moge to mieć. Dopiero zaczynam kuracje i mam nadzieje,że poprawi ona stan mojej skóry. Dodam,że wysypało mnie czerwonymi piekącymi krostami na brodzie i wokół ust, chodziłam z tym 3 miesiące nic nie robiąc a teraz przeszło mi na czoło i policzki
Kung Fu Candy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 22:22   #90
Karolinaaaaa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

hej sylwester zaliczony! mimo ze nie wygladam cudownie bylam u mojej dermatolog i niestety nie obejdzie sie bez mezoterapi nawet nie wiem do konca co to jest ale prawdopodobnie boli;/;/ ide we wtorek wiec opowiem wam jak bede juz po pozdrawiam!
Karolinaaaaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-18 17:39:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.