Błogosławieństwo - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-20, 21:23   #61
taka_jedna
Raczkowanie
 
Avatar taka_jedna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 112
Dot.: Błogosławieństwo

Aaa! Ja z tym błogosławieństwem to chyba nie wyrobię. Czepiacie się teściowych, a u mnie jest na odwrót. Moi rodzice uwielbiają robić ze wszystkiego wielkie szopki, z czytaniem pisma świętego, jakimiś błogosławieństwami, i Bóg wie z czym jeszcze. Właściwie o czymś takim jak błogosławieństwo, to słyszałam jak zaczęłam się szykować do ślubu. Mój brat nie był przez nikogo błogoslawiony, a na mnie się uparli, wredni no. Ja bym chciała wejść do domu od fryzjera, założyć kieckę, wziąć kwiaty od mojego przyszłego męża i spadać do kościoła. :P Jakoś nie czuję tego, bo wiem, na co stać moich rodziców. :/ Zobaczę jak to wyjdzie w praniu 5 lipca...
__________________
O body swayed to music, O brightening glance,
How can we know the dancer from the dance?

-- W. B. Yeats --

(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!
taka_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 14:29   #62
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Błogosławieństwo

Taka_jedna, rozumiem co czujesz. Obawiam się, że moja mama tez moze wpasc na taki "genialny" pomysł...Eh, tylko całe przygotowania, z ustalaneim terminu włącznie jeszcze przede mną.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 16:50   #63
so_elcia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 59
Dot.: Błogosławieństwo

w moich stronach jest tak: kiedy młody przyjeżdża po młodą to młoda wita go- jeszcze nie w sukience ślubnej- przed domem, wykupia z rąk sióstr i potem odbywa się błogosławieństwo. rodzice i chrzestni składają im 'życzenia' aby wspólnie i z Bogiem przeszli przez życie, robią znak krzyża po czym młodzi całują krzyż. młoda dopiero po błogosławieństwie ubiera się w suknię ślubną. pierwszę słyszę, żeby państwo młodzi jechali osobno- nawet więcej- jakoś sobie tego nie wyobrażam. bo niby dlaczego osobno?
so_elcia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 19:39   #64
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez so_elcia87 Pokaż wiadomość
pierwszę słyszę, żeby państwo młodzi jechali osobno- nawet więcej- jakoś sobie tego nie wyobrażam. bo niby dlaczego osobno?
A dlaczego razem?
My nie mieliśmy żadnego błogosławieństwa, no bo po co ta cała szopka, skoro mieszkaliśmy razem przed ślubem dwa lata? Przyszły mąż podrzucił tylko do domu moich rodziców bukiet dla mnie i różę do wpięcia we włosy. Zobaczyliśmy się dopiero w kościele - on stał przed ołtarzem, a mnie odprowadził tatko. Zawsze o tym marzyłam i nie żałuję
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 20:22   #65
Mgławica
Rozeznanie
 
Avatar Mgławica
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 736
Dot.: Błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Zobaczyliśmy się dopiero w kościele - on stał przed ołtarzem, a mnie odprowadził tatko. Zawsze o tym marzyłam i nie żałuję
dokładnie o tym marzę- żeby narzeczony stał i czekał na mnie pod pod ołtarzem, tylko jak pogodzić to z błogosławieństwem (którego rodzice na pewno nie będą chcieli mi odpuścić) i tradycją, ze młodzi wychodzą z domu młodej przy orkiestrze?
Mgławica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 07:42   #66
strompka
Raczkowanie
 
Avatar strompka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Woj. podkarpackie
Wiadomości: 158
Dot.: Błogosławieństwo

U nas tradycją jest że młodzi klękają przed rodzicami proszą ich o błogosławieństwo, no i rodzice z krzyżykami błogosławią całują itd. Tylko n przykładzie mojej siotry wiem że moja mama się wzruszy a ja pewnie za nią, więc się zastanawiam jak ograniczyć ten powód do wzruszeń.
__________________
To umysł kreuje świat wokół nas i nawet gdybyśmy stanęli tuż obok siebie na tej samej łące moje oczy nigdy nie ujrzą tego co widzą twoje - G. Gissing




http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008061400300330.png
strompka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 12:13   #67
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Błogosławieństwo

Cytat:
Napisane przez Mgławica Pokaż wiadomość
dokładnie o tym marzę- żeby narzeczony stał i czekał na mnie pod pod ołtarzem, tylko jak pogodzić to z błogosławieństwem (którego rodzice na pewno nie będą chcieli mi odpuścić) i tradycją, ze młodzi wychodzą z domu młodej przy orkiestrze?
Jak to dobrze, że u mnie nie ma takiej tradycji. A tak bez zbędnej "szopki" szybciutko do samochodu i do kościoła.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-24, 21:15   #68
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: Błogosławieństwo

Ja nie wyobrazam sobie, zeby pujsc do oltarza bez blogoslawienstwa rodzicow. Dla mnie to tez tradycja, tak samo jak witanie chlebem i sola, przenoszenie przez prog itp. To taka szczegolna chwila w calym tym dniu. Bardzo wazna dla mnie. I bardzo wzruszajaca, juz dzis wiem ze bede ryczec jak bobr. Tymbardziej, ze jednego z rodzicow od niedawna juz z nami nie ma.... Ale mimo wszystko nie zrezygnuje. Tradycjonalistka ze mnie
Rozumiem jednak, ze niektorzy wola darowac sobie ten moment. Kazdy ma swoja wizje slubu i to indywidualna sprawa.
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 10:47   #69
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Błogosławieństwo

Ja też mam taki zamiar spotkac się z TZ dopiero w kosciele.On bedzie czekał na mnie pod ołtarzem, do którego przyprowadzi mnie tato Moja siostra też tak miała i nie było najmniejszego problemu. TZ przyjedzie ze świadkiem a ja z rodzicami. Potem odjedziemy jednym samochodem, tym którym przyjechałam z rodzicami.
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.