zmiana imienia - pilne! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-29, 14:36   #1
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Exclamation

zmiana imienia - pilne!


Witam serdecznie!
Od kilku miesięcy mieszkam w Finlandii i zanosi się na to, że zostanę tu na stałe . Niestety mam straszny problem z imieniem. Nigdy mi się nie podobało, a tutaj teraz nie mogę go ścierpieć! Każdy Fin i nie tylko Fin ma swoją wersję mojego imienia, nazywają mnie czasami tak że w ogóle nie wiem że to o mnie chodzi to jest kłopotliwe (gdziekolwiek podaję swoje imię, zawsze muszę świecić dowodem osobistym lub je literować bo nikt nie jest w stanie go poprawnie napisać). Moje imię jest 3-sylabowe (a w Finlandii 90% imion jest na 2 sylaby), zawiera swojskie polskie RZ z którym wszyscy mają największy kłopot (często wymawiają R-Z jak w słowie marznąć albo w ogóle pomijają R i mówią samo Z), nie mówiąc o tym że każdy kładzie akcent na 1 sylabę bo tak już w j. fińskim jest . oraz o tym że nie ma żadnego skrótu od tego imienia. no, tragedia i tyle. A biedni Finowie brzmią jak 7latki z wybitymi zębami jak mnie muszą zawołać .
Drugie imię mam normalne (sic!), 2sylabowe, bez żadnych dziwolągów typu RZ itp. I w dodatku podobne imię jest też w Finlandii. Każdy umie je wymówić i nie ma z tym problemów.
Zamierzam więc zmienić imię (a raczej pozbyć się pierwszego imienia i mieć tylko drugie), czy to przez konsula RP (raczej tak) czy podczas pobytu w Polsce. I tu rodzi się pytanie. Wszystkie dokumenty, świadectwo maturalne, Zertifikat Deutsch, certyfikat z fińskiego mam na "stare" czyli obecne dane (z tym 3sylabowym imieniem). Jak mam potwierdzić moją tożsamość, że JA to JA? potrzebuję jakiegoś zaświadczenia przetłumaczonego przez tłumacza przysięgłego na fiński, czy jak? Problem jest większy, bo w tym roku składałam w Finlandii papiery na studia, nie chcę by odrzucili moją aplikację, bo się nie zgadzają dane czy cos... pomózcie proszę!
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 14:42   #2
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: zmiana imienia - pilne!

a nie możesz poprostu używać tylko 2 imienia, czy podobnie jak ja masz we wszystkich certyfikatach i dyplomach wpisane oba? bo procedura zmiany imienia trochę jednak trwa.
__________________

Edytowane przez Wisienki
Czas edycji: 2009-01-29 o 14:44
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 14:56   #3
xxxwitchyouxxx
Rozeznanie
 
Avatar xxxwitchyouxxx
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 928
Dot.: zmiana imienia - pilne!

Moja ciocia ma imię,którego nie lubi. Jak się przedstawia to podaje swoje drugie imię. Wszyscy znajomi,rodzina,osoby w pracy też używają jej drugiego imienia.

Gdy się przedstawiasz podaj swoje drugie imię
__________________
26.08.2006 wtedy wszystko się zaczęło....
Kocham!

PRAWKO ZDANE(20.01.10)!!!
xxxwitchyouxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 14:59   #4
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: zmiana imienia - pilne!

Z tego co wiem bez trudu można zamienić imiona pozycjami - pierwsze z drugim miejscami (moja koleżanka z klasy tak zrobiła) kosztuje to chyba 50 zł i trwa dosyć szybko. Dostajesz dokument urzędowy poświadczający zmianę imienia - masz wypisane i przed zmianą i po zmianie. Taki dokument pewnie musiałabyś przetłumaczyć na fiński i dołączać kopię do każdego certyfikatu/dokumentów na studia i tyle.

Nie wydaje mi się to być strasznym problemem, kobiety zmieniają przecież nazwiska, adresy zamieszkania i po paru latach z Zosi Kowalskiej z Nowosoli jest Zofia Nowak z Warszawy a i tak nikt nie poddaje pod wątpliwość jej dyplomu ze starym nazwiskiem, jeśli jest problem to załącza się skrócony odpis z aktu ślubu.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 15:31   #5
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: zmiana imienia - pilne!

super! a wiesz coś o technicznej stronie załatwiania takiej zamiany 2 imienia na pierwsze?
wiecie z tym przedstawianiem to trochę lipa bo jednak w papierach mam wszędzie napisane to pierwsze imię... gdzieś przekręcę w podpisie czy coś i będzie dym...
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 15:41   #6
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: zmiana imienia - pilne!

Tutaj proszę artykuł jak zmienić imię będąc w Polsce:

http://www.rp.pl/artykul/68861,22703..._nazwisko.html

Zasady składania wniosków
Wniosek w sprawie zmiany imienia lub nazwiska należy zgłosić kierownikowi urzędu stanu cywilnego właściwemu ze względu na miejsce stałego pobytu wnioskodawcy. Jeżeli wnioskodawca nie ma miejsca stałego pobytu – wniosek rozpatruje kierownik USC właściwy ze względu na ostatnie miejsce stałego pobytu zainteresowanego. Możliwa jest również zmiana imienia lub nazwiska osoby, która mieszka poza granicami Polski. W takiej sytuacji wniosek przekazuje się właściwemu organowi za pośrednictwem konsula RP. Jeśli ustalenie ostatniego miejsca pobytu wnioskodawcy nie jest możliwe, do rozpatrzenia wniosku właściwy jest kierownik Urzędu Stanu Cywilnego m.st. Warszawy.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 15:44   #7
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: zmiana imienia - pilne!

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_ja Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!
Od kilku miesięcy mieszkam w Finlandii i zanosi się na to, że zostanę tu na stałe . Niestety mam straszny problem z imieniem. Nigdy mi się nie podobało, a tutaj teraz nie mogę go ścierpieć! Każdy Fin i nie tylko Fin ma swoją wersję mojego imienia, nazywają mnie czasami tak że w ogóle nie wiem że to o mnie chodzi to jest kłopotliwe (gdziekolwiek podaję swoje imię, zawsze muszę świecić dowodem osobistym lub je literować bo nikt nie jest w stanie go poprawnie napisać). Moje imię jest 3-sylabowe (a w Finlandii 90% imion jest na 2 sylaby), zawiera swojskie polskie RZ z którym wszyscy mają największy kłopot (często wymawiają R-Z jak w słowie marznąć albo w ogóle pomijają R i mówią samo Z), nie mówiąc o tym że każdy kładzie akcent na 1 sylabę bo tak już w j. fińskim jest . oraz o tym że nie ma żadnego skrótu od tego imienia. no, tragedia i tyle. A biedni Finowie brzmią jak 7latki z wybitymi zębami jak mnie muszą zawołać .
Drugie imię mam normalne (sic!), 2sylabowe, bez żadnych dziwolągów typu RZ itp. I w dodatku podobne imię jest też w Finlandii. Każdy umie je wymówić i nie ma z tym problemów.
Zamierzam więc zmienić imię (a raczej pozbyć się pierwszego imienia i mieć tylko drugie), czy to przez konsula RP (raczej tak) czy podczas pobytu w Polsce. I tu rodzi się pytanie. Wszystkie dokumenty, świadectwo maturalne, Zertifikat Deutsch, certyfikat z fińskiego mam na "stare" czyli obecne dane (z tym 3sylabowym imieniem). Jak mam potwierdzić moją tożsamość, że JA to JA? potrzebuję jakiegoś zaświadczenia przetłumaczonego przez tłumacza przysięgłego na fiński, czy jak? Problem jest większy, bo w tym roku składałam w Finlandii papiery na studia, nie chcę by odrzucili moją aplikację, bo się nie zgadzają dane czy cos... pomózcie proszę!
Tak dokladnie i ladnie opisujesz swoje imie... A mozesz Nam je zdradzic?
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-29, 15:49   #8
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: zmiana imienia - pilne!

Jak masz na imię? Bo zaintrygowało mnie to RZ i 3 sylaby
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 15:51   #9
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: zmiana imienia - pilne!

jak rz i 3 sylaby, to nasuwa sie na mysl - Marzena
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 16:01   #10
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: zmiana imienia - pilne!

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Jak masz na imię? Bo zaintrygowało mnie to RZ i 3 sylaby
Może Marzena
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 16:05   #11
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: zmiana imienia - pilne!

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Może Marzena
brawo niestety Marzena a na drugie Ewa
debilnie brzmi jako Mar-zena oraz Mazena, oczywiście z akcentem na MA. Brrr a to Mazena zawsze nasuwa mi skojarzenia o wybitych zębach :P
a co do tego linku to ja nie mam raczej możliwości zmiany imienia w Polsce, bo teraz będę dopiero na wielkanoc (jakoś na tydzień, z czego połowa to przecież swięta, wszystko zamknięte itp.) a potem? a potem nie mam pojecia, kiedy...
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-29, 16:22   #12
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: zmiana imienia - pilne!

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_ja Pokaż wiadomość
brawo niestety Marzena a na drugie Ewa
debilnie brzmi jako Mar-zena oraz Mazena, oczywiście z akcentem na MA. Brrr a to Mazena zawsze nasuwa mi skojarzenia o wybitych zębach :P
a co do tego linku to ja nie mam raczej możliwości zmiany imienia w Polsce, bo teraz będę dopiero na wielkanoc (jakoś na tydzień, z czego połowa to przecież swięta, wszystko zamknięte itp.) a potem? a potem nie mam pojecia, kiedy...
Możesz też złożyć dokumenty w konsulacie, jak przejrzysz link to na dole jest napisane...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 16:32   #13
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: zmiana imienia - pilne!

chyba tak zrobię, mimo że to drogo ale nie ma wyjścia, dzięki
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 16:51   #14
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: zmiana imienia - pilne!

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_ja Pokaż wiadomość
brawo niestety Marzena a na drugie Ewa
To masz na drugie tak, jak ja na pierwsze
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 08:37   #15
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: zmiana imienia - pilne!

no weź mnie nie wkurzaj!!!! zazdroszczę :P ale pewnie też niedługo będę Ewunią
napisałam jeszcze raz do polskiej ambasady w FIN, zobaczymy co odpiszą. dowiedziałam się że ogólnie dużo to załatwianie kasy pochłania jak jest pod patronatem konsula (Sam fakt że wyslą papiery gdzie trzeba - 30 euro), ale trudno.
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 19:23   #16
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: zmiana imienia - pilne!

Będziesz miała spore szczęście, jeśli uda Ci się zmienić imię, gdyż dotyczy to raczej osób, które noszą ośmieszające albo nielicujące z godnością człowieka imię
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 19:33   #17
nayhde
Rozeznanie
 
Avatar nayhde
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 780
Dot.: zmiana imienia - pilne!

po Twoim opisie pierwsze co mi przyszło na myśl to własnie Marzena :P rozumiem, że masz z tym problem..ale pocieszę Cię, że mi się podoba to imię, mam świetną cioteczkę która je nosi ;p chociaż mam nadzieję, że uda Ci się załatwić tą sprawę
__________________
i can fly
but I want his wings...

i can love
but I need his heart...

my angel gabriel


http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008071900400430.png

nasz aniołek 22.06.2009[*]


Nasz kochany syneczek 12.12.2011
http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yyx8dra3yoqgo.png
nayhde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 20:58   #18
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: zmiana imienia - pilne!

no właśnie, też się tego obawiam, że to niewystarczająca przyczyna. I tak np. mój facet (Fin) mówi do mnie Ewa, bo nie chcę biedaka dodatkowo stresować, już i tak podstawowy polski zakuwał ale zobaczymy jeszcze muszę porozmawiać z rodziną bo aktu urodzenia potrzebuje;]
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 21:10   #19
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: zmiana imienia - pilne!

Z doświadczenie wiem, że imię Marzena sprawia obcokrajowcom sporo problemów.

Jestem teraz w UK i mój chłopak (nie-Polak), gdy przedstawiłam mu pewną Marzenę w tajemnicy potem powiedział mi, iż myślał, że ona ma na imię.. (napiszę, jak to wymówił) Wadżajna.

taka_sobie_ja, mam nadzieję, że w żaden sposób Cię nie uraziłam.

Powodzenia!
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-01, 23:12   #20
FeelingGood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 621
Dot.: zmiana imienia - pilne!

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Z doświadczenie wiem, że imię Marzena sprawia obcokrajowcom sporo problemów.

Jestem teraz w UK i mój chłopak (nie-Polak), gdy przedstawiłam mu pewną Marzenę w tajemnicy potem powiedział mi, iż myślał, że ona ma na imię.. (napiszę, jak to wymówił) Wadżajna.

taka_sobie_ja, mam nadzieję, że w żaden sposób Cię nie uraziłam.

Powodzenia!

przepraszam, nie mogłam się powstrzymać
Ciekawe jak on to wymyślił od Marzena

Mnie się podoba to imię. Ja na twoim miejscu nie zmieniałabym imienia tylko dlatego, że ktoś nie umie go wypowiedzieć ;/. Tym bardziej, że chcesz je zmienić na twoje drugie. Ja bym się przedstawiała jako Ewa i już albo mówiła, że Marzena, ale może mówić Ewa, bo tak masz na drugie
Z tym zmienianiem bym się nie bawiła
FeelingGood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 10:44   #21
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: zmiana imienia - pilne!

Próbował wymówić te imię i wyszło mu jakoś tak: Marzena - Madżena - Madźena - Madźajna - Wadż(ź)ajna.
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 14:56   #22
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: zmiana imienia - pilne!

nie uraziłaś opisałaś to co ja tutaj przechodzę
FeelingGood, ja nie zmieniam imienia TYLKO dlatego że nikt nie umie go wymówić. Ono mi się nigdy zbytnio nie podobało, a teraz zrozumiałam że skoro jest możliwość jego zmiany to po co mam wysłuchiwać tych Wadżajn i Mazen :P ostatnio przytulony do mnie chłopak Fin chciał mi szepnąć w uszko moje imię i nie byłam nawet pewna co On takiego chciał powiedziec (bo Jego zasób polskich słów się powiększa cały czas więc nie byłam po prostu pewna za które słowo tym razem mam Go pochwalić )
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 15:11   #23
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: zmiana imienia - pilne!

O, więc widzę, że problem jest powszechny.. Mój Tż nie wymawiał jej imienia, bo mu było głupio tak nazwać dziewczynę, mimo, iż myślał, że to jej imię.

Więc domyślam się, co Ty musisz sobie myśleć, gdy jakoś tak dziwacznie Cię nazywają, zwłaszcza, że brzmi to jak.. wiadomo, co.

A, no i gratuluję chłopaka, który chce się uczyć polskiego i mu to na dodatek wychodzi.
Mój umie jedno słowo. Pupa.
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 15:57   #24
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: zmiana imienia - pilne!

Ojej to można drugie z pierwszym zamienić? Ale fajnie Aż szkoda, że lubię swoje pierwsze, bo moje drugie wręcz uwielbiam

Można niby się przedstawiać po prostu drugim, znam sporo osób, które tak robi, tylko weź teraz wszystkim znajomym tłumacz skąd mi się taka zmiana wzięła
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 17:12   #25
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: zmiana imienia - pilne!

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość

Można niby się przedstawiać po prostu drugim, znam sporo osób, które tak robi, tylko weź teraz wszystkim znajomym tłumacz skąd mi się taka zmiana wzięła
dokładnie, tego też się boję że będą jakieś jazdy ze starymi znajomami :P ale nic to, napisałam do ambasady że się zdecydowałam i poprosiłam o wzsystkie instrukcje itp :P zobaczymy
NiEBiE, mogę spytać jakiej narodowości chłopak, że tak wymawia?
a co do mojego Fina to może się bardzo zaawansowanie nie uczy ale jednak miło jak czasami mnie spyta "jak się masz" (A jeśli ja spytam, to powie że dobrze dziękuję a Ty) cokolwiek by się działo, zawzsze dobrze dziękuję
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 17:24   #26
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: zmiana imienia - pilne!

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_ja Pokaż wiadomość
NiEBiE, mogę spytać jakiej narodowości chłopak, że tak wymawia?
a co do mojego Fina to może się bardzo zaawansowanie nie uczy ale jednak miło jak czasami mnie spyta "jak się masz" (A jeśli ja spytam, to powie że dobrze dziękuję a Ty) cokolwiek by się działo, zawzsze dobrze dziękuję
Jest Nigeryjczykiem od lat mieszkającym w UK.
Teraz planujemy razem zamieszkać, więc mu już nauki polskiego nie popuszczę.
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:04   #27
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: zmiana imienia - pilne!

nie popuszczaj! niech się chłopak uczy mój tam nie za bardzo polski kuje (pewnie skończy się tylko na tych zwrotach) bo ja mówię po fińsku, do tego oboje po niem i ang (u mnie angielski jest słabszy niż niemiec, stąd niemca wymieniłam przed ang bo jak czegoś nie czaję to wolę na niemiecki przejść ). także ten polski, zanim by biedak nauczył się na jakimś lepszym poziomie... nie ma sensu. mi tam zwroty grzecznościowe wystarczą

edit: nie znam własnego chłopaka. właśnie mnie spytał czy miałabym jakieś materiały do nauki polskiego dla Niego
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta

Edytowane przez taka_sobie_ja
Czas edycji: 2009-02-02 o 18:05
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 15:18   #28
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: zmiana imienia - pilne!

dobra, piszę to bo możę jakaś wizażanka kiedys skorzysta
a zatem napisałam że się zdecydowałam (do Ambasady PL w Helsinkach) wiec odesłali mi ankietę (nc specjalnego, dane osobowe, plus dane rodziców) oraz podanie do wypełnienia. Niestety podpis będę musiała potwierdzać notaralnie, a Konsul za swoją obecność przy moim podpisywaniu zgarnia 30 euro :P no ale nic. Jest wypelnione. W podaniu napisałam że mieszkam kilka mies. w Finlandii i wiążę z tym krajem swoją przyszłość, a moje imię bardzo mi tu przeszkadza, jako że:
- jest długie na warunki fińskie
- nie ma fińskiego odpowiednika
- zawiera trudne do wymówienia "rz"
- nie podlega żadnemu skróceniu
- gdy ktoś mnie woła moim imieniem Marzena (a raczej próbuje to robić ) często nie rozpoznaję własnego imienia (prawda! bez komentarza )
- oraz że moi znajomi nazywają mnie Ewa, jako że jest im łatwiej.
Dziewczyny, czy to wystarczy? Dla mnie to brzmi bardzo logicznie , może dlatego że znam te sytuację z autopsji ale nie wiadomo co USC stwierdzi :/
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 10:34   #29
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: zmiana imienia - pilne!

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_ja Pokaż wiadomość
dobra, piszę to bo możę jakaś wizażanka kiedys skorzysta
a zatem napisałam że się zdecydowałam (do Ambasady PL w Helsinkach) wiec odesłali mi ankietę (nc specjalnego, dane osobowe, plus dane rodziców) oraz podanie do wypełnienia. Niestety podpis będę musiała potwierdzać notaralnie, a Konsul za swoją obecność przy moim podpisywaniu zgarnia 30 euro :P no ale nic. Jest wypelnione. W podaniu napisałam że mieszkam kilka mies. w Finlandii i wiążę z tym krajem swoją przyszłość, a moje imię bardzo mi tu przeszkadza, jako że:
- jest długie na warunki fińskie
- nie ma fińskiego odpowiednika
- zawiera trudne do wymówienia "rz"
- nie podlega żadnemu skróceniu
- gdy ktoś mnie woła moim imieniem Marzena (a raczej próbuje to robić ) często nie rozpoznaję własnego imienia (prawda! bez komentarza )
- oraz że moi znajomi nazywają mnie Ewa, jako że jest im łatwiej.
Dziewczyny, czy to wystarczy? Dla mnie to brzmi bardzo logicznie , może dlatego że znam te sytuację z autopsji ale nie wiadomo co USC stwierdzi :/
Zależy jak do tego podejdą masz polskie obywatelstwo, więc jak będą złośliwi (a zaznaczam, że zmiana imienia odbywa się w drodze uznania administracyjnego - może-nie musi) to stwierdzą, że ich nie interesuje nieumiejętność wypowiadania imienia przez Finów. Ale powody podałaś bardzo sensowne Na twoim miejscu zaakcentowałabym kwestię "Ewy" - napisz, że imienia Marzena w ogóle nie używasz i odkąd pamiętasz wszyscy mówią na Ciebie Ewa, że tym imieniem posługujesz się częściej. Głownie na ten przykład powinnaś się powołać.
Powodzenia!
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 12:45   #30
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: zmiana imienia - pilne!

tylko że z drugiej strony muszę napisać że czasem nie reaguję na swoje imię, bo jest tak przekręcone i pokaleczone - a jak napiszę że wszyscy mówią na mnie Ewa to wyjdzie trochę jak zaprzeczenie
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.