Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-10, 10:55   #3781
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Stasiu, wydaje mi sie, ze to kwestia tego zelu. Ja jakis czas temu sprobowalam pod mineraly nalozyc zel aloesowy z Nacomi - najpierw solo, a pozniej kupilam wersje z zelem hialuronowym. I niby tez sie wchlonal, fajnie zmatowil cere i ogolnie ok, ale mineraly bardzo tepo sie rozprowadzaly, powstawly zacieki, miejsca gdzie podklad sie nie trzymal/nie pokryl. Wydaje mi sie , ze takie zelowe konsystencje chyba srednio nadaja sie pod mineraly.


Dlatego ja juz nie kombinuje, zostaje przy Lirene hydrolipidowym. Poki co nie znalazlam lepszego zamiennika.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 10:57   #3782
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Aż chyba przetestuję ten lirene wreszcie, bo czaję się na niego od przeszło roku, chociaż ja bardzo nie lubię filtrów na twarzy i po każdym dotychczas stosowanym miałam zapchaną cerę i wysyp jakiegoś badziewia.

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2019-09-10 o 10:59
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 13:53   #3783
baadgal
Raczkowanie
 
Avatar baadgal
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 48
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim temacie, bo właściwie to przyszłam z pytaniem. Od około maja używam podkładu mineralnego, zaczęłam od tego z Kobo i w sumie nie zmieniałam, bo całkiem mi pasował, ale ostatnio zauważyłam, że pojawiają się u mnie krostki, które wcześniej raczej mi się nie zdarzały, czy to możliwe, że zapycha mnie ten podkład czy raczej szukać winowajcy gdzie indziej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baadgal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 14:04   #3784
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Aż chyba przetestuję ten lirene wreszcie, bo czaję się na niego od przeszło roku, chociaż ja bardzo nie lubię filtrów na twarzy i po każdym dotychczas stosowanym miałam zapchaną cerę i wysyp jakiegoś badziewia.
Ten krem z Lirene ogolnie malo "filtrowy" jest, jak dla mnie to on zachowuje sie jak zwykly krem. Nie stosuje go po to by chronil mi cere , dlatego tez nie stosuje tych przelicznikow ile ml kremu musialabym nalozyc zeby zapewnic sobie odpowiednia ochrone. Sprobuj. Mnie po nim nie wypryszcza.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Napisane przez baadgal Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim temacie, bo właściwie to przyszłam z pytaniem. Od około maja używam podkładu mineralnego, zaczęłam od tego z Kobo i w sumie nie zmieniałam, bo całkiem mi pasował, ale ostatnio zauważyłam, że pojawiają się u mnie krostki, które wcześniej raczej mi się nie zdarzały, czy to możliwe, że zapycha mnie ten podkład czy raczej szukać winowajcy gdzie indziej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety jest to mozliwe, ale ktory skladnik ciezko powiedziec. Niektore mineraly maja potencjal zapychajacy cere. MNie np. zapycha z Pixie MLB i niestety kryjacy z AM.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 15:18   #3785
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ten krem z Lirene ogolnie malo "filtrowy" jest, jak dla mnie to on zachowuje sie jak zwykly krem. Nie stosuje go po to by chronil mi cere , dlatego tez nie stosuje tych przelicznikow ile ml kremu musialabym nalozyc zeby zapewnic sobie odpowiednia ochrone. Sprobuj. Mnie po nim nie wypryszcza.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------



Niestety jest to mozliwe, ale ktory skladnik ciezko powiedziec. Niektore mineraly maja potencjal zapychajacy cere. MNie np. zapycha z Pixie MLB i niestety kryjacy z AM.
Hmm, to może dlatego jesteś z niego tak bardzo bardzo zadowolona bo ja go używam faktycznie hojnie i lubię, ale ucieszę się, gdy już się skończy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 22:44   #3786
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;87162639]Hmm, to może dlatego jesteś z niego tak bardzo bardzo zadowolona bo ja go używam faktycznie hojnie i lubię, ale ucieszę się, gdy już się skończy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]




Tak Basiu, ja go nie traktuje jako kremu z filtem, bo podejrzewam, ze wtedy mineraly splywalyby mi z twarzy. I zapomnialam dodac, ze najlepiej podklad mineralny mi sie trzyma jak dodam kapke zelu hialuronowego do tego kremu.



Ale w sumie nie wiem jak to jest z iloscia tego kremu z filtem. Ja w okresie letnim choilam na pieszo do pracy, srednio 30-40 minut nie tak rano i jak chodzilam w te upalne dni to twarz znacznie mniej mi sie opalila niz ozostale czesci ciala


A w co teraz bedziesz celowala? Masz jakis krem na oku?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 07:41   #3787
baadgal
Raczkowanie
 
Avatar baadgal
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 48
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ten krem z Lirene ogolnie malo "filtrowy" jest, jak dla mnie to on zachowuje sie jak zwykly krem. Nie stosuje go po to by chronil mi cere , dlatego tez nie stosuje tych przelicznikow ile ml kremu musialabym nalozyc zeby zapewnic sobie odpowiednia ochrone. Sprobuj. Mnie po nim nie wypryszcza.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------



Niestety jest to mozliwe, ale ktory skladnik ciezko powiedziec. Niektore mineraly maja potencjal zapychajacy cere. MNie np. zapycha z Pixie MLB i niestety kryjacy z AM.
Strasznie dziękuję za odpowiedź. Ja używam od jakiegoś czasu AM, ale rozświetlającego i jestem całkiem zadowolona, chociaż ma trochę za mocne krycie.
A zimą też używacie minerałów? Ja już się zastanawiałam czy jak zaczną się mrozy to to będzie wystarczająca ochrona? Wcześniej na zimę zwykle kupowałam sobie krem BB pore+ z dr g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baadgal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 11:33   #3788
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez baadgal Pokaż wiadomość
Strasznie dziękuję za odpowiedź. Ja używam od jakiegoś czasu AM, ale rozświetlającego i jestem całkiem zadowolona, chociaż ma trochę za mocne krycie.
A zimą też używacie minerałów? Ja już się zastanawiałam czy jak zaczną się mrozy to to będzie wystarczająca ochrona? Wcześniej na zimę zwykle kupowałam sobie krem BB pore+ z dr g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hm.. dla Ciebie podklad rozswietlajacy za mocno kryje? A to ciekawe, podobno to najslabiej kryjacy podklad z oferty AM. Ale tez sie czaje zeby go wyprobowac. Z pudru rozswietlajacego jestem strasznie zadowolona

Ja zima to juz szczegolnie uzywam mineralow, poniewaz tylko wsrod tych podkladow jestetem w stanie znalezc odpowiednio jasny odcien z podtonami, ktore mnie interesuja. Natomaist wiekszosc drogeryjnych podkladow bb cremow etc. sa albo za ciemne, albo nie w tych tonacjach w ktorych szukam albo zapychaja mi cere.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 16:24   #3789
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Tak Basiu, ja go nie traktuje jako kremu z filtem, bo podejrzewam, ze wtedy mineraly splywalyby mi z twarzy. I zapomnialam dodac, ze najlepiej podklad mineralny mi sie trzyma jak dodam kapke zelu hialuronowego do tego kremu.



Ale w sumie nie wiem jak to jest z iloscia tego kremu z filtem. Ja w okresie letnim choilam na pieszo do pracy, srednio 30-40 minut nie tak rano i jak chodzilam w te upalne dni to twarz znacznie mniej mi sie opalila niz ozostale czesci ciala


A w co teraz bedziesz celowala? Masz jakis krem na oku?
Teraz mam jeszcze dwa otwarte filtry + dwie nieotwierane tubki SVR do zużycia z paczki "rekompensaty" od marki więc skupię się na tym, a później dwie opcje:

1) Albo kupię coś z chciejlisty:
Missha Soft Finish Sun Milk
Dr. G Brightening Up Sun 42
Canmake Mermaid SPF50
Hera Sun Mate Leports SPF50+
Skin Aqua Super Moisture Milk SPF50+ PA++++
Biore UV lub Sunprise Etude House
LRP Anthelios Shaka - nowa wersja fluidu ultralekkiego
Biore UV Aqua Rich Watery Gel SPF50 PA ++++
Dr.G Green Mild Up Sun SPF50 PA++++
SKIN79 Non-chemical Sun Block SPF50+ PA+++
EUCERIN Oil Control SPF50+
Shiseido Anessa Perfect UV Sunscreen Skincare Milk SPF50+ PA++++
Innisfree for oily skin SPF50 PA++++ triple care
Heliocare 360° Gel Oil Free SPF 50
Hada Labo Koi-Gokujyun UV White Gel SPF 50+ PA++++

2) Albo postawię na coś, co już znam i lubię:
La Roche-Posay, Anthelios XL SPF50+, żel-krem do twarzy suchy w dotyku
Skin79 Waterproof Sun Gel SPF 50+ PA++++
Nivea Sun Super Water Gel SPF50 PA+++

Kto wie, co mi się tam umyśli za kilka miesięcy A nuż chciejlista się jeszcze powiększy

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2019-09-12 o 16:28
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-26, 10:07   #3790
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Hej, możecie polecić jakiś puder mineralnym który sprawdzi sie do bakingu? Mam ogromna ochotę potestowac dewy [kiedyś to był mat na 100procent... :p] ale ze względu na cerę - mieszana w kierunku normalnej teraz, widoczne pory, myślę, ze baking będzie dobrym wyborem, by nie mieć ciasta i efektu tłustej skory. Ktos próbował? Zakupiłam puder Pixie z glinka, jeszcze nie testowałam, nada sie?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 16:24   #3791
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Kochane dopadło mnie zwątpienie. Testowałam podkłady mineralne 4 firm i wszystkie mnie zapychaly. Stwierdziłam ze to kwestia miki. Kupiłam podkład bez miki kaolin pure na kolorówka. Com i dostaje od niego tak wielkich bolących podskórnych bąbli jakich nigdy nie miałam i to dosłownie wszędzie... coś strasznego . Z makijażu nie umiem zrezygnować i szukałam czegoś naturalnego ale już nie wiem jaki składnik minerałów może mnie aż tak zapychać???? Może macie jakieś sugestie???
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-03, 07:05   #3792
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Kochane dopadło mnie zwątpienie. Testowałam podkłady mineralne 4 firm i wszystkie mnie zapychaly. Stwierdziłam ze to kwestia miki. Kupiłam podkład bez miki kaolin pure na kolorówka. Com i dostaje od niego tak wielkich bolących podskórnych bąbli jakich nigdy nie miałam i to dosłownie wszędzie... coś strasznego . Z makijażu nie umiem zrezygnować i szukałam czegoś naturalnego ale już nie wiem jaki składnik minerałów może mnie aż tak zapychać???? Może macie jakieś sugestie???
Jakich firm podkłady testowałaś ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 10:34   #3793
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;87165705]Teraz mam jeszcze dwa otwarte filtry + dwie nieotwierane tubki SVR do zużycia z paczki "rekompensaty" od marki więc skupię się na tym, a później dwie opcje:

1) Albo kupię coś z chciejlisty:
Missha Soft Finish Sun Milk
Dr. G Brightening Up Sun 42
Canmake Mermaid SPF50
Hera Sun Mate Leports SPF50+
Skin Aqua Super Moisture Milk SPF50+ PA++++
Biore UV lub Sunprise Etude House
LRP Anthelios Shaka - nowa wersja fluidu ultralekkiego
Biore UV Aqua Rich Watery Gel SPF50 PA ++++
Dr.G Green Mild Up Sun SPF50 PA++++
SKIN79 Non-chemical Sun Block SPF50+ PA+++
EUCERIN Oil Control SPF50+
Shiseido Anessa Perfect UV Sunscreen Skincare Milk SPF50+ PA++++
Innisfree for oily skin SPF50 PA++++ triple care
Heliocare 360° Gel Oil Free SPF 50
Hada Labo Koi-Gokujyun UV White Gel SPF 50+ PA++++

2) Albo postawię na coś, co już znam i lubię:
La Roche-Posay, Anthelios XL SPF50+, żel-krem do twarzy suchy w dotyku
Skin79 Waterproof Sun Gel SPF 50+ PA++++
Nivea Sun Super Water Gel SPF50 PA+++


Kto wie, co mi się tam umyśli za kilka miesięcy A nuż chciejlista się jeszcze powiększy [/QUOTE]

A te które lubisz, dobrze współpracują z minerałami? Ojej, to naprawdę sporo tego przetestowałaś :P Ja już nie chcę tesów, bo mam dośc kapryśną cerę i poxniej to wszystko lezy:P

I doszlam też do wniosku, że nie nie służa mi kremy BB, nawet te naturlane. Kupiłam jakiś czas temu z So Bio Etic, kolor super mi pasował , ale po jakimś czasie wyskakiwały mi podskórne gule, które zostawiały blizny :/ I ostatnio tż kupiłam z Miya i to samo mam:/ A jednak raz na jakiś czas lubię się posmarować czymś płynnym.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Kochane dopadło mnie zwątpienie. Testowałam podkłady mineralne 4 firm i wszystkie mnie zapychaly. Stwierdziłam ze to kwestia miki. Kupiłam podkład bez miki kaolin pure na kolorówka. Com i dostaje od niego tak wielkich bolących podskórnych bąbli jakich nigdy nie miałam i to dosłownie wszędzie... coś strasznego . Z makijażu nie umiem zrezygnować i szukałam czegoś naturalnego ale już nie wiem jaki składnik minerałów może mnie aż tak zapychać???? Może macie jakieś sugestie???
A z kórych firm?

Niestety podkłady mineralne mogą zapychać - szczególnie te bardziej kryjące, o kremowej konsystencji.

Dla mnie jedynym podkładem kryjącym, który nie zapycha i dodatkowo poprawia stan cery jest z Lucy Minerals. Później z Eathnicity i z Neauty.

Z Anabelle zapycha mnie tak, że mam po prostu zanieczyszczone pory, ale np. nie powstają podskórne gule. z Pixie natomiast już powstają.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 16:58   #3794
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Tak, te które lubię dobrze współgrają z minerałami. W sumie całkiem sporo już poznałam, ale też niestety większość była kiepska hehe dlatego jestem "głodna" poznania dobrych propozycji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 17:00   #3795
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Minerały, jako suchy kosmetyk mogą nasilać odwadnianie skóry i co za tym idzie wzrost produkcji sebum i tworzenie stanów zapalnych. Poza tym pędzel może drażnić mieszki i też indukować trądzik. Ja dlatego odstawiłam minerały, po tym jak przez jakiś czas ich nie używałam i dopiero wtedy zobaczyłam jak ładną cerę mogę mieć
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 22:32   #3796
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Minerały, jako suchy kosmetyk mogą nasilać odwadnianie skóry i co za tym idzie wzrost produkcji sebum i tworzenie stanów zapalnych. Poza tym pędzel może drażnić mieszki i też indukować trądzik. Ja dlatego odstawiłam minerały, po tym jak przez jakiś czas ich nie używałam i dopiero wtedy zobaczyłam jak ładną cerę mogę mieć
To czego teraz używasz?
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 09:19   #3797
Rosebrd
Zadomowienie
 
Avatar Rosebrd
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 826
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cześć
minerałów używam od dawna, próbowałam zarówno AM, jak i Neuty, aktualnie jestem na etapie testowania Meow. Ale nie mam dobrego pędzla do nakładania minerałów. Może wy mi coś podpowiecie. Zależy mi na w miarę dobrym kryciu i naturalnym wyglądzie oczywiście, będę tez wdzięczna jeśli pędzel nie będzie kosztował 200 zł
__________________
To od początku, grunt to się nie poddawać
80=>79=>78=>77=>76=>75=>74=>73=>72=>71= >70=>69=>68=>67=>66=>65=> 64=>63=>62=>61=>60
Rosebrd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 09:30   #3798
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;87221324]Tak, te które lubię dobrze współgrają z minerałami. W sumie całkiem sporo już poznałam, ale też niestety większość była kiepska hehe dlatego jestem "głodna" poznania dobrych propozycji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Rozumiem Ja jednak poki co pozostaje przy Lirene , tym bardziej,z e juz pomalu wyzbywam sie kosmetykow, ktore mi nie sluzyly albo nie byly dopasowane pod roznymi wzgledami :P

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Minerały, jako suchy kosmetyk mogą nasilać odwadnianie skóry i co za tym idzie wzrost produkcji sebum i tworzenie stanów zapalnych. Poza tym pędzel może drażnić mieszki i też indukować trądzik. Ja dlatego odstawiłam minerały, po tym jak przez jakiś czas ich nie używałam i dopiero wtedy zobaczyłam jak ładną cerę mogę mieć
Czyli co już nic nie nakładasz na twarz?

Pewnie w jakimś stopniu masz racje. Ja tez po niektorych mineralach mam zapchane pory, zaskorniki, stany zapalne i podskorne gule, na szczescie wiem juz ktore to byly, wiec po nie nie siegam. I tez nie po wszystkich cera fajnie wygladala jak je zmylam. Wiec to tak pol na pol.

Natomiast jedynymi mineralami, po ktorych moja cera wyglada ladnie, sa Lucy Minerals. Jak zmywam ten podklad to odnosze wrazenie wypielegnowanej, rozjasnionej cery. Zadne pryszcze nie powstaja ,nie zapycham cera wyglada naprawde ladnie. No i mam to szczescie, ze podklad z Lucy chce wspolpracowac z moja cera, bo wiem, ze tutaj bywalo bardzo roznie. I w koncu udalo mi sie trafic na odpowiedni odcien

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Rosebrd Pokaż wiadomość
Cześć
minerałów używam od dawna, próbowałam zarówno AM, jak i Neuty, aktualnie jestem na etapie testowania Meow. Ale nie mam dobrego pędzla do nakładania minerałów. Może wy mi coś podpowiecie. Zależy mi na w miarę dobrym kryciu i naturalnym wyglądzie oczywiście, będę tez wdzięczna jeśli pędzel nie będzie kosztował 200 zł
POlecam z Earthniciy ten kabuki - jeden z lepszych jakie mam. Oraz neauty flat top.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 10:14   #3799
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Minerały, jako suchy kosmetyk mogą nasilać odwadnianie skóry i co za tym idzie wzrost produkcji sebum i tworzenie stanów zapalnych. Poza tym pędzel może drażnić mieszki i też indukować trądzik. Ja dlatego odstawiłam minerały, po tym jak przez jakiś czas ich nie używałam i dopiero wtedy zobaczyłam jak ładną cerę mogę mieć
Tylko pozazdrościć.
W trakcie lata nie malowałam się, bo wszystko i tak by spłynęło. Szczerze mówiąc- nie zauważyłam, żeby cera wyglądała lepiej, a jednak brakowało mi wyrównania kolorytu za pomocą podkładu.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 15:14   #3800
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Jeden z lepszych filtrów jakie używałam to był Synchroline Aknicare Sun SPF30, tylko no 30, 50 jeszcze nie miałam okazji uzywać, wiec nie wiem czy konsystencja jest taka sama, no ale bajka.

olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 15:53   #3801
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Ja miałam próbkę Synchroline Thiospot Ultra SPF50+, ale był fatalny - gęsty, klejący, tłusty i bielący, taki filtrowy koszmarek.

Dopiero co otworzyłam SVR fluid spf50+, ale niczego mi nie urwał na razie. Producent chwali się, że jest taki dry touch i owszem, fajnie zastyga, ale nie całkowicie, mógłby trochę bardziej. Zużyję, będzie ok, ale raczej go nie kupię w przyszłości.

Nie wiem czy nie powinnyśmy się z tematem filtrów przenieść do dedykowanego wątku
Na swoją obronę mam tylko tyle, że SVR testuję teraz w duecie z Lily Lolo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 01:50   #3802
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

a tam, na tym się nosi minerały także spoko

ech to fatalnie bo liczyłam, że będzie tak super jak 30. ;c
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:46   #3803
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;87266452]Ja miałam próbkę Synchroline Thiospot Ultra SPF50+, ale był fatalny - gęsty, klejący, tłusty i bielący, taki filtrowy koszmarek.

Dopiero co otworzyłam SVR fluid spf50+, ale niczego mi nie urwał na razie. Producent chwali się, że jest taki dry touch i owszem, fajnie zastyga, ale nie całkowicie, mógłby trochę bardziej. Zużyję, będzie ok, ale raczej go nie kupię w przyszłości.

Nie wiem czy nie powinnyśmy się z tematem filtrów przenieść do dedykowanego wątku
Na swoją obronę mam tylko tyle, że SVR testuję teraz w duecie z Lily Lolo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Basiu, ale tutaj rozmawiamy o kremach z filtrem w kontekscie mineralow, a na tamtym watku pewnie ten fakt gdzies by zniknal
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-27, 13:03   #3804
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
Mnie po podkładzie Annabelle Minerals wychodziły małe swędzące, podskórne krostki. Po tym na długo zrezygnowałam z minerałów. Natomiast od jakiegoś czasu, na zmianę z podkładem PuroBio, używam podkład Ecolore i moim zdaniem jest super. Bardzo ładny kolor, ładne krycie i taka jakby "kremowa" konsystencja (o ile proszek moze być kremowy ).
Masz ten podkład na myśli ?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oundation.html
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 09:40   #3805
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Hej
Używam bronzera sculptify z Pixie. Okrutnie mnie po nim zapychało ostatnimi czasy.

Wcześniej używałam jako bronzer podkładu matujacego Annabelle Golden dark.

Czy polecacie coś w tych klimatach, ciemnego, żadnej pomarańczowej tonacji, żadnego blyszczenia i z minimalnym prawdopodobieństwem zapychnia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 10:02   #3806
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Hej
Używam bronzera sculptify z Pixie. Okrutnie mnie po nim zapychało ostatnimi czasy.

Wcześniej używałam jako bronzer podkładu matujacego Annabelle Golden dark.

Czy polecacie coś w tych klimatach, ciemnego, żadnej pomarańczowej tonacji, żadnego blyszczenia i z minimalnym prawdopodobieństwem zapychnia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego wynika, ze kosmetyki Pixie naprawde zapychaja.

Ja polecam Diani z Ecolore - chlodny brąz., bardzo ładnie wygląda.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 12:13   #3807
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Z tego wynika, ze kosmetyki Pixie naprawde zapychaja.
U mnie Pixie bardzo długo sprawdzało się dobrze, aż do jesieni tego roku, kiedy zaczęło zapychać Jestem natomiast zaskoczona, że Ecolore, którego nie lubiłam, teraz całkiem dobrze współpracuje z moją twarzą. Czary...
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 13:26   #3808
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
U mnie Pixie bardzo długo sprawdzało się dobrze, aż do jesieni tego roku, kiedy zaczęło zapychać Jestem natomiast zaskoczona, że Ecolore, którego nie lubiłam, teraz całkiem dobrze współpracuje z moją twarzą. Czary...
Chyba Pixie musi pomyśleć nad zmianą formuły, bo to jednak mija się z celem, że używa się minerałów, żeby nie katować cery, a tutaj co rusz coś wyskakuje.

Ja tak mam z LL, kiedyś kompletnie mi się nie chciał ten podkład trzymać na twarzy, szybko znikał, słabo krył, a od jakiegoś czasu go nakładam i naprawdę super się trzyma i ładnie wygląda. A trzymałam go tylko dlatego, że kolor na okres jesienno zimowy był dobrze dopasowany i ładnie ożywiał mi cerę

A ja odkad trafiłam z odcieniem to praktycznie cały czas używam Lucy Minerals. Czasami nakładam z Earrthnicity, ale Sunrise est już za ciemny, a Alabaster za jasny. Poza tym zauwazyłam, ze z Earthnicity podklad oksyduje do pomaranczy, latem mi to nie przeszkadzało, bo byłam opalona, ale teraz to juz srednio wyglada.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 13:30   #3809
ingrAbel
Przyczajenie
 
Avatar ingrAbel
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 25
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
U mnie Pixie bardzo długo sprawdzało się dobrze, aż do jesieni tego roku, kiedy zaczęło zapychać Jestem natomiast zaskoczona, że Ecolore, którego nie lubiłam, teraz całkiem dobrze współpracuje z moją twarzą. Czary...
Nie czary, a może firmy te zmieniły skład swoich kosmetyków? Sprawdzałaś?
ingrAbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 13:35   #3810
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez ingrAbel Pokaż wiadomość
Nie czary, a może firmy te zmieniły skład swoich kosmetyków? Sprawdzałaś?
To wciąż to samo opakowanie, więc jednak czary.
Ogólnie nie wykorzystałam jeszcze ŻADNEGO kosmetyku mineralnego do zera, a niektóre mam od początku mojej przygody z minerałami, tj. od wiosny 2017.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 10:16:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.