Karnawałowe Motyle oczami Czurenki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs – makijaż karnawałowy

Notka

Konkurs – makijaż karnawałowy Zapraszamy do udziału w konkursie "Makijaż karnawałowy z marką Rossmann".
Przed Wami doskonała okazja do zaprezentowania swoich umiejętności makijażowych i wygrania kart podarunkowych Rossmann.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-01-20, 00:05   #1
Czurenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 8
GG do Czurenka
Cool

Karnawałowe Motyle oczami Czurenki


Witam drogie dziewczyny i chłopaki
Dziś chciałam Wam przedstawić mój najnowszy makijaż karnawałowy, ale przed tym napiszę o kilku moich spostrzeżeniach makijażowych. Zapraszam do czytania


  • Zacznijmy od pielęgnacji skóry twarzy... Przede wszystkim Nawilżanie, którego potrzebuje każdy typ cery, niezależnie czy jest to cera sucha czy tłusta, aczkolwiek kremik musi być dobrany do rodzaju cery. Krem pod oczy jest też ważny ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo cienka i szybciej się starzeje.
  • Baza pod makijaż... Stosuję rzadko, tylko wtedy gdy mam więcej czasu. Baza wygładza buzię i ułatwia nakładanie podkładu.
  • Podkład/fluid... Musi być dobrze dopasowany do kolorytu skóry. No ale jak to zrobić gdy cera w zimie jaśnieje? Otóż mój sposób jest taki, że mam jeden jaśniutki podkład i jeśli z czasem inne są za ciemne przed każdą aplikacją na twarz mieszam je z jaśniejszym kolorem. Nie zapomnijmy podkładu nałożyć jeszcze pod linią żuchwy, by nie tworzyć na twarzy maski. A co do sposobu nakładania wypróbowałam już chyba każdy i moim zdaniem nic nie dorówna pędzlom do podkładu.
  • Korektor... Nie zapomnijmy o wadach z którymi nie poradził sobie podkład. Sińce pod oczami, krostki itd. Na każdy problem inny korektor- na krostki- antybakteryjny, na czerwone przebarwienia- zielony, na sińce żółty i najlepiej dobrze kryjący. Nieskazitelna cera to podstawa.
  • Puder sypki/prasowany... Najlepiej nakładać go pędzlem do pudru -nie gąbeczką, które najczęściej są w zestawie, gdyż tworzą one grubą nienaturalną powłokę. I znów odcień powinien być dopasowany do kolorytu twarzy i szyi, by nie tworzyć widocznych odcięć, lub najlepszym wyjściem z sytuacji jest zakup pudru transparentnego, który jest bezbarwny a co za tym idzie nie kryje, ale dobrze utrwala podkład.
  • Podkreślenie brwi... Nie każda z nas ma gęste i wyraziste brwi. Moim zdaniem najlepszym sposobem, by sobie z tym poradzić są cienie do brwi, które można znaleźć w różnych wersjach kolorystycznych. Nakłada się je specjalnym ukośnym pędzelkiem, którego można również używać do żelowego linera. Wcześniej używałam kredek, ale one nigdy nie dają tak wspaniałego efektu jak cienie.
  • Baza pod cienie... Gdy jej nie używałam nie widziałam takiej potrzeby, ale odkąd używam bazy nie wyobrażam sobie dobrego makijażu bez niej. Dobrze podsyca kolor i utrzymuje cienie cały dzień na miejscu. Ja nakładam bazę paluszkiem
  • Cień do powiek... Tego nigdy za wiele Chyba żadna z nas nie ogranicza się do cieni z jednej firmy. Ja mam ich mnóstwo. Wiadomo, że aby makijaż oka był wyrazisty cienie powinny być dobrze napigmentowane. Oczywiście każdy ma jakiś kolor w którym czuje się najlepiej, aczkolwiek kolorami można się świetnie bawić i tworzyć niesamowite "dzieła".
  • Kredka/liner/liner żelowy... Cóż najlepiej podkreśla oko jak nie precyzyjna kreska na górnej powiece? Kredka jest chyba najlepszym rozwiązaniem dla początkujących wizażystek. Najłatwiej się ją aplikuje i koryguje. Oczywiście musimy pamiętać, by nie była ona zbyt twarda, gdyż nic dobrego z tego nie wyniknie, bo na podrażnionym łzawiącym oku makijaż kiepsko się trzyma Teraz także nastała moda na linery żelowe. Owszem bardzo dobrze się trzymają, ale są trudniejsze do aplikacji a przy tym dość szybko zasychają i ciężko poprawić ewentualny błąd.
  • Tusz/maskara do rzęs... Wydłużający, pogrubiający, podkręcający? no właśnie, jaki? ja osobiście preferuję pogrubiająco-wydłużające, nadające moim rzęsom wyrazistości i głębokiej czerni, bo przecież każda z nas chciałaby mieć "firanki"
  • Błyszczyk/pomadka... Najczęściej przy skromnym makijażu oczu dobrze jest podkreślić usta soczystym i zdecydowanym kolorem, a przy mocnym oku pomalujmy usta kolorem nude. Zawsze byłam zwolenniczką błyszczyków, aczkolwiek ostatnio bardzo polubiłam pomadki i nie żałuję.
  • na koniec Róż do policzków... Aplikuję go na końcu, gdyż w trakcie makijażu oczu może się osypać cień, lub po prostu możemy się czymś przez przypadek "upaćkać". O wiele łatwiej jest poprawić sam podkład i puder, gdyż nie robimy widocznych plam jak w przypadku różu. Policzki podkreślam zazwyczaj dwoma kolorami, gdyż mam je dosyć płaskie. Wystającą kość policzkową jasnym różem, a czasem nawet rozświetlaczem, a troszkę poniżej ciemniejszym brązerem. By nadać całej buzi kształtu delikatnie zaznaczam również wystającą brodę i długi nos, by troszkę "schować je w cieniu".


Poniżej polecam dobre i wypróbowane przeze mnie kosmetyki w przystępnych cenach:

-Krem do twarzy L'oreal, Triple Active Fresh do cery suchej i wrażliwej,
-Krem pod oczy Clarena, Oxygenating Eye Cream,

-baza pod makijaż Hean, Perfect Make Up Base -cudownie wygładza skórę,

-podkład Max Factor, Lasting Performance -jak dla mnie niezastąpiony, dobrze kryje,

-korektor Maybelline, Pure Cover Mineral,
-Dermacol -w tubce,

-puder prasowany E.l.f. Tone Correting Powder -do jaśniejszej cery,
-puder sypki Hean, Perfect Finish, Mat Loose Powder -dobre wykończenie,

-cienie do brwi Essence, Eyebrow Stylist Set -genialnie nadają kształt brwiom,

-baza pod cienie Hean, Stay On Eyeshadow Base,

-cienie Maybelline Eye Studio Duo Color Cosmos -z drobinkami,
-paleta 180 cieni firmy Anette Colection -całkiem nieźle napigmentowane jak na dużą ilość za niewielką cenę,

-kredka Maybelline, Master Drama -intensywna czerń, trwały efekt,
-liner żelowy Essence, Gel Eyeliner -trwały efekt,

-tusz L'oreal, Telescopic Clean Definition -ciągle mój nr 1,
-tusz Maybelline, Falsies Flared,
-tusz vipera, Volumi Lash Mascara -niska cena,

-pomadka Hean, Vitamin Coctail,
-błyszczyk Vipera, Hello Girl,

-róż Vipera, City fun -naprawdę fajne róże,
-róż L'oreal, True Match

A w załączniku moja propozycja makijażu karnawałowego, dosyć odważnego -wykonanego m.in. wymienionymi kosmetykami.

Zapraszam do komentowania i oceniania,
pozdrawiam Czurenka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Ks.jpg (133,3 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kinga Smalec 2 - Kopia.jpg (96,0 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kinga Smalec - Kopia.jpg (167,5 KB, 39 załadowań)
__________________
Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane.
Czurenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 05:08   #2
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Karnawałowe Motyle oczami Czurenki

o WOW !! co za wyobraźnia, makijaż ma wręcz charakter baśniowy, mi się podobają te motylki co z ust wylatują i fajnie, że na ustach jest trochę czarnego koloru, takie nawiązanie- to świetnie współgra z tymi czarnymi motylkami

---------- Dopisano o 06:08 ---------- Poprzedni post napisano o 06:07 ----------

a i zapraszam do mnie
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post31732511
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 16:41   #3
paula5656
Zadomowienie
 
Avatar paula5656
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Karnawałowe Motyle oczami Czurenki

Wow!! Świetny i pomysłowy makijaż, a ten efekt
Zapraszam także do mnie
paula5656 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 18:17   #4
Monikonsa89
Zakorzenienie
 
Avatar Monikonsa89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 550
Dot.: Karnawałowe Motyle oczami Czurenki

uważam, że wykonałaś kawał dobrej roboty! Jestem pod wrażeniem talentu i zniesmaczona średnią z gwiazdek.. :-/
__________________
Mówcie do mnie Moniś

ja na maxmodels
http://www.maxmodels.pl/monikonsa.html
Monikonsa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 21:48   #5
Czurenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 8
GG do Czurenka
Dot.: Karnawałowe Motyle oczami Czurenki

no cóż inne rywalki głosują tak, żeby to one wygrały
__________________
Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane.
Czurenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 23:03   #6
OlaBulBul
Zakorzenienie
 
Avatar OlaBulBul
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ♪
Wiadomości: 3 371
Dot.: Karnawałowe Motyle oczami Czurenki

Cudne to oko kolorowe no niestety... widać to po prawie każdym naszym wątku :/
__________________
Bo w życiu o to chodzi by być troche nie poważnym
OlaBulBul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-21, 08:00   #7
OlZuMo
Zadomowienie
 
Avatar OlZuMo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Niemcy Hildesheim
Wiadomości: 1 265
Dot.: Karnawałowe Motyle oczami Czurenki

No świetnie bardzo karnawałowo )) widzę że warto zaglądać Pozdrawiam i zapraszam do mnie
OlZuMo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-21, 18:10   #8
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: Karnawałowe Motyle oczami Czurenki

Cytat:
Napisane przez Czurenka Pokaż wiadomość
no cóż inne rywalki głosują tak, żeby to one wygrały
Ja nie oddaje glosu jesli cos mi sie nie podoba, nie wlaze tez na watki rywalek w celu wyzebrania punktow albo slodzenia w zamian za gwiazdki....to zalosne.
Makijaz jest przepiekny, perfekcyjnie wykonany.Z czystym sumieniem, pelna podziwu oddaje 5 i nie oczekuje rewaznu dlatego nie zapraszam do mojego watku(jak to wiekszosc rywalek robi...kto zechce zagladnie i stosowna ilosc * odda, prawda?)

Edytowane przez ewciaa82
Czas edycji: 2012-01-21 o 18:13
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-22, 00:20   #9
Czurenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 8
GG do Czurenka
Dot.: Karnawałowe Motyle oczami Czurenki

Ewciaa82 zgadzam się z Tobą w 100%. Dziękuję i pozdrawiam
__________________
Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane.
Czurenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-25, 22:37   #10
kasia198
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 44
Dot.: Karnawałowe Motyle oczami Czurenki

Świetny ten motyl, taki pomysłowy.
__________________
[luksjab]500759[/luksjab]
kasia198 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 08:55   #11
Nieziemska Izis
Raczkowanie
 
Avatar Nieziemska Izis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 191
GG do Nieziemska Izis Send a message via Skype™ to Nieziemska Izis
Dot.: Karnawałowe Motyle oczami Czurenki

Jestem pod wrażeniem!
Nieziemska Izis jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs – makijaż karnawałowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.