Skazana na pensetę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-05, 19:06   #1
Wiindy
Raczkowanie
 
Avatar Wiindy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60

Skazana na pęsetę?


Witam!

Od jakiegoś czasu tracę nerwy już prawie doszczętnie..
Gdy miałam około 15 lat zdecydowałam się, że wyreguluję swoje brwi pęsetą bo były bardzo krzaczaste i strasznie rzucały się w oczy. Teraz mam prawie 18 lat i niemal codziennie muszę przesiadywać z pęsetą około 20 minut żeby pozbyć się tych niechcianych włosków. Do tego miałam problem z widocznym damskim wąsikiem który też potraktowałam pęsetą i niestety skazałam się na kolejne męczące "tortury" by twarz była nienaganna.
Do tej pory jakoś sobie z tym radziłam i nie przywiązywałam do tego tak dużej wagi przy codziennej pielęgnacji, jednak powoli zaczynamy z chłopakiem myśleć o wspólnym wyjeździe na studia i wynajmowaniu razem mieszkania. Nie chciałabym obudzić się przy nim w takim stanie chyba że co wieczór spędzę pół godziny przy lusterku zwalczając każdy włosek.
Czy są jakieś metody które mogłabym wykonać trwale i w miare niedrogo? marzy mi się usuwanie włosków laserowo ale jest to koszt około 200 zł więc jak na osobę niepracującą na utrzymaniu rodziców to troszkę spory koszt.
Proszę o pomoc!

Edytowane przez Wiindy
Czas edycji: 2012-02-05 o 19:26
Wiindy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 20:19   #2
Ssylwka3
Raczkowanie
 
Avatar Ssylwka3
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 85
Dot.: Skazana na pensetę?

Hmm a może depilacja woskiem? Wprawdzie nie usunie trwale włosków, ale nie będziesz musiała codziennie wyrywać. Najlepiej pójdź z tym do kosmetyczki.


Wąsik możesz też przecierać wodą utlenioną (rozjaśnia włoski).
Ssylwka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 20:42   #3
shiral
Zadomowienie
 
Avatar shiral
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: płock/Wrocław/Poznań
Wiadomości: 1 873
Dot.: Skazana na pensetę?

Jeśli laser nie wchodzi w grę, pozostaje jedynie woskowanie. Wtedy wystarczy je wykonywać raz na tydzień-dwa tygodnie, w zależności jak szybko będą odrastać włoski.
__________________
Moja strona : ORGAZMUM
Zapraszam
shiral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 21:06   #4
edit333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 51
Dot.: Skazana na pensetę?

Z tego co wiem są jeszcze kremy ale możesz być na nie uczulona. A może zgłoś się do lekarza nie wiem może ginia albo dermatologa, chyba są takie tabletki na rozjaśnianie, ale nie jestem pewna
__________________
Jedyne w swoim rodzaju - Paris Avenue
edit333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 12:49   #5
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Skazana na pensetę?

Cytat:
Napisane przez Ssylwka3 Pokaż wiadomość
Hmm a może depilacja woskiem? Wprawdzie nie usunie trwale włosków, ale nie będziesz musiała codziennie wyrywać. Najlepiej pójdź z tym do kosmetyczki.


Wąsik możesz też przecierać wodą utlenioną (rozjaśnia włoski).
Cytat:
Napisane przez shiral Pokaż wiadomość
Jeśli laser nie wchodzi w grę, pozostaje jedynie woskowanie. Wtedy wystarczy je wykonywać raz na tydzień-dwa tygodnie, w zależności jak szybko będą odrastać włoski.
wyrywa wloski pęseta, zakladam, ze robi to dobrze tzn z cebulkami, wiec wytlumaczcie mi niby jakim cudem wyrywanie za pomoca wosku mialoby wydluzyc ten czas az do dwoch tygodni sa osoby, ktorym szybko rosna brwi i metoda nie ma nic do tego. poza tym brwi to nie wlosy na łydkach, po wyrwaniu odrastaja znacznie szybciej

na laser bym sie w zyciu nie zdecydowala w takiej okolicy, nie jest to warte ryzyka.

autorko, jest duzo dziewczyn z takimi brwiami, rozchodzi sie tylko o to, ze robisz to najprawdopodobniej niewlasciwie, nawet najbardziej zarosniete brwi da sie usunac peseta szybciej niz 20 minut- kwestia dobrej pesety i techniki, peseta ma sie "slizgac" po skorze, a nie wyrywac po jednym wlosku, wtedy idzie ciach ciach

poszukaj sobie tez o metodzie nitkowania brwi, wystarczy kawalek nitki, idzie blyskawicznie i moim zdaniem mniej bolesnie niz peseta. do bardziej precyzyjnego nadawania ksztaltu konieczna jest peseta, ale nitka zalatwisz duzo wlosow na raz, ktore ewidentnie wylaża poza linie

fajny jest tez ten gadzet http://www.ebay.pl/itm/Facial-Episti...item4842a96c27 mam i swietnie usuwa wloski miedzy brwiami

a do wasika ten gadzet jest idealny

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2012-02-06 o 12:52
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 13:58   #6
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Skazana na pensetę?

Może pokaż te brwi, bo jak wyskubałaś je w jakieś cienkie glizdy, to rzeczywiście jesteś skazana na codzienną udrękę. Może pozwól im odrosnąć i zdecyduj się na linię bardziej zgodną z naturą- wtedy będziesz miała kilka włosków raz na parę dni do wyrwania, a jeżeli nawet codziennie, to będą to 2 ruchy pęsetą. Z moich obserwacji wynika, że jednak najlepiej wygląda to co dała nam natura plus bardzo drobne modyfikacje.

Co do wąsów, to jako ciemnoskóra brunetka polecam wosk- ja woskuję co 2 tygodnie i nie mam problemu. Nawet tuż przed następnym woskowaniem wyglądam normalnie.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 15:57   #7
Wiindy
Raczkowanie
 
Avatar Wiindy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Skazana na pensetę?

Cytat:
Napisane przez Ssylwka3 Pokaż wiadomość
Hmm a może depilacja woskiem?
Cytat:
Napisane przez shiral
pozostaje jedynie woskowanie.
spróbuję wypróbować każdą metodę, mam nadzieje, że chociaż jedna przyniesie dłuższy efekt. Domyślam się, że same też stosujecie wosk, macie może swojego faworyta do wykonania w domowych warunkach?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna
poszukaj sobie tez o metodzie nitkowania brwi, wystarczy kawalek nitki
Dzięki! nigdy wcześniej o tym nie słyszałam, wydaje się to być o wiele szybsze niż pęseta.
Wiindy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-06, 17:11   #8
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Skazana na pensetę?

Wiem co czujesz, też codziennie siedzę przy lusterku bo ZAWSZE coś odrośnie...
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 21:27   #9
Ssylwka3
Raczkowanie
 
Avatar Ssylwka3
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 85
Dot.: Skazana na pensetę?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
wytlumaczcie mi niby jakim cudem wyrywanie za pomoca wosku mialoby wydluzyc ten czas az do dwoch tygodni sa osoby, ktorym szybko rosna brwi i metoda nie ma nic do tego. poza tym brwi to nie wlosy na łydkach, po wyrwaniu odrastaja znacznie szybciej
A więc tłumaczę Ci, że miałam na myśli wąsik, nie brwi I nie pisałam nic o dwóch tygodniach No i przede wszystkim zaoszczędzi to czas, jeden ruch i wszystkie włoski 'znikną' Dlatego uważam tą metodę za lepszą od wyrywania.


Tak jak ktoś napisał - dobrze byłoby, gdybyś pozwoliła brwiom odrosnąć. Też kiedyś miałam ten problem, zbyt mocno wyskubałam i codziennie musiałam wyrywać. Teraz zapuściłam brwi, jedynie raz na parę dni muszę wyrwać jakieś pojedyncze włoski pod brwiami.


"spróbuję wypróbować każdą metodę, mam nadzieje, że chociaż jedna przyniesie dłuższy efekt. Domyślam się, że same też stosujecie wosk, macie może swojego faworyta do wykonania w domowych warunkach?"

Nie stosuję, bo mam jaśniutkie włoski. Ale za to moja koleżanka depiluje wąsik u kosmetyczki i sobie chwali efekty. Moim zdaniem lepiej wybrać się z tym do salonu kosmetycznego, jakoś nie jestem przekonana do tego typu zabiegów na własną rękę
Ssylwka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 22:34   #10
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Skazana na pensetę?

Cytat:
Napisane przez Ssylwka3 Pokaż wiadomość
A więc tłumaczę Ci, że miałam na myśli wąsik, nie brwi I nie pisałam nic o dwóch tygodniach No i przede wszystkim zaoszczędzi to czas, jeden ruch i wszystkie włoski 'znikną' Dlatego uważam tą metodę za lepszą od wyrywania.


Tak jak ktoś napisał - dobrze byłoby, gdybyś pozwoliła brwiom odrosnąć. Też kiedyś miałam ten problem, zbyt mocno wyskubałam i codziennie musiałam wyrywać. Teraz zapuściłam brwi, jedynie raz na parę dni muszę wyrwać jakieś pojedyncze włoski pod brwiami.


"spróbuję wypróbować każdą metodę, mam nadzieje, że chociaż jedna przyniesie dłuższy efekt. Domyślam się, że same też stosujecie wosk, macie może swojego faworyta do wykonania w domowych warunkach?"

Nie stosuję, bo mam jaśniutkie włoski. Ale za to moja koleżanka depiluje wąsik u kosmetyczki i sobie chwali efekty. Moim zdaniem lepiej wybrać się z tym do salonu kosmetycznego, jakoś nie jestem przekonana do tego typu zabiegów na własną rękę
1. do wosku trzeba sie troche "zapuscic", a nie jest to wygodne ani estetyczne, dobra peseta moze chwycic nawet krociutkie wloski
2. wosk (ten, do ktorego uzywa sie paskow) powoduje czesto podraznienia, uszkadza naskorek
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 09:50   #11
Ssylwka3
Raczkowanie
 
Avatar Ssylwka3
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 85
Dot.: Skazana na pensetę?

Może, ale nie musi podrażniać, spróbować można, może akurat efekt jej się spodoba
Ssylwka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 15:03   #12
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Skazana na pensetę?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
1. do wosku trzeba sie troche "zapuscic", a nie jest to wygodne ani estetyczne, dobra peseta moze chwycic nawet krociutkie wloski
2. wosk (ten, do ktorego uzywa sie paskow) powoduje czesto podraznienia, uszkadza naskorek
ad. 1. Dobry wosk wyrywa 99 % włosków o długości ok 1 milimetra- zapewniam cię, że nie chodzę z sumiastym wąsem przed kolejną depilacją. Poza tym przy regularnym woskowaniu włoski są rzadsze, jaśniejsze i naprawdę nie rzucają się w oczy.
ad. 2. Tylko jak ktoś nie potrafi się z nim obchodzić i/lub używa wosku złej jakości(niestety praktycznie wszystkie dostepne w drogeriach produkty sa mierne). Jak ktoś ma wprawę, to nie oderwie sobie naskórka. Nigdy nie zdarzyło mi sie również, aby kosmetyczka zrobiła mi krzywdę woskiem. Depilacja wąsika to są grosze i każdy może sobie pozwolic raz na 2, 3 tygodnie na taki zabieg.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 15:12   #13
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Skazana na pensetę?

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
ad. 1. Dobry wosk wyrywa 99 % włosków o długości ok 1 milimetra- zapewniam cię, że nie chodzę z sumiastym wąsem przed kolejną depilacją. Poza tym przy regularnym woskowaniu włoski są rzadsze, jaśniejsze i naprawdę nie rzucają się w oczy.
ad. 2. Tylko jak ktoś nie potrafi się z nim obchodzić i/lub używa wosku złej jakości(niestety praktycznie wszystkie dostepne w drogeriach produkty sa mierne). Jak ktoś ma wprawę, to nie oderwie sobie naskórka. Nigdy nie zdarzyło mi sie również, aby kosmetyczka zrobiła mi krzywdę woskiem. Depilacja wąsika to są grosze i każdy może sobie pozwolic raz na 2, 3 tygodnie na taki zabieg.
jestem dyplomowanym kosmetologiem, troche widzialam, kazdy ma inna wrazliwosc nie wszystko to kwestia wprawy i jakosci wosku, powiklania sie zdazaja czesciej niz myslisz. nie bez powodu coraz czesciej stosuje sie paste cukrowa albo wosk, ktory nie wymaga paskow, bo nie uszkadza naskorka
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 16:10   #14
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Skazana na pensetę?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
jestem dyplomowanym kosmetologiem, troche widzialam, kazdy ma inna wrazliwosc nie wszystko to kwestia wprawy i jakosci wosku, powiklania sie zdazaja czesciej niz myslisz. nie bez powodu coraz czesciej stosuje sie paste cukrowa albo wosk, ktory nie wymaga paskow, bo nie uszkadza naskorka
Ja akurat po woskowaniu "wąsów" wyglądam zupełnie normalnie, nie mam nawet zaczerwienienia, jeżeli jest to sprawnie zrobione i mogę od razu wyjść z domu. Coż, zgodzę się jednak, że podrażnienia czy jakieś infekcje mieszków włosowych, to już kwestia indywidualna, ale jednak uszkodzenie naskórka, to już wyłącznie kwestia braku umiejętności.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 17:46   #15
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Skazana na pensetę?

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
Ja akurat po woskowaniu "wąsów" wyglądam zupełnie normalnie, nie mam nawet zaczerwienienia, jeżeli jest to sprawnie zrobione i mogę od razu wyjść z domu. Coż, zgodzę się jednak, że podrażnienia czy jakieś infekcje mieszków włosowych, to już kwestia indywidualna, ale jednak uszkodzenie naskórka, to już wyłącznie kwestia braku umiejętności.
klasyczny wosk przykleja sie do skory i chociaz w minimalnym stopniu naskorek(zwykle martwy) zostaje usuniety, czasem jest to mniej odczuwalne czasem bardziej dlatego coraz wiecej gabinetow przechodzi na wosk tego typu cos takiego http://allegro.pl/jaapee-wosk-do-dep...099739139.html

to podraznienie, zaczerwienienie, ktore w zdecydowanej wiekszosci przypadkow sie pojawia to wlasnie efekt przyklejonego wosku do skory

uszkodzenie naskorka- zakladam, ze masz na mysli juz cos skrajnego- ja raczej bym to nazwala zerwaniem naskorka i jest to ewidetnie blad w sztuce
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 21:15   #16
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Skazana na pensetę?

W moim wypadku po dwóch depilacjach woskiem, w renomowanych salonach wystąpiły koszmarne podrażnienia, jakbym miała zaawansowany trądzik przez ponad tydzień w miejscu użycia wosku, jedynie antybiotyki i maść cynkowa zdołały się z tym uporać. Po pierwszym koszmarze uprzedzałam kosmetyczkę o moich problemach, wykonywała wszystko bardzo sterylnie, poprawie a mimo wszystko problem wrócił. Niestety, wszystko zależy od osobistych uwarunkowań, jedni mogą przeżyć depilację bez żadnych komplikacji, inni muszą ją całkowicie wyeliminować..
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 22:07   #17
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Skazana na pensetę?

Cytat:
Napisane przez biedronka91 Pokaż wiadomość
W moim wypadku po dwóch depilacjach woskiem, w renomowanych salonach wystąpiły koszmarne podrażnienia, jakbym miała zaawansowany trądzik przez ponad tydzień w miejscu użycia wosku, jedynie antybiotyki i maść cynkowa zdołały się z tym uporać. Po pierwszym koszmarze uprzedzałam kosmetyczkę o moich problemach, wykonywała wszystko bardzo sterylnie, poprawie a mimo wszystko problem wrócił. Niestety, wszystko zależy od osobistych uwarunkowań, jedni mogą przeżyć depilację bez żadnych komplikacji, inni muszą ją całkowicie wyeliminować..
wspolczuje i rozumiem. mam podobnie po wosku i sporo znajomych mi osob tez. do tego wlosy odrastaja mi juz po kilku dniach autorce tez chyba blyskawicznie odrastaja wloski albo nie wyrywa ich dokladnie, dlatego uznalam, ze latanie do kosmetyczki niczego dobrego nie wniesie. nitką albo chinskim bajerem usuwa sie wloski raz dwa, moim zdaniem boli mniej niz woskiem czy pęseta, a podraznienia sa mniejsze- polecam wrazliwym osobom z blyskawicznie odrastajacymi wloskami
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 07:32   #18
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Skazana na pensetę?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
wspolczuje i rozumiem. mam podobnie po wosku i sporo znajomych mi osob tez. do tego wlosy odrastaja mi juz po kilku dniach autorce tez chyba blyskawicznie odrastaja wloski albo nie wyrywa ich dokladnie, dlatego uznalam, ze latanie do kosmetyczki niczego dobrego nie wniesie. nitką albo chinskim bajerem usuwa sie wloski raz dwa, moim zdaniem boli mniej niz woskiem czy pęseta, a podraznienia sa mniejsze- polecam wrazliwym osobom z blyskawicznie odrastajacymi wloskami
właśnie, właśnie.. O, nitkowanie, to jest świetny pomysł, szybko, skutecznie i bez podrażnień.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.