Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6. - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-28, 09:52   #2131
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Ja byłam ostatnio w restauracji, zjadłam wytarłam ręce w chusteczkę, założyłam maseczkę i poszłam do toalety. Nie wiem, gdzie jest problem
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 09:52   #2132
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
A czy tak będzie po wprowadzeniu nowych regulacji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, dalej obowiazuja maseczki w restauracji w drodze do stolika czy do toalety. Tylko przy stoliku mozna siedziec bez.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 09:53   #2133
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Ja się bardzo cieszę, że nie trzeba będzie mieć masek na dworze, zwłaszcza, że np w przedszkolu (które jeszcze jest nieotwarte) był wymóg, że dziecko ma przyjść w maseczce (i rodzic, mimo że rodzic nie wchodzi do środka i nikogo nie dotyka itp) a w środku nie musi. Fajnie będzie sobie nie zaprzątać z rana głowy tymi maskami, i pilnować pięciolatki, żeby ją miała założoną jak i tak zaraz ma zdjąć. Zakładanie do pomieszczeń ok.

Oczywiście wciąż nie wiem czy od poniedziałku otworzą przedszkole bo ja mieszkam w epicentrum tego syfu teraz, ale i tak się cieszę
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 09:55   #2134
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Palcami nie jadłam
Dobra, to pomijając kwestię tego czy ręce są czyste czy brudne. To na weselu na 150 osób mogę radośnie hasać bez maseczki ale idąc do toalety w knajpie muszę założyć maseczkę. Absurd.
Ja wychodzę z założenia, że jak umyłam ręce przed jedzeniem, co zawsze robię, to są one wystarczająco czyste do założenia maski. No chyba że ktoś je palcami. A jesli mam wątpliwości, czy są wystarczająco czyste, to sięgam po płyn do dezynfekcji.

Nie wiem, czy da się w tym luzowaniu robić wszystko logicznie. Poza tym istnieje strategia walki z epidemia, która się nazywa The hammer and the dance. The hammer to obostrzenia, po których następuje The dance, czyli luzujemy i patrzymy, co się dzieje, żeby ewentualnie wrócić do pierwszej fazy, jeśli/tam gdzie to będzie potrzebne.


Idealnie jakby wesele było na dworze. Drosten coś wczoraj wspominał, że kraje skandynawskie przeniosły lekcje na zewnątrz szkół (w razie niepogody się nie odbywają) i że to by było najlepsze rozwiązanie dla możliwie dużej liczby innych aktywności.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 10:04   #2135
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Interesujace zestawienie zdjec

Cytat:
Jak Europa wróciła do sklepów: Maski, kontrole temperatury, osłony z pleksiglasu i ograniczenia dla klientów są wdrażane w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa
https://www.dailymail.co.uk/news/art...-lockdown.html
Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 10:04   #2136
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja wychodzę z założenia, że jak umyłam ręce przed jedzeniem, co zawsze robię, to są one wystarczająco czyste do założenia maski. No chyba że ktoś je palcami. A jesli mam wątpliwości, czy są wystarczająco czyste, to sięgam po płyn do dezynfekcji.

Nie wiem, czy da się w tym luzowaniu robić wszystko logicznie. Poza tym istnieje strategia walki z epidemia, która się nazywa The hammer and the dance. The hammer to obostrzenia, po których następuje The dance, czyli luzujemy i patrzymy, co się dzieje, żeby ewentualnie wrócić do pierwszej fazy, jeśli/tam gdzie to będzie potrzebne.


Idealnie jakby wesele było na dworze. Drosten coś wczoraj wspominał, że kraje skandynawskie przeniosły lekcje na zewnątrz szkół (w razie niepogody się nie odbywają) i że to by było najlepsze rozwiązanie dla możliwie dużej liczby innych aktywności.
No na dworze byloby dobrze. Moja kolezanka nawet myslala o Komunii ktora ma w czerwcu swojego syna ze moze na dworze w namiocie. No ale jednak nie chyba to by byly za duze koszty dla niej ale juz nie pytalam dokladnie. Oni maja Komunie ale chyba malo dzieci tam bedzie i duze odstepy. Ta fryzjerka tez bedzie midc Komunie dziecka i podobno beda siedziec co 3 lawki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 10:07   #2137
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
No na dworze byloby dobrze. Moja kolezanka nawet myslala o Komunii ktora ma w czerwcu swojego syna ze moze na dworze w namiocie. No ale jednak nie chyba to by byly za duze koszty dla niej ale juz nie pytalam dokladnie. Oni maja Komunie ale chyba malo dzieci tam bedzie i duze odstepy. Ta fryzjerka tez bedzie midc Komunie dziecka i podobno beda siedziec co 3 lawki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas jest komunia podzielona na 2 msze- połowa rano, połowa po południu. I ksiądz zapowiedział, że prosi, żeby w kościele byli tylko rodzice ew.chrzestni. ciotki klotki won na dwór

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko

Edytowane przez khloe
Czas edycji: 2020-05-28 o 10:16
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-28, 10:07   #2138
lusia032
Zakorzenienie
 
Avatar lusia032
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 7 972
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Chimay już Ci tu wiele osób pisało, ale powtórzę, że bardzo fajnie się czyta Twoje posty.

Słyszałam właśnie na RMF coś na temat placów zabaw, że trzeba będzie zachować odległość a rodzice będą musieli mieć zakryte usta i nos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
P.

____________________
Popycham drzwi, chociaż jest wyraźnie napisane ciągnąć
...tak jestem kobietą


lusia032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 10:15   #2139
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez lusia032 Pokaż wiadomość
Chimay już Ci tu wiele osób pisało, ale powtórzę, że bardzo fajnie się czyta Twoje posty.

Słyszałam właśnie na RMF coś na temat placów zabaw, że trzeba będzie zachować odległość a rodzice będą musieli mieć zakryte usta i nos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Już widzę, jak dzieci będą zachowywać odległości:P
kaylla jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 10:26   #2140
36acb097cabec02316c4aaec630d441280b2f16b_63b8b621cf6a6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 448
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Monia, nie gniewaj się, ale ja się dziwię jak Ty w dzisiejszych realiach w ogóle funkcjonujesz. Brzmisz na straszną panikare, okrutnie wszystko rozkminiasz, myślisz i myslisz. Ja wiem że ciężko/niekomfortowo ale też bez przesady. Myślę że ludzie jednak swój rozum mają i nie wszyscy radośnie teraz zdejmą maski bo premier pozwolił. Ważne byś Ty była zabezpieczona (słabo brzmi że Ci fryzjerka zasugerowała i zdjelas maskę a tak się boisz zakażenia. Zresztą tu taka jesteś przestraszona, ale do fryzjera hura obciąć grzywkę). Trzeba jakoś zacząć żyć, gospodarka musi się ponownie rozkręcić byś choćby miała komu buty sprzedać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 36acb097cabec02316c4aaec630d441280b2f16b_63b8b621cf6a6
Czas edycji: 2020-05-28 o 10:42
36acb097cabec02316c4aaec630d441280b2f16b_63b8b621cf6a6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 10:27   #2141
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Mam mieszane uczucia co do tego luzowania. Owszem, fajnie, że nie trzeba masek. Co do wesel na 150 osób to hmm...

Osobiście w poniedziałek wróciłam do pracy w biurze. Póki co dojeżdżam komunikacją miejską (jestem fanką zbiorkomu, ale tylko na tygodniu i pod warunkiem, że nie muszę na drugi koniec miasta ), w autobusie w większości emeryci. Jak już zwiozę wszystko, co wywiozłam w marcu do domu, to może zacznę dojeżdżać rowerem. Zaczynam też myśleć o jakimś wyjeździe, bo od 5 lat nie byłam na urlopie. Strach gdzieś jest, ale żyć jakoś trzeba. Przy czym jakoś nie znaczy, że będzie idealnie.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-28, 10:31   #2142
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Mogłas poprosić kogoś żeby cię obciął, nie musiałaś iść koniecznie do fryzjera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie rozumiem tego postu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 10:42   #2143
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Nie wyszloby pewnie to zbyt ladnie :-D

Chodzi mi tylko o to ze mieli czekac na spadek zarazen a nie poczekali i na hura wszystko bez limitu. Jest roznica pomiedzy otwartymi uslugami ale z ograniczeniami dla bezpieczenstwa a otwarciem wszystkiego bez limitu jakby problemu juz nie bylo jakbysmy byli takim krajem ktory nie ma zarazen bo oni chwala sie jakby tak bylo. Ludzie chca normalnosci ale tak jak mowia wirusolodzy rzucenie sie tlumami moze zle sie skonczyc (chociaz caly czas mam nadzieje ze na razie nie bedzie takich tlumow jak kiedys byly w sklepach ze tak na razie jeszcze nie bedzie) i ze zarazen jest na tyle ze brak ostroznosci jest zly i ze sami powinnismy uwazac mimo ze wszystko otworza prawie bez limitu (no moze poza silowniami i kinami bo tam chyba beda limity w innych miejscach za bardzo nie). No ale oby sie mylili i oby bylo malo zarazen zeby sie poprawialo. Chcialabym zeby zarazen bylo coraz mniej i zeby to wracalo do normalnosci takze. Wtedy juz z mniejszym niepokojem bo faktycznie zagrozenie bedzie male. Teraz wielkie moze tez nie jest ale tez niemale. No ale moze nie bedzie zle lub nie bedzie tlumow zobaczymy albo bedzie sporo ludzi ale nie az tak bardzo duzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale skąd wiesz, że będą tłumy? Galerie pootwierali i u mnie w mieście chyba duchy tam strasza, ludzi garstka, nudzace się sprzedawczynie, ja dalej bez pracy bo fimna niepootwierała swoich lokali. A dlaczego znosza zakazy i nakazy? Bo kasy brakuje, gospodarka pada, zwolnienia pracowników - gdyby mieli czekać na ten spadek to faktycznie z dwa lata byśmy mogli się bujać a a akurat niektóre zakazy są bardzo bez sensu. W sumie nie widzę nakazu, który ściągają, a który byłby z sensem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Tak naprawdę zastanawiam się, jak oni to widzą. Że ludzie będą chodzić z maseczką na brodzie i nasuwać ją na twarz w razie czego? Że schowają ją do kieszeni? Zakładanie maseczki brudnymi rękami mija się zupełnie z celem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Że wystawią mandat i im się trochę hajsów zapełni

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 10:42   #2144
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dla mnie to w ogóle absurd goni absurd.
Wcześniej - mogłam iść z kimś do knajpy i siedzieć z nim przy stoliku bez maseczki ale jak szłam po mieście to musiałam ją mieć.
Hm, wydaje mi się, że po 16 kwietnia knajpy były zamknięte .

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Teraz - znosimy obowiązek noszenia maseczek, wesela na 150 osób też bez maseczek ale jak idę chodnikiem i nie mam możliwości zachowania dystansu to zalecane jest noszenie maseczki.
No to mnie też rozwala.
Poza tym to co - na dworze bez maseczki jest nakaz zachowania dystansu, a premier siedzi przy stoliku bez dystansu, ponieważ "dystans jest tylko zalecany".
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 10:46   #2145
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Hm, wydaje mi się, że po 16 kwietnia knajpy były zamknięte .


No to mnie też rozwala.
Poza tym to co - na dworze bez maseczki jest nakaz zachowania dystansu, a premier siedzi przy stoliku bez dystansu, ponieważ "dystans jest tylko zalecany".

No ale od 18 maja knajpy były otwarte.
kaylla jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 10:47   #2146
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tego postu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogła poprosić np kogoś z rodziny żeby jej włosy podciął skoro się tak boi, wtedy by nie musiała iść do fryzjerki i tak ryzykować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 10:49   #2147
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
No ale od 18 maja knajpy były otwarte.
Aaa, OK, zapomniałam o tym.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 10:50   #2148
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Wesele na 150 ludzi to juz nie wesele a weselicho. Serio trzeba az tylu ludzi zapraszac? Nie mozna swietowac w gronie np. 50 czy 70 osob?
Te wesela to dla mnie troche przesada. Widzielismy juz co bylo w Niemczech po posiadowce karnawalowej na 300 ludzi - caly powiat wlasciwie wylaczony z zycia. Naprawde nie boje sie korony, sama juz chodze i do restauracji i do fryzjera, ale jak to sie znowu rozpelznie, to znowu nie bedzie mozna normalnie pracowac dlatego 150 ludzi na weselu (gdzie ludzie sa ze soba raczej blisko, to jednak troche cos innego niz konferencja naukowa na tyle samo osob np.) to dla mnie troche przesada.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Chodzi mi tylko o to ze mieli czekac na spadek zarazen a nie poczekali i na hura wszystko bez limitu.
W Polsce tego wirusa praktycznie nie bylo. Co to sa 22000? nic. Wiec nie wiem na jaki spadek czekac. Spadek spadku? Spadek marginesu?
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 10:51   #2149
Essence89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 695
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Mnie trochę dziwi to luzowanie biorąc pod uwagę jak mało testów się wykonuje. Przecież zaraz ludzie zaczną się zarażać na potęgę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skończcie już naprawdę z tą głupią propagandą, że w Polsce się wykonuje mało testów. Jesteśmy na 7 miejscu w Europie a nad nami sa tylko państwa gdzie epidemia przybrała naprawdę duże rozmiary. Na ilość testów, które wykonaliśmy raptem 2,7 % wychodzi pozytywnych co oznacza, że robimy wystarczającą ilość testów. Dla porównania w takiej Francji, która jest na 6 miejscu pod względem ilości wykonanych testów jest aż około 13% pozytywnych wyników w stosunku do ilości tych testów. W każdym innym kraju, który jest wyżej niż my ten odsetek jest większy. Jedynie w Niemczech zbliża się do naszego poziomu. Serio tak ciężko jest przeanalizować dane? Ile mamy tych testów według Ciebie robić? Żeby ten odsetek spadł do 1% do 0,5%? Testy wykonuje się m.in. za moje pieniądze z podatków i wolałabym żeby zostały przeznaczone na inny cel a nie na badanie zdrowych ludzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Essence89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-28, 10:54   #2150
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez lusia032 Pokaż wiadomość
Chimay już Ci tu wiele osób pisało, ale powtórzę, że bardzo fajnie się czyta Twoje posty.

Słyszałam właśnie na RMF coś na temat placów zabaw, że trzeba będzie zachować odległość a rodzice będą musieli mieć zakryte usta i nos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jeszcze samemu w razie czego dezynfekowac urządzenia na których się dzieci bawią.
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 10:58   #2151
Arwenka1
Rozeznanie
 
Avatar Arwenka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 769
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
I jeszcze samemu w razie czego dezynfekowac urządzenia na których się dzieci bawią.

Nie ma nakazu maseczek, to chcą nadrobić mandaty w inny sposób
Arwenka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 10:59   #2152
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87887316]Wesele na 150 ludzi to juz nie wesele a weselicho. Serio trzeba az tylu ludzi zapraszac? Nie mozna swietowac w gronie np. 50 czy 70 osob?
Te wesela to dla mnie troche przesada. Widzielismy juz co bylo w Niemczech po posiadowce karnawalowej na 300 ludzi - caly powiat wlasciwie wylaczony z zycia. Naprawde nie boje sie korony, sama juz chodze i do restauracji i do fryzjera, ale jak to sie znowu rozpelznie, to znowu nie bedzie mozna normalnie pracowac dlatego 150 ludzi na weselu (gdzie ludzie sa ze soba raczej blisko, to jednak troche cos innego niz konferencja naukowa na tyle samo osob np.) to dla mnie troche przesada.



W Polsce tego wirusa praktycznie nie bylo. Co to sa 22000? nic. Wiec nie wiem na jaki spadek czekac. Spadek spadku? Spadek marginesu?[/QUOTE]
Mój brat z bratową zaprosili na swoje wesele 350 osób Przyszło ok. 250 (bratowa ma mega liczną rodzinę, plus ich znajomi ze szkoły, bo razem do klasy chodzili). Dla mnie to przesada i jeśli kiedyś brałabym ślub, to po cichu i bez tych wszystkich ciotek i wujków porównujących moje wesele do wesela jakiegoś dalekiego krewnego.

Uważam, że w Polsce, delikatnie mówiąc, mamy trochę problem z higieną. Ile to razy widziałam na weselach, jak podczas zabawy "kto w styczniu urodzony" wstawał przysłowiowy wujek Staszek, brał do ręki kieliszek i butelkę, po czym na hejnał pił prosto z gwinta i podawał dalej do osoby, która też waliła z gwinta To się chyba nie zmieni, bo alkohol odbiera ludziom głowy (zakładam, że wcześniej je mieli). Poza tym wiele innych tańców i zabaw wymaga tego, że ludzie są stłoczeni obok siebie, albo nawet wymieniają się partnerami w tańcu.
Z drugiej strony rozumiem całe rodziny młodych, które od dawna planowały ten dzień, poświęciły kupę kasy i czasu, żeby wszystko było na tip-top jak to sobie wymarzą.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 11:10   #2153
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta



A propos tego wskaźnika reprodukcji to czemu ten doktor rozpatruje go dla całej polski - jednak dosyc duzego i zaludnionego kraju?
ten wskaźnik Ro na 14.05 powyzej 1 mialy wojewodztwa: dolnosląskie - 1,19 kujawsko-pomorskie 1, (obecnie ma raczej mniejszy), łódzkie 1,05, pomorskie- 1,02, śląskie 1,98


https://oko.press/oko-press-ujawnilo...ne-o-epidemii/


A propos zniesienia limitów w sklepach mam takie pytanie do Ciebie Monia- czytasz ty czasem to co tutaj pisze chimay nt badań zaraźliwości COVID-19 w przestrzeniach publicznych, w marketach itp.?
Szumowski tez się na dniach wypowiadał, ze zarazeń z transmisji poziomej jest coraz mniej.


tu jest artykuł z nowszymi wskaźnikami reprodukcji,a le niestety zamkniety, nie mogę go przeczytac https://oko.press/w-polsce-wspolczyn...o-gory-raport/
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 11:13   #2154
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-05-28 o 11:44
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 11:15   #2155
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Essence89 Pokaż wiadomość
Skończcie już naprawdę z tą głupią propagandą, że w Polsce się wykonuje mało testów. Jesteśmy na 7 miejscu w Europie a nad nami sa tylko państwa gdzie epidemia przybrała naprawdę duże rozmiary. Na ilość testów, które wykonaliśmy raptem 2,7 % wychodzi pozytywnych co oznacza, że robimy wystarczającą ilość testów. Dla porównania w takiej Francji, która jest na 6 miejscu pod względem ilości wykonanych testów jest aż około 13% pozytywnych wyników w stosunku do ilości tych testów. W każdym innym kraju, który jest wyżej niż my ten odsetek jest większy. Jedynie w Niemczech zbliża się do naszego poziomu. Serio tak ciężko jest przeanalizować dane? Ile mamy tych testów według Ciebie robić? Żeby ten odsetek spadł do 1% do 0,5%? Testy wykonuje się m.in. za moje pieniądze z podatków i wolałabym żeby zostały przeznaczone na inny cel a nie na badanie zdrowych ludzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wkleisz ten ranking? Chodzi oczywiscie o ilość testów w odniesieniu do ilości mieszkańców?
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 11:33   #2156
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Mogła poprosić np kogoś z rodziny żeby jej włosy podciął skoro się tak boi, wtedy by nie musiała iść do fryzjerki i tak ryzykować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skąd wiesz, że ma w rodzinie fryzjera?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 11:40   #2157
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Skąd wiesz, że ma w rodzinie fryzjera?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pomijając to czy ma czy nie ma, czy potrafi sobie obciąć sama czy nie, to ja np gdybym się bała zarażenia to albo bym sobie spróbowała obciąć sama albo spięłabym grzywkę spinką i poczekała aż będzie bezpieczniej albo przestanę się bać
A nie, boję się ale pójdę do fryzjera bo mi grzywka wchodzi w oczy.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 11:42   #2158
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez lusia032 Pokaż wiadomość
Chimay już Ci tu wiele osób pisało, ale powtórzę, że bardzo fajnie się czyta Twoje posty.

Słyszałam właśnie na RMF coś na temat placów zabaw, że trzeba będzie zachować odległość a rodzice będą musieli mieć zakryte usta i nos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87887316]
W Polsce tego wirusa praktycznie nie bylo. Co to sa 22000? nic. Wiec nie wiem na jaki spadek czekac. Spadek spadku? Spadek marginesu?[/QUOTE]

Ano właśnie. I tak jak wcześniej już pisałyście, kluczowe ile osób potrzebuje hospitalizacji (tej jeden górnik), bo przecież to był cel tego lock downu - nie dopuścić do przeciążenia szpitali i zadbać o to, żeby każdy potrzebujący pomocy medycznej ją otrzymał i żeby ludzie nie umierali po domach. A nie to, żeby najlepiej nikt nie miał kontaktu z wirusem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 11:46   #2159
Arwenka1
Rozeznanie
 
Avatar Arwenka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 769
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Czy w kinach też są obowiązkowe maseczki, czy tylko w sklepach i przychodniach ? Co do ryzyka ...Jak dla mnie np. wizyta w Lidlu / na poczcie ma większy stopień ryzyka niż kino/teatr/ siłownia..Wesele,klub,kon cert- z tego typu atrakcji teraz na pewno nie skorzystam.Na uniwerek raczej nie wracam do października, z czego cieszę się, bo jednak nie czułabym się bezpiecznie .Dentysta prywatnie-tak, przychodnia -jeszcze nie. Na szczęście moi dziadkowie są racjonalni i do kościoła teraz jeszcze nie zamierzają chodzić, bo dla mnie zniesienie limitu na mszach jest na ten moment bardzo niepotrzebne.
Arwenka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 11:47   #2160
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87887424]hehe, ci "przypadkowi przechodnie" w wiadomościach sa najlepsi ten akurat mial wyjątkowo wdzięczne zadanie, bo nie musial duzo udawac tego zadowolenia


no i dziwne z tymi rękawiczkami w zoo, maseczkami tez - przeciez to otwarta przestrzeń jest... (my mamy blisko do tego zoo, ale akurat nie jest ono zbyt 'fajne' do zwiedzania wg mnie)







A propos tego wskaźnika reprodukcji to czemu ten doktor rozpatruje go dla całej polski - jednak dosyc duzego i zaludnionego kraju?
ten wskaźnik Ro na 14.05 powyzej 1 mialy wojewodztwa: dolnosląskie - 1,19 kujawsko-pomorskie 1, (obecnie ma raczej mniejszy), łódzkie 1,05, pomorskie- 1,02, śląskie 1,98


https://oko.press/oko-press-ujawnilo...ne-o-epidemii/


A propos zniesienia limitów w sklepach mam takie pytanie do Ciebie Monia- czytasz ty czasem to co tutaj pisze chimay nt badań zaraźliwości COVID-19 w przestrzeniach publicznych, w marketach itp.?
Szumowski tez się na dniach wypowiadał, ze zarazeń z transmisji poziomej jest coraz mniej.


tu jest artykuł z nowszymi wskaźnikami reprodukcji,a le niestety zamkniety, nie mogę go przeczytac https://oko.press/w-polsce-wspolczyn...o-gory-raport/[/QUOTE]


Wczoraj na konferencji Szumowski powiedział, że obecnie wskaźnik powyżej 1 jest w trzech województwach: wielkopolskie, łódzkie i śląskie. W wielkopolskim z uwagi na tą fabrykę mebli, w śląskim kopalnie, w łódzkim w sumie nie wiem czy są jakies nowe ogniska.
kaylla jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-28 11:27:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.