Czy tradycyjne oświadczyny mają sens? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-19, 20:14   #1
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130

Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?


Juz kilka razy dyskutowalam z moim partnerem o dalszej przyszlosci i rodzinie. Tu sie juz pojawily roznice w pogladach, bo ja nie chce miec dzieci bez malzenstwa (z roznych powodow). On jest uprzedzony do instytucji malzenstwa, ale "skoro chce, to nie ma problemu".
Tylko ze bez "zabawy" w oswiadczyny. Moj partner jest baaardzo praktyczny i stwierdzil, ze za kase, ktora mialby wydac na kompletnie niepotrzebny pierscionek, wolalby mi kupic cos praktyczniejszego, co mi sprawi frajde i bede uzywac (czyt. nowy rower, buty do rolek, telefon, aparat itp itd.).

W gruncie rzeczy ma chlop racje, ale jednak jest mi troche przykro (sama nie wiem czemu), ze nie bede miec klasycznych oswiadczyn...

Takze sama nie wiem...moglabym mu ewentualnie zasugerowac, ze moze mi wreczyc sztuczna bizuterie, ale mam wrazenie, ze to bardzo infantylne.
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 21:09   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Sensu praktycznego ani praktycznego znaczenia nie mają. To fakt. Samo pytanie faceta czy za niego wyjdziesz też jest od czapy, skoro ty już teraz wiesz, że tak, a decyzja jest podjęta wspólnie.
Jedyny sens jaki pozostaje, to emocjonalny dla ciebie.
Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
Tylko ze bez "zabawy" w oswiadczyny. Moj partner jest baaardzo praktyczny i stwierdzil, ze za kase, ktora mialby wydac na kompletnie niepotrzebny pierscionek, wolalby mi kupic cos praktyczniejszego, co mi sprawi frajde i bede uzywac (czyt. nowy rower, buty do rolek, telefon, aparat itp itd.).
Tak technicznie pierścionka też będziesz używać, chyba że chciałabyś go schować do szuflady.
Cytat:
W gruncie rzeczy ma chlop racje, ale jednak jest mi troche przykro (sama nie wiem czemu), ze nie bede miec klasycznych oswiadczyn...

Takze sama nie wiem...moglabym mu ewentualnie zasugerowac, ze moze mi wreczyc sztuczna bizuterie, ale mam wrazenie, ze to bardzo infantylne.
Sztuczna biżuteria jest nie bardziej infantylna niż metalowa.

Edytowane przez 18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Czas edycji: 2020-04-19 o 21:11
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 23:27   #3
Caro80
Tajemnicza L
 
Avatar Caro80
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 10
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Nie wszystko w życiu musi być praktyczne i nie można wszystkiego w przeliczać na pieniądze.

Można się pytać po co wydawać pieniądze na suknię ślubną, obrączki czy bukiet - przecież za tą kwotę można kupić coś z wyposażenia mieszkania
W życiu kupicie sobie jeszcze niejeden rower a pierścionek zaręczynowy można kupić tylko raz i tylko przed ślubem.
Caro80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 00:25   #4
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

A po co jeść sushi, jak można kanapkę z serem, a po co do Chorwacji, jak można do Darłówka, a po co dobre wino jak można jabola.

No nie wiem, żeby życie było przyjemniejsze na przykład. A dla mnie zdecydowanie by było gdyby człowiek, z którym mam spędzić resztę życia wziął pod uwagę moje potrzeby i raz w życiu (!) się "wykosztował", kupił pierścionek za kilka stówek i mi go wręczył w okolicznościach trochę bardziej romantycznych.

Twój koszt to całe życie czucia żalu, że coś cię ominęło, jego to kilka stówek jednorazowo. Powiedz mu, że chcesz normalne zaręczyny i tyle.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 02:02   #5
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

A ileż to jest tej "zabawy" w oświadczyny? Raptem 3 slowa: "wyjdziesz za mnie?" Ewentualnie 4: "czy zostaniesz moją żoną?". Tyle. No chyba, że Ty oczekujesz mega imprezy, kolacji przy świecach, restauracji z gwiazdką Michelin, pierścionka za miliony monet, zrobionego na zamówienie, baloników, orkiestry... itp.itd. No to trochę zachodu by było. Ale jeśli chcesz po prostu usłyszeć te kilka słów i otrzymać biżuterię to chyba twój tż mógłby się tak "poświęcić".
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 04:58   #6
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Wiecie co, teraz sobie przypomnialam, ze on moze sie sie od tego migac, bo juz mial narzeczona i rozpadl im sie zwiazek po oswiadczynach...no ale dlaczego mam byc z tego powodu "pokrzywdzona" i nie przezyc zareczyn?

Edytowane przez kebula
Czas edycji: 2020-04-20 o 06:19
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 06:44   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

To moze zegarek? Bedziesz sobie sprawdzac czas.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-20, 06:48   #8
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Powiedz mu normalnie, że Ci przykro i że jest to coś na czym Ci zależy. Jak chce być praktyczny niech oszczędza na sobie...

Mi też by było przykro i bym ostro się sprzeciwiła. Dla mnie pierścionek jest praktyczny - nosiłabym go każdego dnia i dopełniałby stylizacji :P.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 07:09   #9
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

A takie naleganie na oswiadczyny z pierscionkiem na zasadzie "bo mi to sprawi przyjemnosc" nie bedzie zbyt infantylne?
Dla Was to tez taki wazny moment?
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 07:40   #10
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
A takie naleganie na oswiadczyny z pierscionkiem na zasadzie "bo mi to sprawi przyjemnosc" nie bedzie zbyt infantylne?
Kurła, dziewczyno, zależy Ci na czymś, coś jest dla Ciebie ważne, może to być infantylne dla całego świata z Twoim facetem włącznie, ale jest to coś, co jest dla Ciebie ważne i to jest wystarczający argument żeby albo to spełnić, albo się rozstać i poszukać kogoś o bardziej zbliżonych poglądach.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 07:42   #11
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Ale skoro decyzja podjęta, to de facto już ci się oświadczył. Ja bym była zażenowana, odwalając taką szopkę dla samej szopki, więc rozumiem faceta.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-20, 07:44   #12
nightingale__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 256
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Czyli to on zadecydował, że nie będzie zaręczyn i zignorował fakt, że Ty chciałabyś otrzymać pierścionek?
Nie jestem zaręczona, ale wiem, że jeśli partner mi się oświadczy to chciałabym otrzymać z tej okazji pierścionek, a nie rower. Bo jest to przyjemne, bo będzie się wiązać z miłymi wspomnieniami, bo będzie to pamiątka, bo będzie poprawiać mi to humor. Nie miałabym też nic przeciwko, żeby kupić swojemu partnerowi jakąś pamiątkę z tej okazji. Nie nalegaj, porozmawiaj z nim, przedstaw swoje argumenty, amillia bardzo dobrze to opisała, możesz śmiało ją zacytować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nightingale__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 07:47   #13
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Ale jakie można mieć miłe wspomnienia z wymuszonych zaręczyn??

On chce mieć dzieci czy też na zasadzie "dobra, niech ci będzie i daj mi spokój"?
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 07:59   #14
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Ale skoro decyzja podjęta, to de facto już ci się oświadczył. Ja bym była zażenowana, odwalając taką szopkę dla samej szopki, więc rozumiem faceta.
On już i tak "odwali szopkę" w postaci samego ślubu, więc korona mu z głowy nie spadnie jak się też oświadczy i wręczy pierścionek zamiast roweru.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 07:59   #15
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
On już i tak "odwali szopkę" w postaci samego ślubu, więc korona mu z głowy nie spadnie jak się też oświadczy i wręczy pierścionek zamiast roweru.

Też prawda.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 08:35   #16
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Ale jakie można mieć miłe wspomnienia z wymuszonych zaręczyn??

On chce mieć dzieci czy też na zasadzie "dobra, niech ci będzie i daj mi spokój"?
Akurat o dzieci to on mi "meczy bule". Jasne, chcialabym byc matka, ale hooola, po kolei.
Jego argumenty sa takie, ze bez malzenstwa mozna miec dzieci, a malzenstwo/oswiadczyny psuja relacje. Wyciagnal takie wnioski na podstawie relacji miedzy jego rodzicami i swojego poprzedniego zwiazku.

Jak znowu sie temat nawinie to mu przedstawie Wasze argumenty, bo macie racje.
Momentami mialam wrazenie, ze to po prostu moj kaprys i argument "bo mi to sprawi przyjemnosc" jest wrecz patologiczny.

Edytowane przez kebula
Czas edycji: 2020-04-20 o 08:37
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 08:40   #17
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
A takie naleganie na oswiadczyny z pierscionkiem na zasadzie "bo mi to sprawi przyjemnosc" nie bedzie zbyt infantylne?
Dla Was to tez taki wazny moment?
Co cię inrtesteuje czy dla nas to jest taki ważny moment? Dla jednych może być jednym z ważniejszych momentów w życiu, a dla drugich mało ważna chwila. Ważne jest to co dla ciebie się liczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 08:49   #18
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Co cię inrtesteuje czy dla nas to jest taki ważny moment? Dla jednych może być jednym z ważniejszych momentów w życiu, a dla drugich mało ważna chwila. Ważne jest to co dla ciebie się liczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No bo momentami mam wrazenie, ze zachowuje sie jak ksiezniczka.
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 08:50   #19
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
No bo momentami mam wrazenie, ze zachowuje sie jak ksiezniczka.
Jak dla mnie nie zachowujesz się jak księżniczka. Chcesz żeby twoje zaręczyny wyglądały tak i tak i masz do tego prawo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-20, 08:58   #20
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
Jego argumenty sa takie, ze bez malzenstwa mozna miec dzieci, a malzenstwo/oswiadczyny psuja relacje. Wyciagnal takie wnioski na podstawie relacji miedzy jego rodzicami i swojego poprzedniego zwiazku.
Takie poglądy to się na terapii przepracowuje, a nie wywala frustracje na nową partnerkę.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 09:01   #21
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
Akurat o dzieci to on mi "meczy bule". Jasne, chcialabym byc matka, ale hooola, po kolei.
Jego argumenty sa takie, ze bez malzenstwa mozna miec dzieci, a malzenstwo/oswiadczyny psuja relacje. Wyciagnal takie wnioski na podstawie relacji miedzy jego rodzicami i swojego poprzedniego zwiazku.
Wiej od tego faceta, a nie zastanawiaj się nad oświadczynami i dziećmi. Jest niepoważny i egoistyczny. Na dodatek jeszcze sknera. To nie twój problem na czym on się sparzył w przeszłości. Poza tym jak zaręczyny mają zepsuć was związek to co to za związek? Chcesz spędzić resztę życia podporządkowując się pod jego 'widzimisię'?

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

No i najlepszy dowód, że wasz związek nie jest normalny to fakt, że manipuluje tobą i wpędza cię w nieuzasadnione poczucie winy jakoby chęć zaręczyn była jakąś księżniczkową fanaberią.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 09:07   #22
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

W takich sytuacjach zawsze przypomina mi się mój wujek, który twierdzi, że on dnia kobiet nie obchodzi. Nosz kuźwa 😤 czasami można zrobić coś dla kogoś, bo temu komuś zależy. Wielkie mi poświęcenie było by z jego strony
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 09:18   #23
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87770338]Wiej od tego faceta, a nie zastanawiaj się nad oświadczynami i dziećmi. Jest niepoważny i egoistyczny. Na dodatek jeszcze sknera. To nie twój problem na czym on się sparzył w przeszłości. Poza tym jak zaręczyny mają zepsuć was związek to co to za związek? Chcesz spędzić resztę życia podporządkowując się pod jego 'widzimisię'?

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

No i najlepszy dowód, że wasz związek nie jest normalny to fakt, że manipuluje tobą i wpędza cię w nieuzasadnione poczucie winy jakoby chęć zaręczyn była jakąś księżniczkową fanaberią.[/QUOTE]


No z ta sknera to sie troszke zagalopowalas. Z wydawaniem pieniedzy "na mnie" nigdy nie mial problemu jezeli to bylo rozsadne (wakacje, wyjscia, wycieczki, kilka razy nawet mnie wyciagnal na shopping, bo marudzilam, ze nie mam ubran do pracy). Jest po prostu praktyczny.
Nigdy nie stwierdzil, ze to moja fanaberia, sama zaczelam sie nad tym zastanawiac w takiej kategorii.


Jednak przyznam, ze boje sie tej roznicy w pogladach na malzenstwo i zareczyny. Ktos bedzie musial ustapic.
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 09:23   #24
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Cos musi być bardzo bardzo nie tak w związku, w którym jedna ze stron zaczyna myśleć, że to, czego pragnie, to fanaberie, wymyślanie, głupoty, że nie ma prawa chcieć czegoś, co da jej szczęście. Tym bardziej, kiedy to naprawdę nie jest nic niezwykłego ani niedostępnego dla przeciętnego człowieka. Taka relacja kojarzy mi się z jakimś poczuciem, że jedna z osób jest w związku na pozycji niższej, głupsza, mniej racjonalna, po prostu gorsza. "Jakimś cudem" zazwyczaj jest to kobieta, chodząca na paluszkach wokół misia, który jest tak pokiereszowany przez los.

Z mojej perspektywy - większej masakry i nierokujacej, beznadziejnej relacji mieć już nie można. I to się nie zmieni nigdy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 09:27   #25
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
No z ta sknera to sie troszke zagalopowalas. Z wydawaniem pieniedzy "na mnie" nigdy nie mial problemu jezeli to bylo rozsadne (wakacje, wyjscia, wycieczki, kilka razy nawet mnie wyciagnal na shopping, bo marudzilam, ze nie mam ubran do pracy). Jest po prostu praktyczny.
No to praktyczna sknera. Hojnym go trudno nazwać.

Cytat:
Nigdy nie stwierdzil, ze to moja fanaberia, sama zaczelam sie nad tym zastanawiac w takiej kategorii.
Heloł, na tym polega manipulacja. Nie mówi ci wprost, a ty i tak się zadręczasz i finalnie robisz tak jak on chciał.

Cytat:
Jednak przyznam, ze boje sie tej roznicy w pogladach na malzenstwo i zareczyny. Ktos bedzie musial ustapic.
I ustąpisz ty.

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
Cos musi być bardzo bardzo nie tak w związku, w którym jedna ze stron zaczyna myśleć, że to, czego pragnie, to fanaberie, wymyślanie, głupoty, że nie ma prawa chcieć czegoś, co da jej szczęście. Tym bardziej, kiedy to naprawdę nie jest nic niezwykłego ani niedostępnego dla przeciętnego człowieka. Taka relacja kojarzy mi się z jakimś poczuciem, że jedna z osób jest w związku na pozycji niższej, głupsza, mniej racjonalna, po prostu gorsza. "Jakimś cudem" zazwyczaj jest to kobieta, chodząca na paluszkach wokół misia, który jest tak pokiereszowany przez los.

Z mojej perspektywy - większej masakry i nierokujacej, beznadziejnej relacji mieć już nie można. I to się nie zmieni nigdy
O to mi właśnie chodzi
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 09:29   #26
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Poza tym jeszcze jedno - jakie to musi być strasznie przykre i nieprzyjemne uczucie, ze komuś kiedyś się oświadczył, dla kogoś "oddalił te szopkę", a Tobie po prostu nie chce. Okropne...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 09:38   #27
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

tryzrazypiec, przesadzasz, serio. Wedlug Ciebie jestem w dysfunkcyjnym zwiazku,...bo facet nie chce mi dac pierscionka??

No ale masz prawo wyrazic swoja opinie i ja to szanuje, w koncu to forum.
Oczekiwalam roznych odpowiedzi, zeby zobaczyc czy moja reakcja jest zasadna.
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 09:44   #28
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
tryzrazypiec, przesadzasz, serio. Wedlug Ciebie jestem w dysfunkcyjnym zwiazku,...bo facet nie chce mi dac pierscionka??.
Nie pytasz na serio, więc nie ma sensu Ci odpowiadać i jeszcze raz uzasadniac. Napisałam coś zupełnie innego o czym dobrze wiesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez trzyrazypiec
Czas edycji: 2020-04-20 o 09:46
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 09:49   #29
black_elderflower
Raczkowanie
 
Avatar black_elderflower
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 475
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
tryzrazypiec, przesadzasz, serio. Wedlug Ciebie jestem w dysfunkcyjnym zwiazku,...bo facet nie chce mi dac pierscionka??

No ale masz prawo wyrazic swoja opinie i ja to szanuje, w koncu to forum.
Oczekiwalam roznych odpowiedzi, zeby zobaczyc czy moja reakcja jest zasadna.
Jak to ogólnie jest z tym ślubem u was od początku relacji?

Bo na początku wątku napisałaś że jak byś chciała "to nie ma problemu" ale później już, że raczej jest tutaj niezgoda pomiędzy wami i jedno będzie musiało ustąpic?

Bo teraz z wątku wnioskuję,
Że ogólnie jesteś szczęśliwa, związek jest spoko ale gościu nie chcę zaręczyn ani ogólnie wziąć z Tobą ślubu tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black_elderflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 09:55   #30
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: Czy tradycyjne oświadczyny mają sens?

Cytat:
Napisane przez black_elderflower Pokaż wiadomość
Jak to ogólnie jest z tym ślubem u was od początku relacji?

Bo na początku wątku napisałaś że jak byś chciała "to nie ma problemu" ale później już, że raczej jest tutaj niezgoda pomiędzy wami i jedno będzie musiało ustąpic?

Bo teraz z wątku wnioskuję,
Że ogólnie jesteś szczęśliwa, związek jest spoko ale gościu nie chcę zaręczyn ani ogólnie wziąć z Tobą ślubu tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Troszke zle sie wyrazilam. Do slubu go "przekonalam", ale nie podchodzi do tego entuzjastycznie, ale oswiadczyny to inna bajka.

Tak, nasz zwiazek jest udany, nie mamy jakis powazniejszych konfliktow i dobrze sie dogadujemy.
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-22 12:42:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.