Praca w budżetówce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-07, 17:47   #1
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179

Praca w budżetówce


zaczynam nowy rozdział

do tej pory prywaciarze a teraz praca w budżetówce ... administracja służby zdrowia

dokładnie - zamówienia publiczne (i cos czuje, że ISO i HACCP, lab co do tej pory robiłam jako auditor)

jakieś przydatne informacje odnośnie zamówien publicznych ....

w poniedziałek pewnie zaczne od zwiedzenia wszystkiego bo to kilka budynków (szpital, uzdrowisko w jednym klimat "odpowiedni"), zapoznania się z tym czym poprzednik lub poprzedniczka sie zajmowała np. dynamiczny system zakupów itd itd

sama nie wiem
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 17:52   #2
leeilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 22
Dot.: Praca w budżetówce

odpowiedzialne zadanie....gratuluje i życzę powodzenia!
leeilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 18:01   #3
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Praca w budżetówce

tylko nie wiem od czego zacząć
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 18:24   #4
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: Praca w budżetówce

Prawo zamówień publicznych ostatnio się ostro pozmieniało z dniem 29.01.2010 (skutek unifikacji z przepisami UE). Ciężkie są teraz procedury przetargowe a jak oferenci zaczną się odwoływać to przetargi będą się ciągnąć w nieskończoność (ty dostaniesz po tyłku za dziury w ofercie przetargowej). Także każdy przetarg musi być solidnie przemyślany, aby jak najmniej było możliwości odwołania się dla tzw. "draki".
Na początek polecam ostro przejrzeć co robił poprzednik na twoim stanowisku i wybłagać u kierownika szkolenie z prawa zamówień publicznych, a jak się nie da to we własnym zakresie sobie fundnąć szkolenie, bo jeżeli będziesz miała do czynienia ze środkami publicznymi to tu kary za niedbalstwo lub zaniechanie są spore.
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 18:27   #5
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Praca w budżetówce

Cytat:
Napisane przez rekrut_84 Pokaż wiadomość
Prawo zamówień publicznych ostatnio się ostro pozmieniało z dniem 29.01.2010 (skutek unifikacji z przepisami UE). Ciężkie są teraz procedury przetargowe a jak oferenci zaczną się odwoływać to przetargi będą się ciągnąć w nieskończoność (ty dostaniesz po tyłku za dziury w ofercie przetargowej). Także każdy przetarg musi być solidnie przemyślany, aby jak najmniej było możliwości odwołania się dla tzw. "draki".
Na początek polecam ostro przejrzeć co robił poprzednik na twoim stanowisku i wybłagać u kierownika szkolenie z prawa zamówień publicznych, a jak się nie da to we własnym zakresie sobie fundnąć szkolenie, bo jeżeli będziesz miała do czynienia ze środkami publicznymi to tu kary za niedbalstwo lub zaniechanie są spore.
apoznałam sie z ustawą po nowelizacji

co do szkoleń to teraz taki okres, że w "okolicy" nic nie ma bo brak wystarczającej liczby osób

jakie kary są przewidziane?

edit: http://www.noweprzetargi.pl/index.ph...&kat=76&id=469

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2010-07-07 o 18:34
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 18:38   #6
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: Praca w budżetówce

Cytat:
Napisane przez sunshain
jakie kary są przewidziane?
za winę nieumyślną do 3 krotności wynagrodzenia brutto,
za umyślną do 100% wartości wyrządzonej szkody.
Ale to obowiązuje tylko w przypadku umowy o pracę.

Nie martw się na zapas inni mają gorzej - ja jestem urzędnikiem samodzielnym po mianowaniu i za każdy podpis odpowiadam całym majątkiem.
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 18:46   #7
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Praca w budżetówce

Cytat:
Napisane przez rekrut_84 Pokaż wiadomość
za winę nieumyślną do 3 krotności wynagrodzenia brutto,
za umyślną do 100% wartości wyrządzonej szkody.
Ale to obowiązuje tylko w przypadku umowy o pracę.

Nie martw się na zapas inni mają gorzej - ja jestem urzędnikiem samodzielnym po mianowaniu i za każdy podpis odpowiadam całym majątkiem.
sa tez i takie kary: upomnienie, nagana, zakaz bycia przewodniczącym komisji itd

zostałam rzucona na głeboka wodę ... zaczynam pekać "brak doświadczenia" ale każdy zaczynał kiedys od zera

ja mam umowe o pracę
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 18:55   #8
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: Praca w budżetówce

sunshain, wyluzuj
Uważać musisz na oferentów-upierdliwców, tudzież znajomych królika.
Tacy są najgorsi i jak bedą chcieli dopiec to zaskarżą przetarg za niezgodny z prawem i masz parę nocy nieprzespane.
Grunt to zbieraj teraz wiedzę, uzupełniaj i usystematyzuj, zbieraj wyjaśnienia, kompletuj akty prawa i czytaj INFOR i inne portale, gdzie mowa o przetargach i przepisach z tym związanych.
Na początku ktoś na 100% będzie miał nad Tobą nadzór, bo żaden dyrektor nie pozwoliłby sobie zawalić tak ważny element funkcjonowania jakim są zamówienia publiczne. W razie wpadki on wyleci pierwszy .
Także szeroki uśmiech na buzię i walcz z tematem i absolutnie się nie załamuj.
Powodzenia
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 19:05   #9
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Praca w budżetówce

pod farba na włosach juz pewnie osiwiałam

znasz jakieś firmy szkolące z zamówien publicznych: Kraków, Bielsko-Biała, Katowice

co znalazłam to szkolenia odwołane

edit: nie dziekuję i bede walczyc a co "nima" wyjścia

dzieki za ciepło słowo po zaaplikowaniu stanu przedzawałowego

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2010-07-07 o 19:37
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 19:43   #10
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: Praca w budżetówce

sunshain, poszło PW ze szkoleniem
Cytat:
Napisane przez sunshain
dzieki za ciepło słowo po zaaplikowaniu stanu przedzawałowego
pytałaś to odpowiadałem
zresztą lepiej wiedzieć niż się później zdziwić
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 19:50   #11
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Praca w budżetówce

Cytat:
Napisane przez rekrut_84 Pokaż wiadomość
zresztą lepiej wiedzieć niż się później zdziwić
za współudział dzielimy sie kosztami na pół

dzieki za podesłanie linka
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-03, 09:17   #12
tafena
Przyczajenie
 
Avatar tafena
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Szczytno
Wiadomości: 19
Praca w budżetówce

pracuje ktoś w budżetówce w służbie cywilnej? Jakie macie doświadczenia bo ja fatalne, książkę by można napisać jaki nie powinien być pracodawca, zwłaszcza w moim urzędzie, a podejrzewam że i w każdym innym. dla mnie jedyny + pracy w budżetówce to że za korzystanie z L4 nie zwalniają
tafena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-10, 11:04   #13
Quarantine
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 465
Dot.: Praca w budżetówce

Nie pracuję ale jestem Waszym pracodawcą; płacę na Wasze pensje jako podatnik.
Quarantine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-10, 11:51   #14
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Praca w budżetówce

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:07
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-10, 13:54   #15
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Praca w budżetówce

haha, spoko ziom. proponuję sprawdzić definicję słowa pracodawca w polskim prawie a później jego obowiązki... Ale dobre, uśmiałam się, powinny być przyciski lubię to i wyśmiej, jak na facebooku
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-11, 06:20   #16
Quarantine
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 465
Dot.: Praca w budżetówce

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Różnica jest. Płacę na urzędnika nawet jak nic od niego nie "kupuję". Na sędziego chociaż nie mam sprawy w sądzie, na urzędników z ministerstwa rodziny czy jak to się nazywa chociaż nie mam rodziny. Za ziemniaki nie płacę, bo ich nie jem. A gdybym kupował, to mam wybór, jest konkurencja. W budżetówce nie mam wyboru. Jednak tak, można rzec, że konsumenci to pracodawcy badylarza choć nie tak ewidentnie jak urzędników.

---------- Dopisano o 06:20 ---------- Poprzedni post napisano o 06:08 ----------

P.S. Płacę urzędnikom co miesiąc stałą pensję, umowy im nie mogę wypowiedzieć pod żadnym pozorem chociaż wielu z nich jest dla mnie zupełnie bezproduktywnych.
Quarantine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 09:07   #17
Quarantine
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 465
Dot.: Praca w budżetówce

No co?!
Quarantine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 13:36   #18
bernaderta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6
praca w budżetówce (jst)

Hejo,

czy jest ktoś kto pracuje w administracji samorządowej, jakimś urzędzie miasta lub gminy? Co sądzicie na temat takiej pracy? Jak się w niej odnajdujecie?

Obecnie pracuję w takim miejscu, mała jednostka, wszyscy wszystkich znają itp., ale nie leży mi ta praca. Zero możliwości rozwoju, wykazania się, wszelkie nowe pomysły poprawy/ulepszenia pracy są zdeptywane, bo skoro robiło się coś w taki a nie inny sposób przez 30 lat i nikt się nie przyczepił to po co to zmieniać i nie ważne, że można lepiej i szybciej... Po za tym nie czuję się pewnie w tym co robię, czy w ogóle dobrze to robię, dużo musiałam się sama nauczyć, nikt mnie nie sprawdza, nie weryfikuje. Biorę odpowiedzialność za coś o czym mam małe pojęcie...

Macie jakieś doświadczenia?
Pozdrawiam:ro za:
__________________
żyj według siebie, a nie według innych
bernaderta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-23, 11:36   #19
bernaderta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6
Praca w urzędzie (jst)

Cześć,
co myślicie o pracy w urzędzie miasta/gminy etc.? Macie jakieś doświadczenia z pracą w takim miejscu lub ze znajomymi, którzy tam pracują? Co o tym sądzicie? Więcej plusów czy minusów?
__________________
żyj według siebie, a nie według innych
bernaderta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-30, 12:52   #20
3502c0fa3a4cbdb079c4e62de08222b98570a09d_65c1769a65d45
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 8
Nie chcą mnie nigdzie przyjąć do pracy :-(

Hej.

Chciałabym się wyżalić, poradzic, najchętniej też poznać kogoś kto jest w podobnej sytuacji by móc się razem powspierać.



Nie mam już siły normalnie, przed chwilą zadzwonili do mnie z pracy o którą się ubiegałam i oczywiście wybrali kogoś innego. Byłam do tej pory na około 10 rozmowach i nikt mnie nie chce.



Pracuję w budżetówce w dużym mieście, w dziale księgowym. Stricte księgowymi rzeczami się nie zajmuje, wprowadzam wpłaty do systemu, robię zestawienia, tabele itd. Wykształcenia w tym zakresie nie mam, zrobiłam kurs rachunkowości w zeszłym roku a od października zaczynam studia finanse i rachunkowość. Od kilku miesięcy szukam pracy bo ciężko jest wyżyć z tej pensji- mąż również pracuje w budżetówce, także finansowo jest słabo. No ale, nikt mnie nie chce. Wysyłałam cv do księgowości tam gdzie piszą, ze nie wymagają doświadczenia lub nawet gdzie wymagają, byłam na kilku rozmowach i z księgowościa się pożegnalam bo na rozmowie dowiaduję się ze zarówno doświadczenie jak i wykształcenie jest wymagane. Wysylam na stanowiska rozliczeniowe, na administracyjne. Za każdym razem „wybrano innego kandydata”. Po każdej takiej informacji się załamuję i ryczę… mam dość mojej pracy, cieszę się oczywiście że jakąkolwiek pracę mam, ale mam jej już dosyć i tych zarobków ;( tak samo nie mogę pójść na staż czy jakies praktyki bo wiadomo kwestie finansowe. Ale nie wymagam też wiele, chcę zacząć od najniższego stanowiska. Nie mam pojęcia co mam robić, mam już dosyć jeżdżenia po całym mieście jak i tak za każdym razem nic z tego nie wychodzi.. dziś i jutro mam rozmowy ale myśli mam czarne. Żeby nie było na każdą rozmowę przychodzę tak samo zaangażowana, czy mi zależy na tej pracy czy nie i NIC.
3502c0fa3a4cbdb079c4e62de08222b98570a09d_65c1769a65d45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-30, 13:19   #21
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Nie chcą mnie nigdzie przyjąć do pracy :-(

[1=3502c0fa3a4cbdb079c4e62 de08222b98570a09d_65c1769 a65d45;88878301]Hej.

Chciałabym się wyżalić, poradzic, najchętniej też poznać kogoś kto jest w podobnej sytuacji by móc się razem powspierać.



Nie mam już siły normalnie, przed chwilą zadzwonili do mnie z pracy o którą się ubiegałam i oczywiście wybrali kogoś innego. Byłam do tej pory na około 10 rozmowach i nikt mnie nie chce.



Pracuję w budżetówce w dużym mieście, w dziale księgowym. Stricte księgowymi rzeczami się nie zajmuje, wprowadzam wpłaty do systemu, robię zestawienia, tabele itd. Wykształcenia w tym zakresie nie mam, zrobiłam kurs rachunkowości w zeszłym roku a od października zaczynam studia finanse i rachunkowość. Od kilku miesięcy szukam pracy bo ciężko jest wyżyć z tej pensji- mąż również pracuje w budżetówce, także finansowo jest słabo. No ale, nikt mnie nie chce. Wysyłałam cv do księgowości tam gdzie piszą, ze nie wymagają doświadczenia lub nawet gdzie wymagają, byłam na kilku rozmowach i z księgowościa się pożegnalam bo na rozmowie dowiaduję się ze zarówno doświadczenie jak i wykształcenie jest wymagane. Wysylam na stanowiska rozliczeniowe, na administracyjne. Za każdym razem „wybrano innego kandydata”. Po każdej takiej informacji się załamuję i ryczę… mam dość mojej pracy, cieszę się oczywiście że jakąkolwiek pracę mam, ale mam jej już dosyć i tych zarobków ;( tak samo nie mogę pójść na staż czy jakies praktyki bo wiadomo kwestie finansowe. Ale nie wymagam też wiele, chcę zacząć od najniższego stanowiska. Nie mam pojęcia co mam robić, mam już dosyć jeżdżenia po całym mieście jak i tak za każdym razem nic z tego nie wychodzi.. dziś i jutro mam rozmowy ale myśli mam czarne. Żeby nie było na każdą rozmowę przychodzę tak samo zaangażowana, czy mi zależy na tej pracy czy nie i NIC.[/QUOTE]

Obstawiam, ze na stanowiskach księgowych Twoje doswiadczenie z budzetowki jest bezwartosciowe (i zawsze przegrasz ze swiezym absolwentem FiR), a na stanowiska administracyjne jest kosmiczna konkurencja. Dlatego przegrywasz i nie ma w tym nic dziwnego.

Czy wysylasz tez CV do korpo?
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-30, 13:24   #22
3502c0fa3a4cbdb079c4e62de08222b98570a09d_65c1769a65d45
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 8
Dot.: Nie chcą mnie nigdzie przyjąć do pracy :-(

No właśnie jest chyba jak mowisz, sama się ostatnio nas tym zastanawiałam i stwierdziłam że doświadczenie w budżetówce nic nie znaczy dla prywatnych firm. Korpo jeszcze zostawiam, boję się tych opinii o korpo odnośnie mobbingu, miliona nadgodzin itp…
3502c0fa3a4cbdb079c4e62de08222b98570a09d_65c1769a65d45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-30, 14:08   #23
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Nie chcą mnie nigdzie przyjąć do pracy :-(

[1=3502c0fa3a4cbdb079c4e62 de08222b98570a09d_65c1769 a65d45;88878334]No właśnie jest chyba jak mowisz, sama się ostatnio nas tym zastanawiałam i stwierdziłam że doświadczenie w budżetówce nic nie znaczy dla prywatnych firm. Korpo jeszcze zostawiam, boję się tych opinii o korpo odnośnie mobbingu, miliona nadgodzin itp…[/QUOTE]

Raczej chodzi o zakres obowiązków (jak sama pisałaś - "Stricte księgowymi rzeczami się nie zajmuje"), a nie o sektor.

Mobbing i milion nadgodzin - to brzmi jak opinia o korpo sprzed 10 lat... Zaktualizuj poglądy, bo sama sobie szkodzisz takim mysleniem, serio! Owszem, można w korpo trafić fatalnie, ale równie dobrze może się to zdarzyć w małej firmie albo budżetówce. Nadgodziny są zwykle w gorących okresach, nie jako codziennośc, a niektórzy nie doświadczają ich w ogóle - zalezy od firmy i stanowiska.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-30, 14:14   #24
3502c0fa3a4cbdb079c4e62de08222b98570a09d_65c1769a65d45
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 8
Dot.: Nie chcą mnie nigdzie przyjąć do pracy :-(

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
Raczej chodzi o zakres obowiązków (jak sama pisałaś - "Stricte księgowymi rzeczami się nie zajmuje"), a nie o sektor.

Mobbing i milion nadgodzin - to brzmi jak opinia o korpo sprzed 10 lat... Zaktualizuj poglądy, bo sama sobie szkodzisz takim mysleniem, serio! Owszem, można w korpo trafić fatalnie, ale równie dobrze może się to zdarzyć w małej firmie albo budżetówce. Nadgodziny są zwykle w gorących okresach, nie jako codziennośc, a niektórzy nie doświadczają ich w ogóle - zalezy od firmy i stanowiska.
Regularnie czytam opinie nt. wcześniej interesującego mnie korpo. Stąd moje obawy. Natomiast zdaję sobie oczywiście sprawę, że opisane przeze mnie sytuacje mogą zdarzyć się wszędzie.

Pozostaje tylko pytanie co ja mam z tym wszystkim zrobić. Czy rzucić to wszystko w cholerę i iść do pracy fizycznej, byleby większa kasa była bo niedługo przestanie mi do końca miesiąca starczać (żeby nie było to nikomu nie umniejszam, wcześniej tak pracowałam, co prawda dorywczo ale wiem jak ciężka potrafi być praca w sklepie czy na produkcji) czy łudzić się że ktoś będzie mnie chciał przyjąć do pracy biurowej.

Edytowane przez 3502c0fa3a4cbdb079c4e62de08222b98570a09d_65c1769a65d45
Czas edycji: 2021-08-30 o 14:16
3502c0fa3a4cbdb079c4e62de08222b98570a09d_65c1769a65d45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 21:52   #25
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Nie chcą mnie nigdzie przyjąć do pracy :-(

[1=3502c0fa3a4cbdb079c4e62 de08222b98570a09d_65c1769 a65d45;88878377]Regularnie czytam opinie nt. wcześniej interesującego mnie korpo. Stąd moje obawy. Natomiast zdaję sobie oczywiście sprawę, że opisane przeze mnie sytuacje mogą zdarzyć się wszędzie.

Pozostaje tylko pytanie co ja mam z tym wszystkim zrobić. Czy rzucić to wszystko w cholerę i iść do pracy fizycznej, byleby większa kasa była bo niedługo przestanie mi do końca miesiąca starczać (żeby nie było to nikomu nie umniejszam, wcześniej tak pracowałam, co prawda dorywczo ale wiem jak ciężka potrafi być praca w sklepie czy na produkcji) czy łudzić się że ktoś będzie mnie chciał przyjąć do pracy biurowej.[/QUOTE]


Ja nie ta branża, ale powiem, że w pewnym momencie mojego życia poszłam do pracy fizycznej zamiast szukać czegoś w zawodzie. Po podnoszeniu najniższej krajowej, to często bywa tak, że na tych najniższych szczeblach masz takie same albo większe zarobki, mniejszy stres itd. Teraz mój szwagier, miał pracę do której potrzebował uprawnień i która jeszcze 5 lat temu się opłacała a teraz zrezygnował i poszedł na ciecia na parkingu na umowę o pracę za tylko troszkę mniejsze pieniądze. Odliczając dojazdy to wychodzi na plus.
Dawno nie szukałam w ten sposób pracy, ale czasami jak chcesz zdobyć pracę to warto samemu wysyłać oferty, nie wiem jak teraz, ale ja 2 razy dostałam pracę i kilka telefonów i rozmów kwalifikacyjnych przez to, że szukałam e-mail do firmy i pisałam formułkę kopiuj-wklej, że szukam pracy, czasami informacja, że pracowałam w branży i jakby potrzebowali pracownika w przyszłości z moimi kwalifikacjami to przesyłam cv.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 09:18   #26
Nowyloging
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 3
Dot.: Nie chcą mnie nigdzie przyjąć do pracy :-(

A w banku na przykład?
Nowyloging jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 21:40   #27
3502c0fa3a4cbdb079c4e62de08222b98570a09d_65c1769a65d45
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 8
Dot.: Nie chcą mnie nigdzie przyjąć do pracy :-(

Dziękuję za podpowiedzi. Właśnie myślałam żeby zacząć tak rozsyłać CV, po prostu bezpośrednio do firm. Dziś napisałam list motywacyjny i powoli zaczęłam rozsyłać. Do banku tez chyba spróbuje
3502c0fa3a4cbdb079c4e62de08222b98570a09d_65c1769a65d45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-04, 16:44   #28
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Nie chcą mnie nigdzie przyjąć do pracy :-(

[1=3502c0fa3a4cbdb079c4e62 de08222b98570a09d_65c1769 a65d45;88885530]Dziękuję za podpowiedzi. Właśnie myślałam żeby zacząć tak rozsyłać CV, po prostu bezpośrednio do firm. Dziś napisałam list motywacyjny i powoli zaczęłam rozsyłać. Do banku tez chyba spróbuje [/QUOTE]


Jak ci list motywacyjny nie zajmuje jakoś dużo czasu to można pisać, albo jak ci na pracy w jakiejś firmie zależy bardziej, albo jak ci lokalizacja odpowiada, albo jak wiesz, że jakaś firma wymaga listu motywacyjnego jeśli prowadzi rekrutację to też można zabłysnąć. Ja od siebie powiem, że w tej metodzie się skupiałam bardziej na tym żeby CV trafiło do jak największej ilości firm. Po prostu wyszłam z założenia, że jak ktoś będzie zainteresowany to każe mi coś dosłać, albo zadzwoni i się dopyta, lub zaprosi na rozmowę, a jak nie będzie zainteresowany to wyrzuci CV do śmieci.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-08, 10:12   #29
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Praca w budżetówce

Pracowałam w budżetówce w Finansach - nigdy więcej urzędów 😉 Mobbing i jak ja to nazywam „wieś w mieście " 😜 Od kilku lat pracuje w korpo, też w księgowości tyle że z językiem - warunki, płace bez porównania lepsze. Nadgodziny zdarzały się tylko na zamknięcie miesiąca (i były dodatkowo płatne 150 %) Aktualnie nie mam już ich w ogóle (zmiana firmy na taka z jeszcze lepszymi warunkami). Jeśli znasz jakiś język w stopniu komunikatywnym polecam SSC w korporacjach (konkretna działka np. zobowiązania czy księga główna) -szybko mozna sie tego nauczyć i przynajmniej mieć lepsze pieniądze, a w sumie po to chodzi się do pracy 😉
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-06, 12:36   #30
pannavavoom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 12
Testy z wiedzy na rozmowach

Hej!

Zwracam się z pytaniem do osób, które aplikowały na stanowiska do służby cywilnej. Zostałam zaproszona na rozmowę w sprawie pracy do Kuratorium oświaty i jednym z etapów jest test wiedzy. Macie moze doświadczenie albo wiedzę jak to wygląda? Czy taki test jest ciężki? Czego można się spodziewać? Tak mniej więcej chociaż.

Z góry dziękuję za pomoc
pannavavoom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-06 13:36:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:52.