cellulit - trening - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-27, 00:00   #1
sometime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 24

cellulit - trening


Mam pytanie do dziewczyn, którym udalo się pozbyc cellulitu co moge jeszcze zrobić lub co robię zle .

Kilka info o mnie
Waga: 50kg, wzrost:169

Aktywnosc:
trening silowy 3 razy w tygodniu ok. 60 min z rozgrzewka (poki co mam mozliwosc tylko z hantlami 5kg, robie trening silowy na wybrane partie ciala, przede wszystkim dolne tj. wykroki, martwy ciag, przysiady kazde cwiczenie 4 serie po 12 powtorzen)

pilates 3x tygodniowo

aeroby tj. bieganie sporadycznie, bo nie chce chudnac


Dieta
proporcje btw ng: B:1,5, T:2 W:0,5

wegle przede wszystkim z warzyw, ewentualnie prdukty pelnoziarniste tj. chleb razowy, ryz ciemny, makaron ciemny

tluszcze przede wszystkim: oliwa, jaja, sery, mieso, nasiona orzechy, tluszcze zwierzece

zrodla bialka: mieso, ryby, nasiona, sery


o odtswianiu takich rzeczy jak slodycze nawet nie wspominam. robie oczywiscie odstepstwa od tego i czasami trafi sie lyzka dzemu, kefir lub owoce. Trafia sie rowniez alkohol, ale wydaje mi sie, ze przy mojej wadze, diecie i aktywnosci wypite raz w tygodniu piwo nie powinno az tak bardzo negatywnie wplywac.

Co moge jeszcze zrobic? w zele i kremy nie wierze. Bede wdzieczna za konkretne przyklady treningu/diety z opisem efektow. Za rady, ktore mozna znalezc wszedze w sieci typu: nie pij kawy,, ogranicz sol, nie jedz przetworzonych wyrobow itp, dziekuje, ale znam je juz na pamiec

byc moze mam tendencje genetyczne. Ale czy moze dzieki treningom silowym, ktory rozwija tkanke miesniowa, ktorejs z Was udalo sie pozbyc cellulitu? jesli tak to w jakim czasie i jak dokladnie.


P.S. Nie jestem pewna czy w dobrym dziale umiescilam watek - byc moze moja pomylka i powinnam go umiescic w dziale pakernia - z gory przepraszam.

Edytowane przez sometime
Czas edycji: 2014-01-27 o 00:05
sometime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 09:55   #2
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: cellulit - trening

Eee... te proporcje BTW to na kg masy ciala? To przede wszystkim zaczac JESC.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 10:05   #3
CjemnaStronaMocyOO
Raczkowanie
 
Avatar CjemnaStronaMocyOO
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 187
Dot.: cellulit - trening

dobry krem + bieganie. Mi cellulit się po tym zmniejszył.
CjemnaStronaMocyOO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 11:51   #4
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: cellulit - trening

trochę dziwny ten rozkład BTW
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 12:06   #5
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: cellulit - trening

No mnie z tego cos ok. 1000 kcal wyszlo. I to z wliczanymi warzywami. Chyba ze ja liczyc nie umiem
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 14:16   #6
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: cellulit - trening

0,5 węgli na to przy tej wadze daje jakieś 25g czyli nic
a 2 tłuszczu to 100g
chyba, że jest błąd
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 15:55   #7
sometime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 24
Dot.: cellulit - trening

tak mialo byc 2,5 bialka - pomylka zle dodalam
zaczac jesc? wydaje mi sie, ze wcale nie jem bardzo malo

1g bialk - 4 kcal, 2,5*50=125 g( 500 kcal)
1g tluszczu = 9kcal , wiec 2*50 = 100g (900 kcal)
1g ww - 4 kcal, wiec 0,5*50=25 g (100 kcal) (liczac wegle pomijam blonnik, wiec de facto jest jeszcze wieksza kalorycznosc)

w sumie 1500 kcal/dziennie, a do tego dochodza dodatkowe kcal z wegli o ktorych wspomnialam, a przy okazji dzieki temu normalizuje sie poziom serotoniny.

Rozumiem, ze byc moze zywienie na takiej niskiej liczbie wegli nie jest dobre, ale moj orgzanim lepiej funkcjonuje w takim trybie, a poza tym ze wzgledow zdrowotnych dopiero po znacznym zwiekszeniu oliwy czy rybich tluszczy, inne skladniki zaczela sie wchlaniac (mialam anemie, a przy takiej diecie problem jest wyeliminowany).

Moze faktycznie powinnam zwiekszyc kalorycznosc do 2000 kcal, ale czy to tak wplywa na cellulit? Wydaje mi sie, ze powinno byc nawet odwrotnie.

Dodam jeszcze, ze przy diecie z wieksza liczba wegli stan cellulitu byl jeszcze gorszy, nie wspominajac juz o zatrzymaniu wody w organizmie (to samo gdy poczatkowo zrodlem bialka byly pezede wszystkim serki odtluszczone i generalnie nabial)

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez CjemnaStronaMocyOO Pokaż wiadomość
dobry krem + bieganie. Mi cellulit się po tym zmniejszył.
A moge spytac ile wazysz, jak czesto i jak dlugo biegasz i po jakim czasie efekty zauwazylas.

Edytowane przez sometime
Czas edycji: 2014-01-27 o 15:48
sometime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-27, 16:02   #8
Mion
Raczkowanie
 
Avatar Mion
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: cellulit - trening

Ja biorę tabletki anty i mimo biegania długich dystansów i treningu siłowego od dwóch lat cellulit ani drgnie. Tracę nadzieję - chyba odstawię tabsy.
Mion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 16:59   #9
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: cellulit - trening

ja też odstawiłam tabsy i mam nadzieję, że coś ruszy

1500kcal to i tak mało przy tak aktywnym trybie, a tak drastyczne obcięcie węgli to już w ogóle, może teraz Ci to odpowiada, ale z czasem organizm się "odwdzięczy" ale niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie


jeżeli nabiał Ci nie służy odstaw go całkowicie

a jak z płynami?
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 17:02   #10
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: cellulit - trening

Bierzesz tabletki anty? Badałaś hormony?
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 21:52   #11
sometime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 24
Dot.: cellulit - trening

Cytat:
Napisane przez Fionka_31 Pokaż wiadomość
ja też odstawiłam tabsy i mam nadzieję, że coś ruszy

1500kcal to i tak mało przy tak aktywnym trybie, a tak drastyczne obcięcie węgli to już w ogóle, może teraz Ci to odpowiada, ale z czasem organizm się "odwdzięczy" ale niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie


jeżeli nabiał Ci nie służy odstaw go całkowicie

a jak z płynami?
Masz rację, mysle ze moze powinnam zwiekszyc troche kalorycznosc. Na takim zywieniu gdzie ejst minimum wegli jestem juz od ponad 1,5 roku (z przerwami na np. swieta). Wiem co masz na mysli i masz racje z ta aktywnoscią, ale moj organizm jest juz przyzwyczajony do funkcjowanie nie na glukozie tylko na tluszczach (to jest ta sama zasada co przy dietach ketogeniczonych - na poczatku jest cieko przestawic organizm, a pozniej bez problemu czerpiesz energie nie z glukozy tylko tluszczy wlasnie).

I tutaj moze od razu uprzedze - nie zywie sie tak bo chce jeszcze schudnac, tylko po prostu tak lubie i widze po organizmie ze ograniczylam jakiekolwiek napady jedzenia (szybko sie od cukru uzalezniam) i smakuje mi to co jem.

Poza herbata / kawa pije 2l wody dziennie minimum (nie licze tu plynow na treningu)

Tak naprawde w moim trybe negatywne czynniki sprzyjajace powstawania cellulitu to kawa i moze slodzik, ktorego czasami uzywam - ale tez nie wydaje mi sie zeby tak bardzo to wplywalo (przeciez caly czas slyse jak ktos tylko odstawil cukier, fastfoddy troche pobiegal i widzi roznice, a u mnie do tego dochodzi trening silowy, ograniczenie wegli i dieta tluszczowa, ktora powinna sprzyjac walce z cellulitem).

Myslicie ze to sprawy hormonalne? Teraz mam przerwe od 1 miesiace, po bede zmieniam tabletki ( po tamtych czulam sie strasznie, mimo ze mialam robione podstawowe badania hormonalne). Czy moze wiecie moze cos wiecej o zaleznosci miedzy hormonami a cellulitem? (ale tu rowniez bede wdzieczna za informacje z autopsji, a nie ogolniki "z gazet").

W sumie jak sobie przeliczylam to mam wrazenie, ze wlasnie od momentu odstawienia tabsow (chcialo mi sie na nich wymiotowac i wygladalam jak bania, bo wszystko spuchniete) sytuacja sie pogorszyla... Na tabsach co prawda puchlam i wazylam wiecej, ale celluliru bylo mnnie. Do tego na tabsach palilam jeszcze papierosy a od 3 miesiecy juz nie.

Przy okazji teraz czytalam ze cellulit powstaje w wyniku nieprawdilowego krazenia. Cos więcej wiecie na ten temat? Bo nieprawdilowe krazenie to od zawsze byl moj problem

Edytowane przez sometime
Czas edycji: 2014-01-27 o 21:58
sometime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-28, 11:31   #12
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: cellulit - trening

sometime

a ile czasu już ćwiczysz?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:28   #13
Szkasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: cellulit - trening

proponuje jeszcze dorzucić sobie okłady z morza Martwego xxxx można również zakupić go w grotach solnych poczytaj sobie na ich stronie, ja stosuję i jestem bardzo zadowolona!!!!!!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-01-29 o 09:16
Szkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 19:30   #14
lubiewiedziec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 70
Dot.: cellulit - trening

dwa slowa: banki chinskie. 15 min dziennie czyni cuda


Ania
lubiewiedziec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 20:49   #15
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: cellulit - trening

Cytat:
Napisane przez sometime Pokaż wiadomość

Myslicie ze to sprawy hormonalne? Teraz mam przerwe od 1 miesiace, po bede zmieniam tabletki ( po tamtych czulam sie strasznie, mimo ze mialam robione podstawowe badania hormonalne). Czy moze wiecie moze cos wiecej o zaleznosci miedzy hormonami a cellulitem? (ale tu rowniez bede wdzieczna za informacje z autopsji, a nie ogolniki "z gazet").

W sumie jak sobie przeliczylam to mam wrazenie, ze wlasnie od momentu odstawienia tabsow (chcialo mi sie na nich wymiotowac i wygladalam jak bania, bo wszystko spuchniete) sytuacja sie pogorszyla... Na tabsach co prawda puchlam i wazylam wiecej, ale celluliru bylo mnnie. Do tego na tabsach palilam jeszcze papierosy a od 3 miesiecy juz nie.

Przy okazji teraz czytalam ze cellulit powstaje w wyniku nieprawdilowego krazenia. Cos więcej wiecie na ten temat? Bo nieprawdilowe krazenie to od zawsze byl moj problem
hormony zawsze warto zbadać

a co do krążenia - robisz coś z tym?
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 22:03   #16
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: cellulit - trening

na hormony lekarz zleca tabletki anty które ponoć pogarszają cellulit - czy to nie jest błędne koło?

czy wtedy gdy celulit wynika z zaburzeń hormonalnych po tabletkach znika?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 16:52   #17
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: cellulit - trening

chetnie sie dolacze do tego watku... trenuje silowo, jem porzadnie, masuje.. a cellulit ani drgnie! tabletki anty bralam przez prawie 10 lat ale odstawilam ponad 2 lata temu, i nic!!!
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 16:12   #18
kraina _chichow
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 677
Dot.: cellulit - trening

Cytat:
Napisane przez poldzik Pokaż wiadomość
chetnie sie dolacze do tego watku... trenuje silowo, jem porzadnie, masuje.. a cellulit ani drgnie! tabletki anty bralam przez prawie 10 lat ale odstawilam ponad 2 lata temu, i nic!!!
Wątek dla mnie, niestety.
Również mam cellulit, ale u mnie jest niestety na brzuchu
Podejrzewam właśnie anty, które biorę ok 10 lat i mam zamiar odstawić. poldzik, jak to przebiegło u Ciebie? Wykończyłaś opakowanie i po prostu odstawiłaś? Robiłaś jakieś badania? Nie ukrywam, że boję się odstawić, mam problemy z tarczycą, nie wiem czy już całkiem nie namieszam tym odstawieniem, ale wiem, że już za długo biorę tabsy.
__________________
"Z kłamstwami są same kłopoty. Trzeba smakować każde słowo, zanim je człowiek wypuści z ust... "
kraina _chichow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 08:05   #19
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: cellulit - trening

ja właśnie odstawiłam tabsy po wielu latach i liczę, że nie będzie tak strasznie
już 3 tygodnie jestem "czysta", włosy zaczynają się szybciej przetłuszczać i jakieś pryszczki się porobiły (po cichu liczę, że to przez mróz) czekam na pierwszy naturalny okres
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-01, 09:11   #20
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: cellulit - trening

kraina_chichow ja wzielam i odstawilam, skonczylam opakowanie i juz. momentalnie poleciala woda z organizmu, 1,5 kg mniej w tydzien tak o. zaczely mi sie przetluszczac bardziej wlosy i popsula sie cera (tlusta mam z natury), po ponad dwoch latach to sie unormowalo (tzn mam nadal wiecej pryszczy niz kiedy bralam tabletki ale da sie zyc). okres mi wrocil po poltora miesiaca mniejwiecej, ale owulacja mysle ze tak mniejwiecej po roku - to tylko moje domysly bo po roku zaczelam czuc owulacje w polowie cyklu i miec troche bardziej bolesne miesiaczki. przed tabletkami (w wieku 16 lat) mialam obfite i dlugie miesiaczki, 8 dniowe, po tabletkach sa 3-4 dniowe i skapsze i mniej bolesne (ale moze to tez z wiekiem sie zmienia).
cellulit zaraz po odstawieniu troche sie zmniejszyl ale teraz w sumie nie wiem czy jest lepiej czy gorzej niz kiedys.
co do tarczycy nie mam pojecia, mysle, ze powinnas przed odstawieniem skontaktowac sie z endokrynologiem.
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 10:29   #21
_dummy_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 127
Dot.: cellulit - trening

wczoraj tez zalozylam watek o cellulicie, ale u mnie glowny problem to motywacja. Mam 170 cm i 50 kg, wiec niemlaze identycznie jak u Ciebie. Aczkolwiek Twoje dieta i rozeznanie w temacie wprawily mnie w podziw i lekka zazdrosc. Ja bym chciala przytyc, ale nie chce zeby cellulit sie powiekszyl, a to mozliwe, jesli przytyje.
Podlamuje sie lekko jak widze, gdy dziewczyny (np. Ty), maja diete antycellulitowa, sa bardzo aktywne fizycznie, a to paskudztwo nie znika..
_dummy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 11:47   #22
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: cellulit - trening

Cytat:
Napisane przez _dummy_ Pokaż wiadomość
wczoraj tez zalozylam watek o cellulicie, ale u mnie glowny problem to motywacja. Mam 170 cm i 50 kg, wiec niemlaze identycznie jak u Ciebie. Aczkolwiek Twoje dieta i rozeznanie w temacie wprawily mnie w podziw i lekka zazdrosc. Ja bym chciala przytyc, ale nie chce zeby cellulit sie powiekszyl, a to mozliwe, jesli przytyje.
Podlamuje sie lekko jak widze, gdy dziewczyny (np. Ty), maja diete antycellulitowa, sa bardzo aktywne fizycznie, a to paskudztwo nie znika..
bo powinnas przytyc w mase a nie w fat

ja tam nie wierze, że ktoś ćwiczy na siłowni i stosuje diete i ma dalej celulit, jakiś bład musi robic, albo jeszcze za krótko ćwiczy, zobaczcie na fitnesski, czy ktoras tam ma celulit?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 12:19   #23
sometime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 24
Dot.: cellulit - trening

W ogole dzieki dziewczyny za odpowiedz. Chyba znalazlam rozwiazanie, ale o tym za chwile.

Cytat:
Napisane przez Fionka_31 Pokaż wiadomość
ja właśnie odstawiłam tabsy po wielu latach i liczę, że nie będzie tak strasznie
już 3 tygodnie jestem "czysta", włosy zaczynają się szybciej przetłuszczać i jakieś pryszczki się porobiły (po cichu liczę, że to przez mróz) czekam na pierwszy naturalny okres
Cytat:
Napisane przez Fionka_31 Pokaż wiadomość
hormony zawsze warto zbadać



a co do krążenia - robisz coś z tym?
Wlasnie m.in. ze wzgledu na krazenie zmienilam diete (wolowiona, nasiona zrodla zelaza dzieki oliwie lepsza wchlanialnosc) - lepsze wyniki krwi sa, ale anemia caly czas i chyba juz nic na to nie poradze chociaz bardzo negatywnie to wplywa na stan moich stop i rak do ktorych krew nie dochodzi tak dobrze jak do reszty ciala.

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
sometime

a ile czasu już ćwiczysz?
Co prawda mialam rozne etapy w zyciu, i czasami bylo mniej lub bardziej regularnie, ale wykonywanie treningu silowego zaszczepilam w sobie juz jakies 4 lata temu kiedy chcialam umiesnic pupe

Cytat:
Napisane przez lubiewiedziec Pokaż wiadomość
dwa slowa: banki chinskie. 15 min dziennie czyni cuda


Ania
Po jakim czasie jakie efekty? co prawda nie wierze w taki rzeczy ale moze akurat

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
na hormony lekarz zleca tabletki anty które ponoć pogarszają cellulit - czy to nie jest błędne koło?

czy wtedy gdy celulit wynika z zaburzeń hormonalnych po tabletkach znika?
Zgadzam sie, wplywanie na cellulit przez jakiekolwiek tabletki hormnonalen moim zdaniem zawsze jest obarczone ryzykiem, ze cellulit prawdopodobnie sie pogorszy.


Teraz do rzeczy, bo rozmawialam z kilkoma znajomymi, ktorzy sa naprawde biegli w tematach dbania o cialo i kulturystyki i dochodze do wniosku ze nie ma sensu kupowac kolejne balsamy i wierzyc w cuda tylko trzeba dzialac na chama. Koledzy mi powiedzili, ze hormony hormnonami, diety dietami, ale jesli Twoja pupa to jeden wielki miesien ze zminimilizowana tkanka tluszczowa to nie ma opcji zebym miala cellulit bo to po prostu nie mozliwe cellulit to tluszcz, jesli nie ma tluszczu to nie ma cellulitu). Dla kobiety to oznacza wiecej wyrzeczen, ale akurat powiedzili mi ze moja dieta choc kontrowersyjna to powinna temu sprzyjac (chociaz kazali mi wykluczyc alkohol nawet w weekendy).

Z autopsji mysle ze maja racje. Widze to po jednej rzeczy - po udach. Pamietaj jak kiedys rozwijalam miesnie przede wszystkim na plecach (booczki mialam) i pupie to jak na udach byl lekko widoczony cellulit (np. jak sciskalam skore to nawet bardziej). Obecnie gdy cwicze silowo tez uda i do tego pilates ktory rowniez obciaza miesnie ud po prostu nie mam czego "sciskac" - tzn. mam wrazenie, ze nawet z tylu ud praktycznie miesnie sa napiete, tkanka miesniowa zredukowana to minimum i skory jest zbyt napieta zeby moc ja schwytac w dwa palce. Tym samym nie ma mowy o cellulicie w tym miejscu. Na rekach ktore mam chude, ale mniej umiesnione to jest taki "dlak" ktory moge wziac miedzy palce i przy sciskaniu widoczny jest cellulit. Generalnie zeby nie rozpisywac się - jesli nie ma co "sciskac" czyli nie masz tkanki tluszczowej to nie ma cellulitu. W moim przypadku w takich miejscach jak pupa czy brzuch bedzie to bardzo ciezkie do osigniecia, bo tam mi sie przede wszystkim odklada nadmiar bilanasu kalorycznego. Ale skoro zadzialalo to przy udach, ktore teraz mam jak stal to i musi sie sprawdzic jesli chodzi o inne miesnie.

Nie wiem czy dobrze wytlumaczylam moje myslenie, ale w kazdym badz razie mam zamiar kontynuowac diete, zwiekszyc kalorycznosc tak jak radzicie i cwiczyc bardziej silowo ( w sensie jeszcze wieksze obciazenia mniej powtorzen). Wiem ze bedzie ciezko ale to chyba jedyna droga.

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
bo powinnas przytyc w mase a nie w fat

ja tam nie wierze, że ktoś ćwiczy na siłowni i stosuje diete i ma dalej celulit, jakiś bład musi robic, albo jeszcze za krótko ćwiczy, zobaczcie na fitnesski, czy ktoras tam ma celulit?
A ja wierze, u jednej osoby przy poziomie 14% tknaki tluszczowej moze byc widoczny cellulit, a ktos z innymi generami moze i miec 20% tkanki tluszczowej a po cellulicie ani sladu - to zalezy jak przebiega w naszym oganizmie przemiana materii i co jesmy (i nie pisze to ze jedna osoba je fastfoody, a druga dietetycznie, tylko nawet takie rzeczy czy kupujesz kurczaka nafaszerowanego hormonnami czy zaplacisz kilka razy tylko za cos z certyfikatem zywnosci ekologicznej)

Na wszelki wypadek polecam artykul http://www.sfd.pl/Mierzymy_poziom_tk...j-t123556.html

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez _dummy_ Pokaż wiadomość
wczoraj tez zalozylam watek o cellulicie, ale u mnie glowny problem to motywacja. Mam 170 cm i 50 kg, wiec niemlaze identycznie jak u Ciebie. Aczkolwiek Twoje dieta i rozeznanie w temacie wprawily mnie w podziw i lekka zazdrosc. Ja bym chciala przytyc, ale nie chce zeby cellulit sie powiekszyl, a to mozliwe, jesli przytyje.
Podlamuje sie lekko jak widze, gdy dziewczyny (np. Ty), maja diete antycellulitowa, sa bardzo aktywne fizycznie, a to paskudztwo nie znika..
ale nie ma sensu sie podlamywac, tylko cos z tym robic - ja napisalam bo wydawalo mi sie, ze robie wszystko ok, a jednak gdzies popelniam blad. Wielu osobom z moich znajomych na cellulit pomoglo tylko odstawienie nabialu (mimo, ze prawde mowiac na wizazu nie spotkalam sie jeszcze z taka rada, zazwyczaj w kolko pisane jest to samo - nie chce zeby to bylo odebrane jako atat bo i tak robicie mase dobrej roboty ) ale czasami warto sie zaglebic bardziej w biochemie naszego organizmu )

Edytowane przez sometime
Czas edycji: 2014-02-01 o 12:21
sometime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 22:12   #24
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: cellulit - trening

Cytat:
Napisane przez sometime Pokaż wiadomość
A ja wierze, u jednej osoby przy poziomie 14% tknaki tluszczowej moze byc widoczny cellulit, a ktos z innymi generami moze i miec 20% tkanki tluszczowej a po cellulicie ani sladu - to zalezy jak przebiega w naszym oganizmie przemiana materii i co jesmy (i nie pisze to ze jedna osoba je fastfoody, a druga dietetycznie, tylko nawet takie rzeczy czy kupujesz kurczaka nafaszerowanego hormonnami czy zaplacisz kilka razy tylko za cos z certyfikatem zywnosci ekologicznej)
znaczy kurczak z marketu jest be?

a gdzie kupić "prawdziwe" mięso? i jaka jest jego cena?

chyba założe hodowle kur na podwórku

http://freedelikatesy.pl/piers_z_kur...rkipiatki.html
czy to jest ok?

w sumie cena podwójna, myślałam, że będzie gorzej, jak dalej mój celulit będzie stał w miejscu to zainwestuję w takiego kurczaka
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2014-02-02 o 22:16
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 16:46   #25
sometime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 24
Dot.: cellulit - trening

W sumie rozpoczęłam wątek wiec warto dać jakiś komentarz.
Po włączeniu biegania do treningu (ale nie wydaje mi się aby to był czynniki konieczny) + małej modyfikacji diety (dieta zmieniona nie ze wzgledu na cellulit ale byc moze mialo jakis wplyw: dodanie węgla z owoców, wiecej kefiru, zmniejszenie podaży mięsa na rzecz oliwy + masa ziół pitych suplementacja kurkukuma imbirem i cynamonem + picie ziół dziurawiec pokrzywa skrzyp melisa) mogę powiedzieć że cellulit na nogach nie istnieje (opinia również chłopaka który nie wiedział ze z tym walczę tylko sam z siebie to zauwazyl) cellulitu być tak naprawdę nie ma jak bo pomimo że nie jestem wychodzą nie ma jak "zlapac" kawałka skóry.

Na pupie wciąż za mało rozbudowany mięśnie wiec kwestia porostu rozrost tam mięśni przez trening siłowy.

BTW polecam z całego serca zażywanie kursu my na cerę i nasze mózgi
sometime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 18:04   #26
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: cellulit - trening

gratuluję osiągniętego efektu u mnie się za dużo nie zmieniło
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 23:54   #27
sometime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 24
Dot.: cellulit - trening

Dzięki ale z pupa jeszcze duży problem tym bardziej ze chciałabym ograniczyć bieganie ze względu ze juz uda są masywne albo nauczyć się biegać zamiast długo dystansowe to internal owo.
sometime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 20:25   #28
Claudia40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 17
Dot.: cellulit - trening

W moim przypadku jedyny skuteczny kosmetyk, który zmniejszył mój cellulit, to kuracja antycellulitowa Dermiki Passione Body
Claudia40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 09:54   #29
BunnyB
Raczkowanie
 
Avatar BunnyB
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: cellulit - trening

Dziewczyny, a może podejmiecie wyzwanie z Mary Kay. Na fanpagu mary kay polska, jest teraz akcja, gdzie w aplikacji trzeba opowiedzieć jak się walczy z pomarańczową skórką. Można wygrać kosmetyki i spersonalizowane porady dietetyczne.
BunnyB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 18:40   #30
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
cellulit - trening

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
bo powinnas przytyc w mase a nie w fat

ja tam nie wierze, że ktoś ćwiczy na siłowni i stosuje diete i ma dalej celulit, jakiś bład musi robic, albo jeszcze za krótko ćwiczy, zobaczcie na fitnesski, czy ktoras tam ma celulit?

Nie zgadzam sie polecam zajrzeć na instagram do tej pani otwarcie mowi o swoim problemie z cellulitem.
Nie wiem czy zdjęcie wyświetlone pani nazywa sie mariza villarreal. Co do cellulitu to ja mam ten sam problem ćwiczę siłowo staram sie jeść czysto stosuje rożne sposoby na cellulit i badziewie jest przypuszczam ze to ze względu na implant antykoncepcyjny ale walczę nie poddaje sie 🏿️ImageUploadedByWizaz Forum1429467950.814967.jpg

Edytowane przez kalou88
Czas edycji: 2015-04-19 o 19:26
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-19 19:40:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:27.