Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-17, 15:04   #211
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja ustępuje temu, kto o to poprosi. Nieważne, czy nastolatek, czy kobieta w ciąży, czy staruszka, czy koleś w moim wieku.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
miałam na myśli, że ustępuję tak sama z siebie. jak mnie ktoś poprosi to nie wnikam w powody i jeśli czuję się na siłach, to ustępuję
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 15:26   #212
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
A skąd tak naprawdę wiesz czy ta babcia też może nie była w stanie stać długo w kolejce? Skoro niektóre ciezarne (niektóre - bo nie wszystkie mają problem ze staniem) nie mogą stać, a mogą chodzić, to równie dobrze może ta babcia może pruć jak strzala do kolejki, ale już w niej może być jej trudno stać? Tak samo nastolatek może mieć jakieś problemy, których na pierwszy rzut oka nie widać. Choć tu bym nie broniła jak niepodległości, bo jednak obecnie ludzie w wychowywaniu dzieci rzadko kładą nacisk na uprzejmosc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No najwyraźniej miałam pecha, że przez te parę miesięcy na każdym kroku spotykałam samych schorowanych ludzi, więcej niż przez całe pozostałe 34 lata. Tak było. Nie zmyślam i już nic nie piszę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 16:36   #213
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 17:42   #214
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ale w autobusie z tego co kojarzę jest 1-2 miejsca uprzywilejowane dla kobiet w ciąży albo starszych ludzi (czy z niepełnosprawnościami, nie pamiętam dokładnie znaku). Nie ma ma pierwszeństwa tego czy tego, a na innych miejscach mogą sobie siedzieć nastolatki nawet jak wokół stoją same kobiety w 9 miesiącu. Tyle jeśli chodzi o zasady formalne. To samo co do kas pierwszeństwa, ale to już po wątku widać że znajdzie się osoba, która jest w ciąży "bardziej" i wyjdzie przed szereg ze swoim chamstwem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadza się,ja sama w ciąży jestem ale póki co czuje się teraz dobrze i nie potrzebuje tego żeby korzystać z możliwości i pchać się przed kolejke
Nie wiem jak to będzie później

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 18:20   #215
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Toczona od wczoraj dyskusja sprowokowała mnie do poszukiwań zasad "dobrego wychowania", które być może precyzują kto, komu powinien ustępować miejsca. Od razu zaznaczam, że jak na razie to pierwszy lepszy wpis blogowy, więc może autorka nie jest autorytetem w dziedzinie, ale w sumie zgadzam się z tym, że:


Z pewnością jednak warto rozejrzeć się wokół siebie i unieść wzrok znad książki czy telefonu, bo nie każdy potrzebujący umie o to miejsce poprosić, czasem się wstydzą, nie mają śmiałości. Jeśli widzimy staruszkę ledwie trzymającą się poręczy, to o ile my jesteśmy zdrowi, sprawni i możemy stać – ustąpmy.

Oraz ostatnia sprawa – dzieci. Zupełne maluchy do 3 lat zdecydowanie powinny siedzieć, bo stanie jest niebezpieczne – mogą upaść, ktoś może spaść na nich. Bierzemy więc malca na kolana i siadamy z nim. Ale starsze dziecko naprawdę może postać, a nawet warto już go uczyć ustępowania miejsca innym. Czasem widać takie 7-10-letnie dzieci siedzące wygodnie, a mamy stoją nad nimi z siatami. Jeśli dziecko jest zdrowe i sprawne, powinno już w tym wieku wiedzieć, że usiąść powinna mama z zakupami, a ono stoi przy niej.


Faktycznie wlepienie nosa w telefon/książkę i czekanie aż ktoś poprosi nas o ustąpienie faktycznie nie jest zbyt eleganckie. Nie mówię, że trzeba mieć oczy dookoła głowy i nawet po ciężkiej pracy wstawać jak na komendę, ale w sumie nie zaszkodzi się rozejrzeć raz na jakiś czas czy ktoś nie potrzebuje usiąść. Link do bloga http://dobrzewychowana.pl/komu-ustap...a-w-autobusie/
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 18:23   #216
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Toczona od wczoraj dyskusja sprowokowała mnie do poszukiwań zasad "dobrego wychowania", które być może precyzują kto, komu powinien ustępować miejsca. Od razu zaznaczam, że jak na razie to pierwszy lepszy wpis blogowy, więc może autorka nie jest autorytetem w dziedzinie, ale w sumie zgadzam się z tym, że:


Z pewnością jednak warto rozejrzeć się wokół siebie i unieść wzrok znad książki czy telefonu, bo nie każdy potrzebujący umie o to miejsce poprosić, czasem się wstydzą, nie mają śmiałości. Jeśli widzimy staruszkę ledwie trzymającą się poręczy, to o ile my jesteśmy zdrowi, sprawni i możemy stać â�� ustąpmy.

Oraz ostatnia sprawa â�� dzieci. Zupełne maluchy do 3 lat zdecydowanie powinny siedzieć, bo stanie jest niebezpieczne â�� mogą upaść, ktoś może spaść na nich. Bierzemy więc malca na kolana i siadamy z nim. Ale starsze dziecko naprawdę może postać, a nawet warto już go uczyć ustępowania miejsca innym. Czasem widać takie 7-10-letnie dzieci siedzące wygodnie, a mamy stoją nad nimi z siatami. Jeśli dziecko jest zdrowe i sprawne, powinno już w tym wieku wiedzieć, że usiąść powinna mama z zakupami, a ono stoi przy niej.


Faktycznie wlepienie nosa w telefon/książkę i czekanie aż ktoś poprosi nas o ustąpienie faktycznie nie jest zbyt eleganckie. Nie mówię, że trzeba mieć oczy dookoła głowy i nawet po ciężkiej pracy wstawać jak na komendę, ale w sumie nie zaszkodzi się rozejrzeć raz na jakiś czas czy ktoś nie potrzebuje usiąść. Link do bloga http://dobrzewychowana.pl/komu-ustap...a-w-autobusie/
Miliard razy łatwiej byłoby, gdyby wszyscy komunikowali swoje potrzeby, a nie czekali aż ktoś ustąpi.

I zdania nie zmienię. Nie prosisz - widocznie aż tak Ci nie ciężko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 18:36   #217
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
(...)

Faktycznie wlepienie nosa w telefon/książkę i czekanie aż ktoś poprosi nas o ustąpienie faktycznie nie jest zbyt eleganckie. Nie mówię, że trzeba mieć oczy dookoła głowy i nawet po ciężkiej pracy wstawać jak na komendę, ale w sumie nie zaszkodzi się rozejrzeć raz na jakiś czas czy ktoś nie potrzebuje usiąść. Link do bloga http://dobrzewychowana.pl/komu-ustap...a-w-autobusie/
wlepianie nosa w książkę/telefon? bardzo to lekceważąco brzmi.


swoją drogą... w kółko to widzę w autobusach pewne zjawisko. popołudnie, autobus zapchany, i kilka miejsc siedzących pustych, a w koło stoją młodzi z plecakami lub zakupami. pewnie to Ci co już zostali zjechani z góry na dół za nieustąpienie miejsca i teraz profilaktycznie nie siadają.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-17, 18:47   #218
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Miliard razy łatwiej byłoby, gdyby wszyscy komunikowali swoje potrzeby, a nie czekali aż ktoś ustąpi.

I zdania nie zmienię. Nie prosisz - widocznie aż tak Ci nie ciężko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No spoko, jak sobie chcesz. Ja jednak wolę zmienić swoje zachowanie, ty możesz twardo siedzieć dalej.

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
wlepianie nosa w książkę/telefon? bardzo to lekceważąco brzmi.


swoją drogą... w kółko to widzę w autobusach pewne zjawisko. popołudnie, autobus zapchany, i kilka miejsc siedzących pustych, a w koło stoją młodzi z plecakami lub zakupami. pewnie to Ci co już zostali zjechani z góry na dół za nieustąpienie miejsca i teraz profilaktycznie nie siadają.

Oj, przepraszam, masz rację, że nieładnie to zabrzmiało. Chodziło mi po prostu o sytuacje, że z premedytacją ktoś postanawia nie podnosić wzroku, żeby nie dostrzec przypadkiem innej osoby, która wprawdzie nie prosi o miejsce, ale być może jest ono jej potrzebne. Czyli jak ktoś nie siada i są puste miejsca to znaczy, że stojący na pewno zostali objechani? Może wygodniej im się stoi, może jadą tylko kawałek, może są z kimś i wolą porozmawiać.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 18:52   #219
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
No spoko, jak sobie chcesz. Ja jednak wolę zmienić swoje zachowanie, ty możesz twardo siedzieć dalej.

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------




Oj, przepraszam, masz rację, że nieładnie to zabrzmiało. Chodziło mi po prostu o sytuacje, że z premedytacją ktoś postanawia nie podnosić wzroku, żeby nie dostrzec przypadkiem innej osoby, która wprawdzie nie prosi o miejsce, ale być może jest ono jej potrzebne. Czyli jak ktoś nie siada i są puste miejsca to znaczy, że stojący na pewno zostali objechani? Może wygodniej im się stoi, może jadą tylko kawałek, może są z kimś i wolą porozmawiać.
jeżdżę od pętli do pętli prawie. przez pół miasta, w korkach, codziennie. ludzie potrafią stać z książką w ręce ale nie usiąść. tak na pewno im wygodniej stać w autobusie i czytać.

poza tym to że ktoś nie podnosi wzroku wcale nie oznacza, że ktoś specjalnie nie chce nikogo zobaczyć. ludzie czytający zazwyczaj są pochłonięci lekturą. zakładanie, że ktoś specjalnie i na pewno nie podnosi wzorku tylko dlatego żeby nie ustąpić mu miejsca jest takie dość... egocentryczne. nie cały świat się kręci wokół ciężarnej kobiety czy starszego człowieka.
wystarczy poprosić o miejsce i nie doszukiwać się na siłę złośliwości
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 19:10   #220
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jeżdżę od pętli do pętli prawie. przez pół miasta, w korkach, codziennie. ludzie potrafią stać z książką w ręce ale nie usiąść. tak na pewno im wygodniej stać w autobusie i czytać.

poza tym to że ktoś nie podnosi wzroku wcale nie oznacza, że ktoś specjalnie nie chce nikogo zobaczyć. ludzie czytający zazwyczaj są pochłonięci lekturą. zakładanie, że ktoś specjalnie i na pewno nie podnosi wzorku tylko dlatego żeby nie ustąpić mu miejsca jest takie dość... egocentryczne. nie cały świat się kręci wokół ciężarnej kobiety czy starszego człowieka.
wystarczy poprosić o miejsce i nie doszukiwać się na siłę złośliwości

Masz rację, ale to działa też w drugą stronę. Wystarczy co jakiś czas podnieść wzrok i nie czekać aż ktoś poprosi. Z mojej strony EOT.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 19:43   #221
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Już widzę, jak kobieta w 1 miesiącu ciąży z plakietką oczekuje natychmiastowego ustąpienia miejsca
To taki sam absurd ja to że kobiety w ciąży są nieustannie obrażanie np hasłami o rozkładaniu nóg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-17, 19:46   #222
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
nieustannie
I w takich chwilach tracę kompletnie chęć dyskusji tutaj, no bo normalnie się nie da, nie da.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 20:18   #223
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Naprawdę nie rozumiem, dlaczego to tak przeżywasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 21:13   #224
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

A ja nie wiem co taka plakietka miałaby dać. Tzn jak stoję w kolejce to się nie odwracam, żeby sprawdzić czy ktoś za mną nie jest w ciąży, a już w ogóle nie doszukiwałabym się plakietki. To chyba ma zastosowanie tylko w przypadku osób np. Głuchych czy gluchoniemych. Bo nawet ludzie z cukrzycą noszą opaski na rękę, a nie wielkie przypinki "mam cukrzycę"

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 21:17   #225
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Bo nade mną sapią, od kiedy pamiętam, ludzie w wieku 40-50 l.

Haha, dobre.

To wredne staruchy
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 21:21   #226
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A ja nie wiem co taka plakietka miałaby dać. Tzn jak stoję w kolejce to się nie odwracam, żeby sprawdzić czy ktoś za mną nie jest w ciąży, a już w ogóle nie doszukiwałabym się plakietki. To chyba ma zastosowanie tylko w przypadku osób np. Głuchych czy gluchoniemych. Bo nawet ludzie z cukrzycą noszą opaski na rękę, a nie wielkie przypinki "mam cukrzycę"

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

I nie wiem, jak musiałaby być wielka, żebym w ogóle zauważyła napis, a nie uznała, że to jakiś fan zespołu XYZ, czy jakieś wydarzenie w okolicy.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 21:23   #227
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A ja nie wiem co taka plakietka miałaby dać. Tzn jak stoję w kolejce to się nie odwracam, żeby sprawdzić czy ktoś za mną nie jest w ciąży, a już w ogóle nie doszukiwałabym się plakietki. To chyba ma zastosowanie tylko w przypadku osób np. Głuchych czy gluchoniemych. Bo nawet ludzie z cukrzycą noszą opaski na rękę, a nie wielkie przypinki "mam cukrzycę"

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Ja zawsze ustępuje miejsca takim osoba,starszym,kobietą w ciąży czy osobą w kolejce z dwoma produktami,byłam trochę u koleżankek które mieszkają w Irlandi,Holandi,Niemczech tam za każdym razem gdy miałam mało produktów od razu mnie przepuszczano w kolejce,tu to się mi rzadko zdarza,ludzie się uśmiechali zagadywali jakaś tu dziwna mentalność panuje.
Zresztą ja jestem akurat nauczona takich rzeczy i tak to już wygląda
Tak samo mam szacunek do kasjerek nie rzucam im pieniędzy,nie rozmawiam przez telefon gdy robię zakupy no ale nie każdy jest kultury osobistej nauczony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 21:24   #228
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Znalazłam na przykład coś takiego: http://jestemwdrodze.pl/wp-content/u.../04/kolka3.png


I bez kontekstu, w którym to znalazłam pewnie bym nie zajarzyła, o co chodzi.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 21:25   #229
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87596038]I w takich chwilach tracę kompletnie chęć dyskusji tutaj, no bo normalnie się nie da, nie da.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]No nie da się - i chodzi mi o Ciebie. Już pisałaś że masz zle zdanie o społeczeństwie bo olaboga - jak byłaś w ciąży to wg ciebie nie byłaś odpowiednio traktowana. Czego ty w ogóle wymagalas? Oprócz komunikacji miejskiej przytoczyłaś historie z laboratorium, a skąd ci ludzie w kolejce mieli wiedzieć że z koleżanką lezalyscie na patologii?
Też mieszkam na południu bo zaglebie, też leżałam na patologii, na Śląsku bywałam super często i ludzie byli dla mnie bardzo mili. Więc może to twoja postawa generowała ich zachowanie.
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A ja nie wiem co taka plakietka miałaby dać. Tzn jak stoję w kolejce to się nie odwracam, żeby sprawdzić czy ktoś za mną nie jest w ciąży, a już w ogóle nie doszukiwałabym się plakietki. To chyba ma zastosowanie tylko w przypadku osób np. Głuchych czy gluchoniemych. Bo nawet ludzie z cukrzycą noszą opaski na rękę, a nie wielkie przypinki "mam cukrzycę"

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Dokładnie, zwłaszcza że taka przypinka raczej jest dość mała. W lato byłam z dzieckiem na spacerze i pod biedronka zasłabła kobieta, to już odruchowo się patrzy na nadgarstki czy cukrzyk lub np rozrusznik. Te bransoletki więcej pomagają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-17, 21:29   #230
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Znalazłam na przykład coś takiego: http://jestemwdrodze.pl/wp-content/u.../04/kolka3.png


I bez kontekstu, w którym to znalazłam pewnie bym nie zajarzyła, o co chodzi.
na pierwszy rzut oka zobaczyłabym drogę, napis, który dość słabo sugeruje ciążę i tyle. mój wzrok powędrowałby dalej. nie gapię się na ludzi i nie rozkminiam co znaczą ich przypinki. strasznie mnie irytuje gdy inni się na mnie gapią, więc sama też tego nie robię.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 21:36   #231
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Znalazłam na przykład coś takiego: http://jestemwdrodze.pl/wp-content/u.../04/kolka3.png


I bez kontekstu, w którym to znalazłam pewnie bym nie zajarzyła, o co chodzi.
Równie dobrze może to być przypinka kierowcy autobusu który na momencik wyskoczył po coś do jedzenia i chciałby być przepuszczony żeby nie było opóźnienia na następnych przystankach.

Ale serio? Jak już jakaś musi być to nie może być normalna "jestem w ciąży"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 21:52   #232
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
takim osoba,starszym,kobietą w ciąży czy osobą w kolejce

BŁAGAM !!!! KobietOM, osobOM


Co się z ludźmi porobiło, że coraz więcej takich byków się spotyka ?!

Rozwala mnie to
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 21:53   #233
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 21:55   #234
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87596528]BŁAGAM !!!! KobietOM, osobOM


Co się z ludźmi porobiło, że coraz więcej takich byków się spotyka ?!

Rozwala mnie to [/QUOTE]Brak okularów na wieczór ale będę je zakładać i pisanie z tel.ale już się poprawiam bo widzę w postach,że dużo błędów robię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 01:24   #235
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Naprawdę nie rozumiem, dlaczego to tak przeżywasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niczego innego się nie spodziewałam.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
No nie da się - i chodzi mi o Ciebie. Już pisałaś że masz zle zdanie o społeczeństwie bo olaboga - jak byłaś w ciąży to wg ciebie nie byłaś odpowiednio traktowana. Czego ty w ogóle wymagalas? Oprócz komunikacji miejskiej przytoczyłaś historie z laboratorium, a skąd ci ludzie w kolejce mieli wiedzieć że z koleżanką lezalyscie na patologii?
Też mieszkam na południu bo zaglebie, też leżałam na patologii, na Śląsku bywałam super często i ludzie byli dla mnie bardzo mili. Więc może to twoja postawa generowała ich zachowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bankowo, ja się nigdy nie odezwałam słowem, w większości wypadków byłam obserwatorem sytuacji, bo nie jestem typem awanturnika (a szkoda), ale bankowo właśnie tak było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 02:24 ---------- Poprzedni post napisano o 02:04 ----------

Ja w tym laboratorium nie korzystałam wówczas (ani nigdy) z żadnego pierwszeństwa, w sklepach nie prosiłam o przepuszczenie.
Może ja to jakoś narysuję, że to są wszystko wyłącznie obserwacje, które opisuję, nie sytuacje, które celowo wygenerowałam, bo chciałam wykorzystać ciążę, a potem się pożalić na forum, jak to mi źle było?
A zdanie o społeczeństwie mam jakie mam od dawna i nic nie wskazuje na to, by się zmieniło. Niedawno byłam świadkiem sytuacji, jak z pierwszeństwa w kolejce do lekarza skorzystali rodzice z dzieckiem z zd. Co tam się działo, jak weszli bez kolejki..



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 06:52   #236
Xylo93
Raczkowanie
 
Avatar Xylo93
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 424
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87596700]Ja w tym laboratorium nie korzystałam wówczas (ani nigdy) z żadnego pierwszeństwa, w sklepach nie prosiłam o przepuszczenie.
Może ja to jakoś narysuję, że to są wszystko wyłącznie obserwacje, które opisuję, nie sytuacje, które celowo wygenerowałam, bo chciałam wykorzystać ciążę, a potem się pożalić na forum, jak to mi źle było?
A zdanie o społeczeństwie mam jakie mam od dawna i nic nie wskazuje na to, by się zmieniło. Niedawno byłam świadkiem sytuacji, jak z pierwszeństwa w kolejce do lekarza skorzystali rodzice z dzieckiem z zd. Co tam się działo, jak weszli bez kolejki..



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Mi zdazyło się korzystać z pierwszeństwa, 1 trymestr to był koszmar - wymioty po 12 razy na dobe, w tym wodą, żółcią itp. leki nie pomagały. W laboratorium jak poinformowałam o sytuacji to było ogromne oburzenie do momentu aż puściłam pawia na podłogę
W aptece też się zdażyło, co oczywiście musieli skomentować ludzie po 60, bo oni też się źle czują i stoją.
__________________
Xylo93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 07:06   #237
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Znalazłam na przykład coś takiego: http://jestemwdrodze.pl/wp-content/u.../04/kolka3.png


I bez kontekstu, w którym to znalazłam pewnie bym nie zajarzyła, o co chodzi.
Za wuja bym nie wpadła na to, że chodzi o ciążę. Nie wiem, jaką trzeba mieć fantazję, żeby nosić taką przypinkę i jaki efekt chciałoby się nią uzyskać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 09:45   #238
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Nie miałabym najmniejszego problemu z identyfikacją przesłania na tej ciążowej przypince, natomiast na pewno czułabym się bardzo niekomfortowo wpatrując się w klatkę piersiową obcych mi osób, zatem nie, moim zdaniem to beznadziejne rozwiązanie. Wierzę w komunikację, nomen omen

Z innej strony - żyję chyba w alternatywnej rzeczywistości, bo otaczający mnie ludzie w większości są mili i kulturalni. Wprawdzie w ciąży nie jestem, ale w zeszłym roku spędziłam sporo czasu diagnozując się w różnych oddziałach szpitala i gdański UCK zmiażdżył moje wyobrażenie o tego typu placówkach. Pełna kultura - od pacjentów przez położne/pielęgniarki po lekarzy, od tych ostatnio także wiele czasu na rozmowy. Nie wiem, może to ten klimat Zresztą na tablicach w tym szpitalu porozwieszane są różne prawdy o poszanowaniu ludzkiej godności i prawach pacjenta no i czułam, że to nie tylko czcze hasła. I tylko jedzenie uratowało cząstkę starej opinii o szpitalach - było ohydne do niemożliwości, gdyby nie przyjaciele, którzy donosili mi żarcie z Aioli to pewnie padłabym tam z głodu.

Czytam Twoje posty Perse i mam wrażenie, że spotykają Cię ze strony ludzi same nieprzyjemności. Jeśli tak jest to szczerze współczuję, ale może warto się zastanowić na ile to kwestia nastawienia? Ja tego nie doświadczam, czuję się wręcz na przeciwnym biegunie tego co opisujesz, a nie sądzę, bym była jakimś szczególnym płatkiem śniegu.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 09:49   #239
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Nie miałabym najmniejszego problemu z identyfikacją przesłania na tej ciążowej przypince, natomiast na pewno czułabym się bardzo niekomfortowo wpatrując się w klatkę piersiową obcych mi osób, zatem nie, moim zdaniem to beznadziejne rozwiązanie. Wierzę w komunikację, nomen omen

Z innej strony - żyję chyba w alternatywnej rzeczywistości, bo otaczający mnie ludzie w większości są mili i kulturalni. Wprawdzie w ciąży nie jestem, ale w zeszłym roku spędziłam sporo czasu diagnozując się w różnych oddziałach szpitala i gdański UCK zmiażdżył moje wyobrażenie o tego typu placówkach. Pełna kultura - od pacjentów przez położne/pielęgniarki po lekarzy, od tych ostatnio także wiele czasu na rozmowy. Nie wiem, może to ten klimat Zresztą na tablicach w tym szpitalu porozwieszane są różne prawdy o poszanowaniu ludzkiej godności i prawach pacjenta no i czułam, że to nie tylko czcze hasła. I tylko jedzenie uratowało cząstkę starej opinii o szpitalach - było ohydne do niemożliwości, gdyby nie przyjaciele, którzy donosili mi żarcie z Aioli to pewnie padłabym tam z głodu.

Czytam Twoje posty Perse i mam wrażenie, że spotykają Cię ze strony ludzi same nieprzyjemności. Jeśli tak jest to szczerze współczuję, ale może warto się zastanowić na ile to kwestia nastawienia? Ja tego nie doświadczam, czuję się wręcz na przeciwnym biegunie tego co opisujesz, a nie sądzę, bym była jakimś szczególnym płatkiem śniegu.
Mam takie same odczucia, pisałam o tym zresztą. Miesiącami jako na oko w pełni zdrowa osoba (plus bardzo młoda dodajmy) musiałam prosić codziennie o ustąpienie miejsca czy przepuszczenie w kolejce i spotykałam się z uprzejmością. Ale też sama byłam przy tym uprzejma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 09:51   #240
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Ja teraz, jak już nie jestem w ciąży, a więc w stanie, który może potencjalnie generować jakieś "roszczenia" też się aż tak z tym nie spotykam, spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-16 00:46:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:54.