Ryanair -lot, zgoda rodziców że ich syn bedzie lecil pod moja opieka? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-07, 01:09   #91
agatka130696
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: -Ryanair -lot

Mam pytanie za miesiąc lece do Londynu byłam już tam w styczniu i miałam nieprzyjemną sytuacje na odprawie celnej nie chceli mnie przepuścić ponieważ jestem nie pełnoletnia mam 17 lat i leciałam na przeczpkę można tak powiedzieć przyczepiłam się do jakieś rodziny. Pani w okienku pytała mnie o jakąś zgode od rodziców że mogę sama podróżować i o kopie paszportu rodziców nie miałam czegos takiego. Na szczęście moja siostra z nią przez telefon porozmawiała że przyleciałam do niej na ferie ale i tak nie chciała mnie przepuści myślała że uciekłam i do pracy tam przelciałam. Dopiero po pokazaniu biletu powrotnego zostałam przepuszczona. Teraz znowu nie chce mieć takiej sytuacji. Był kotś może w podobnej ?
skąd mam wziąśc ten wzór zgody czy nie wiem czego ? Musi być przetłumaczony ?
agatka130696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 20:38   #92
Reveerend
Przyczajenie
 
Avatar Reveerend
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 3
Dot.: -Ryanair -lot

A ile masz lat ? Jak masz 16-17 to myślę że już nie będziesz miała takich akcji.
Ja sama w tym roku kończę 17 wiec sądzę że bd dobrze. moja przyjaciółka leciała co prawda do Dublina ale nic się jej nie czepiały.
Reveerend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 17:15   #93
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: -Ryanair -lot

Cytat:
Napisane przez mOnisia1749 Pokaż wiadomość
ja mam pytanie dotyczące trochę innego tematu.. mam nadzieję że nikt się nie obrazi że zadaję je w tym temacie
a mianowicie orientuje się może ktoś gdzie mogę dostać torebkę przeźroczystą ( nie wiem jak to dokładnie nazwać) na płyny, kremy itp do bagażu podręcznego?
Na polskich lotniskach można kupić, w Dublinie leżą ich sterty i są bezpłatne.

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
no właśnie nie jest miękka dlatego pytam, jak było jak wy leciałyście z podobnymi bagażami - tak naprawdę jak szukałam walizek na allegro to wszystkie wymiary wewnętrzne były po 1-2mm wyższe niż te zalecane...
Zawsze dla bezpieczeństwa można mieć torbę mniejszą o kilka cm, wtedy z pewnością nie będzie problemów.
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 16:37   #94
vinhoverde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 75
Dot.: -Ryanair -lot

Ryanair zastawia wiele pułapek, po prostu trzeba być sprytnym!
vinhoverde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 12:07   #95
nataliemariebbe
Przyczajenie
 
Avatar nataliemariebbe
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: podróż z RyanAir - proszę o poradę!

Cytat:
Napisane przez Truskaweczka1406 Pokaż wiadomość
W limitach odnośnie podrecznego bagażu jest ta wzmianka o płynach ( do 100 ml)
ale czy mogę kupić sobie np. 0,5 l wodę mineralną na lotnisku już po odprawie i włożyć do tego bagażu ?
Pytania może trochę banalne ale tak jak mówię to mój pierwszy lot i już mnie stres zjada
Jak ja leciałam z Londynu do Rzeszowa nie było żadnego problemu jak się kupiło napój na lotnisku. W końcu te sklepy są już gdy przejdzie się odprawę bagażową więc można kupować. Przynajmniej mnie się nie przyczepili, że kupiłam sobie coca-colę
nataliemariebbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 12:29   #96
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: podróż z RyanAir - proszę o poradę!

mozesz, bo juz bedziesz po odprawie.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 15:53   #97
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: podróż z RyanAir - proszę o poradę!

Dziewczyny, czy przejdzie ta walizka jako bagaż podręczny? Wymiary: 55 x 23 x 35 cm http://equip.pl/product-pol-16477-Wa...g-To-Wear.html
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 17:57   #98
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: podróż z RyanAir - proszę o poradę!

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy przejdzie ta walizka jako bagaż podręczny? Wymiary: 55 x 23 x 35 cm http://equip.pl/product-pol-16477-Wa...g-To-Wear.html
Wymiary dla Ryanair to 55 cm x 20 cm x 40 cm, więc podana przez Ciebie przekracza o 3 cm. Nikt Ci tutaj nie zagwarantuje, że na lotnisku się nie przyczepią - jak dla mnie wózki, w które wsadza się bagaż do kontroli, są na styk i moja koleżanka ma walizkę w idealnych wymiarach i raz kazano jej sprawdzić, walizka weszła idealnie i nie było ani 1 cm luzu. Więc kupujesz na własne ryzyko. Poszukaj szerszej walizki, bo ta podana przez Ciebie jest za krótka 5 cm, ale za to węższej w tych wymiarach bocznych.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 23:00   #99
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: podróż z RyanAir - proszę o poradę!

Ja mialam torbe, ktora byla wieksza, ale nie byla zapakowana do konca. Oczywiscie, wiedzialam, ze sie przyczepia, stalam w pierwszym rzedzie. Kazali mi wpychac torbe, w taki koszyczek, jakby, ktory ma wymagane wymiary.
Niestety zawiedzli sie, i nie dostali premii, poniewaz zmiescilam bez problemu. Co prawda z wyciagnieciem bylo gorzej, ale to juz sie nie liczylo
Rayanair lapie niewymiarowe torby i walizki, poniewaz maja doplacane za kazda osobe, ktora zaplaci za dodatkowy bagaz (wiekszy, niz dopuszczalny).
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 23:29   #100
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: podróż z RyanAir - proszę o poradę!

podłącze się pod wątek, co prawda lecę Wizzairem, ale zasady są podobne w tanich liniach lotniczych.
Lecę z Londyn Luton do Wawy, czy mogę zrobić zakupy w strefie bezcłowej, jeśli nie będę mogła tego potem wpakować do bagażu podręcznego (nie będę miała miejsca na pewno)?
Orientujecie się czy na Luton są fajne sklepy? :P
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 09:36   #101
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: podróż z RyanAir - proszę o poradę!

Cytat:
Napisane przez Truskaweczka1406 Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie bagażu rejestrowanego..
W środę lecę z lotniska Rzeszów Jasionka do Londyn Luton.
Lecę na dłużej więc wykupiłam bagaż rejestrowany . To jest mój pierwszy lot samolotem, dlatego mam pytanie czy ten bagaż także ma mieć określone wymiary ( tak jak w przypadku bagażu podręcznego ?) Czy ten bagaż także będzie wkładany w jakąś skrzynkę czy mierzony? Czy jedynie go zważą?
Nie sprawdzałam wymiarów mojej walizki ale jest taka średniej wielkości i nie wiem czy wymiary bagaży rejestrowanych też są jakoś restrykcyjnie sprawdzane czy liczy się tylko wykupiony limit wagowy ( ja kupiłam 20 kg) .
tylko waga, tym bardziej, że napisałaś, że masz walizkę średniej wielkości
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-21, 10:23   #102
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: podróż z RyanAir - proszę o poradę!

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
podłącze się pod wątek, co prawda lecę Wizzairem, ale zasady są podobne w tanich liniach lotniczych.
Lecę z Londyn Luton do Wawy, czy mogę zrobić zakupy w strefie bezcłowej, jeśli nie będę mogła tego potem wpakować do bagażu podręcznego (nie będę miała miejsca na pewno)?
Orientujecie się czy na Luton są fajne sklepy? :P
Na niektorych lotniskach pozwalaja miec zakupy, na innych nie. Przykladowo, w Pyrzowicach juz kilkukrotnie kazano mi wciskac napoje i jedzenie do podrecznego bagazu, a we Wroclawiu czy Manchesterze moglam spokojnie isc z walizka i duza siatka z zakupami. Ryanair pozwala miec zakupy, ale musisz tez zwrocic uwage na regulacje lotniskowe.

Co do wymiarow, to najczesciej sprawdzaja miekkie torby, zazwyczaj wagowo (widzialam kiedys takich cwaniakow, ktorzy napchali 19kg do takiej torby, na oko o wiele za duzej, i byli zdziwieni, ze im sie nie udalo ), ale czasem tez wymiary. Przy torebkach, plecakach i sztywnych walizkach raczej widza na oko, czy wymiary sie zgadzaja. Torebki czy plecaka nigdy mi w kazdym razie nie mierzono. Najlepiej jest, kiedy lot sie opoznia, wtedy sprawdzaja kilka pierwszych osob, a reszta idzie bez kontroli.

Edytowane przez mbamboo
Czas edycji: 2013-08-21 o 10:27
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 10:58   #103
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: podróż z RyanAir - proszę o poradę!

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Pokaż wiadomość
Ja mialam torbe, ktora byla wieksza, ale nie byla zapakowana do konca. Oczywiscie, wiedzialam, ze sie przyczepia, stalam w pierwszym rzedzie. Kazali mi wpychac torbe, w taki koszyczek, jakby, ktory ma wymagane wymiary.
Niestety zawiedzli sie, i nie dostali premii, poniewaz zmiescilam bez problemu. Co prawda z wyciagnieciem bylo gorzej, ale to juz sie nie liczylo
Rayanair lapie niewymiarowe torby i walizki, poniewaz maja doplacane za kazda osobe, ktora zaplaci za dodatkowy bagaz (wiekszy, niz dopuszczalny).
Myślisz, że to chodzi o premię? Owszem, bagaże byłyby większe, ale dlaczego Ty masz mieć większy, a ja normalny, skoro takie są dozwolone? Nie rozumiem sensu takiego pisania... to jakby się chwalić, że się ściągało, ale szybko się wyrzuciło ściągę i się nie zorientowali.

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
podłącze się pod wątek, co prawda lecę Wizzairem, ale zasady są podobne w tanich liniach lotniczych.
Lecę z Londyn Luton do Wawy, czy mogę zrobić zakupy w strefie bezcłowej, jeśli nie będę mogła tego potem wpakować do bagażu podręcznego (nie będę miała miejsca na pewno)?
Orientujecie się czy na Luton są fajne sklepy? :P
Ja leciałam z Luton do Warszawy i nikt się nie przyczepił (miałam wodę, cukierki i opakowanie perfum Daisy 75 ml). Generalnie nikt się nie czepia, szczególnie jak masz torebkę duty free. Na Luton nic ciekawego nie ma, no ok, może Boots jest, ale jak tam mieszkasz to dla Ciebie żadna frajda
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 00:29   #104
aga_lublin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 9
Dot.: podróż z RyanAir - proszę o poradę!

czy mogę na pokład ryanair wnieść koc oprócz bagażu podręcznego?
aga_lublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 07:56   #105
Cattivo
Wtajemniczenie
 
Avatar Cattivo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 908
Dot.: podróż z RyanAir - proszę o poradę!

Cytat:
Napisane przez aga_lublin Pokaż wiadomość
czy mogę na pokład ryanair wnieść koc oprócz bagażu podręcznego?
Nie. Chyba że przypniesz go do bagażu :P
Cattivo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 11:40   #106
Ercola
Zadomowienie
 
Avatar Ercola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 020
Dot.: podróż z RyanAir - proszę o poradę!

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
nerki nie mozesz miec.
Leciałam w przeciągu ostatnich 8 miesięcy Ryanairem dwukrotnie i miałam ze sobą nerkę, całkiem sporą z resztą i nikt się do tego nie przyczepił. Leciałam z Gdańska do Bristolu i z Wawki do Rzymu
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.


Ercola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 12:21   #107
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: podróż z RyanAir - proszę o poradę!

Cytat:
Napisane przez Truskaweczka1406 Pokaż wiadomość
Ja biorę jako bagaż podręczny plecak, a walizkę większą jako bagaż rejestrowany..
Mam jeszcze kilka takich pytań:
Czy mogę sobie jakoś oznaczyć moją walizkę czyli np. przywiesić jakąś tasiemkę kolorową na rączce czy coś w ten deseń żeby ją później łatwiej rozpoznać ?
Czy oznakowanie walizki czyli ta taka chyba naklejka czy coś z imieniem i nazwiskiem jest dostępna za darmo czy to ja muszę ją kupić wcześniej na lotnisku, opisac i przykleić do bagażu?
Czy w czasie lotu mogę sobie włączyć swój telefon na trybie samolotowym ? i słuchac muzyki czy oglądać film ? czy tryb samolotowy też jest zakazany w ryanarze?
W limitach odnośnie podrecznego bagażu jest ta wzmianka o płynach ( do 100 ml)
ale czy mogę kupić sobie np. 0,5 l wodę mineralną na lotnisku już po odprawie i włożyć do tego bagażu ?
Pytania może trochę banalne ale tak jak mówię to mój pierwszy lot i już mnie stres zjada
Aha no i kiedy mogę się pożegnać z rodziną ? jeszcze przed nadaniem bagażu rejestrowanego? czy oni mogą mnie odprowadzić tam na tą kontrolę osobistą ? czy już przy nadawaniu papa i tyle ich będę widzieć?
Możesz sobie walizkę ozdobić, jak chcesz. Kup sobie jakąś wypaśną adresówkę: https://www.google.pl/search?q=adres...w=1249&bih=670
Nie wiedziałam darmowych naklejek na lotnisku

o,5 litrówkę zabiorą przy kontroli bezpieczeństwa. Nawet popijanie przy kontrolerze nie przejdzie. Możesz ewentualnie kupić już po kontroli, ale mi zawsze zabierali butelki (Budapeszt, Singapur, Warszawa, Oslo) przed wejściem do samolotu (być może to regulamin linii lotniczych, z których korzystałam?). Poza tym są państwa, które nie akceptują zakupów ze strefy wolnocłowej. Kiedy leciałam do Singapuru z przesiadką w Kijowie, nie mogłam wnieść (w bagażu podręcznym) na pokład samolotu zakupów z lotniska w Kijowie. Nie ważne, czy to był alkohol, salami, czy perfumy.

Z rodziną możesz się pożegnać przy checkinie. Stefa za bramkami bezpieczeństwa jest już tylko dla pasażerów.

Co do telefonu, w zasadzie nie wiem. Obsługa prosiła nie włączać, to nie włączałam. Ciekawsze widoki są za oknem ;-)
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 10:57   #108
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: -Ryanair -lot

Trochę odświeżam bo mam problem.
Bookowałam sobie bilet, wszystko dobrze wpisałam, dałam dane karty itd.
Potem pojawiła się informacja że mam chwilę czekać, potem nowa, że może podczas czekania chce zabookować hotel (takie ,,reklamy" itd. wiec wszystko ok), minęła naprawdę sekunda od ostatniej informacji i wszystko mi się odświeżyło i wróciło do stanu z 1 karty (Czyli wybieranie godzin lotu itd. To co na stronie głównej). Nie było żadnego błędu autoryzacji itd., ale nie dostałam żadnego maila, z banku mi nie poszło. Próbowałam znaleźć moja rezerwacje na ichniejszej stronie, wpisujac moj mail itp. i nic nie wyszło. Mam bookować znowu?
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 07:02   #109
giriyoriaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 4
Dot.: Ryanair -lot

Tanie loty - https://pl.trip.com Super wyszukiwarka lotów, więc oszczędź się czas na szukanie najlepszych połączeń, bilety często też są w lepszej cenie niż kupując bezpośrednio u linii lotniczych, same korzyści.

Edytowane przez giriyoriaka
Czas edycji: 2022-07-24 o 10:58
giriyoriaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-25 07:02:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.