Najlepsze książki o niemowlętach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą

Notka

Dziecko - Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa - staramy się o dziecko, leczenie niepłodności, ciąża, poród, wychowanie dziecka, wszystko co z dzieckiem i byciem mamą i tatą związane.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-06-22, 18:04   #1
amelial
Rozeznanie

Najlepsze książki o niemowlętach

Witam Drogie Wizazanki.
Nie wiem czy podobne pytanie juz tu sie pojawilo. Poszukuje dobrej ksiazki o niemowletach. Wiem, ze moze zabrzmi to dziwnie, bo w dobie dzisiejszego dostepu do internetu rzadko kto szuka ksiazki. Chcialabym znalezc jedna dobra ksiazke gdzie znajde informacje o tym jak rozwijaja sie niemowleta, na co zwracac uwage przy wychowaniu, jakie problemy mozna napotkac, jakie choroby i jak rozpoznac, jakie zabawy. Czy ktos moze cos polecic?

http://przepisnaszczescie.eu/
amelial jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 19:06   #2
_vixen_
Zakorzenienie

Dot.: Najlepsze książki o niemowlętach

Poleca "księgę rodzicielstwa bliskości" Searsow.
_vixen_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 20:55   #3
aliszia86
Przyczajenie

GG do aliszia86 Wyślij wiadomość przez Yahoo do aliszia86

Ja kupiłam "Pierwszy rok życia dziecka" - ciekawy sposób narracji, wyjaśnia dużo wątpliwości chwaliła ją też położna, opisuje rozwój dziecka miesiąc po miesiącu
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/16080...-zycia-dziecka
aliszia86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 22:19   #4
_vixen_
Zakorzenienie

A ja jej nie polecam, bzdury o sadzaniu trzymiesięcznych niemowląt, metody nauki zasypiania na wyplakanie.
Stary 2013-06-23, 08:56   #5
gosia261282
Gang Iren

Cytat:
Napisane przez aliszia86 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam "Pierwszy rok życia dziecka" - ciekawy sposób narracji, wyjaśnia dużo wątpliwości chwaliła ją też położna, opisuje rozwój dziecka miesiąc po miesiącu
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/16080...-zycia-dziecka

Ja tez ja polecam.
Jasne,ze nie mozna stosowac sie bezkrytycznie do wszelkich rad. Mysle jednak,ze warto przeczytac.
Stary 2013-06-23, 11:41   #6
kotek81
Zakorzenienie

ja przy pierwszej córce też miałam "pierwszy rok życia dziecka" i często po nią sięgałam
nie przypominam sobie żeby tam było cokolwiek o sadzaniu 3- miesięcznych dzieci no ale może mam sklerozę albo uznałam to za tak durny pomysł, ze ominęłam notkę

KINGA

kotek81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 12:06   #7
_vixen_
Zakorzenienie

Było, było, przynajmniej w moim wydaniu.
Ale i tak najgłupszy fragment to była nauka zasypiania - autorka kazała pochodzić po sąsiadach, ostrzec ich, że dziecko będzie płakało po nocach, bo rodzice uczą je samodzielnie zasypiać. Pomysł rodem z horroru (niestety, metoda wciąż w użyciu, tym bardziej żal, że takie okrutne sposoby się w książce poleca...).
Stary 2013-06-23, 12:17   #8
kotek81
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ale i tak najgłupszy fragment to była nauka zasypiania - autorka kazała pochodzić po sąsiadach, ostrzec ich, że dziecko będzie płakało po nocach, bo rodzice uczą je samodzielnie zasypiać. Pomysł rodem z horroru (niestety, metoda wciąż w użyciu, tym bardziej żal, że takie okrutne sposoby się w książce poleca...).
serio nie wiadomo czy się smiać czy płakać

ja miałam jakieś stare wydanie - sprzed chyba 15 lat i tam na 99,9% takich rewelacji nie było...

KINGA

kotek81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 12:36   #9
Nue
Rozeznanie

Cytat:
Autorzy zdaje się podkreślają przy tym wątku, że ten sposób nie dla każdego się nadaje. No, chyba że się do wszelakiego słowa pisanego podchodzi absolutnie bezkrytycznie.

Też mam tę książkę. Owszem, opisuje rozwój dziecka miesiąc po miesiącu, ale w szczegółach niekoniecznie trzyma się chronologii. Na przykład w rozdziale o miesiącu trzecim można faktycznie przeczytać porady, które odnoszą się zdecydowanie do późniejszych miesięcy. Kłania się czytanie ze zrozumieniem i całościowo, nie wybiórczo
Ogólnie książka niezła jako poradnik, ale zabrakło mi przełożenia realiów amerykańskich na nasze.

Nue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 13:34   #10
_vixen_
Zakorzenienie

Ten sposób na wyplakanie nie nadaje się przede wszystkim dla żadnego dziecka. Przeczytałam cala książkę i jednak nie polecam.
Stary 2013-06-23, 13:47   #11
gosia261282
Gang Iren

Cytat:
Ja sobie czegoś takiego też nie przypominam
Było o tym za to w książce "uśnij wreszcie" i ja stosowałam metodę. Trochę zmodyfikowaną,ale stosowałam i dziecko nauczyło się spać.
Stary 2013-06-23, 14:32   #12
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie

GG do stokrotka_to_ja

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ja sobie czegoś takiego też nie przypominam
Było o tym za to w książce "uśnij wreszcie" i ja stosowałam metodę. Trochę zmodyfikowaną,ale stosowałam i dziecko nauczyło się spać.
ale to zupełnie nie chodzi o to czy dziecko się nauczy czy nie,a o to jakie sa skutki długofalowe takiej nauki,od dość dawna metody 'na wypłakanie' nie sa polecane,a wręcz krytykowane jako szkodliwe..To,ze coś działa,nie znaczy,ze jest dobre. Tak np. mozna wyważyć drzwi ,będą otwarte,prawda? mozna tez poczekać az ktoś je otworzy od środka albo użyc klucza. Metody na wypłakanie to wlasnie takie wyważanie drzwi. Efekt najczęsciej jest,tyle ze skutki opłakane.

Inna rzecz to to,ze kazde dziecko umie spac i zasypiać ,wsytarczy mu stworzyć sprzyjające warunki i zapewnić poczucie bezpieczeństwa.

W temacie ,rownież polecam "Ksiege rodzicielstwa bliskości" ,poza tym "Rozwoj psychiczny dziecka 0-10" (to w ogole poleciłabym kazdemu rodzicowi,zanim przeczyta jakikolwiek proadnik,dzięki temu mozna trzezwo spojrzec na porady 'espertów' typu Superniania czy inni od "Uśnij wreszcie")

Autorko,z perspektywy 2 lat mogę Ci polecić,zebyś szukała porad u ekspertów ,bo np. pediatra bardzo często mało wie o karmieniu piersią czy w ogóle o rozwoju dziecka niestety,nada się do ogólnej oceny stanu zdrowia zwykle i tyle,do leczenia grypy itd,przy konkretnych problemach lepiej radzić się neurologa,gastrologa,orto pedy,doradcy laktacyjnego.

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.

POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2013-06-23 o 14:37
stokrotka_to_ja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 14:47   #13
gosia261282
Gang Iren

Płacz dla dziecka jest naturalny. A ja nie zostawiałam samego w pokoju,byłam obok,uspokajałam,głaskała m po główce. Dlatego napisałam,że zmodyfikowałam tą metodę.
Stokrotka co to znaczy sprzyjające warunki i poczucie bezpieczeństwa? Bo ja uważam,że moje dziecko takie miało,a chciało tylko spać na rękach.
Stary 2013-06-23, 15:47   #14
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie

GG do stokrotka_to_ja

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Płacz dla dziecka jest naturalny. A ja nie zostawiałam samego w pokoju,byłam obok,uspokajałam,głaskała m po główce. Dlatego napisałam,że zmodyfikowałam tą metodę.
Stokrotka co to znaczy sprzyjające warunki i poczucie bezpieczeństwa? Bo ja uważam,że moje dziecko takie miało,a chciało tylko spać na rękach.
Oczywiście,ze płacz jest naturalną metodą komunikacji niemowlęcia ,podkreslam -metodą komunikacji ,dlatego nie nalezy go ignorować. Dziecko płaczem komunikuje potrzeby.

To,co opisujesz to nie metoda na wypłakanie,bo te polegają właśnie na zostawieniu dziecka samego,na określoną ilość czasu bądź do wypłakania,czyli dopóki dziecko nie zrezygnuje z wołania rodzica. Jesli dziecko płacze 'do kogoś' bo nie zgadza się na zmianę zwyczaju to inna sprawa niż płaczące dziecko zostawione samo sobie. Z tego co piszesz wynika,ze nie 'uczyłaś' córki samodzielnego zasypiania,tylko chcialas zmienić jej zwyczaje,dawałaś coś w zamian -zamiast bujania głaskanie.

Sprzyjające warunki ,to juz zależne od dziecka,jendo lubi kołysanki,inne lampkę nocną,misia,pieluszkę,cie plej,chłodniej. Poczucie bezpieczeństwa to z reguły znane miejsce + obecność rodzica.

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.

POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 16:38   #15
iizabelaa
Zakorzenienie

"Język niemowląt"
Stary 2013-06-23, 20:04   #16
domik86
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
"Język niemowląt"
Ja także polecam, aczkolwiek nie każdą z rad autorki T. Hogg stosowałam u swojego dziecka. Mimo wszystko książka pokazała mi pewien schemat, który ułatwił nam (w sensie mi i córeczce) życie
domik86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 23:02   #17
taszkin
Zakorzenienie

Ja polecam "Mądrzy Rodzice" M. Sunderland.

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Poczucie bezpieczeństwa to z reguły znane miejsce + obecność rodzica.
i cycuś
taszkin jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ksiazka, macierzynstwo, niemowleta

Nowe wątki na forum Dziecko - Mama z klasą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości