Receptura - Tonik 10% Kwas L - mlekowy (Mazidła) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Ocena:
* 0 0%
** 0 0%
*** 0 0%
**** 1 25,00%
***** 3 75,00%
Głosujący: 4. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-22, 22:22   #1
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik

Receptura - Tonik 10% Kwas L - mlekowy (Mazidła)


Tonik o 10 % zawartości Kwasu L-mlekowego. Działa delikatnie złuszczająco, nawilżająco oraz antybakteryjnie. Odpowiedni szczególnie dla cer trądzikowych i tłustych (zmniejsza pory, likwiduje wypryski) oraz dla cer suchych, zwiotczałych i zniszczonych nadmierną ekspozycją na słońce.
Zwiększa skuteczność działania innych preparatów kosmetycznych - skóra przygotowana kwasem lepiej absorbuje składniki aktywne zawarte w kolejnych nakładanych preparatach pielęgnacyjnych (np. retinoidy).

Zastosowanie: nasączyć tonikiem płatek kosmetyczny, następnie przetrzeć twarz, szyję i dekolt.

Stosować na noc.

Receptura:

wersja bez konserwantu
Woda desytlowana 70 %
Kwas HA 1% roztwór 20 %
kwas L - mlekowy 80% 10 %

wersja z konserwantem
Woda desytlowana 69,5 %
Kwas HA 1% roztwór 20 %
kwas L - mlekowy 80% 10 %
optiphen plus 0,5 %

wykonanie
do zlewki o poj. 25 lub 50 ml (w zależności od wersji) wlać wodę destylowaną, następnie po kolei dodać pozostałe składniki i dokładnie wszystko wymieszać bagietką borokrzemową.

Przechowywanie: w lodówce, w butelce typu "amber" o poj. 20 ml.
Trwałość: 2 tygodnie.
Uwagi: w trakcie stosowania kuracji kwasami nie należy korzystać z solarium i opalać się na słońcu. Obowiązkowe jest stosowanie stabilnych filtrów z wysokim poziomem protekcji!

__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 17:40   #2
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Przepis ->Tonik 10% Kwas L - mlekowy (Mazidła)

Tonik z kwasem mlekowym robię od swoich mazidlanych początków, z krótkimi okresami odpoczynku (zdradzam go wtedy z tonikiem octowym ). W wersji de lux dodaję do niego nie wody destylowanej, a jakiegoś łagodnego hydrolatu - świetnie sprawdza się róża, ostatnio eksperymentowałam też z migdałem. Łagodzenie jest mi potrzebne, bo tonik trochę mnie podszczypuje, zwłaszcza tam, gdzie pojawiają się wypryski . Rozumiem, że tonik jakoś na nie działa, mam nadzieję, że destruktywnie
W sumie lubię to smarowidło, choć u mnie nie daje jakichś spektakularnych efektów. Nie wiem też, czy poprawę cery () zawdzięczam właśnie jemu. Zapewnia on jednak miłą i łagodną pielęgnację kwasową, bez podrażnień i łuszczenia, na czym mi zależało, więc daję mocną czwórkę (taką z plusem).
Teraz przymierzam się do wypróbowania migdałka
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:18   #3
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Przepis ->Tonik 10% Kwas L - mlekowy (Mazidła)

Dla mojej cery nalepszy tonik kwasowy. Swietnie zaobiega niespodziankom i goi istniejace, wygladza i ujednolica cere, walczy z zaskornikami. Ja na ogol robie go na hydrolacie oczarowym, czasem dodaje 4% niacynamidu. Uzywalam przez caly okres jesienno-zimowy pod zorac i prawie calkowicie pozbylam sie tradziku
lorane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 08:43   #4
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Przepis ->Tonik 10% Kwas L - mlekowy (Mazidła)

Jeśli chodzi o mnie (cera mieszana) to zauważyłam, że przesusza mi skórę, zmarszczki stają się bardziej widoczne.
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 18:55   #5
kondziel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Połaniec
Wiadomości: 34
Dot.: Przepis ->Tonik 10% Kwas L - mlekowy (Mazidła)

Ja też lubię ten tonik, tyle tylko że ja stosuję go jak serum. Nie używam płatków kosmetycznych, po prostu nalewam sobie go na palce i szybko nakładam na twarz na noc, tak że robi mi się dosyć gruba warstwa. Muszę powiedzieć że używam go w sporych ilościach i skóra bardzo mocno się łuszczy i zauważyłem że straciła swoją elastyczność i zgrubiała. A gdy się sporo uśmiecham to zostają mi drobne kreseczki, coś jak zmarszczki mimiczne [w wieku 18 lat?!]. Może tylko tak na początku, bo wyczytałem że ma pięknie nawilżać.
Używam stężenia około 10%.
Na moje "serum" nie nakładam już żadnych kremów.
Przynajmniej trądzik zniknął .
Nie używam żadnych filtrów, bo na stronach pogodowych index UV obecnie jest w okolicach 0-1 na 16, czyli baaaardzo małe promieniowanie.
Chronię skórę przed mrozem. Tak w ogóle to siedzę cały czas w domu albo szkole.

------ 3 dni później ------
Skóra mi pięknie zeszła a na jej miejsce powstał świeży i młody naskórek . Fajnie. Tonik jak najbardziej polecam . Również w tak dużych ilościach jak ja. Może na przyszłość będę trochę podwyższał pH (dodając NaHCO3), żeby nie działał tak silnie złuszczająco tylko nawilżająco-przeciwtrądzikowo.

Edytowane przez kondziel
Czas edycji: 2010-01-11 o 15:45
kondziel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 10:39   #6
aaniutek
Rozeznanie
 
Avatar aaniutek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Brv / Wawa
Wiadomości: 597
GG do aaniutek
Dot.: Przepis ->Tonik 10% Kwas L - mlekowy (Mazidła)

Ukręciłam tydzień temu. Wersja z konserwantem. Żałuję, że zamiast wody nie dałam hydrolatu, ale to następnym razem.
Chyba się polubimy na dłużej. Odświeżona, nawilżona buzia. Rano bardzo gładka, pory chyba mniejsze (chyba że to od czegoś innego). Nie łuszczę sie po nim, nic nie szczypie, zaczerwienienia nie ma.
aaniutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 17:51   #7
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Przepis ->Tonik 10% Kwas L - mlekowy (Mazidła)

Najlepszy kwas jaki w zyciu miałam. Używałam salicylowy i migdałowy i zadnych zezultatow na + nie było. Mlekowego uzywam w niewielkiej ilości z hydrolatem jako taki tonik nawilzajaco rozjasniający i musze powiedzieć ze nic nigdy nie nawilzało mnie tak dobrze, nawet mocznik czy inne mazidla nie dawaly dobrych rezultatów. Z mlekowym już się nie rozstane:P
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 18:52   #8
Nicoletteee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Przepis ->Tonik 10% Kwas L - mlekowy (Mazidła)

Człowiek w gorącej wodzie kompany, nie miałam w domu wody destylowanej i wymieszałam tonik z wodą mineralną. PH wyszło mi idealne, pięknie się wszystko połączyło, jednak po nałożeniu skóra lekko mnie piecze i po trzech dnia stosowania zaczęłam czuć, że skóra jest dość mocno wysuszona i zaczyna się łuszczyć. Zatem nałożyłam krem Vichy Normaderm i powiem szczerze, że miałam mordkę wysypaną syfkami.Efekt z dnia na dzień był gorszy więc chwilowo przerwałam kurację. Czy woda mineralna może mieć negatywny wpływ na działanie toniku? Proszę o pomoc osoby bardziej doświadczone(mam cerę mieszaną)

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-14 o 19:29 Powód: powtórzenie
Nicoletteee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.