Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY. - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-23, 09:48   #631
Halineczka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 3
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez LOLik5 Pokaż wiadomość
Ja też mam problem ze stopami, wątek stary, ale mam wieeeeelką nadzieję, że ktoś mi pomoże.

Otóż od zawsze strasznie schodzi mi skóra na stopach. I to wszędzie, na podeszwie i po bokach, Wygląda to strasznie nieestetycznie, wstydzę się wychodzić w jakichkolwiek odkrytych butach, a przecież lato w pełni... Na dodatek stopy są całe czerwone. Nic nie boli, nie piecze, żadne pęcherze się nie robią, ale bywa, że mogę skórę zrywać całymi płatami.

Zapisałam się do dermatologa, ale wizyta dopiero za miesiąc, więc wcześniej mogę wypróbować parę domowych sposobów, zwłaszcza że strasznie mnie to denerwuje.

Ostatnio kiedy było bardzo gorąco musiałam chodzić w pełnych butach i zauważyłam, że wszystko się pogorszyło, może to problem z nadmierną potliwością? Pocą mi się stopy strasznie....

Próbowałam moczenie stóp, ścieranie tarką, pumeksem, intensywne nawilżanie i nic nie pomogło :/

Błagam, pomóżcie!!!
A używałaś kosmetyków z mocznikiem? Proponuję Ci kremu linourea, bardzo dobrze i długotrwale nawilża, powinien pomóc z pękającą skórą. Na nadmierną potliwość sprawdza się moczenie stóp w ciepłej wodzie z olejkiem lawendowym, uspokaja on gruczoły potowe.
Halineczka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 17:05   #632
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Smarowałam przez 10 dni odciski na śródstopiu maścią na odciski Hasco. Zrobiło się tak jak powinno - biała zmiękczona skóra w miejscu odcisku. Stwierdziłam, że go zacznę "ściągać", najpierw kwadrans moczyłam w ciepłej wodzie. Trochę odeszło (połowa) ale dalej zaczęło boleć więc przestałam...

Wizyta u rodzinnej w poniedziałek, nie wiem czy coś poradzi, pewnie skierowanie do dermatologa i dostanę się do niego za miesiąc

Co teraz robić? Nawilżać tą "nową" skórę i pozostałość odcisku, a potem kontynuować smarowanie?

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2017-03-18 o 17:11
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 17:15   #633
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Co teraz robić? Nawilżać tą "nową" skórę i pozostałość odcisku, a potem kontynuować smarowanie?
Tak, polecam na to podrażnienie maść Alantan plus. Jak tylko nadwrażliwość zejdzie, skóra wokół się zagoi, to smarować odcisk od nowa Hasco, polecam nakładać małe ilości, żeby się za bardzo nie rozchodziła ta maść na odciski na okolice odcisku i zaklejać plasterkiem i często moczyć stopy.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-03-18 o 17:17
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 18:14   #634
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Korah, dziękuję za porade! A w jaki sposob usuwasz odcisk? Duzo moczysz z tego co czytam i pozniej go "sciagasz" recznie czy trzesz pumeksem?



Polecasz jakies konkretne plastry? Wiekszosc niestety sie odkleja.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 18:55   #635
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Korah, dziękuję za porade! A w jaki sposob usuwasz odcisk? Duzo moczysz z tego co czytam i pozniej go "sciagasz" recznie czy trzesz pumeksem?



Polecasz jakies konkretne plastry? Wiekszosc niestety sie odkleja.
Absolutnie odradzam pumeks!!! Ja akurat tej maści używałam na noc, a rano plaster zdejmowałam. Samo powinno odejść, tak, dużo moczyć, jeśli jednak odcisk jest głęboki, to może potrwać. Jeśli chodzi o ilość, to nakładałam grubą warstwę na sam odcisk, nie wsmarowywałam jej w skórę, tylko zostawiałam i zaklejałam plastrem i starałam się już nie chodzić do rana, żeby od nacisku maść się nie rozeszła. Plastry zwykłe, takie z opatrunkiem, ja mam akurat takie w jednym płacie, które trzeba ucinać.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-03-22 o 18:57
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 15:16   #636
mirka1025
Raczkowanie
 
Avatar mirka1025
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 108
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

ostatnio odkryłam świetne plastry na odciski Salvequick, przyklejasz na noc i rano odcisk sam schodzi, mozna kupić w rossmannie
mirka1025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 15:46   #637
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Na problemy z pękającymi piętami dobre są zabiegi u podologa i kontynuacja terapii w domu, można kupić krem z wysoką zawartością mocznika i smarować stopy grubą warstwą, dobre są też skarpetki zmiękczające do stóp od Bielendy, zawierają lanoline, d-panthenol, witaminy A + E, alantoinę i olejek makadamia oraz 20% mocznika. Bardzo skutecznie zmiękczają skórę stóp i chronią ją przed dalszym pękaniem.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-15, 13:37   #638
nowakowa5
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 7
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Dobrym pomysłem na mocne pocenie się stóp są skarpety xxx, 2-etapowy zabieg przeciwpotny do stóp z aktywnym węglem i glinką białą 15%. Mi pomógł a traciłam już nadzieję, próbowałam wielu preparatów. Do tego dobrze neutralizuje przykre zapachy.

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2018-04-16 o 10:16 Powód: reklama
nowakowa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-15 13:37:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.