Związek z osobą tej samej płci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-14, 09:18   #1
Minyu
Przyczajenie

Związek z osobą tej samej płci

Witajcie!

Postanowiłam zwrócić się tutaj z moim problemem, który nie daje mi spokoju od jakiegoś czasu. Wiem, że na tym forum są osoby dojrzałe, więc nie muszę się martwić o jakieś nieprzychylne komentarze. Jestem biseksualna, wiem o tym od gimnazjum. Zdałam sobie sprawę z tego, że mimo wiedzy o mojej orientacji próbowałam jej się wyprzeć. Nie miałam nigdy problemu z tolerancją osób o innej orientacji, ale u siebie nie potrafiłam tego zaakceptować, nie mam pojęcia dlaczego. Zawsze wmawiałam sobie, że jestem heteroseksualna, aż sama w to na prawdę uwierzyłam. Kiedy spodobała mi się jakaś dziewczyna, mówiłam sobie w duchu, że każda kobieta tak czasem ma, że to wcale nie jest pożądanie, a zwykła ciekawość. Oszukiwałam samą siebie i świetnie mi to wychodziło. Jak można się domyśleć nie brałam dziewczyn jako kandydatek na partnerki życiowe. Zdarzyła się jedna dziewczyna, dla której chciałam tą swoją zasadę złamać, ale mieszkałyśmy od siebie daleko i ta relacja się rozpadła. Wmówiłam sobie, że to jedynie ciekawość i muszę być heteroseksualna. Miałam kilku chłopaków, było mi z nimi bardzo dobrze, w łóżku również, więc musiałam być tej standardowej orientacji, nie mogłoby być inaczej. Moje kłamstwo wydało się przede mną i zdałam sobie sprawę jak bardzo siebie oszukiwałam. Poznałam ją w Internecie, nazwijmy ją A. Nadawałyśmy na tych samych falach. Po kilku dniach zaproponowała mi spotkanie. Mieszkamy w innych miastach, ale mamy dosyć blisko do siebie. Najpierw przyjechałam ja, potem ona, później znowu ja. Nasze spotkania były bardzo udane, całe spotkanie miałyśmy o czym rozmawiać, było czuć chemię między nami. Na ostatnim spotkaniu pocałowała mnie, odwzajemniłam jej pocałunek. Czuję, że coraz bardziej się w niej zakochuję, zależy mi na niej i mam wrażenie, że mogłybyśmy stworzyć coś pięknego. Nigdy nie byłam w związku z kobietą, nie wiem jak to jest. Boję się również opinii otoczenia. Moi bliscy przyjaciele wiedzą o tym, w pełni życzą mi szczęścia z A. i mają nadzieję, że będę z nią. Natomiast nie wiem jaka byłaby reakcja mojej rodziny i tego się obawiam. Przeraża mnie nietolerancja w Polsce. Nie chciałabym być wykluczona, wyszydzana na ulicy. Boli mnie to, że nie będę mogła kiedykolwiek wziąć ślubu i mieć dziecka z nią. Wiem, dalekie plany, ale ja o każdej swojej relacji myślę przyszłościowo. Jeszcze nie wiem tego, czy chcę zostać w przyszłości matką, ale co jak odkryję w sobie instynkt macierzyński i zapragnę dziecka? Dopiero poznajemy się, związek jeszcze przed nami, ale wolę nad tym zastanowić się dużo wcześniej, aby wiedzieć co zrobić, żeby nie skrzywdzić jej, bo na to nie zasługuje taka cudowna i wspaniała dziewczyna.

Miło by mi było jakby wypowiedziały się osoby, które są w związku jednopłciowym albo ktoś kto zna ze swojego otoczenia takie związki i orientuje się jak to wygląda. Dziękuję z góry za odpowiedzi
Minyu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 10:52   #2
Leany
⚆ _ ⚆

Dot.: Związek z osobą tej samej płci

Cytat:
Napisane przez Minyu Pokaż wiadomość
Witajcie!

Postanowiłam zwrócić się tutaj z moim problemem, który nie daje mi spokoju od jakiegoś czasu. Wiem, że na tym forum są osoby dojrzałe, więc nie muszę się martwić o jakieś nieprzychylne komentarze. Jestem biseksualna, wiem o tym od gimnazjum. Zdałam sobie sprawę z tego, że mimo wiedzy o mojej orientacji próbowałam jej się wyprzeć. Nie miałam nigdy problemu z tolerancją osób o innej orientacji, ale u siebie nie potrafiłam tego zaakceptować, nie mam pojęcia dlaczego. Zawsze wmawiałam sobie, że jestem heteroseksualna, aż sama w to na prawdę uwierzyłam. Kiedy spodobała mi się jakaś dziewczyna, mówiłam sobie w duchu, że każda kobieta tak czasem ma, że to wcale nie jest pożądanie, a zwykła ciekawość. Oszukiwałam samą siebie i świetnie mi to wychodziło. Jak można się domyśleć nie brałam dziewczyn jako kandydatek na partnerki życiowe. Zdarzyła się jedna dziewczyna, dla której chciałam tą swoją zasadę złamać, ale mieszkałyśmy od siebie daleko i ta relacja się rozpadła. Wmówiłam sobie, że to jedynie ciekawość i muszę być heteroseksualna. Miałam kilku chłopaków, było mi z nimi bardzo dobrze, w łóżku również, więc musiałam być tej standardowej orientacji, nie mogłoby być inaczej. Moje kłamstwo wydało się przede mną i zdałam sobie sprawę jak bardzo siebie oszukiwałam. Poznałam ją w Internecie, nazwijmy ją A. Nadawałyśmy na tych samych falach. Po kilku dniach zaproponowała mi spotkanie. Mieszkamy w innych miastach, ale mamy dosyć blisko do siebie. Najpierw przyjechałam ja, potem ona, później znowu ja. Nasze spotkania były bardzo udane, całe spotkanie miałyśmy o czym rozmawiać, było czuć chemię między nami. Na ostatnim spotkaniu pocałowała mnie, odwzajemniłam jej pocałunek. Czuję, że coraz bardziej się w niej zakochuję, zależy mi na niej i mam wrażenie, że mogłybyśmy stworzyć coś pięknego. Nigdy nie byłam w związku z kobietą, nie wiem jak to jest. Boję się również opinii otoczenia. Moi bliscy przyjaciele wiedzą o tym, w pełni życzą mi szczęścia z A. i mają nadzieję, że będę z nią. Natomiast nie wiem jaka byłaby reakcja mojej rodziny i tego się obawiam. Przeraża mnie nietolerancja w Polsce. Nie chciałabym być wykluczona, wyszydzana na ulicy. Boli mnie to, że nie będę mogła kiedykolwiek wziąć ślubu i mieć dziecka z nią. Wiem, dalekie plany, ale ja o każdej swojej relacji myślę przyszłościowo. Jeszcze nie wiem tego, czy chcę zostać w przyszłości matką, ale co jak odkryję w sobie instynkt macierzyński i zapragnę dziecka? Dopiero poznajemy się, związek jeszcze przed nami, ale wolę nad tym zastanowić się dużo wcześniej, aby wiedzieć co zrobić, żeby nie skrzywdzić jej, bo na to nie zasługuje taka cudowna i wspaniała dziewczyna.

Miło by mi było jakby wypowiedziały się osoby, które są w związku jednopłciowym albo ktoś kto zna ze swojego otoczenia takie związki i orientuje się jak to wygląda. Dziękuję z góry za odpowiedzi
Jak dla mnie to niepotrzebnie martwisz się na zapas. Na razie pocałowała cię raz. Nie wiadomo co z tego jeszcze będzie. Ja mam w swoim otoczeniu osoby homoseksualne i dobrze sobie radzą. Moi najlepsi kumple to geje i ich rodziny wypierają ich orientację, ale na szczęście oni mieszkają w dużym mieście z dala od nich i nie uzależniają własnego szczęścia od opinii innych. Na pewno jest im przykro, ale cóż. Tak w życiu bywa. Matka mojego chłopaka też nie akceptuje naszego w 100% hetereseksualnego i standardowego związku, więc musimy z tym żyć. Mam też znajome lesbijki, które właśnie spodziewają się dziecka, więc to też nie jest nieosiągalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Leany jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 11:05   #3
miNino
Raczkowanie

Taki związek to zawsze spore ryzyko wynikajace z wrodzonej głupoty społeczeństwa w Polsce - ale nie oznacza to, że fakt mentalnej boreliozy sporej częsci Polakow powinien cię hamowac na drodze do szczęścia. To oni mają powazny problem ze sobą, nie ty.

Edytowane przez miNino
Czas edycji: 2019-08-14 o 11:09
miNino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 12:52   #4
missVivi
Raczkowanie

Zobacz jak sie rozwinie w ogole wasza znajomosc, bo pocalunek to jeszcze niewiele. Jak bedzie z tego naprawde uczucie - go for it.
missVivi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 13:39   #5
zabcia93
Przyczajenie

Tak jak pisze Leany - czasem ludzie nie akceptują związków heteroseksualnych. Nie ma co się przejmować i bać o akceptację, najważniejsze jest by być z tym kogo się kocha.

Trzymam kciuki za Ciebie. Na razie to zaledwie pocałunek
zabcia93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 19:43   #6
Minyu
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Leany Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to niepotrzebnie martwisz się na zapas. Na razie pocałowała cię raz. Nie wiadomo co z tego jeszcze będzie. Ja mam w swoim otoczeniu osoby homoseksualne i dobrze sobie radzą. Moi najlepsi kumple to geje i ich rodziny wypierają ich orientację, ale na szczęście oni mieszkają w dużym mieście z dala od nich i nie uzależniają własnego szczęścia od opinii innych. Na pewno jest im przykro, ale cóż. Tak w życiu bywa. Matka mojego chłopaka też nie akceptuje naszego w 100% hetereseksualnego i standardowego związku, więc musimy z tym żyć. Mam też znajome lesbijki, które właśnie spodziewają się dziecka, więc to też nie jest nieosiągalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No proszę! Ucieszyła mnie ta wiadomość Jeśli chodzi o moją A., to ona deklaruje chęć posiadania dziecka i to prawda, można mieć to dziecko, ale problem by był z kwestią prawną. Jednak to nie jest raczej takie najważniejsze w tym wszystkim.
Minyu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 20:04   #7
Mijanou
Kot-intymnyMOD

Jeśli dojdziesz do wniosku, że razem z A będziecie tworzyć udany związek- go for it! A tym, co postronni ludzie powiedzą to najmniej się przejmuj, bo ludzie mają zawsze coś do powiedzenia i najchętniej o innych.

Ja mam kolegę, który jest bi. Bardzo wrażliwy facet, artysta. Jest w szcześliwym związku ze swoim facetem. Obie rodziny i przyjaciele bez problemu zaakceptowali ich związek. Zresztą, nie było mowy o zadnym problemie, bo M. nigdy nie ukrywał swojej natury. Oboje mają grono przyjaciół.

Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209
mikroREKLAMA
Pomagamy kotom
Nie bądźmy obojętni.

Ta reklama pokazywana jest pod 14 281 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 20:18   #8
Mr_Ewok
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Minyu Pokaż wiadomość
Nigdy nie byłam w związku z kobietą, nie wiem jak to jest.
Generalnie tak samo jak z facetem, ale nie będzie zostawiać podniesionej deski klozetowej w toalecie - zatem plus już jest.

A tak bardziej na poważnie...
Każdy związek jest inny, bo ludzie są różni. Płeć nie ma tu nic do rzeczy.

Albo się dogadacie albo nie.
Tak czy siak warto spróbować bo miłość której pozwala się odejść jest zawsze najwspanialsza, najpiękniejsza, itd...

Natomiast - od tego nie uciekniesz - w Potato Republic of Bolanda - w obecnej atmosferze sporo przed Wami wyzwań i warto z nich sobie zdawać sprawę, że wiele siły będziecie musiały mieć w sobie.

Ja w każdym razie nie zastanawiałbym się 5 s. mając do wyboru opinie rodziny vs. bycie z potencjalną miłością swojego życia.
Oczywiście wybrałbym opcje nr 2

Powodzenia!
Mr_Ewok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-18, 08:30   #9
Rias
Przyczajenie

Byłam 6 lat w związku z dziewczyną, a teraz od kilku miesięcy jestem w nowym związku, również jednopłciowym. Na ulicy normalnie spacerujemy trzymając się za rękę, damy buziaka, etc. Generalnie nie ukrywamy się w żaden sposób i n i g d y nikt nas negatywnie nie zaczepił. Co najwyżej zdarzają się trochę obleśne spojrzenia od niektórych facetów i pytania czy my tak na serio, bo 'nie wygladacie na lesby' i czy nie chcemy spróbować z facetem.
Rodzina - u mnie wie tylko mama, od niedawna oficjalnie. Wcześniej nie chciała o tym słuchać. Miala różne fazy. Czasami 'ok, fajnie', a innym razem jakby zapomniała o tym i mówiła mi coś o mężczyznach. Jednak od kiedy mieszkam z dziewczyną, to już nic nie mówi. Pyta co u nas i w sumie tyle.
Jestem cholernie szczęśliwa i zakochana. Obojętnie co ktoś by nie mówił - w życiu bym sobie nie odpuściła tego, co mam teraz, bo nigdy tak często się szczerze nie uśmiechałam
Rias jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-18, 10:49   #10
Vanir410
Rozeznanie

Ciesz się chwilą. Jak ma być dobrze - będzie. Może stworzycie fajny związek, może za miesiąc uznacie, że jednak szukacie czegoś innego. A ludzie zawsze gadają, bo ktoś zbyt hałaśliwy, albo zbyt cichy, pracuje za mało, za dużo... Pamiętam jak najpierw słuchałam, dlaczego umawiam się z starszymi, a potem dlaczego z młodszym ( btw o kilka miesięcy... ;D ).
Vanir410 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-18, 21:07   #11
Borch
Przyczajenie

To wszystko o co się zamartwiasz to dosyć odległe sprawy chyba...
Na chwilę obecną ciesz się życiem i zobaczysz do czego cię zaprowadzi.
Określasz się jako biseksualna więc skąd wiesz że kolejna osoba w której się zakochasz nie będzie facet?
To tylko gdybania... Podobnie jak Twoje przemyślenia...
Żyj i bierz co przyniesie Ci los...

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości