Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-07-18, 14:33   #61
Valtamerii
Zadomowienie

Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Robisz praktyki na tym samym oddziale co wczesniej ? Powiedz ,ze musisz isc do szpitala i ,czy nie moga Ci przepisac. Domyslalam sie ,ze zostaly Ci jeszcze ok 2 tyg bo praktyki trwaja miesiac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 14:41   #62
kalor
Gazela inteligencji

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
Robisz praktyki na tym samym oddziale co wczesniej ? Powiedz ,ze musisz isc do szpitala i ,czy nie moga Ci przepisac. Domyslalam sie ,ze zostaly Ci jeszcze ok 2 tyg bo praktyki trwaja miesiac

Nie, robiłam wtedy w innym szpitalu. Ale uczelni nie zależy, który to szpital i to wlasnie uczelnia może mi przepisać zaliczenie (jeśli dobrze kombinuje). Dziekanat jest pewnie zamknięty w lipcu, ale spróbuje jutro zadzwonić i dopytać... Tak, jeszcze 2 tygodnie, podobno mieli nas nie trzymać do konca tego oficjalnego terminu, ale pogorszyło mi się i nie doczekałam :/
kalor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 15:04   #63
Valtamerii
Zadomowienie

Tak ale ze stara oddzialowa bys to pewnie zalatwila.
Tak pisalam. Poszlabym do niej ,ze masz problemy zdrowotne i bardzo bys prosila o zaliczenie tych 2 tyg bo juz je robilas. Powiedz ,ze masz termin do szpitala.
Jesli powie ,ze nie zmus sie jakos a w miedzy czasie dzwon do dziekanatu.
Ja wiem ,ze mnie zjedza za ta odpowiedz ale jak ktos nie byl na medycynie to nie wie co to za klimaty moze glowe uciac a zajecia trzeba odrobic.
I nie podchodz do tych praktyk zbyt ambitnie bo z perspektywy czasu nic nie daja a bedziesz miec jeszcze na sorze.
Ale negocjuj z oddzialowa.

Stary 2017-07-18, 15:17   #64
kalor
Gazela inteligencji

Cytat:
Tak ale ze stara oddzialowa bys to pewnie zalatwila.
Tak pisalam. Poszlabym do niej ,ze masz problemy zdrowotne i bardzo bys prosila o zaliczenie tych 2 tyg bo juz je robilas. Powiedz ,ze masz termin do szpitala.
Jesli powie ,ze nie zmus sie jakos a w miedzy czasie dzwon do dziekanatu.
Ja wiem ,ze mnie zjedza za ta odpowiedz ale jak ktos nie byl na medycynie to nie wie co to za klimaty moze glowe uciac a zajecia trzeba odrobic.
I nie podchodz do tych praktyk zbyt ambitnie bo z perspektywy czasu nic nie daja a bedziesz miec jeszcze na sorze.
Ale negocjuj z oddzialowa.

Wiem wlasnie, ze odrobić trzeba... I nie bardzo da się zasłonić depresja itp. No ale może oddziałowa tez do tego tak podejdzie, ze dużo mi ta praktyka nie da - a czarno na białym mam dowód, ze już gdzieś indziej ja zrobiłam. Wydaje się być ludzka...

No ale nie ma już co się nad tym rozwodzić - za 45 minut wizyta, jutro z rana rozmowa z oddziałowa (już nie chce iść :/ ), a później ewentualnie telefony. Dziękuje wam za odpowiedzi, nabrałam nadziei, ze coś się da zdziałać
Stary 2017-07-18, 15:21   #65
Valtamerii
Zadomowienie

Da sie zdzialac. Nie chce namawiac do klamstwa ,czy manipulacji ale jak jestes w takim placzliwym stanie to dorzucilabym ,ze czekasz na zabieg ale nie chcesz o tym rozmawiac jakby sie wypytywala. Proponuje zatoki bo z zewnatrz nie widac ,ze chore hehe
Jaka chcesz robic specjalizacje ,czy jeszcze o tym nie myslalas ?

Stary 2017-07-18, 15:28   #66
kalor
Gazela inteligencji

Cytat:
Da sie zdzialac. Nie chce namawiac do klamstwa ,czy manipulacji ale jak jestes w takim placzliwym stanie to dorzucilabym ,ze czekasz na zabieg ale nie chcesz o tym rozmawiac jakby sie wypytywala. Proponuje zatoki bo z zewnatrz nie widac ,ze chore hehe
Jaka chcesz robic specjalizacje ,czy jeszcze o tym nie myslalas ?

Myślałam o ginekologii albo dermatologii (mam AZS i jakoś tak się zaczęłam interesować tymi tematami), ale z obecnym stanem w Polsce jeśli chodzi o miejsca specjalizacyjne i z moimi dotychczasowymi wynikami na studiach słabo to widzę

No ale podejrzewam, ze słabo mi idzie, bo depresja, a nie dlatego, ze głupia jestem wiadomo, z anatomii prześlizgnąć się trudno, ale inne przedmioty mam zdane na 4 albo 4,5, a uczyłam się może w sumie z 10 dni w cisgu roku akademickiego, bo więcej nie byłam w stanie. Wiec myśle, ze jak to ogarnę, to wyniki na studiach tez się poprawia

A ty jesteś lekarzem? Albo studiujesz jeszcze?
Stary 2017-07-18, 16:58   #67
Valtamerii
Zadomowienie

Masz wiadomosc. A co do dostania sie na specjalizacje to za 6 lat moze sie wiele zmienic. Obecny system jest w gruncie rzeczy najlepszy bo eliminuje srednie ze studiow i "genetyke"

Stary 2017-07-19, 06:44   #68
kalor
Gazela inteligencji

Update: byłam w szpitalu i mogę dokończyć praktyki we wrześniu na innym oddziale (na moim nie ma miejsca), muszę tylko to zgłosić oddziałowej i uczelni. Na razie tego nie załatwiam, do września jeszcze sporo czasu. Jeszcze spróbuje się dowiedzieć w dziekanacie, czy stare praktyki przejdą, ale i tak się cieszę. Mam drugi termin egzaminu 28 sierpnia, jeśli go zdam, to praktyki we wrześniu tez jakoś pójdą.

Oczywiście byłam u psychiatry wczoraj, dostałam leki w większej dawce (powiedziała, ze mogło mi się tak bardzo pogorszyć z odstawienia leków - co prawda był to tylko tydzień, ale nie miałam pieniędzy, żeby je wykupic, na szczęście już zaczęłam nowe), zalecenie odroczenia praktyk i dodatkowo jak powiedziałam o moich trudnościach w skupieniu się - lucetam, ale o tym muszę jeszcze poczytać, nie wiem czy warto w ten sposób eksperymentować...

Dziękuję Wam za odpowiedzi, na razie idę leczyć się i odpoczywać Martwić się będę trochę przed początkiem września.
Stary 2017-07-19, 07:28   #69
niemanicka
Rozeznanie

może na lekarskim jest inaczej, ale u nas praktyki trzeba było dużo szybciej ogarnąć, bo nie było potem miejsc już; skoro u ciebie nie ma miejsc już na wrzesień to może nie czekaj tak długo i szukaj już teraz
niemanicka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 07:44   #70
kalor
Gazela inteligencji

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
może na lekarskim jest inaczej, ale u nas praktyki trzeba było dużo szybciej ogarnąć, bo nie było potem miejsc już; skoro u ciebie nie ma miejsc już na wrzesień to może nie czekaj tak długo i szukaj już teraz
Na moim oddziale nie ma, ale na innych w tym szpitalu są, byłam sprawdzić w dziale informacji naukowej, Wiec tylko zostaje poinformować oddziałowa i uczelnie

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Ogólnie wszyscy musieli się zapisac gdzieś jeszcze przed wakacjami, Wiec te miejsca, które sa teraz wolne, zostaną już wolne. Jutro poprzedzwaniam i sobie zaklepie, ale na dzisiaj już mam dość...
Stary 2017-07-19, 08:12   #71
zakonna
Naczelna Nastolatka

Kalor, bardzo się cieszę, że tak szybko ogarnęłaś sytuację. Widzisz jaka jesteś zorganizowana babeczka? byle tak dalej
Stary 2017-07-19, 09:38   #72
niv_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Też raczej bym nie czekała zwłaszcza, że teraz wszystko idzie Ci dobrze. Może to wykorzystaj i załatw wszystko do końca od razu.
Stary 2017-07-19, 20:12   #73
florris
Raczkowanie

Witajcie
Udało mi się załatwić staż w zawodzie.Z jednej strony bardzo się cieszę,ale też jestem przerażona,czy dam radę. Boję się że się ośmieszę.

florris jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 20:57   #74
niv_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez florris Pokaż wiadomość
Witajcie
Udało mi się załatwić staż w zawodzie.Z jednej strony bardzo się cieszę,ale też jestem przerażona,czy dam radę. Boję się że się ośmieszę.

Super, gratulacje głowa do góry na pewno sobie poradzisz. Obawy na początku nowej pracy, są całkiem normalne.

Czy ktoś tutaj zmagał się może z lękiem przed poprawą ? Kolejny terapeuta uważa, że mam z tym problem, sama też tak myślę, z tym, że nie wiem o co mi dokładnie chodzi i skąd się to bierze

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2017-07-19 o 21:16
niv_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 13:12   #75
florris
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Super, gratulacje głowa do góry na pewno sobie poradzisz. Obawy na początku nowej pracy, są całkiem normalne.

Czy ktoś tutaj zmagał się może z lękiem przed poprawą ? Kolejny terapeuta uważa, że mam z tym problem, sama też tak myślę, z tym, że nie wiem o co mi dokładnie chodzi i skąd się to bierze
Dzięki
Ja też doświadczam lęku przed poprawą. Wydaje mi się,że może być to związane z obawą przed zmianami,że może być to tylko chwilowa poprawa,a później nadejdzie jeszcze większy dół.Kolejnym powodem jest to,że nie pamiętam jak wyglądało moje życie zanim doświadczyłam zaburzeń
no i może też trochę przed tym,że czasami niektóre niedociągnięcia można przed samym sobą usprawiedliwić chorobą,a później będzie trzeba dawać z siebie wszystko.

florris jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 17:34   #76
skrab01
Raczkowanie

Hej

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
skrab01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 19:52   #77
Bananalama
jestę wieszczę

Wpisy w blogu: 2

Znowu pojawiły się myśli samobójcze i poczucie wewnętrznego zniechęcenia, poddania się i nieludzkiego zmęczenia. Dlaczego to znowu wraca? Co robię nie tak?

*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 19:56   #78
zakonna
Naczelna Nastolatka

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Znowu pojawiły się myśli samobójcze i poczucie wewnętrznego zniechęcenia, poddania się i nieludzkiego zmęczenia. Dlaczego to znowu wraca? Co robię nie tak?
Leki bierzesz? Na terapię chodzisz? jesteś pod stałą opieką psychiatry? Jak długo się leczysz?
Stary 2017-07-21, 20:08   #79
Bananalama
jestę wieszczę

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Leki bierzesz? Na terapię chodzisz? jesteś pod stałą opieką psychiatry? Jak długo się leczysz?
Rok psychoterapii za mną. W wielu kwestiach osiągnęłam już dużo. Nie miałam takich myśli już kilka miesięcy. Teraz wracają wraz ze śmiercią ojca, pogorszeniem się relacji z bliskimi osobami.

*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Stary 2017-07-21, 20:10   #80
zakonna
Naczelna Nastolatka

Przeżyłaś traumę, śmierć rodzica. Nic dziwnego, że czujesz się gorzej. Mówiłaś o tym terapeucie? Co z lekami?
Stary 2017-07-21, 20:16   #81
Bananalama
jestę wieszczę

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Przeżyłaś traumę, śmierć rodzica. Nic dziwnego, że czujesz się gorzej. Mówiłaś o tym terapeucie? Co z lekami?
Mówiłam, przerabiamy to. W innych aspektach terapeutka jest zachwycona moimi postępami. Teraz nie mogę sobie znaleźć miejsca, a minęły 2 miesiące. Było już tak dobrze. Leków nie biorę.

Stary 2017-07-21, 20:20   #82
lisnov
Wtajemniczenie

Pociełam sie buuu (wczoraj)

Frederich Nietzsche
lisnov jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 21:02   #83
Valtamerii
Zadomowienie

Bananalama mysli samobojcze sa wskazaniem do hospitalizacji a juz napewno do leczenia farmakologicznego. Terapeutka wie o tym ?

Lisnov. Leczysz sie ? Dlaczego nie chcesz isc do szpitala ?

Stary 2017-07-21, 21:23   #84
Bananalama
jestę wieszczę

Cytat:
Bananalama mysli samobojcze sa wskazaniem do hospitalizacji a juz napewno do leczenia farmakologicznego. Terapeutka wie o tym ?

O obecnych jeszcze nie, bo mam je od niedawna, a że już 1,5 tygodnia choruję na oskrzela i nie ruszam się z domu, to spotkanie mam we wtorek. Porozmawiam z nią o tym.

Stary 2017-07-21, 21:52   #85
Valtamerii
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
O obecnych jeszcze nie, bo mam je od niedawna, a że już 1,5 tygodnia choruję na oskrzela i nie ruszam się z domu, to spotkanie mam we wtorek. Porozmawiam z nią o tym.
A chodzisz do psychiatry ? Terapeutka nie widziala wczesniej wskazan do lekow ?

Stary 2017-07-21, 21:53   #86
lisnov
Wtajemniczenie

Cytat:

Po co? Psychoterapie i tak mam raz w tygodniu i to jeszcze z osobą, której ufam i która mi pomaga. W kwestii leków i tak nikt już nie chce nic ruszać.
W domu mam wiecej mozliwosci rozladowania sie i mnie nerwow.

Frederich Nietzsche
Stary 2017-07-21, 21:59   #87
Valtamerii
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Po co? Psychoterapie i tak mam raz w tygodniu i to jeszcze z osobą, której ufam i która mi pomaga. W kwestii leków i tak nikt już nie chce nic ruszać.
W domu mam wiecej mozliwosci rozladowania sie i mnie nerwow.
Zdajesz sobie sprawe ,ze nie jestes ustabilizowana i bez psychiatry sie nie obedzie. A co mowi owa terapeutka na nowe sznyty ?
Okaleczanie tez jest wskazaniem do hospitalizacja.
Sorry ale ta terapia nic nie pomaga a przerzucanie odpowiedzialnosci za zachowanie na innych tez nie swiadczy o jej skutecznosci.
Przykro mi ,ze to wszystko pisze ale noz mi sie w kieszeni otwiera na ten caly fanazm teraputyczny kiedy objawy sie utrzymuja lub nasilaja.

Stary 2017-07-21, 23:01   #88
lisnov
Wtajemniczenie

Cytat:
Zdajesz sobie sprawe ,ze nie jestes ustabilizowana i bez psychiatry sie nie obedzie. A co mowi owa terapeutka na nowe sznyty ?
Okaleczanie tez jest wskazaniem do hospitalizacja.
Sorry ale ta terapia nic nie pomaga a przerzucanie odpowiedzialnosci za zachowanie na innych tez nie swiadczy o jej skutecznosci.
Przykro mi ,ze to wszystko pisze ale noz mi sie w kieszeni otwiera na ten caly fanazm teraputyczny kiedy objawy sie utrzymuja lub nasilaja.

Tak już bedzie do konca zycia. Doły beda sie zdarzac. Teraz mam rany zaopatrzone, antybiotyk mam i jestem w dobrym nastroju. Nigdy nie bedzie caly czas super, a ze z powodu moich zaburzen tak reaguje - trudno. Taki moj urok.

Frederich Nietzsche
Stary 2017-07-21, 23:32   #89
Valtamerii
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Tak już bedzie do konca zycia. Doły beda sie zdarzac. Teraz mam rany zaopatrzone, antybiotyk mam i jestem w dobrym nastroju. Nigdy nie bedzie caly czas super, a ze z powodu moich zaburzen tak reaguje - trudno. Taki moj urok.
To dlaczego tak przezywasz kolejne ciecia i to ,ze rodzina chce sie od Ciebie odciac. Przeciez robisz sobie krzywde.
Stan sie bedzie zaostrzac a terapia nie dziala. No chyba ,ze nie traktujesz jej jako forme leczenia.
Chcesz tak jezdzic do szpitala na sor 2 razy w miesiacu do konca zycia ?

Stary 2017-07-22, 09:44   #90
lisnov
Wtajemniczenie

Cytat:
To dlaczego tak przezywasz kolejne ciecia i to ,ze rodzina chce sie od Ciebie odciac. Przeciez robisz sobie krzywde.
Stan sie bedzie zaostrzac a terapia nie dziala. No chyba ,ze nie traktujesz jej jako forme leczenia.
Chcesz tak jezdzic do szpitala na sor 2 razy w miesiacu do konca zycia ?

Bo cały czas mam nadzieje i wierze, ze to ostatni raz.

Nic sie nie bedzie zaostrzac, szpital mi nie pomoze. Juz sie na to zbyt wiele razy nabralam.
I nie chce jezdzic na sor, w koncu przestane sie ciac.

Frederich Nietzsche
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (1 użytkowników i 2 gości)
gamszelo
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości