Wartość na rynku damsko-męskim - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-05, 19:39   #1
Celestine_M
Zakorzenienie

Wartość na rynku damsko-męskim

Singielka od pewnego czasu, na razie nie szukam aktywnie chłopaka, ale gdybym poznała kogoś fajnego, to pewnie serce zabiłoby mi szybciej. No i tutaj problem, bo… jak dotąd żaden mężczyzna (poza jednym) z którym kiedykolwiek chciałam być, nie chciał być ze mną.

Wydaje mi się, że jeśli faceci mnie podrywają to nie dlatego, że im się spodobałam, tylko dlatego, że bije ode mnie potrzeba potwierdzenia mojej atrakcyjności i oni to wyczuwają, a więc jestem łatwym łupem żeby się ze mną przespać i zostawić. Co prawda staram się być pewna siebie, flirtuję, śmieję się, więc sama nie wiem, jak niby mieliby to robić.

No ale, staram się patrzeć na siebie jak najbardziej obiektywnie i zdaję sobie sprawę, że nie jestem brzydka, ale niestety nie jestem też bardzo ładna - a więc sądzę, że to za mało, bo w dzisiejszych czasach faceci na każdym kroku mogą sobie porównać daną dziewczynę z tłumem idealnych modelek i aktorek, a więc ich wymagania rosną (są nawet badania na ten temat). W dodatku mam kompleks na punkcie tego, że nie robię nic ambitnego w życiu zawodowym, moja praca nie jest prestiżowa - nawet zakładałam kiedyś na ten temat wątek, ale większość radziła mi, że bez sensu zmieniać taki stan rzeczy tylko po to, żeby przypodobać się otoczeniu. Jednak wydaje mi się, że faceci z fajnymi pracami, czyli tacy, którzy mi imponują, także szukają kobiet z sensowniejszą pracą… Wreszcie, nie sądzę, żebym była ciekawą osobą, nie potrafię ciekawie rozmawiać o moich zainteresowaniach, nie mam jakichś błyskotliwych przemyśleń. Wydaję się sobie przeciętna pod każdym względem.

W dodatku od ostatniego (jedynego) związku nie mogę znieść myśli, że mojemu ewentualnemu chłopakowi mogłoby się podobać inne dziewczyny, ale to chyba nieuniknione?... Ex zachwycał się przy mnie innymi kobietami i czułam się gorsza, ale kurczę, no obiektywnie nie jestem jakaś cudowna, więc chyba każdy, kto nie jest ślepy zdaje sobie sprawę, że jest mnóstwo o wiele atrakcyjniejszych kobiet ode mnie. Tylko, że właśnie dla partnera chciałabym być najatrakcyjniejsza. Ja jakoś będąc zakochana “ślepnę” i naprawdę uważam chłopaka za najwspanialszego na świecie.
Najlepsze, że na początku tamtego związku czułam się na tyle atrakcyjna, że sama komplementowałam inne dziewczyny, i to, że były ładne nie psuło mi humoru, bo sama się za taką uważałam. Później jednak pewien zabieg zniszczył mi włosy, za dużo schudłam i przestałam się sobie podobać, i moje podejście zmieniło się o 180 stopni. Teraz wyglądam już o niebo lepiej, ale pewność siebie nie wróciła. Niektóre z tych zachwytów mojego eksa były jednak na tyle przesadzone że myślę, że nawet bez tej mojej zmiany by mnie one dotknęły.

Z drugiej strony. Kiedyś byłam zakochana w chłopaku, który był bardzo inteligentny, wulkan energii i dusza towarzystwa, miał interesującą pracę i jeszcze ciekawsze pasje (czyli standard, zawsze się w takich zakochuję). Z wyglądu też bardzo mi się podobał. Oczywiście byłam pewna, że ktoś taki nawet na mnie dwa razy nie spojrzy. No i nie spojrzał, za to byłam na tyle głupia, młoda i zakochana, że zgodziłam się na seks, który wiedziałam, że dla niego nic nie znaczył. Niedługo potem dowiedziałam się od przyjaciółki, że ów chłopak znalazł sobie dziewczynę i nawet ją poznałam na imprezie u wspólnych znajomych - byłam w szoku, zupełnie nic specjalnego, brzydka co prawda nie była, ale ładna zbytnio też nie, w dodatku niezgrabna. Prawie się nie odzywała w towarzystwie. Do tego potem dowiedziałam się, że mnie obgaduje i nie cierpi dlatego, że spotykałam się z jej chłopakiem PRZED tym, jak się w ogóle poznali :O Była też wredna dla mojej przyjaciółki, potrafiła jej powiedzieć, że brzydko wygląda, po tym jak przyjaciółka powiedziała jej komplement! Po prostu zazdrościła jej urody (przyjaciółka jest wyjątkowo atrakcyjna). No i tak pomyślałam, serio, moja big love wybrała taką nierozgarniętą gęś? To jakiś żart? Najlepsze, że ten chłopak chciał się ze mną jeszcze spotkać w trakcie trwania tego związku, zdarzyło mu się też wyraźnie podrywać moją przyjaciółkę... Także może związał się z tamtą dziewczyną z braku laku, bo sam miał kompleksy (chociaż nigdy w życiu bym tego nie podejrzewała?) A może ta dziewczyna miała zalety, tylko tak się zmieniła przy nim, bo jak widać chyba był on po prostu był babiarzem? Akurat nie dziwię się specjalnie, że nie chciał mnie, w tamtym okresie byłam chorobliwie nieśmiała i naprawdę wręcz prawie nie dało się ze mną normalnie porozmawiać. W każdym razie jego wybór akurat tej dziewczyny strasznie mnie wtedy zdziwił i pomyślałam sobie, że skoro jej się udało zainteresować sobą faceta o którym wtedy myślałam tyle dobrego, to przecież ze mną nie może być tak źle...
Ten przykład to taka dygresja, obrazująca… sama nie wiem co. Chyba to, że kompleksy jednak nie wykluczają znalezienia sobie faceta. Ale ogólnie zauważam jednak, że największe powodzenie mają dziewczyny po prostu śliczne i towarzyskie.

Kończąc, zastanawiam się, na ile moje niezbyt wysokie zdanie o sobie to samosprawdzająca się przepowiednia i po prostu odpycham mężczyzn, którzy mi się podobają. A na ile to po prostu realistyczne spojrzenie.

A może ja się zakochuje w nieodpowiednich facetach i powinnam iść na terapię? Czasem mam wrażenie, że wybieram typowych babiarzy. A czasem, że po prostu takich, którzy są pewni siebie i kiedy wydaje mi się, że dużo ciekawych rzeczy dzieje się w ich życiu, to mnie bardzo przyciąga. No ale chyba to nie są najważniejsze rzeczy u partnera… Sama jednak lubię imprezować i podróżować, mój poprzedni partner akurat tego nie lubił i zdarzały nam się zgrzyty na tym tle.

Przepraszam za tak dziwny i chaotyczny wpis, po prostu siedzę sama w mieszkaniu i myślę sobie, że wręcz boję się mojej kolejnej historii z kolejnym facetem, bo mam już dość wplątywania się w relacje bez przyszłości. Może widzicie jakiś problem.

Edytowane przez Celestine_M
Czas edycji: 2019-08-05 o 20:06
Celestine_M jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 20:13   #2
alefelerzeklseler
Zakorzenienie

Dot.: Wartość na rynku damsko-męskim

znasz francuski, angielski i hiszpański.

Bystra jesteś i szybko się uczysz.
alefelerzeklseler jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 20:17   #3
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez alefelerzeklseler Pokaż wiadomość
znasz francuski, angielski i hiszpański.

Bystra jesteś i szybko się uczysz.
Ok, dzięki za komplement. Co w związku z tym sugerujesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2019-08-05, 20:25   #4
galakty098
Zakorzenienie

Niekoniecznie musisz wybierać samych babiarzy. Faceci szukający związku też mogą się znudzić lub zmienić zdanie po iluś udanych randkach, to normalne.

Natomiast masz rację że jak odczuwasz silną potrzebę dowartościowania, to będą to wykorzystać i mogą stracić zainteresowanie. Boisz się że wykorzystają seks? To nie chodź do łóżka zbyt szybko, proste.
Stary 2019-08-05, 20:27   #5
goldennight
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Celestine_M Pokaż wiadomość
Ok, dzięki za komplement. Co w związku z tym sugerujesz?

Co pamiętam to przygodny seks nie jest dla ciebie obcy jeśli coś pmyliłam to sorki.Teraz szukasz stałego faceta czy jakieś szybkie numerki wchodzą w grę?Co to znaczy że jesteś łatwym łupem?może spróbuj nim nie być jak masz z tym problem.
goldennight jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 20:34   #6
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez galakty098 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie musisz wybierać samych babiarzy. Faceci szukający związku też mogą się znudzić lub zmienić zdanie po iluś udanych randkach, to normalne.

Natomiast masz rację że jak odczuwasz silną potrzebę dowartościowania, to będą to wykorzystać i mogą stracić zainteresowanie. Boisz się że wykorzystają seks? To nie chodź do łóżka zbyt szybko, proste.
Zawsze miałam podejście, że jeśli chcę iść z danym facetem do łóżka to nie będę grać cnotki i przynajmniej spędzimy fajny moment. Ale pewnie masz rację, powinnam czekać dłużej, bo czasami faktycznie szybko się angażuje, a potem nic z tego nie wychodzi.

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Co pamiętam to przygodny seks nie jest dla ciebie obcy jeśli coś pmyliłam to sorki.Teraz szukasz stałego faceta czy jakieś szybkie numerki wchodzą w grę?Co to znaczy że jesteś łatwym łupem?może spróbuj nim nie być jak masz z tym problem.
Dla mnie wchodzi w grę seks z kimś, kogo lubię i komu juz jakoś ufam, nie wiem, czy taka masz definicje przygodnego seksu.
Jak pisalam, nie szukam nikogo aktywnie, ale jestem otwarta.
Łatwym łupem w sensie, że ktoś może udawać, że jest mną zainteresowany romantycznie i ja się będę cieszyć jak szczerbaty na suchary, a potem mu się znudze.

Stary 2019-08-05, 20:35   #7
robcia
Zakorzenienie

Nie rozumiem potrzeby , coraz czestszej ostatnio , doglebnej analizy swojego wygladu i utwierdzania sie , opisowo w tym ,ze jest sie ladna.
robcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 20:36   #8
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Nie rozumiem potrzeby , coraz czestszej ostatnio , doglebnej analizy swojego wygladu i utwierdzania sie , opisowo w tym ,ze jest sie ladna.
Przecież nie przeanalizowalam dogłębnie tego, jak wyglądam i napisałam, że nie jestem zbyt ładna.

Stary 2019-08-05, 20:42   #9
Leany
⚆ _ ⚆

Ciężki temat, bo wiesz, związki to nie jest sprawa zero jedynkowa. Nie ma uniwersalnego przepisu jak poderwać każdego faceta, tak samo często trudno stwierdzić czym kierował się ktoś wybierając drugą połówkę. Jeden może robić chłodne kalkulacje pod kontem pozycji i pieniędzy, innego strzeli piorun sycylijski, a jeszcze innemu dziewczyna przypomina mamusię lub chłopak tatusia. Jedno jest pewne. Osobom inteligentnym, niezależnym finansowo i emocjonalnie (nie myląc tego z jakimś niesamowitym bogactwem czy karierą), znającym swoją wartość, z prawidłowymi wzorcami wyniesionym z domu lub wypracowanymi na własnym doświadczeniu, traktującym związek jako szansę na ubogacenie swojego życia, a nie jego sens i spełnienie obowiązku społecznego łatwiej stworzyć zdrową, partnerską relację. Na podstawie tego co radzisz innym na forum, uważam że ty masz dużą szansę. Musisz po prostu spotkać odpowiedniego faceta. A tego kolesia zupełnie bym nie żałowała. Niezły z niego bubek skoro szukał kontaktu z byłą kochanką, będąc w związku z inną.
Leany jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 20:43   #10
galakty098
Zakorzenienie

Cytat:
Zawsze miałam podejście, że jeśli chcę iść z danym facetem do łóżka to nie będę grać cnotki i przynajmniej spędzimy fajny moment. Ale pewnie masz rację, powinnam czekać dłużej, bo czasami faktycznie szybko się angażuje, a potem nic z tego nie wychodzi.
To się zdecyduj czego chcesz, bo piszesz że nikt nie chciał być z Tobą na dłużej, a teraz że chciałaś tylko iść do łóżka i nic więcej. Nic dziwnego że robili swoje i się zmywali, bo sama pokazujesz że na to liczysz. Mam wrażenie że ciągle robisz to samo i liczysz na inny skutek. Wygląda to tak, jakbyś najpierw szła do łóżka, a potem chciała być z tym facetem, ale ten facet od początku nie chciał z Tobą być, bo oferowałaś mu seks bez niczego, to mu wystarczy.

I szybkie pójście do łóżka nie oznacza że na związek nie ma szans, ale jednak jest dużo większe prawdopodobieństwo, że kolesiowi zależy tylko na seksie. Nie masz grać nie wiadomo jakiej cnotki bo większość wyczuje że udajesz, po prostu nie chodź od razu do łóżka, daj się na spokojnie podrywać, poznawać.
Stary 2019-08-05, 20:52   #11
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Leany Pokaż wiadomość
Ciężki temat, bo wiesz, związki to nie jest sprawa zero jedynkowa. Nie ma uniwersalnego przepisu jak poderwać każdego faceta, tak samo często trudno stwierdzić czym kierował się ktoś wybierając drugą połówkę. Jeden może robić chłodne kalkulacje pod kontem pozycji i pieniędzy, innego strzeli piorun sycylijski, a jeszcze innemu dziewczyna przypomina mamusię lub chłopak tatusia. Jedno jest pewne. Osobom inteligentnym, niezależnym finansowo i emocjonalnie (nie myląc tego z jakimś niesamowitym bogactwem czy karierą), znającym swoją wartość, z prawidłowymi wzorcami wyniesionym z domu lub wypracowanymi na własnym doświadczeniu, traktującym związek jako szansę na ubogacenie swojego życia, a nie jego sens i spełnienie obowiązku społecznego łatwiej stworzyć zdrową, partnerską relację. Na podstawie tego co radzisz innym na forum, uważam że ty masz dużą szansę. Musisz po prostu spotkać odpowiedniego faceta. A tego kolesia zupełnie bym nie żałowała. Niezły z niego bubek skoro szukał kontaktu z byłą kochanką, będąc w związku z inną.
Okej, jestem niezależna finansowo i emocjonalnie. Co do reszty nie jestem pewna.

Wiem, teraz ciesze się, że mi nie wyszło z tym kolesiem, nie chciałabym być z kimś takim w związku.
Cytat:
To się zdecyduj czego chcesz, bo piszesz że nikt nie chciał być z Tobą na dłużej, a teraz że chciałaś tylko iść do łóżka i nic więcej. Nic dziwnego że robili swoje i się zmywali, bo sama pokazujesz że na to liczysz. Mam wrażenie że ciągle robisz to samo i liczysz na inny skutek. Wygląda to tak, jakbyś najpierw szła do łóżka, a potem chciała być z tym facetem, ale ten facet od początku nie chciał z Tobą być, bo oferowałaś mu seks bez niczego, to mu wystarczy.

I szybkie pójście do łóżka nie oznacza że na związek nie ma szans, ale jednak jest dużo większe prawdopodobieństwo, że kolesiowi zależy tylko na seksie. Nie masz grać nie wiadomo jakiej cnotki bo większość wyczuje że udajesz, po prostu nie chodź od razu do łóżka, daj się na spokojnie podrywać, poznawać.
No to przyznam się, że zdarzało mi się udawać, że nie zależy mi na niczym więcej niż na łóżku, bo byłam pewna, że przecież dany facet i tak nie byłby zainteresowany związkiem ze mną Wiem, sabotaż.
Czasami znowu miałam podejście bardziej na luzie, nie zależało mi jeszcze na facecie, ale podobał mi się i darzylam go sympatią, wiec mogłam z nim iść do łóżka, a potem byłam otwarta na różny rozwój wydarzeń. Akurat z eksem tez dość szybko przyszło łóżko, a potem tak się złożyło, że byliśmy razem. Przykre, jesli jednak większość facetów nie jest tak "elastyczna" i uważa, że dziewczyna chcąca dość szybko seksu juz nie może stać się kandydatka do związku, bo chyba to sugerujesz.

Stary 2019-08-05, 20:52   #12
goldennight
Raczkowanie

Cytat:
Przecież nie przeanalizowalam dogłębnie tego, jak wyglądam i napisałam, że nie jestem zbyt ładna.

Dla mnie jesteś trochę taka zagadkowa jak chyba wiele dziewczyn dziś z jednej strony kreujesz sie na wyzwoloną "to tylko seks" a z drugiej jednak nie do końca tak to u ciebie działa.Może po prostu ty potrzebujesz seksu jednak po złapaniu jakieś więzi a nie tak od razu a tymi wyskokami sobie trochę pokomplikowałaś sobie w głowie.Nie wiem tak tylko sobie myślę.

Ja osobiście jestem zwolleniczką flirtowania i zostawienie sobie seksu deser kiedy emocje sięgną zenitu a mogłabym chodzić z facetami do łóżka nawet po godzinie i bym nie miała kaca moralnego ale w sumie stwierdziłam że po co tak mi lepiej.
Stary 2019-08-05, 20:54   #13
Carol99
Raczkowanie

Mężczyźni na ogół nie przywiązują wagi do zarobków kobiety, ani do zawodu. Część faktycznie szuka inteligentnej, ale większość zajmowanie się np. pracą badawczą odstrasza. Mnie to średnio rusza i przy pytaniach o pracę odpowiadałam szczerze, ale w pamięć mi zapadł pewien młody lekarz z portalu randkowego. Oczywiście sapioseksualny, ale przy piwie powiedział, że nie chce kobiety po studiach (zwłaszcza ambitnych) i uznał, że niższe zarobki kobiet są uzasadnione (uważał się za feministę). Serio, ludzie mówią jedno i robią coś innego.
Próbowałaś z portalami? Tam jest trochę łatwiej można się przełamać z odważniejszym flirtem no i statystycznie poznajesz więcej osób. Dobrze znasz języki obce, więc możesz być na zagranicznych portalach ‐ to Twój atut.
Serio, nie uważaj też, że jesteś brzydka, bo skoro mężczyzna się Tobą interesuje, to oznacza, że mu się podobasz. ;-)
Carol99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 20:55   #14
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Dla mnie jesteś trochę taka zagadkowa jak chyba wiele dziewczyn dziś z jednej strony kreujesz sie na wyzwoloną "to tylko seks" a z drugiej jednak nie do końca tak to u ciebie działa.Może po prostu ty potrzebujesz seksu jednak po złapaniu jakieś więzi a nie tak od razu a tymi wyskokami sobie trochę pokomplikowałaś sobie w głowie.Nie wiem tak tylko sobie myślę.

Ja osobiście jestem zwolleniczką flirtowania i zostawienie sobie seksu deser kiedy emocje sięgną zenitu a mogłabym chodzić z facetami do łóżka nawet po godzinie i bym nie miała kaca moralnego ale w sumie stwierdziłam że po co tak mi lepiej.
No bo to jest skomplikowane Nie wiem, muszę faceta po prostu darzyc sympatią, a dość szybko podejmuje decyzję, czy ktoś jest fajny. I wcale to nie znaczy, że się zaraz angażuje. Z niektórymi facetami wcale się nie angazowalam, spędziliśmy miły moment i tyle.

Stary 2019-08-05, 20:58   #15
goldennight
Raczkowanie

Cytat:
Okej, jestem niezależna finansowo i emocjonalnie. Co do reszty nie jestem pewna.

Wiem, teraz ciesze się, że mi nie wyszło z tym kolesiem, nie chciałabym być z kimś takim w związku. No to przyznam się, że zdarzało mi się udawać, że nie zależy mi na niczym więcej niż na łóżku, bo byłam pewna, że przecież dany facet i tak nie byłby zainteresowany związkiem ze mną Wiem, sabotaż.
Czasami znowu miałam podejście bardziej na luzie, nie zależało mi jeszcze na facecie, ale podobał mi się i darzylam go sympatią, wiec mogłam z nim iść do łóżka, a potem byłam otwarta na różny rozwój wydarzeń. Akurat z eksem tez dość szybko przyszło łóżko, a potem tak się złożyło, że byliśmy razem. Przykre, jesli jednak większość facetów nie jest tak "elastyczna" i uważa, że dziewczyna chcąca dość szybko seksu juz nie może stać się kandydatka do związku, bo chyba to sugerujesz.

Myslę że tu ni o to chodzi że nie jesteś dobrą kandydatką bo szybko ci się zdarzyło chyba galakty nie miał tego na myśli aczkolwiek każdy ma mieć swoje zdanie na ten temat ale na pewno facet, który to zrobił z toba tak myśląc jest hipokrytą i steruje niezłymi stereotypami.

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
No bo to jest skomplikowane Nie wiem, muszę faceta po prostu darzyc sympatią, a dość szybko podejmuje decyzję, czy ktoś jest fajny. I wcale to nie znaczy, że się zaraz angażuje. Z niektórymi facetami wcale się nie angazowalam, spędziliśmy miły moment i tyle.

Nie wiem jak dla mnie to ty wcale nie traktujesz tak luźno seksu jak ci się wydaje.Przeżuć się może na zwykłe randkowanie bez szybkiego seksu, trudno coś doradzić.Piszesz o tym że faceci uciekają i tak dalej no nie dziwne takie relacje mają do siebie że jedno drugi traktuje przedmiotowo albo to ci pasuje albo nie.

Edytowane przez goldennight
Czas edycji: 2019-08-05 o 21:00
Stary 2019-08-05, 21:00   #16
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Carol99 Pokaż wiadomość
Mężczyźni na ogół nie przywiązują wagi do zarobków kobiety, ani do zawodu. Część faktycznie szuka inteligentnej, ale większość zajmowanie się np. pracą badawczą odstrasza. Mnie to średnio rusza i przy pytaniach o pracę odpowiadałam szczerze, ale w pamięć mi zapadł pewien młody lekarz z portalu randkowego. Oczywiście sapioseksualny, ale przy piwie powiedział, że nie chce kobiety po studiach (zwłaszcza ambitnych) i uznał, że niższe zarobki kobiet są uzasadnione (uważał się za feministę). Serio, ludzie mówią jedno i robią coś innego.
Próbowałaś z portalami? Tam jest trochę łatwiej można się przełamać z odważniejszym flirtem no i statystycznie poznajesz więcej osób. Dobrze znasz języki obce, więc możesz być na zagranicznych portalach ‐ to Twój atut.
Tak, miałam kiedyś epizod, dość długi w sumie, z portalami. Kilku fajnych facetów w sumie poznałam, chociaż pamiętam, że męczyło mnie to pisanie co chwila z kimś nowym i to, jak się urywal z kimś kontakt. Nawet myślałam, żeby do tego wrócić, ale na razie nie chcę aktywnie szukać, chce sobie dać jeszcze trochę przerwy po poprzednim związku.
No i ja mieszkam na granicą.
Cytat:
Serio, nie uważaj też, że jesteś brzydka, bo skoro mężczyzna się Tobą interesuje, to oznacza, że mu się podobasz. ;-)
No właśnie tego nie jestem taka pewna. Jeśli interesuje go tylko przelotna znajomość to może nie wybrzydza.

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Nie wiem jak dla mnie to ty wcale nie traktujesz tak luźno seksu jak ci się wydaje.Przeżuć się może na zwykłe randkowanie bez szybkiego seksu, trudno coś doradzić.
Chyba tak rzeczywiście zrobię.

Stary 2019-08-05, 21:02   #17
galakty098
Zakorzenienie

Cytat:
No to przyznam się, że zdarzało mi się udawać, że nie zależy mi na niczym więcej niż na łóżku, bo byłam pewna, że przecież dany facet i tak nie byłby zainteresowany związkiem ze mną Wiem, sabotaż.

Widzisz, sama siebie sabotujesz, jak pokazujesz od razu że chcesz tylko seksu, to jasne że to wykorzystają, czemu mają nie brać za darmo? To logiczne zachowanie, naturalne.

Ale to się tyczy obydwu płci, kobiety też myślą że jak facet chce tylko seksu, to więcej nie chce i tak zazwyczaj jest. Moim zdaniem lepiej odczekać, nie z tego powodu że od seksu nie da się zacząć związku, tylko prawdopodobieństwo jest mniejsze, bo trafisz w większości przypadków na kolesi chcących tylko jednego. Czy to taki problem się wstrzymać? Poznać jego charakter, jaki jest, co Was łączy, wspólne poglądy i tym podobne? Nie mówię że masz czekać pół roku, chyba rozumiesz.

Obecnie to wybacz, ale sama pchasz się w gips. Udajesz wyzwoloną, chętną od razu na seks, a potem płacz że "biedni faceci chcom tylko jednego, świnie".
Stary 2019-08-05, 21:10   #18
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Widzisz, sama siebie sabotujesz, jak pokazujesz od razu że chcesz tylko seksu, to jasne że to wykorzystają, czemu mają nie brać za darmo? To logiczne zachowanie, naturalne.

Ale to się tyczy obydwu płci, kobiety też myślą że jak facet chce tylko seksu, to więcej nie chce i tak zazwyczaj jest. Moim zdaniem lepiej odczekać, nie z tego powodu że od seksu nie da się zacząć związku, tylko prawdopodobieństwo jest mniejsze, bo trafisz w większości przypadków na kolesi chcących tylko jednego. Czy to taki problem się wstrzymać? Poznać jego charakter, jaki jest, co Was łączy, wspólne poglądy i tym podobne? Nie mówię że masz czekać pół roku, chyba rozumiesz.

Obecnie to wybacz, ale sama pchasz się w gips. Udajesz wyzwoloną, chętną od razu na seks, a potem płacz że "biedni faceci chcom tylko jednego, świnie".
Nie płaczę i nie myślę tak w takim wypadku. Ze dwa razy zdarzyło się ze faktycznie facet udawał zainteresowanego związkiem a potem wyszło szydlo z worka, to w takiej sytuacji faktycznie, miałam im to za złe. Ale kiedy sytuacja jest jasna, to zdaje sobie sprawę, że pretensje mogę mieć tylko do siebie.

Stary 2019-08-05, 21:14   #19
Carol99
Raczkowanie

Cytat:
No właśnie tego nie jestem taka pewna. Jeśli interesuje go tylko przelotna znajomość to może nie wybrzydza.

Przelotna znajomość oznacza seks, tu chyba wygląd ma jeszcze większe znaczenie.
Jeśli swoją twarz oceniasz jako przeciętna, to jest dobrze, bo generalnie ludzie lubią "średnie", były na ten temat jakieś eksperymenty i nie odnosi się to tylko do wyglądu. Jeżeli przy tym jesteś szczupła i proporcjonalna, to raczej większość mężczyzn nie pogardzi.
Przez sporą część życia myślałam, że nie jestem artakcyjna, ale okazało się, że jest na odwrót. Okazało się tak na portalu randkowym, bo większość prosiła o większą ilość zdjęć, o zdjęcia jak się uśmiecham i inne takie, co przyjemnie łechtało moje ego, ale spowodowało usunięcie zdjęcia z portalu, bo chciałam trafić na kogoś, komu spodobają się moje wariactwa, hobby czy zamiłowanie do sztuki. (Sorry za offtop) Chętnych było mniej, za to bardziej wartościowi. Aha, jestem też zwolenniczką celowania w osoby 5-15 lat starsze i wydaje mi się, że może u Ciebie to rozwiązanie, bo unikniesz napalonych szczeniaków, chociaż z drugiej strony wiek niczego nie gwarantuje.
Stary 2019-08-05, 21:16   #20
galakty098
Zakorzenienie

Cytat:
Nie płaczę i nie myślę tak w takim wypadku. Ze dwa razy zdarzyło się ze faktycznie facet udawał zainteresowanego związkiem a potem wyszło szydlo z worka, to w takiej sytuacji faktycznie, miałam im to za złe. Ale kiedy sytuacja jest jasna, to zdaje sobie sprawę, że pretensje mogę mieć tylko do siebie.

I widzisz, spotkałaś tylko dwóch którzy udawali zainteresowanie związkiem, a chodziło im o seks. A w drugą stronę ile ich było? I o to mi chodzi z poczekaniem, ryzyko bardzo się zmniejsza.

Nic się nie zmieni jeśli nie zmienisz podejścia, wiesz co robisz źle, pytanie czy podejmiesz kroki, czy dalej będziesz tkwić w obecnej rutynie (o ile się nie mylę to chyba nie pierwszy taki wątek w Twoim wykonaniu prawda? Chyba że pomyliłem osoby to przepraszam).

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

Cytat:
Dla mnie mniejsze, bo po jednym razie już jej widywać nie będę, a w związku na swoją kobietę będę patrzeć codziennie, również w kiepskim stanie, chorobie itp. Wymagania do związku zawsze są większe, niż do samego seksu.
Stary 2019-08-05, 21:17   #21
amillia
Zadomowienie

Za bardzo się fiksujesz na tym wyglądzie, większość ludzi nie przypomina w niczym modeli czy modelek, a są w normalnych, szczęśliwych związkach.

Jak sama widzisz sabotujesz sama siebie, chcesz być w związku to nie ukrywaj tego, to nie jest nic wstydliwego, a takie postawienie sprawy jasno trochę ułatwi sprawę znalezienia kompatybilnego partnera.

Muszę też zwrócić uwagę na fakt, że jak sama piszesz interesują Cię głównie mężczyźni pewni siebie, zabawni, przystojni, z fajnym wykształceniem, inteligentni, musi mieć super prace, być wulkanem energii, mnóstwo niestandardowych pasji... No powiem tak, nie tylko Ciebie tacy interesują i oni o tym wiedzą Z mojego doświadczenia tacy przebojowi ąę faceci sukcesu rzadko w młodym wieku wiążą się z jedną kobietą na dłużej (tak, wiem, są wyjątki). Jeśli szukasz samego zestawu topowych cech to musisz się liczyć po pierwsze z większą konkurencją, a po drugie z tym, że jednak często tacy faceci "do przodu" są bawidymkami.
amillia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 21:23   #22
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Jeśli swoją twarz oceniasz jako przeciętna, to jest dobrze, bo generalnie ludzie lubią "średnie", były na ten temat jakieś eksperymenty i nie odnosi się to tylko do wyglądu. Jeżeli przy tym jesteś szczupła i proporcjonalna, to raczej większość mężczyzn nie pogardzi.
Przez sporą część życia myślałam, że nie jestem artakcyjna, ale okazało się, że jest na odwrót. Okazało się tak na portalu randkowym, bo większość prosiła o większą ilość zdjęć, o zdjęcia jak się uśmiecham i inne takie, co przyjemnie łechtało moje ego, ale spowodowało usunięcie zdjęcia z portalu, bo chciałam trafić na kogoś, komu spodobają się moje wariactwa, hobby czy zamiłowanie do sztuki. (Sorry za offtop) Chętnych było mniej, za to bardziej wartościowi. Aha, jestem też zwolenniczką celowania w osoby 5-15 lat starsze i wydaje mi się, że może u Ciebie to rozwiązanie, bo unikniesz napalonych szczeniaków, chociaż z drugiej strony wiek niczego nie gwarantuje.
Źle zrozumiałas to badanie Ta "przeciętność" z badan to tak naprawdę ladnosc. Chodzi o to, żeby nie mieć np. dużego nosa, tylko w sam raz, podobnie w sam raz rozstawione oczy a nie zbyt blisko lub zbyt szeroko. Czyli żeby być ładnym Przeciętność w potocznym znaczeniu tego słowa i w takim, w jakim ja siebie uważam za przeciętna oznacza po prostu brak urody.

Cytat:
I widzisz, spotkałaś tylko dwóch którzy udawali zainteresowanie związkiem, a chodziło im o seks. A w drugą stronę ile ich było? I o to mi chodzi z poczekaniem, ryzyko bardzo się zmniejsza.

Nic się nie zmieni jeśli nie zmienisz podejścia, wiesz co robisz źle, pytanie czy podejmiesz kroki, czy dalej będziesz tkwić w obecnej rutynie (o ile się nie mylę to chyba nie pierwszy taki wątek w Twoim wykonaniu prawda? Chyba że pomyliłem osoby to przepraszam).
No pewnie masz rację, następnym razem poczekam dłużej.

Takiego wątku jeszcze nie zakładałam (chyba, że zapomniałam) ale faktycznie czasem jeczalam w komentarzach do innych wątków.

Cytat:
Dla mnie mniejsze, bo po jednym razie już jej widywać nie będę, a w związku na swoją kobietę będę patrzeć codziennie, również w kiepskim stanie, chorobie itp. Wymagania do związku zawsze są większe, niż do samego seksu.
Dokładnie. Na ten temat tez czytałam badania Faceci bardziej wybrzydzaja do związku pod każdym względem.

Stary 2019-08-05, 21:28   #23
Carol99
Raczkowanie

Cytat:

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

W przypadku związku celują w ludzi, którzy odpowiadają mi z charakteru, są inteligentni, zabawni, elokwentni, kocham erudytów, no i atrakcyjni (kocham głębokie i lekko ochrypnięte męskie głosy), w przypadku tylko ostatniej cechy mogę pójść na ustępstwa. Jeśli miałabym z kimś pójść do łóżka, to wystarczy, że tę osobę lubię i czuję do niej pociąg. Nie musi mieć bardzo dobrego wykształcenia, rozróżniać Wagnera od Verdiego etc.
Stary 2019-08-05, 21:28   #24
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Za bardzo się fiksujesz na tym wyglądzie, większość ludzi nie przypomina w niczym modeli czy modelek, a są w normalnych, szczęśliwych związkach. .
Co nie zmienia faktu, że wygląd bardzo pomaga. Za dużo znałam ślicznych dziewczyn, które po prostu nie mogły opedzic się od facetów, i to sensownych, żeby machnac na ten czynnik ręką.

No i niezbyt urodziwe kobiety maja jednak najczęściej niezbyt urodziwych partnerów, z tego co obserwuje...
Cytat:
Jak sama widzisz sabotujesz sama siebie, chcesz być w związku to nie ukrywaj tego, to nie jest nic wstydliwego, a takie postawienie sprawy jasno trochę ułatwi sprawę znalezienia kompatybilnego partnera.

Muszę też zwrócić uwagę na fakt, że jak sama piszesz interesują Cię głównie mężczyźni pewni siebie, zabawni, przystojni, z fajnym wykształceniem, inteligentni, musi mieć super prace, być wulkanem energii, mnóstwo niestandardowych pasji... No powiem tak, nie tylko Ciebie tacy interesują i oni o tym wiedzą Z mojego doświadczenia tacy przebojowi ąę faceci sukcesu rzadko w młodym wieku wiążą się z jedną kobietą na dłużej (tak, wiem, są wyjątki). Jeśli szukasz samego zestawu topowych cech to musisz się liczyć po pierwsze z większą konkurencją, a po drugie z tym, że jednak często tacy faceci "do przodu" są bawidymkami.
No właśnie też zauwazylam, że rzeczywiście większość tego typu facetów ma styl podrywacza.
No nic, najwyżej nie znajdę sobie nikogo, nie chce być z kimś, byle by ktoś był.

Stary 2019-08-05, 21:34   #25
Carol99
Raczkowanie

Cytat:
Źle zrozumiałas to badanie Ta "przeciętność" z badan to tak naprawdę ladnosc. Chodzi o to, żeby nie mieć np. dużego nosa, tylko w sam raz, podobnie w sam raz rozstawione oczy a nie zbyt blisko lub zbyt szeroko. Czyli żeby być ładnym Przeciętność w potocznym znaczeniu tego słowa i w takim, w jakim ja siebie uważam za przeciętna oznacza po prostu brak urody.

No pewnie masz rację, następnym razem poczekam dłużej.

Takiego wątku jeszcze nie zakładałam (chyba, że zapomniałam) ale faktycznie czasem jeczalam w komentarzach do innych wątków.

Dokładnie. Na ten temat tez czytałam badania Faceci bardziej wybrzydzaja do związku pod każdym względem.

Chodzi o to, że twarz ma być przeciętna. Im więcej osób nałożono, tym lepszy był rezultat. Przeciętność rozumiem jako maksimum w rozkładzie normalnym i tym właśnie były te twarze. Nikt nie sporządził średniej z wartości rozstawu oczu etc., raczej gdyby porównać to do wymiarów twarzy, to wyszłaby dominanta, czyli wartość występującą najczęściej, a co za tym idzie "najbardziej oklepana", czyli przeciętna.
Stary 2019-08-05, 21:44   #26
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Chodzi o to, że twarz ma być przeciętna. Im więcej osób nałożono, tym lepszy był rezultat. Przeciętność rozumiem jako maksimum w rozkładzie normalnym i tym właśnie były te twarze. Nikt nie sporządził średniej z wartości rozstawu oczu etc., raczej gdyby porównać to do wymiarów twarzy, to wyszłaby dominanta, czyli wartość występującą najczęściej, a co za tym idzie "najbardziej oklepana", czyli przeciętna.
Ja tak tego nie zrozumiałam. Ludzie najczęściej mają większe lub mniejsze nosy, bliżej lub dalej rozstawione oczy. Przecież nie widuje się czesto na ulicach takich twarzy laleczek jakie powstały po tym nałożeniu różnych twarzy, tylko jedna osoba ma np. garbaty nos, a druga zadarty, dlatego po ich połączeniu powstaje nos prosty (w dużym uproszczeniu oczywiście) a więc ładniejszy, bo mniej odstający od "normy". Większość ludzi odstaje od normy mniej lub bardziej.
I dalej, przeciętność w potocznym znaczeniu nie oznacza bycia ładnym, po prostu.

Stary 2019-08-05, 21:45   #27
goldennight
Raczkowanie

Cytat:
Co nie zmienia faktu, że wygląd bardzo pomaga. Za dużo znałam ślicznych dziewczyn, które po prostu nie mogły opedzic się od facetów, i to sensownych, żeby machnac na ten czynnik ręką.

No i niezbyt urodziwe kobiety maja jednak najczęściej niezbyt urodziwych partnerów, z tego co obserwuje...

No właśnie też zauwazylam, że rzeczywiście większość tego typu facetów ma styl podrywacza.
No nic, najwyżej nie znajdę sobie nikogo, nie chce być z kimś, byle by ktoś był.

Bo może tych przystojniaków co skakają z kwiatka na kwiatek odrzucają.
Stary 2019-08-05, 21:47   #28
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Bo może tych przystojniaków co skakają z kwiatka na kwiatek odrzucają.
Taa, raczej ci przystojniacy nawet na nie nie patrzą, a już na pewno nie pod kątem związku, taka jest brutalna rzeczywistosc.

Stary 2019-08-05, 21:57   #29
amillia
Zadomowienie

Cytat:

Zależy co rozumiesz przez mało urodziwych. Jeśli celujesz w samych przystojniaków, a jak sama piszesz jesteś przeciętna czy niezbyt urodziwa to może być ciężko. Z drugiej strony ludzie nie dzielą się tylko na brzydali i modeli Przynajmniej w mojej ocenie większa część mężczyzn wygląda po prostu ok, tak samo jak większość kobiet. Jest oczywiście garstka przepięknych kobiet i wyjątkowo urodziwych mężczyzn, ale celowanie tylko w nich podczas szukania związku może mocno utrudniać sprawę znalezienia czegoś trwałego.
amillia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 22:04   #30
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Zależy co rozumiesz przez mało urodziwych. Jeśli celujesz w samych przystojniaków, a jak sama piszesz jesteś przeciętna czy niezbyt urodziwa to może być ciężko. Z drugiej strony ludzie nie dzielą się tylko na brzydali i modeli Przynajmniej w mojej ocenie większa część mężczyzn wygląda po prostu ok, tak samo jak większość kobiet. Jest oczywiście garstka przepięknych kobiet i wyjątkowo urodziwych mężczyzn, ale celowanie tylko w nich podczas szukania związku może mocno utrudniać sprawę znalezienia czegoś trwałego.
Nie celuje w samych przystojniakow, wręcz uważam, że jestem calkiem tolerancyjna pod tym względem. Zdarzało mi się, że wpadalam po uszy przy facetach wręcz sprawiajacych wrazenie lekko zaniedbanych, z zarostem, dłuzszymi włosami i zrosnietymi brwiami Lubię facetów niskich. No nie szukam modela z okładki.

Przez mało urodziwych rozumiem po prostu naprawdę nieatrakcyjnych, czyli przykładowo otyłych, czy z rzucajacymi się w oczy kilkoma brzydkimi cechami np. krzywy zgryz+wielki garbaty nos. No niestety widzę taka zależność, że jeśli kobieta jest brzydka to jej partner tez uroda nie grzeszy.

Edytowane przez Celestine_M
Czas edycji: 2019-08-05 o 22:05
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (2 użytkowników i 1 gości)
ILoveEC
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości