Wartość na rynku damsko-męskim - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-05, 22:05   #31
goldennight
Raczkowanie

Dot.: Wartość na rynku damsko-męskim

Cytat:
Napisane przez Celestine_M Pokaż wiadomość
Taa, raczej ci przystojniacy nawet na nie nie patrzą, a już na pewno nie pod kątem związku, taka jest brutalna rzeczywistosc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam wymagania duże co do faceta ale nie chodzi o wygląd ale o charakter i przeszłość i jakoś mi się udało ale łatwo ni było.
goldennight jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 22:05   #32
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Leany Pokaż wiadomość
Ciężki temat, bo wiesz, związki to nie jest sprawa zero jedynkowa. Nie ma uniwersalnego przepisu jak poderwać każdego faceta, tak samo często trudno stwierdzić czym kierował się ktoś wybierając drugą połówkę. Jeden może robić chłodne kalkulacje pod kontem pozycji i pieniędzy, innego strzeli piorun sycylijski, a jeszcze innemu dziewczyna przypomina mamusię lub chłopak tatusia. Jedno jest pewne. Osobom inteligentnym, niezależnym finansowo i emocjonalnie (nie myląc tego z jakimś niesamowitym bogactwem czy karierą), znającym swoją wartość, z prawidłowymi wzorcami wyniesionym z domu lub wypracowanymi na własnym doświadczeniu, traktującym związek jako szansę na ubogacenie swojego życia, a nie jego sens i spełnienie obowiązku społecznego łatwiej stworzyć zdrową, partnerską relację. Na podstawie tego co radzisz innym na forum, uważam że ty masz dużą szansę. Musisz po prostu spotkać odpowiedniego faceta. A tego kolesia zupełnie bym nie żałowała. Niezły z niego bubek skoro szukał kontaktu z byłą kochanką, będąc w związku z inną.
Leany dobrze gada. Polać jej.
Stary 2019-08-06, 03:16   #33
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6

Jak dlugo jestes sama? Jakie zawody sa dla Ciebie atrakcyjne?
Rena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 03:21   #34
chacaos
Rozeznanie

Lubię czytać Twoje posty, brzmisz na fajną, trzeźwo myślącą kobietę, ale trochę za bardzo analizujesz, po tytule powiedziałabym, że wręcz chcesz zostać ekonomistką tego rynku podczas gdy relacje damsko-męskie są w większości dość randomowe i często niezbyt zrozumiałe dla otoczenia i nie ma tu jakichś uniwersalnych wzorów albo myków, jak polepszyć swoje powodzenie.
Jeśli sama sabotujesz potencjalne relacje, to na pewno jest to coś, nad czym warto popracować, ale niepotrzebnie doszukujesz się winy w swoim wyglądzie, charakterze czy tam przeciętnym stylu życia. Pomyśl, ilu znasz ludzi (nawet z wątków na Wizażu) głupich, wrednych, niewiernych, niedbających o siebie, nieambitnych, ilu chamów, alkusów albo po prostu strasznych nudziarzy którzy jakoś są w związkach. Czemu Ty nie miałabyś ułożyć sobie z kimś życia?

Cytat:

Przepraszam za tak dziwny i chaotyczny wpis, po prostu siedzę sama w mieszkaniu i myślę sobie, że wręcz boję się mojej kolejnej historii z kolejnym facetem, bo mam już dość wplątywania się w relacje bez przyszłości. Może widzicie jakiś problem.
Hmm, nie wiem, ile wniesie ta obserwacja, ale zauważyłam, że gdy się umaluję, ładnie ubiorę, postaram ciekawie opowiadać o sobie, flirtować, generalnie zachowywać się jak normalny człowiek, to osiągam tyle, że z kilku nowo poznanych mężczyzn któryś zaproponuje mi ,,nocleg'' i widać po zachowaniu, że o nic więcej raczej nie chodzi. Bo takich lasek, zadbanych, miłych i z fajnym hobby/kierunkiem/zawodem jest milion.
Gdy mam wywalone, mówię co mi tam wpadnie do głowy, robię jakieś spontaniczne głupotki, to widzę inny rodzaj zainteresowania i bardziej zapadam w pamięć, do tego fajniejszym ludziom. Żeby być nieprzeciętnym nie trzeba zarabiać kokosów, latać na paralotniach czy mieć cięte riposty na wszystko. Wystarczy nie bać się wyjść przed szereg, nie zabijać racjonalnością każdego impulsu. Może tu jest ,,problem'' - wszystko jest u Ciebie poprawne, ale brakuje powodu, by zapamiętać akurat Twoje imię.
chacaos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 08:25   #35
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jak dlugo jestes sama? Jakie zawody sa dla Ciebie atrakcyjne?
3 miesiące, ale byl to mój 1. związek. Wcześniej bardzo długo byłam sama, do 23. roku życia.
Hmm, chłopak z opisu przykładowo pracował przy produkcji filmów, drugi miał doktorat i wykładał na uczelni. Może to być cokolwiek, w czym można się jakoś rozwijać i co wymaga myślenia. No i tu wychodzi chyba hipokryzja, bo ja wcale takiej pracy nie mam. Z eksem poznałam się w pracy, ale właśnie kończył wtedy studia i planował zmienić branże, koniec końców nic się takiego nie stało i poczułam się trochę zawiedziona.

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Lubię czytać Twoje posty, brzmisz na fajną, trzeźwo myślącą kobietę, ale trochę za bardzo analizujesz, po tytule powiedziałabym, że wręcz chcesz zostać ekonomistką tego rynku podczas gdy relacje damsko-męskie są w większości dość randomowe i często niezbyt zrozumiałe dla otoczenia i nie ma tu jakichś uniwersalnych wzorów albo myków, jak polepszyć swoje powodzenie.
Jeśli sama sabotujesz potencjalne relacje, to na pewno jest to coś, nad czym warto popracować, ale niepotrzebnie doszukujesz się winy w swoim wyglądzie, charakterze czy tam przeciętnym stylu życia. Pomyśl, ilu znasz ludzi (nawet z wątków na Wizażu) głupich, wrednych, niewiernych, niedbających o siebie, nieambitnych, ilu chamów, alkusów albo po prostu strasznych nudziarzy którzy jakoś są w związkach. Czemu Ty nie miałabyś ułożyć sobie z kimś życia?
Dzięki za komplement.
Pewne wzory da się jednak zauważyć, jak choćby to, że ludzie dobierają się na zasadzie podobieństw. Socjologowie badają te zależności. Wiec pewnie, każdy ma szansę na związek, pytanie tylko, z kim.
Jednak zapewne masz rację w takim sensie, że od tych zaobserwowanych reguł zdarzają się wyjątki i nie da się wyjaśnić 100%, dlaczego X związał się z Y a nie z Z.
Cytat:
Hmm, nie wiem, ile wniesie ta obserwacja, ale zauważyłam, że gdy się umaluję, ładnie ubiorę, postaram ciekawie opowiadać o sobie, flirtować, generalnie zachowywać się jak normalny człowiek, to osiągam tyle, że z kilku nowo poznanych mężczyzn któryś zaproponuje mi ,,nocleg'' i widać po zachowaniu, że o nic więcej raczej nie chodzi. Bo takich lasek, zadbanych, miłych i z fajnym hobby/kierunkiem/zawodem jest milion.
Gdy mam wywalone, mówię co mi tam wpadnie do głowy, robię jakieś spontaniczne głupotki, to widzę inny rodzaj zainteresowania i bardziej zapadam w pamięć, do tego fajniejszym ludziom. Żeby być nieprzeciętnym nie trzeba zarabiać kokosów, latać na paralotniach czy mieć cięte riposty na wszystko. Wystarczy nie bać się wyjść przed szereg, nie zabijać racjonalnością każdego impulsu. Może tu jest ,,problem'' - wszystko jest u Ciebie poprawne, ale brakuje powodu, by zapamiętać akurat Twoje imię.
A to ciekawe, nie myślałam o tym w ten sposób. Faktycznie staram się zachowywać jak normalny członek społeczeństwa, bo jak wspomniałam, jakiś czas temu byłam chorobliwie nieśmiała i nawet to mi nie wychodziło.
Czasem oczywiście udaje mi sie bardziej wyluzowac, głównie kiedy się trochę wstawię, ale moje "bycie sobą" na razie nie było dla nikogo takie czarujące no oprócz eksa, który często mi powtarzał jak lubi moją osobowość.

Celestine_M jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 08:51   #36
ViLLeMkA
Zakorzenienie

Cytat:

Pewne wzory da się jednak zauważyć, jak choćby to, że ludzie dobierają się na zasadzie podobieństw. Socjologowie badają te zależności. Wiec pewnie, każdy ma szansę na związek, pytanie tylko, z kim.
Jednak zapewne masz rację w takim sensie, że od tych zaobserwowanych reguł zdarzają się wyjątki i nie da się wyjaśnić 100%, dlaczego X związał się z Y a nie z Z.
No ale to takie złe, że ludzie dobierają się na zasadzie podobieństw?
To znaczy przecież, że mogłabyś mieć podobnie atrakcyjnego, podobnie ambitnego faceta do Ciebie.

ViLLeMkA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 09:10   #37
galakty098
Zakorzenienie

Cytat:
Żeby być nieprzeciętnym nie trzeba zarabiać kokosów, latać na paralotniach czy mieć cięte riposty na wszystko. Wystarczy nie bać się wyjść przed szereg, nie zabijać racjonalnością każdego impulsu. Może tu jest ,,problem'' - wszystko jest u Ciebie poprawne, ale brakuje powodu, by zapamiętać akurat Twoje imię.
Tym bardziej że na pierwszy rzut oka nie widać tych hobby, zainteresowań i tym podobnych. Z pozostałym też się zgadzam, ciekawe dziewczyny które "coś" robią i są wesołe bardziej zapadają w pamięć.
Stary 2019-08-06, 09:15   #38
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
No ale to takie złe, że ludzie dobierają się na zasadzie podobieństw?
To znaczy przecież, że mogłabyś mieć podobnie atrakcyjnego, podobnie ambitnego faceta do Ciebie.
No właśnie w tym rzecz, że ja się nie uważam za specjalnie atrakcyjną fizycznie (przynajmniej nie z natury, pomagam sobie dużo dbaniem o siebie i makijażem) ani towarzysko, ani nie jestem ambitna, a interesują mnie mężczyźni raczej ambitni i towarzysko atrakcyjni.
Dlatego tak sobie myślę, czy nie powinnam tego zmienić. Z wyglądem już wiele więcej nie mogę zrobić, ale mogę się np. przebranżować.

Cytat:
Napisane przez galakty098 Pokaż wiadomość
Tym bardziej że na pierwszy rzut oka nie widać tych hobby, zainteresowań i tym podobnych. Z pozostałym też się zgadzam, ciekawe dziewczyny które "coś" robią i są wesołe bardziej zapadają w pamięć.
Czym może być to "coś" na przykład? Co dziewczyna może takiego ciekawego zrobić?
Stary 2019-08-06, 09:19   #39
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
Niekoniecznie. Byłam kiedyś na wykładzie z psychologii związków i tam pani twierdziła, że to czy partner jest podobny do ciebie zależy w dużej mierze od twojej podświadomości. Osoby, które lubią samych siebie szukają podobnych partnerów. Te, które mają niskie poczucie własnej wartości, kompleksy uderzają do zupełnych przeciwieństw. Chodzi zarówno o wygląd, jak i charakter. Jeżeli źle się czujesz ze samym sobą to po co ci podobny do siebie partner? W kwestii pozycji społecznej i pieniędzy pary na podobnym poziomie często pochodzą po prostu z tego samego środowiska. Poznają się na studiach albo przez znajomych rodziny.

Edytowane przez Leany
Czas edycji: 2019-08-06 o 09:20
Leany jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 09:26   #40
galakty098
Zakorzenienie

Cytat:
Czym może być to "coś" na przykład? Co dziewczyna może takiego ciekawego zrobić?
Nie ma czegoś takiego, jak dana czynność. Po prostu niektóre mają to coś (poza urodą, bo zaraz ktoś powie że to coś to właśnie uroda i będzie miał rację) że chce się przy nich przebywać. Uśmiechnięte, towarzyskie, które nie boją się kontaktów z obcymi ludźmi. Przykład: idziesz na dużą imprezę z jedną znajomą, poznajesz jej znajomych i są tam 3 dziewczyny, dwie ciche i na uboczu, jedna z przodu i z Tobą rozmawia, mimo że jest mniej atrakcyjna od tamtych to wolisz przebywać z nią, bo jest fajna i wykazuje zainteresowanie sama z siebie, a za tamtymi musiałabyś latać i je "wyciągać" na siłę.
Stary 2019-08-06, 09:29   #41
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Leany Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Byłam kiedyś na wykładzie z psychologii związków i tam pani twierdziła, że to czy partner jest podobny do ciebie zależy w dużej mierze od twojej podświadomości. Osoby, które lubią samych siebie szukają podobnych partnerów. Te, które mają niskie poczucie własnej wartości, kompleksy uderzają do zupełnych przeciwieństw. Chodzi zarówno o wygląd, jak i charakter. Jeżeli źle się czujesz ze samym sobą to po co ci podobny do siebie partner? W kwestii pozycji społecznej i pieniędzy pary na podobnym poziomie często pochodzą po prostu z tego samego środowiska. Poznają się na studiach albo przez znajomych rodziny.
A to ciekawa teoria, o tym nie słyszałam, dzięki. U mnie się sprawdza, faktycznie jak widać nie szukam swojego podobieństwa.
To z podobnym środowiskiem to prawda. Ciekawe w takim razie, na ile ta zasada podobieństwa sprawdza się u ludzi, którzy szukają związków w późniejszych etapach życia. Szkoda, że w badaniach, które czytałam, nie było takiego rozróżnienia

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Cytat:
Nie ma czegoś takiego, jak dana czynność. Po prostu niektóre mają to coś (poza urodą, bo zaraz ktoś powie że to coś to właśnie uroda i będzie miał rację) że chce się przy nich przebywać. Uśmiechnięte, towarzyskie, które nie boją się kontaktów z obcymi ludźmi. Przykład: idziesz na dużą imprezę z jedną znajomą, poznajesz jej znajomych i są tam 3 dziewczyny, dwie ciche i na uboczu, jedna z przodu i z Tobą rozmawia, mimo że jest mniej atrakcyjna od tamtych to wolisz przebywać z nią, bo jest fajna i wykazuje zainteresowanie sama z siebie, a za tamtymi musiałabyś latać i je "wyciągać" na siłę.
Okej, dzięki. Pracuję nad okazywaniem zainteresowania, ale jeszcze trochę mi brakuje, żeby być bardzo hej do przodu i duszą imprezy.
Stary 2019-08-06, 09:54   #42
galakty098
Zakorzenienie

Cytat:
Okej, dzięki. Pracuję nad okazywaniem zainteresowania, ale jeszcze trochę mi brakuje, żeby być bardzo hej do przodu i duszą imprezy.
Tylko też bez przesady w drugą stronę
Stary 2019-08-06, 09:54   #43
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Tylko też bez przesady w drugą stronę
Jasne

Stary 2019-08-06, 10:25   #44
Aleksandraax
Zadomowienie

A ja Ci nie wróżę satysfakcjonującego związku, dopóki nie przepracujesz swoich problemów. Moim zdaniem, jesteś poważnie zaburzona i nie kochasz siebie. Wiele rzeczy sprowadzasz do wyglądu. Widać, że masz spore kompleksy na tym punkcie. Prawda jest taka, że ludzi naprawdę brzydkich jest mało. Każdy ma w sobie coś pięknego i pewnie zbyt surowo siebie oceniasz. Poza tym, o ile nie celujesz w pustaków, to wygląd naprawdę nie ma aż takiego znaczenia w dorosłym życiu. Trzeba się sobie podobać, ale o wiele ważniejsze jest dopasowanie na poziomie intelektualnym i emocjonalnym, wspólne poglądy, wartości itd. Masz dużo rzeczy do przepracowania, dlatego polecam terapię. Oczywiście ona nie działa jak magia, ale pomaga uświadomić sobie wiele rzeczy. Musisz zaakceptować i pokochać się w pełni, żeby stworzyć udaną relację z drugą osobą.

Edytowane przez Aleksandraax
Czas edycji: 2019-08-06 o 10:27
Aleksandraax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 10:32   #45
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aleksandraax Pokaż wiadomość
A ja Ci nie wróżę satysfakcjonującego związku, dopóki nie przepracujesz swoich problemów. Moim zdaniem, jesteś poważnie zaburzona i nie kochasz siebie. Wiele rzeczy sprowadzasz do wyglądu. Widać, że masz spore kompleksy na tym punkcie. Prawda jest taka, że ludzi naprawdę brzydkich jest mało. Każdy ma w sobie coś pięknego i pewnie zbyt surowo siebie oceniasz. Poza tym, o ile nie celujesz w pustaków, to wygląd naprawdę nie ma aż takiego znaczenia w dorosłym życiu. Trzeba się sobie podobać, ale o wiele ważniejsze jest dopasowanie na poziomie intelektualnym i emocjonalnym, wspólne poglądy, wartości itd. Masz dużo rzeczy do przepracowania, dlatego polecam terapię. Oczywiście ona nie działa jak magia, ale pomaga uświadomić sobie wiele rzeczy. Musisz zaakceptować i pokochać się w pełni, żeby stworzyć udaną relację z drugą osobą.
Chodziłam kiedyś kilka miesięcy na terapię, ale terapeutka miała chyba jeszcze większe kompleksy niż ja miała jakieś dziwne uprzedzenia i było widać, że nie przepadala za kobietami.
Ale zdaję sobie sprawę, że po prostu źle trafiłam.

Co do wyglądu, to po prostu naprawdę dużo razy byłam świadkiem tego, jak bardzo pomaga on w życiu, na każdej płaszczyźnie, a tej miłosnej to już najbardziej. Więc takie gadanie, że nie ma on znaczenia w dorosłym życiu... Podswiadomie niestety ma, facetom naprawdę odbija przy pięknych kobietach. Przy mnie niestety żadnemu nie odbije, dlatego nie skupiam się tylko na wyglądzie, bo dużo lepiej już nie będzie, ale próbuję też kombinować od innych stron.

Stary 2019-08-06, 10:39   #46
Jacqueline27
Raczkowanie

Cytat:
No właśnie w tym rzecz, że ja się nie uważam za specjalnie atrakcyjną fizycznie (przynajmniej nie z natury, pomagam sobie dużo dbaniem o siebie i makijażem) ani towarzysko, ani nie jestem ambitna, a interesują mnie mężczyźni raczej ambitni i towarzysko atrakcyjni.
Dlatego tak sobie myślę, czy nie powinnam tego zmienić. Z wyglądem już wiele więcej nie mogę zrobić, ale mogę się np. przebranżować.

a w innym wątku pisalaś ze masz lepszą figurę niż 90% dziewczyn ...
Stary 2019-08-06, 10:39   #47
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
a w innym wątku pisalaś ze masz lepszą figurę niż 90% dziewczyn ...
No właśnie, figurę, nie twarz. To twarz jest najważniejsza.

Stary 2019-08-06, 10:43   #48
fleur05
Zadomowienie

Byłaś kiedyś w związku z takim bardzo towarzyskim facetem?

Mam kilka koleżanek, którym udało się takich "upolować". Na początku oczywiście cud i miód, ale potem się okazuje, że nie każdy lubi być takim dodatkiem do partnera, który jest duszą towarzystwa.

Mam wrażenie, że takich ludzi szukają głównie dziewczyny, które potrzebują sobie podbudować poczucie wartości. Ty z tego co piszesz masz niskie poczucie wartości, ale tak z obserwacji to mam wrażenie, że tacy faceci jeszcze to poczucie obniżają, bo oni często są skupieni wyłącznie na sobie.

Życzę Ci interesującego, inteligentnego faceta na jakiego z pewnościa zasługujesz, ale nie supertowarzyskiego ;D

Leczę się z egoizmu.

fleur05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 10:44   #49
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fleur05 Pokaż wiadomość
Byłaś kiedyś w związku z takim bardzo towarzyskim facetem?

Mam kilka koleżanek, którym udało się takich "upolować". Na początku oczywiście cud i miód, ale potem się okazuje, że nie każdy lubi być takim dodatkiem do partnera, który jest duszą towarzystwa.

Mam wrażenie, że takich ludzi szukają głównie dziewczyny, które potrzebują sobie podbudować poczucie wartości. Ty z tego co piszesz masz niskie poczucie wartości, ale tak z obserwacji to mam wrażenie, że tacy faceci jeszcze to poczucie obniżają, bo oni często są skupieni wyłącznie na sobie.

Życzę Ci interesującego, inteligentnego faceta na jakiego z pewnościa zasługujesz, ale nie supertowarzyskiego ;D
Nie, nie byłam.
Może masz rację, nie wiem, jak bym się z takim facetem tak naprawdę czuła.
Dzięki.

Stary 2019-08-06, 10:45   #50
galakty098
Zakorzenienie

Cytat:
Co do wyglądu, to po prostu naprawdę dużo razy byłam świadkiem tego, jak bardzo pomaga on w życiu, na każdej płaszczyźnie, a tej miłosnej to już najbardziej. Więc takie gadanie, że nie ma on znaczenia w dorosłym życiu... Podswiadomie niestety ma, facetom naprawdę odbija przy pięknych kobietach. Przy mnie niestety żadnemu nie odbije, dlatego nie skupiam się tylko na wyglądzie, bo dużo lepiej już nie będzie, ale próbuję też kombinować od innych stron.

A ja Ci przyznam rację i nie będę owijał, że wygląd nie ma znaczenia. Ma i to cholerne, a jeśli ktoś twierdzi inaczej to zwyczajnie mija się z prawdą. Zresztą u obu płci jest to samo, jak sobie porównam siebie sprzed 2-3 lat a teraz, to widzę kompletnie inne zachowanie u dziewczyn. Ale wiadomo, liczy się wnętrze, wątroba i takie tam

Natomiast nie jest tak, że innymi cechami nie da się nadrobić. Da się, tylko że dalej będziesz miała na starcie gorzej od "ładniejszych koleżanek". Takie jest życie, niesprawiedliwe. Dlatego musisz poćwiczyć nad innymi cechami, wybić się z tłumu zachowaniem, postawą, ubiorem. Musisz czymś zaskoczyć.

Chociaż z jednym się zgodzę wyżej, za bardzo analizujesz i przeżywasz. Chyba napiętrzyło się w Tobie i teraz wyrzucasz nagromadzone żale. Z tymi terapiami to jestem sceptyczny, wszędzie na każdy problem podaje się terapię jako złoty środek, a moim zdaniem poradzisz sobie sama, tylko musisz zmienić podejście.
Stary 2019-08-06, 10:45   #51
Aleksandraax
Zadomowienie

Skąd wiesz, że nie odbije? Ludzie mają różne gusta. Jeśli wchodzisz z kimś w związek, to zasługujesz, żeby być dla partnera właśnie tą naj, zamiast godzić się na jakieś półśrodki.
Rozumiem, że mogłaś się zniechęcić do terapii, ale jest wielu dobrych terapeutów. Naprawdę warto spróbować jeszcze raz. Ja chodziłam trzy lata. Skończyłam niedawno, a nadal uświadamiam sobie wiele nowych rzeczy, dojrzewam.
Zrobisz, co zechcesz, ale może jednak warto dać terapii jeszcze jedną szansę.
Stary 2019-08-06, 10:51   #52
Jacqueline27
Raczkowanie

Cytat:
No właśnie, figurę, nie twarz. To twarz jest najważniejsza.

z tym że jesteś bardzo niska, z małym biustem. więc odważne te stwierdzenie że masz lepszą figurę niż 90% kobiet
Stary 2019-08-06, 10:58   #53
Monika828282
Rozeznanie

Cytat:
Skąd wiesz, że nie odbije? Ludzie mają różne gusta. Jeśli wchodzisz z kimś w związek, to zasługujesz, żeby być dla partnera właśnie tą naj, zamiast godzić się na jakieś półśrodki.
Rozumiem, że mogłaś się zniechęcić do terapii, ale jest wielu dobrych terapeutów. Naprawdę warto spróbować jeszcze raz. Ja chodziłam trzy lata. Skończyłam niedawno, a nadal uświadamiam sobie wiele nowych rzeczy, dojrzewam.
A czy warto chodzić na terapię do kogoś kto wydaje się niekompetentny? Chociaż w sumie można się spierać co jest niekompetencją a co po prostu innym światopoglądem. Nie wiem czym się zraziła do terapii Celestine ale ja np. zraziłam się tym, że terapeuci wygadywali głupoty (a sporo ich "zaliczyłam").

Edytowane przez Monika828282
Czas edycji: 2019-08-06 o 11:01
Monika828282 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 11:00   #54
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
A ja Ci przyznam rację i nie będę owijał, że wygląd nie ma znaczenia. Ma i to cholerne, a jeśli ktoś twierdzi inaczej to zwyczajnie mija się z prawdą. Zresztą u obu płci jest to samo, jak sobie porównam siebie sprzed 2-3 lat a teraz, to widzę kompletnie inne zachowanie u dziewczyn. Ale wiadomo, liczy się wnętrze, wątroba i takie tam

Natomiast nie jest tak, że innymi cechami nie da się nadrobić. Da się, tylko że dalej będziesz miała na starcie gorzej od "ładniejszych koleżanek". Takie jest życie, niesprawiedliwe. Dlatego musisz poćwiczyć nad innymi cechami, wybić się z tłumu zachowaniem, postawą, ubiorem. Musisz czymś zaskoczyć.

Chociaż z jednym się zgodzę wyżej, za bardzo analizujesz i przeżywasz. Chyba napiętrzyło się w Tobie i teraz wyrzucasz nagromadzone żale. Z tymi terapiami to jestem sceptyczny, wszędzie na każdy problem podaje się terapię jako złoty środek, a moim zdaniem poradzisz sobie sama, tylko musisz zmienić podejście.
No właśnie to wybijanie się średnio mi idzie
Rzeczywiście, trochę się tego u mnie uzbieralo, tak się jakoś złożyło, że w penym momencie zaprzyjaźnilam się z wyjątkowo atrakcyjnymi dziewczynami, no to ileż można spokojnie patrzeć, jak to one skupiają całą uwagę facetów, a ja jakbym nie istniała I potem jeszcze związek, w którym nie czułam się atrakcyjna.
Cytat:
Różne gusta to taka trochę bajka na pocieszenie.
Przeprowadzono duże badanie na ludziach z różnych kultur i okazało się, że ludzie są zaskakująco zgodni co do tego, kto jest atrakcyjny i które cechy są ładne, a które nie.

Natomiast owszem, tez bym chciała, żeby ktoś, kto się we mnie zakocha oslepl na moje mankamenty i mam nadzieję, że coś takiego jest możliwe. Bo tak jak pisałam, nie znioslabym drugi raz takiego czegoś, że jestem czyjąś dziewczyna, ale ten ktoś robi wielkie oczy na aktorki i mówi mi, jakie to one nie są piękne i cudowne.

Gdyby w moim kraju terapia była refundowana to pewnie już bym poszła, niestety nie jest, a więc na razie nie mogę sobie na nią pozwolić.

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
z tym że jesteś bardzo niska, z małym biustem. więc odważne te stwierdzenie że masz lepszą figurę niż 90% kobiet
A ty zazdrosna
Jeśli 162 to dla ciebie bardzo niska to sama masz chyba 180.

Stary 2019-08-06, 11:06   #55
galakty098
Zakorzenienie

Cytat:

Dla mnie bardzo fajny wzrost, ale dlatego że sam jestem przeciętnego I faktycznie to nie jest jakoś super mało, dziewczyny potrafią mieć lekko ponad 150 i też dobrze wyglądają, średnio ogarniam o co jej chodzi. Że niska to figura słaba i podobają się tylko wysokie
Stary 2019-08-06, 11:09   #56
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Dla mnie bardzo fajny wzrost, ale dlatego że sam jestem przeciętnego I faktycznie to nie jest jakoś super mało, dziewczyny potrafią mieć lekko ponad 150 i też dobrze wyglądają, średnio ogarniam o co jej chodzi. Że niska to figura słaba i podobają się tylko wysokie
Tym bardziej, że tu gdzie mieszkam ludzie są niżsi niż Polacy i naprawdę widuje całkiem sporo dziewczyn, a nawet facetów, niższych ode mnie.
Po prostu te uzytkowniczke ubodlo, że jej zdaniem nie zalicza się do tych 10% z bardzo fajną figurą, a przecież ja nie bronie jej o siebie zadbać

Stary 2019-08-06, 11:10   #57
alefelerzeklseler
Zakorzenienie

Cytat:
Ok, dzięki za komplement. Co w związku z tym sugerujesz?
piszesz o sobie w interesujący sposób, ciekawie prezentujesz siebie, masz łatwość wypowiedzi i niestety niską samoocenę.
Czy przyjaźnisz lub kumplujesz się z mężczyznami? Chodzi mi o taką bezinteresowną znajomość, bez perspektywy związku czy łóżka na horyzoncie.
alefelerzeklseler jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 11:11   #58
Jacqueline27
Raczkowanie

Cytat:

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

A ty zazdrosna

Nie mam powodów

Robiłaś jakieś zabiegi na twarz? Brwi, rzęsy, usta? Jak się malujesz?
Stary 2019-08-06, 11:12   #59
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
A to duży biust jest wyznacznikiem dobrej figury? Jak dla mnie sporo kobiet z biustem powyżej miseczki C ma też pulchność/nadwagę w pakiecie, więc bym dyskutowała. Znam facetów, którym podobają się najbardziej średnie biusty, a jakby mieli wybierać mniejszy czy większy to woleliby zdecydowanie ten pierwszy.
Leany jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 11:15   #60
Aleksandraax
Zadomowienie

A jakbyś zaczęła terapię przez skype z jakąś Polką/Polakiem? Lepsze to niż nic. Zarabiasz w euro, płaciłabyś 200-400 zł miesięcznie (już nawet terapia online, raz na dwa tygodnie, z naprawdę dobrym fachowcem jest lepsza niż nic).
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości