Wartość na rynku damsko-męskim - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-06, 11:20   #61
Celestine_M
Zakorzenienie

Dot.: Wartość na rynku damsko-męskim

Cytat:
Napisane przez alefelerzeklseler Pokaż wiadomość
piszesz o sobie w interesujący sposób, ciekawie prezentujesz siebie, masz łatwość wypowiedzi i niestety niską samoocenę.
Czy przyjaźnisz lub kumplujesz się z mężczyznami? Chodzi mi o taką bezinteresowną znajomość, bez perspektywy związku czy łóżka na horyzoncie.
Nie odbieram tak tego, ale dzięki Może na żywo juz nie mam tej łatwości wypowiedzi.
Jedynymi moimi kolegami w życiu byli kolega-gej (juz urwał mi się niestety z nim kontakt) i chłopak mojej przyjaciółki. A tak to nigdy nie miałam żadnych, ta moja nieśmiałość wyglądała tak, że wręcz bałam się chłopaków i unikałam wszelkiego kontaktu z nimi. Dopiero na studiach powiedziałam sobie, że tak być nie może i zaczęłam się otwierać na mężczyzn, ale już właśnie było to typowo pod kątem relacji romantycznych a nie koleżeństwa.
Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
Nie mam powodów

Robiłaś jakieś zabiegi na twarz? Brwi, rzęsy, usta? Jak się malujesz?
Poza operacja podbródka nie robiłam żadnych zabiegów. Henna brwi niezbyt mi się podoba, uważam, że rzadko wygląda naturalnie, wole malować brwi kredką. Rzęsy mam z natury długie wiec wystarczy podkreslenie ich tuszem. Usta ostrzykniete botoksem wyglądają wg mnie okropnie na to na pewno się nie zdecyduje nigdy.
Maluje się raczej delikatnie, stawiam bardziej na pielęgnację niż makijaż. Obecnie poprawiła mi się cera, wiec stosuje tylko trochę podkładu i korektor. Niestety mam bardzo duże cienie pod oczami, wiec mój priorytet to ich zakrycie. No i rusz do rzęs, bronzer, kredka do brwi + czasem eyeliner.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Aleksandraax Pokaż wiadomość
A jakbyś zaczęła terapię przez skype z jakąś Polką/Polakiem? Lepsze to niż nic. Zarabiasz w euro, płaciłabyś 200-400 zł miesięcznie (już nawet terapia online, raz na dwa tygodnie, z naprawdę dobrym fachowcem jest lepsza niż nic).
A polecasz może kogoś?
Słyszałam, że niektórzy terapeuci to praktykują, ale chyba jednak budzi to kontrowersje, bo to nie to samo, co spotkanie na żywo.

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Leany Pokaż wiadomość
A to duży biust jest wyznacznikiem dobrej figury? Jak dla mnie sporo kobiet z biustem powyżej miseczki C ma też pulchność/nadwagę w pakiecie, więc bym dyskutowała. Znam facetów, którym podobają się najbardziej średnie biusty, a jakby mieli wybierać mniejszy czy większy to woleliby zdecydowanie ten pierwszy.
Nie mam kompleksów na punkcie biustu, jest jędrny i uważam, ze pasuje do reszty figury. Zresztą ostatnio mi przytyl

Edytowane przez Celestine_M
Czas edycji: 2019-08-06 o 11:23
Celestine_M jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 11:25   #62
Jacqueline27
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Celestine_M Pokaż wiadomość
Nie odbieram tak tego, ale dzięki Może na żywo juz nie mam tej łatwości wypowiedzi.
Jedynymi moimi kolegami w życiu byli kolega-gej (juz urwał mi się niestety z nim kontakt) i chłopak mojej przyjaciółki. A tak to nigdy nie miałam żadnych, ta moja nieśmiałość wyglądała tak, że wręcz bałam się chłopaków i unikałam wszelkiego kontaktu z nimi. Dopiero na studiach powiedziałam sobie, że tak być nie może i zaczęłam się otwierać na mężczyzn, ale już właśnie było to typowo pod kątem relacji romantycznych a nie koleżeństwa. Poza operacja podbródka nie robiłam żadnych zabiegów. Henna brwi niezbyt mi się podoba, uważam, że rzadko wygląda naturalnie, wole malować brwi kredką. Rzęsy mam z natury długie wiec wystarczy podkreslenie ich tuszem. Usta ostrzykniete botoksem wyglądają wg mnie okropnie na to na pewno się nie zdecyduje nigdy.
Maluje się raczej delikatnie, stawiam bardziej na pielęgnację niż makijaż. Obecnie poprawiła mi się cera, wiec stosuje tylko trochę podkładu i korektor. Niestety mam bardzo duże cienie pod oczami, wiec mój priorytet to ich zakrycie. No i rusz do rzęs, bronzer + czasem eyeliner.

Usta ostrzykuje się kwasem a nie botoksem. Dobrze zrobione usta bardzo poprawiają wygląd i proporcje twarzy. Potrafią odwrócić uwagę od np nosa, ale fakt że czasami ciężko znaleźć dobrego specjalistę.

Dla mnie permanentny brwi to coś cudownego. Swoje miałam liche, ale nawet jak pomalowałam kredką to i tak nie był to ten sam efekt, jaki zrobiła mi kosmetyczka.

Ja bym Ci poleciła mocniejszy makijaż, widzę sama że on bardziej dziala na facetów. Mocniej pomalowane oczy (brązowe cienie, więc naturalne), pomalowane usta, bronzer.

Jeżeli nie chcesz się tak malować na co dzień, to może na jakieś randki, wyjścia itp?
Stary 2019-08-06, 11:25   #63
alefelerzeklseler
Zakorzenienie

Cytat:
Jedynymi moimi kolegami w życiu byli kolega-gej (juz urwał mi się niestety z nim kontakt) i chłopak mojej przyjaciółki. A tak to nigdy nie miałam żadnych, ta moja nieśmiałość wyglądała tak, że wręcz bałam się chłopaków i unikałam wszelkiego kontaktu z nimi. Dopiero na studiach powiedziałam sobie, że tak być nie może i zaczęłam się otwierać na mężczyzn, ale już właśnie było to typowo pod kątem relacji romantycznych a nie koleżeństwa

mi bardzo pomogła, w nawiązywaniu takich naturalnych bez spiny kontaktów z facetami, przyjaźń z mężczyzną. Może po prostu poszukaj w swoim otoczeniu przyjaciela lub kumpla. Takiego z którym pooglądasz serial sf, pojeździsz na rowerze lub porobisz coś co lubisz robić. Ale bez perspektywy romansu.
alefelerzeklseler jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 11:26   #64
Higurashi
Czarna owca

Cytat:
z tym że jesteś bardzo niska, z małym biustem. więc odważne te stwierdzenie że masz lepszą figurę niż 90% kobiet
Akurat bycie niską dla większości facetów jest chyba plusem, więc już daruj sobie, bo chyba Cię mocno boli, skoro się tak uparłaś na wywlekanie tego. Poza tym Celestine ma fajny, przeciętny wzrost.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 11:26   #65
Mija62
uparta chmura

Cytat:
z tym że jesteś bardzo niska, z małym biustem. więc odważne te stwierdzenie że masz lepszą figurę niż 90% kobiet
To zależy od proporcji. Mnie często bardziej podobają się figury niższych dziewczyn, niz wysokich tyczek
Ostatnio nawet szły przede mną dwie dziewczyny, obie szczupłe jedna wyższa od drugiej o głowę, a pas mialy w tym samym miejscu i nogi takiej samej długości, zdecydowanie na korzyść niższej.
Mija62 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 11:38   #66
Carol99
Raczkowanie

162 jest pod średnią, modą i medianą, więc to nie jest błędny wniosek. Jeśli natomiast rozważymy młode kobiety, to faktycznie okolice 160 cm nie robią wrażenia. To nie jest kwestia bycia zawistną. ;-) Wśród kobiet około 20-30 lat częściej spotkach te w okolicach 170 niż 160. Inną kwestią jest to, że jeśli kobieta mająca ponad 170 założy szpilki, to część odstraszy wzrostem, a Ty mając 162 możesz założyć wysokie buty i oprócz wielkich samców alfa zostanie Ci też stado samców beta (cokolwiek to znaczy ) Tak czy siak - sylwetka ma być proporcjonalna. Może być większa, ale proporcjonalna, jak i bardzo szczupła i proporcjonalna.
Co do imprez, to powinnaś się zachowywać tak, jak lubisz, ludzie wyczują, gdy grasz. Jeśli ktoś jest outsiderem, to stanie pod ścianą z grupką osób jest wiarygodne, gdy ktoś jest showmanem, to głośne i barwne historyjki padające z jego ust wyglądają naturalnie.
Z uporem maniaka będę powtarzać, że wygląd aż tak dużo nie daje. Oczywiście, więcej osób będzie podrywać, ale pytanie czy liczy się ilość, czy jakość. Do tego często osoby mało artakcyjne, ale mająca tzw. seksapil mają duże powodzenie. Dlaczego? Pewnie przyciągają pewnością siebie, umiejętnością flirtu i innymi "pierdołami".

Edytowane przez Carol99
Czas edycji: 2019-08-06 o 11:40
Carol99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 11:44   #67
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Usta ostrzykuje się kwasem a nie botoksem. Dobrze zrobione usta bardzo poprawiają wygląd i proporcje twarzy. Potrafią odwrócić uwagę od np nosa, ale fakt że czasami ciężko znaleźć dobrego specjalistę.

Dla mnie permanentny brwi to coś cudownego. Swoje miałam liche, ale nawet jak pomalowałam kredką to i tak nie był to ten sam efekt, jaki zrobiła mi kosmetyczka.

Ja bym Ci poleciła mocniejszy makijaż, widzę sama że on bardziej dziala na facetów. Mocniej pomalowane oczy (brązowe cienie, więc naturalne), pomalowane usta, bronzer.

Jeżeli nie chcesz się tak malować na co dzień, to może na jakieś randki, wyjścia itp?
Chyba jednak za bardzo boję się tego, że efekt będzie nienaturalny. Myślałam za to o liftingu górnej wargi. Ale sama nie wiem, moje usta akurat dość mi się podobają i nie czuje jakiejś dużej potrzeby kombinowania z nimi. Po operacji podbródka usta i tak mi się zmieniły, zrobiły się jakieś takie jedrniejsze i ładniejsze.

Co do brwi no to ewentualnie moglabym się zdecydować na microblading. Chociaż też się boję zbyt mocnego efektu Nie mam lichych brwi, raczej takie w sam raz, bardziej chcialabym iść może w nieco lepszy kształt.
Tak naprawdę najbardziej w moim wyglądzie przeszkadzają mi teraz moje cienie pod oczami i dolina łez, jestem na etapie czytania o możliwych zabiegach w tej okolicy, ale też jestem trochę sceptyczna, bo to jednak delikatna okolica i nie chciałabym, żeby coś poszło nie tak

No i myślałam o kursie makijażu, faktycznie to nie jest zły pomysł.
Cytat:
mi bardzo pomogła, w nawiązywaniu takich naturalnych bez spiny kontaktów z facetami, przyjaźń z mężczyzną. Może po prostu poszukaj w swoim otoczeniu przyjaciela lub kumpla. Takiego z którym pooglądasz serial sf, pojeździsz na rowerze lub porobisz coś co lubisz robić. Ale bez perspektywy romansu.
Wiesz, ja tak średnio wierzę w przyjaźń damsko-męska. Wydaje mi się, że jeśli osoby przeciwnej płci się lubią to prawie zawsze pojawi się jakieś napięcie seksualne, z jednej lub z drugiej strony, no chyba, że ci ludzie są dla siebie skrajnie brzydcy.
Wydaje mi się tez, że nikt nie szuka kumpla płci przeciwnej. Nawet nie wiem, jak bym miala taka znajomość zawiązać. Bo ze z chłopakami przyjaciółek się jakoś tam koleguje, to normalne.

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
To zależy od proporcji. Mnie często bardziej podobają się figury niższych dziewczyn, niz wysokich tyczek
Ostatnio nawet szły przede mną dwie dziewczyny, obie szczupłe jedna wyższa od drugiej o głowę, a pas mialy w tym samym miejscu i nogi takiej samej długości, zdecydowanie na korzyść niższej.
Właśnie, ja mam akurat długie nogi w stosunku do wzrostu, w innym wątku mierzylysmy sobie z wizazankami i okazało się, że moje miały taka samą długość jak innej dziewczyny o wzroście 175 * ale może faktycznie zakończmy ten temat
*a nie, sorry, nawet moje były dluzsze

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Carol99 Pokaż wiadomość
162 jest pod średnią, modą i medianą, więc to nie jest błędny wniosek. Jeśli natomiast rozważymy młode kobiety, to faktycznie okolice 160 cm nie robią wrażenia. To nie jest kwestia bycia zawistną. ;-) Wśród kobiet około 20-30 lat częściej spotkach te w okolicach 170 niż 160. Inną kwestią jest to, że jeśli kobieta mająca ponad 170 założy szpilki, to część odstraszy wzrostem, a Ty mając 162 możesz założyć wysokie buty i oprócz wielkich samców alfa zostanie Ci też stado samców beta (cokolwiek to znaczy ) Tak czy siak - sylwetka ma być proporcjonalna. Może być większa, ale proporcjonalna, jak i bardzo szczupła i proporcjonalna.
Średnia w jakim kraju? Ja tu, gdzie mieszkam widuje więcej kobiet bliżej 160. No i wolę facetów niskich, tak do 175, wiec akurat wzrost tu działa na moja korzyść.
Cytat:
Co do imprez, to powinnaś się zachowywać tak, jak lubisz, ludzie wyczują, gdy grasz. Jeśli ktoś jest outsiderem, to stanie pod ścianą z grupką osób jest wiarygodne, gdy ktoś jest showmanem, to głośne i barwne historyjki padające z jego ust wyglądają naturalnie.
Z uporem maniaka będę powtarzać, że wygląd aż tak dużo nie daje. Oczywiście, więcej osób będzie podrywać, ale pytanie czy liczy się ilość, czy jakość. Do tego często osoby mało artakcyjne, ale mająca tzw. seksapil mają duże powodzenie. Dlaczego? Pewnie przyciągają pewnością siebie, umiejętnością flirtu i innymi "pierdołami".
Osoby piękne będzie podrywać i więcej osób, i osób "lepszych jakościowo".

Edytowane przez Celestine_M
Czas edycji: 2019-08-06 o 11:45
Stary 2019-08-06, 11:45   #68
alefelerzeklseler
Zakorzenienie

Cytat:
Wiesz, ja tak średnio wierzę w przyjaźń damsko-męska. Wydaje mi się, że jeśli osoby przeciwnej płci się lubią to prawie zawsze pojawi się jakieś napięcie seksualne, z jednej lub z drugiej strony, no chyba, że ci ludzie są dla siebie skrajnie brzydcy.
Wydaje mi się tez, że nikt nie szuka kumpla płci przeciwnej. Nawet nie wiem, jak bym miala taka znajomość zawiązać. Bo ze z chłopakami przyjaciółek się jakoś tam koleguje, to normalne.
wykluczasz ze znajomości czy przyjaźni ok 50% społeczeństwa w jakim żyjesz. Dlaczego? Uważasz że jedyne co może połączyć kobietę i mężczyznę to seks lub miłość? Może tu tkwi Twój problem, że nie potrafisz w facecie zobaczyć zwykłego człowieka, którego warto po prostu poznać. Bez żadnych podtekstów. Porobić jakieś fajne rzeczy razem.

Edytowane przez alefelerzeklseler
Czas edycji: 2019-08-06 o 11:46
Stary 2019-08-06, 11:49   #69
galakty098
Zakorzenienie

W 2016 roku średni wzrost Polki to 164 cm, faktycznie Celestine jest cholernie poniżej tej wartości, normalnie wybryk natury Poza tym jak ktoś napisał to fajny wzrost, jeśli sylwetka jest proporcjonalna to nawet 150 cm jest fajne. No i do tego możliwość założenia jakichkolwiek butów na obcasie, bo facet będzie nadal wyższy. Widzę same zalety i kogoś chyba serio boli te 162 cm.
Stary 2019-08-06, 11:49   #70
Jacqueline27
Raczkowanie

Cytat:
Chyba jednak za bardzo boję się tego, że efekt będzie nienaturalny. Myślałam za to o liftingu górnej wargi. Ale sama nie wiem, moje usta akurat dość mi się podobają i nie czuje jakiejś dużej potrzeby kombinowania z nimi. Po operacji podbródka usta i tak mi się zmieniły, zrobiły się jakieś takie jedrniejsze i ładniejsze.

Co do brwi no to ewentualnie moglabym się zdecydować na microblading. Chociaż też się boję zbyt mocnego efektu Nie mam lichych brwi, raczej takie w sam raz, bardziej chcialabym iść może w nieco lepszy kształt.
Tak naprawdę najbardziej w moim wyglądzie przeszkadzają mi teraz moje cienie pod oczami i dolina łez, jestem na etapie czytania o możliwych zabiegach w tej okolicy, ale też jestem trochę sceptyczna, bo to jednak delikatna okolica i nie chciałabym, żeby coś poszło nie tak

No i myślałam o kursie makijażu, faktycznie to nie jest zły pomysł.

Chodzi właśnie o poprawę kształtu. Sama mam brwi metodą ombre i jest to super rozwiązanie. Metoda mico się u mnie nie sprawdzila bo mam zbyt tłustą cere i makijaż trzymał się króko

Polecam grupę n FB- medycyna estetyczna i kosmetologia. Dużo specjalistów, potrafia doradzić co robić co robić z doliną łez.
Stary 2019-08-06, 11:50   #71
Aleksandraax
Zadomowienie

Cytat:
Jedynymi moimi kolegami w życiu byli kolega-gej (juz urwał mi się niestety z nim kontakt) i chłopak mojej przyjaciółki. A tak to nigdy nie miałam żadnych, ta moja nieśmiałość wyglądała tak, że wręcz bałam się chłopaków i unikałam wszelkiego kontaktu z nimi. Dopiero na studiach powiedziałam sobie, że tak być nie może i zaczęłam się otwierać na mężczyzn, ale już właśnie było to typowo pod kątem relacji romantycznych a nie koleżeństwa. Poza operacja podbródka nie robiłam żadnych zabiegów. Henna brwi niezbyt mi się podoba, uważam, że rzadko wygląda naturalnie, wole malować brwi kredką. Rzęsy mam z natury długie wiec wystarczy podkreslenie ich tuszem. Usta ostrzykniete botoksem wyglądają wg mnie okropnie na to na pewno się nie zdecyduje nigdy.
Maluje się raczej delikatnie, stawiam bardziej na pielęgnację niż makijaż. Obecnie poprawiła mi się cera, wiec stosuje tylko trochę podkładu i korektor. Niestety mam bardzo duże cienie pod oczami, wiec mój priorytet to ich zakrycie. No i rusz do rzęs, bronzer, kredka do brwi + czasem eyeliner.

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

A polecasz może kogoś?
Słyszałam, że niektórzy terapeuci to praktykują, ale chyba jednak budzi to kontrowersje, bo to nie to samo, co spotkanie na żywo.

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Nie mam kompleksów na punkcie biustu, jest jędrny i uważam, ze pasuje do reszty figury. Zresztą ostatnio mi przytyl

Jeśli chcesz, to mogę polecić na priv.
Aleksandraax jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 11:52   #72
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
wykluczasz ze znajomości czy przyjaźni ok 50% społeczeństwa w jakim żyjesz. Dlaczego? Uważasz że jedyne co może połączyć kobietę i mężczyznę to seks lub miłość? Może tu tkwi Twój problem, że nie potrafisz w facecie zobaczyć zwykłego człowieka, którego warto po prostu poznać. Bez żadnych podtekstów. Porobić jakieś fajne rzeczy razem.
Nie wiem, może jestem jakaś niewyzyta ale wydaje mi się, że spędzając czas z jakimś chłopakiem którego lubie, po pewnym czasie zaczelabym odczuwać do niego pociąg. Nie zdziwiłabym się, gdyby faceci mieli tak samo. To czy to jeszcze przyjaźń? Aseksualni są dla mnie faceci koleżanek i bardzo brzydcy/starzy.
I nie chciałabym też, żeby mój chłopak miał przyjaciółkę, z którą caly czas ogląda filmy i jeździ na wycieczki. Dla mnie coś takiego jest nieakceptowalne w związku.

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Chodzi właśnie o poprawę kształtu. Sama mam brwi metodą ombre i jest to super rozwiązanie. Metoda mico się u mnie nie sprawdzila bo mam zbyt tłustą cere i makijaż trzymał się króko

Polecam grupę n FB- medycyna estetyczna i kosmetologia. Dużo specjalistów, potrafia doradzić co robić co robić z doliną łez.
Ok dzięki, poczytam o tej metodzie i dołączę do grupy

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Aleksandraax Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz, to mogę polecić na priv.
Jasne, bardzo proszę

Stary 2019-08-06, 12:03   #73
Aleksandraax
Zadomowienie

Wysłałam.
Aleksandraax jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 12:04   #74
Carol99
Raczkowanie

Napisałam, że to mniej, nie że to problem, a w przypadku osób młodych, to można spotkać coraz więcej osób wysokich. Tylko tyle. 164 jest wartością średnią przy dość dużym SD, więc koleżanka i tak jest w Polskiej normie. Europejska wypada trochę wyżej, ale to bez większego znaczenia w przypadku atrakcyjności kobiety.

Co do piersi, to chyba jeśli są i przy tym mają ładny kształt, to rozmiar nie ma znaczenia, bo mężczyzni się między sobą różnią. Kobiety o niewielkim biuście mogą zrezygnować ze staników czy nosić proste, bez wspomagaczy, więc to z perspektywy użytkowniczki biustu jest zaletą ;-)

I nie wiem, dlaczego przyjaźń między kobietą, a mężczyzną może nie istnieć, serio. Równie dobrze można stwierdzić, że dwie lesbijki/osoby biseksualne nie mogą się kolegować ;-) Spora część kobiet jest biseksualna.
Stary 2019-08-06, 12:15   #75
alefelerzeklseler
Zakorzenienie

Cytat:
Nie wiem, może jestem jakaś niewyzyta ale wydaje mi się, że spędzając czas z jakimś chłopakiem którego lubie, po pewnym czasie zaczelabym odczuwać do niego pociąg. Nie zdziwiłabym się, gdyby faceci mieli tak samo. To czy to jeszcze przyjaźń? Aseksualni są dla mnie faceci koleżanek i bardzo brzydcy/starzy.
I nie chciałabym też, żeby mój chłopak miał przyjaciółkę, z którą caly czas ogląda filmy i jeździ na wycieczki. Dla mnie coś takiego jest nieakceptowalne w związku.

ja nie piszę o całym czasie tylko od czasu do czasu. Co lubisz robić? Może dołącz do grupy na forum miasta jeżeli są takie aktywności w miejscowości w której mieszkasz. Może tu jest problem - że oceniasz mężczyzn wyłącznie jako kandydatów do związku czy do łóżka.

Czy każda aktywność potencjalnego partnera poza związkiem byłaby dla Ciebie nieakceptowalna? Wszystko powinniście robić razem?

Czas edycji: 2019-08-06 o 12:18
Stary 2019-08-06, 12:22   #76
Celestine_M
Zakorzenienie

Właśnie wygooglalam i we Francji średni wzrost dla kobiety wynosi 162 a dla mężczyzny 175.

Dwie grupy: kobiety niskie (średnio 1,54) oraz wysokie (1,72 m) stanowią każda 25% populacji.

Taka ciekawostka, dane z 2006 r.

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Cytat:
ja nie piszę o całym czasie tylko od czasu do czasu. Co lubisz robić? Może dołącz do grupy na forum miasta jeżeli są takie aktywności w miejscowości w której mieszkasz. Może tu jest problem - że oceniasz mężczyzn wyłącznie jako kandydatów do związku czy do łóżka.
Chodzę na wymiany językowe i inne podobne spotkania.
Cytat:
Cz każda aktywność potencjalnego partnera poza związkiem byłaby dla Ciebie nieakceptowalna? Wszystko powinniście robić razem?
Przecież tego nie powiedziałam Partner może mieć znajomych i spotykać się z nimi beze mnie, tak to zresztą czasem wyglądało w moim poprzednim związku. Ba, eks miał nawet dwie znajome (płeć żeńska) z którymi tez się sam spotykał, zdarzało się to jednak rzadko. Po prostu nie chciałabym, żeby to bylo często, czyli powiedzmy częściej niż raz na miesiąc, i żeby towarzyszyły temu jakieś specjalne aktywności inne niż pójście na kawę. Np. kina juz bym nie zaakceptowała.

Stary 2019-08-06, 12:29   #77
alefelerzeklseler
Zakorzenienie

Cytat:
Chodzę na wymiany językowe i inne podobne spotkania.

Przecież tego nie powiedziałam Partner może mieć znajomych i spotykać się z nimi beze mnie, tak to zresztą czasem wyglądało w moim poprzednim związku. Ba, eks miał nawet dwie znajome (płeć żeńska) z którymi tez się sam spotykał, zdarzało się to jednak rzadko. Po prostu nie chciałabym, żeby to bylo często, czyli powiedzmy częściej niż raz na miesiąc, i żeby towarzyszyły temu jakieś specjalne aktywności inne niż pójście na kawę. Np. kina juz bym nie zaakceptowała.

może ktoś z tego kręgu? Jakiś pasjonat języków lub lektor?

co prawda teraz nieco skapcaniałam, ale to dla mnie nie do przyjęcia. Dla męża zresztą też. Lubimy spędzać czas razem ale też fajnie jest robić coś oddzielnie, w innych podgrupach. Może to kwestia charakteru i oczekiwań.
Stary 2019-08-06, 12:40   #78
Carol99
Raczkowanie

Te dane mają grubo ponad dekadę, a wzrost się zmienia. Znalazlam średni wzrost kobiet w Polsce i wynosi 165-166 cm, podobnie jest w Szwecji, Słowacji i Czechach. Zresztą te dane nie mają większego znaczenia przy atrakcyjności, ale jednak 162 to stosunkowo niski wzrost.
Źródło:

https://www.newsweek.pl/wiedza/nauka...-polak/zldy0nl

Ja bardzo lubię kobiety wysokie i szczupłe, ale umięśnione, brat niskie i małe. Ludzie mają różne preferencje i wzorst raczej nie jest czynnikiem determinującym atrakcyjność kobiet, pomijając ekstrema ;-) Na mój gust facet może być nawet niższy o kilka centymetrów, o ile nie jest przy tym bardzo szczupły, wolę, aby jednak obwód bicepsa przekraczał to 30 cm ;-)
Stary 2019-08-06, 12:43   #79
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
może ktoś z tego kręgu? Jakiś pasjonat języków lub lektor?
No właśnie to głównie w tych kręgach zawsze poznawalam facetów, bez wiekszych sukcesów jak dotąd.
Cytat:
co prawda teraz nieco skapcaniałam, ale to dla mnie nie do przyjęcia. Dla męża zresztą też. Lubimy spędzać czas razem ale też fajnie jest robić coś oddzielnie, w innych podgrupach. Może to kwestia charakteru i oczekiwań.
Tak jak pisałam, zdarzało nam się z chłopakiem wychodzić oddzielnie, on ze swoimi znajomymi, ja że swoimi. Nie muszę być przyklejona do chłopaka. To, czego nie akceptuje to spotkania z koleżanką sam na sam i dajmy na to zabranie jej do kina czy do klubu, bo dla mnie to już kontekst randkowy zarezerwowany dla partnera, tyle.

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Cytat:
Te dane mają grubo ponad dekadę, a wzrost się zmienia. Znalazlam średni wzrost kobiet w Polsce i wynosi 165-166 cm, podobnie jest w Szwecji, Słowacji i Czechach. Zresztą te dane nie mają większego znaczenia przy atrakcyjności, ale jednak 162 to stosunkowo niski wzrost.
Źródło:

https://www.newsweek.pl/wiedza/nauka...-polak/zldy0nl

Ja bardzo lubię kobiety wysokie i szczupłe, ale umięśnione, brat niskie i małe. Ludzie mają różne preferencje i wzorst raczej nie jest czynnikiem determinującym atrakcyjność kobiet, pomijając ekstrema ;-) Na mój gust facet może być nawet niższy o kilka centymetrów, o ile nie jest przy tym bardzo szczupły, wolę, aby jednak obwód bicepsa przekraczał to 30 cm ;-)
Cały czas piszesz o krajach północnych. No ale nieważne, przecież mogę być te odrobinę niższa niż średnia.

Stary 2019-08-06, 12:48   #80
galakty098
Zakorzenienie

Cytat:
Niski wzrost u kobiety to 150, a nie 162. Skoro średnia wynosi 165, to jak 162 może być niskie? I stosunkowo? No właśnie stosunkowo wychodzi że nie jest to niski wzrost 162 ze 165 to 98%. To tak jakby mówić że przy średniej pensji 4000, 3900 jest małym zarobkiem. Może w porównaniu do mężczyzn to niski wzrost, ale jak na kobiety to nie jest i własnie przytoczone przez Ciebie dane to potwierdzają. Więc nie stosunkowo, ale według Twojego zdania.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Cały czas piszesz o krajach północnych. No ale nieważne, przecież mogę być te odrobinę niższa niż średnia.

Masz normalny wzrost, bardzo fajny.
Stary 2019-08-06, 12:58   #81
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6

Cytat:
Napisane przez galakty098 Pokaż wiadomość
Przykład: idziesz na dużą imprezę z jedną znajomą, poznajesz jej znajomych i są tam 3 dziewczyny, dwie ciche i na uboczu, jedna z przodu i z Tobą rozmawia, mimo że jest mniej atrakcyjna od tamtych to wolisz przebywać z nią, bo jest fajna i wykazuje zainteresowanie sama z siebie, a za tamtymi musiałabyś latać i je "wyciągać" na siłę.
To jest bardzo dobry przyklad, zwlaszcza ze to wyciaganie na sile nie zawsze jest przyjemne, niekoniecznie konczy sie sukcesem, kosztuje duzo energii i czasu. W rzeczywistosci wchodzisz i usmiechasz sie do obecnych na imprezie i chwile pozniej gadasz najczesciej z ta osoba, ktora na usmiech odpowiedziala. Taka jest prawda.
Rena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 12:59   #82
Carol99
Raczkowanie

Pisałam, że przy uwzględnieniu SD zapewne koleżanka się ładnie łapie w zakresie, jak i to, że wzrost nie ma znaczenia. Gdyby sporządzono wykres dla przedziału wiekowego około 25-35 lat, to sensowne byłoby analizowanie tego czy autorka jest niska czy nie. Patrząc na to, że ludzie osiągają coraz wyższe wartości wzrostu mogę założyć, że to niewielka wartość. I zaznaczam - wzrost nie ma takiego znaczenia u kobiet.
Stary 2019-08-06, 13:54   #83
galakty098
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To jest bardzo dobry przyklad, zwlaszcza ze to wyciaganie na sile nie zawsze jest przyjemne, niekoniecznie konczy sie sukcesem, kosztuje duzo energii i czasu. W rzeczywistosci wchodzisz i usmiechasz sie do obecnych na imprezie i chwile pozniej gadasz najczesciej z ta osoba, ktora na usmiech odpowiedziala. Taka jest prawda.
Dokładnie. Już na etapie witania się i przedstawiania widać z kim warto dłużej pogadać, a kto ma Ciebie gdzieś i jest obrażony na resztę świata
Stary 2019-08-06, 13:59   #84
alefelerzeklseler
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie to głównie w tych kręgach zawsze poznawalam facetów, bez wiekszych sukcesów jak dotąd.
Tak jak pisałam, zdarzało nam się z chłopakiem wychodzić oddzielnie, on ze swoimi znajomymi, ja że swoimi. Nie muszę być przyklejona do chłopaka. To, czego nie akceptuje to spotkania z koleżanką sam na sam i dajmy na to zabranie jej do kina czy do klubu, bo dla mnie to już kontekst randkowy zarezerwowany dla partnera, tyle.

Nie chciałabyś nauczyć się jakiegoś sportu, nowego hobby? Żeby zmienić łowisko. Albo zmiany jakie sugeruje Jacqueline - w środowisku w którym obecnie poznajesz mężczyzn. Może to poskutkuje.
U mnie poskutkowała kombinacja czynników - przyjaźń z mężczyzną, przeprowadzka, zmiana pracy i więcej czasu na nowe znajomości.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez galakty098 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Już na etapie witania się i przedstawiania widać z kim warto dłużej pogadać, a kto ma Ciebie gdzieś i jest obrażony na resztę świata
nie musi mieć Cię gdzieś, może być nieśmiały i małomówny.
Pogadaj sobie na imprezie z kimś małomównym. Szczęścia życzę.

Czas edycji: 2019-08-06 o 14:00
Stary 2019-08-06, 14:04   #85
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Nie chciałabyś nauczyć się jakiegoś sportu, nowego hobby? Żeby zmienić łowisko. Albo zmiany jakie sugeruje Jacqueline - w środowisku w którym obecnie poznajesz mężczyzn. Może to poskutkuje.
U mnie poskutkowała kombinacja czynników - przyjaźń z mężczyzną, przeprowadzka, zmiana pracy i więcej czasu na nowe znajomości.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Chodzę na siłownię i basen. Sporty grupowe mnie niestety zupełnie nie kręcą.

Ciężko mi też pomyśleć o hobby, które pozwoliłoby mi poznać ludzi.

Ja niestety jestem z natury właśnie malomowna. Ale na spotkaniach towarzyskich bardzo się staram, żeby taka nie być i myślę, że się mieszcze w normie.

Stary 2019-08-06, 14:10   #86
alefelerzeklseler
Zakorzenienie

Cytat:
Chodzę na siłownię i basen. Sporty grupowe mnie niestety zupełnie nie kręcą.
Ciężko mi też pomyśleć o hobby, które pozwoliłoby mi poznać ludzi.
Ja niestety jestem z natury właśnie malomowna. Ale na spotkaniach towarzyskich bardzo się staram, żeby taka nie być i myślę, że się mieszcze w normie. Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jeździsz na rowerze, chodzisz na spacery, z kijkami? U mnie na forum miejskim są kluby i grupy które umawiają się i wspólnie eksplorują okolice.

Czas edycji: 2019-08-06 o 14:11
Stary 2019-08-06, 14:15   #87
galakty098
Zakorzenienie

Cytat:
Może, ale to bez znaczenia.
Stary 2019-08-06, 14:17   #88
Carol99
Raczkowanie

A planszówki czy karcianki? Możesz grać nawet w brydża czy szachy, jeśli np. nie przepadasz za fantastyką, choć na RPG-ach możesz spotkać wielu informatyków oraz nerdów ;-)
Stary 2019-08-06, 14:20   #89
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
jeździsz na rowerze, chodzisz na spacery, z kijkami? U mnie na forum miejskim są kluby i grupy które umawiają się i wspólnie eksplorują okolice.
Na spacery czasem. Ale najbardziej lubię w nich to, że mogę pobyć sama i porozmyslac

Generalnie w moim mieście jest naprawdę dużo spotkań i imprez, mogę sobie przebierać, i w sumie już byłam na różnych.
Cytat:
A planszówki czy karcianki? Możesz grać nawet w brydża czy szachy, jeśli np. nie przepadasz za fantastyką, choć na RPG-ach możesz spotkać wielu informatyków oraz nerdów ;-)
J.w., byłam raz na wieczorku gier, było całkiem fajnie, możliwe, że się jeszcze wybiorę.

Stary 2019-08-06, 14:23   #90
alefelerzeklseler
Zakorzenienie

Cytat:
Na spacery czasem. Ale najbardziej lubię w nich to, że mogę pobyć sama i porozmyslac
Generalnie w moim mieście jest naprawdę dużo spotkań i imprez, mogę sobie przebierać, i w sumie już byłam na różnych. J.w., byłam raz na wieczorku gier, było całkiem fajnie, możliwe, że się jeszcze wybiorę.
u mnie w grupach spacerowych skojarzyło się kilka par.

Ludzie w czasie spacerów dużo rozmawiają i mogą się trochę poznać.
Ale np w czasie gry trudno jest mi rozmawiać, wolę skupić się na grze.
czemu "możliwe że jeszcze się wybiorę". Sprawdź gdzie i kiedy będzie i po prostu idź

Czas edycji: 2019-08-06 o 14:25
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości