Nastolatka w wielkim mieście, jak ubrać sie modnie i młodzieżowo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-12, 13:17   #1
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658

Nastolatka w wielkim mieście, jak ubrać sie modnie i młodzieżowo?


Hej
Zacznę od tego, że mam 15 lat i na co dzień mieszkam we Wrocławiu. Jednak z powodu spraw rodzinnych będę bardzo często mieszkać też w Oslo, i dlatego założyłam wątek Otóż mój "styl" jest strasznie nijaki. Ubieram się najczęściej tak: czarne adidasy, granatowe rurki, bluzka z nadrukiem i rozpinany sweterek czarny lub szary. Żadnej biżuterii nie posiadam, naprawdę Mam mnóstwo ciuchów których nie noszę, które kupiłam bo strasznie mi się spodobały, ale nie potrafię ich z niczym łączyć. I nawet mi to nie przeszkadza, tutaj we Wrocławiu, ale w Norwegii czuję się strasznie Wszystkie dziewczyny są ślicznie ubrane, a ja wyglądam okropnie. Dlatego postanowiłam zmienić mój styl, żeby czuć się lepiej i mieć więcej pewności siebie Problem w tym, że zawsze wybieram te same, nudne ubrania, boję się kolorów, a jeśli nawet kupię coś modnego to i tak nie wiem jak dopasować resztę stroju. Od kilkunastu dni szukam po internecie ciuchów, głównie w grafice google, na blogach i w stronach internetowych sklepów. Mam kilka propozycji, którę są w załącznikach. Proszę o pomoc, nie znam się całkowicie na modzie, a nie chcę się czuć jak brzydkie kaczątko. Mam 15 lat, więc szpilkom mówię absolutne nie, poza tym nie jestem przekonana do stylizacji, np. krótkie spodenki i kozaki, bluzka na krótki rękaw i szalik, itp. Ubieram się w sieciówkach, lubię Zarę, Tatuum i Carry.

Jedyne, na co mam pomysł: spodenki z motywem flagi amerykańskiej, szara bokserka, czarne trampki, duży wisiorek i kilka bransoletek. Co sądzicie? Proszę o inne pomysły i opinie o ubraniach, które wybrałam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 24703.jpg (75,2 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 24855.jpg (17,3 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 24864.jpg (22,6 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 24890.jpg (13,7 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25088.jpg (14,5 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25095.jpg (26,1 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25113.jpg (143,0 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25120.jpg (193,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25121.jpg (83,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25163.jpg (50,2 KB, 22 załadowań)
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 13:37   #2
Cytrynowa_trawa
Zadomowienie
 
Avatar Cytrynowa_trawa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Z miasta
Wiadomości: 1 436
Dot.: Nastolatka w wielkim mieście, jak ubrać sie modnie i młodzieżowo?

Może zacznij od małych kroków np. zamiast czarnych adidasów, czerwone i do tego czerwony sweterek - czy jakiś inny kolor, ale bardziej wyrazisty.
A spódniczki? Może idź w tą stronę.. czarna spódniczka i jakieś zakolanówki, kolorowe rajstopy?
Ja na twoim miejscu postawiałbym na kolorowe elementy stroju, a nie od razu obwieszanie się tonami biżuterii i ślepe podążanie za modą.
__________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. - Paulo Coelho.

WYMIANA
Kosmetyki
Cytrynowa_trawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 14:07   #3
Lovemee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovemee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin.
Wiadomości: 2 055
Dot.: Nastolatka w wielkim mieście, jak ubrać sie modnie i młodzieżowo?

Jestem w podobnym lub tym samym wieku (1996) i trochę Cię rozumiem, chociaż ja zaczęłam pracować nad moim stylem jeszcze na wakacjach. Dalej szukam inspiracji i próbuję stwarzac jak najwięcej zestawów i wykorzystywać swoje pomysły. Aby zobaczyć co do czego pasuje założyłam sobie konto na stronie polyvore, co mi bardzo pomaga i moge łatwo wybrać w czym dobrze bym się czuła . Ty wybrałaś fajne ubrania i jest wiele pomysłow aby je wykorzystać. T-shirty z nadrukami pasują do bluz, sweterków jak i bardzo modnych teraz marynarek czy żakietów, ciekawą opcją na codzień są te z dresowego materiału. Zakup kolorowych cardiganów także wyjdzie na dobre, bo można je nosić do spodni, legginsów jak i do spódniczek-te we wzory czy w mocnych kolorach moga dodac do stylizacji coś fajnego i sprawią, że coś będzie się działo. Tak samo jest z popularnymi teraz kolorowymi spodniami .
__________________
Lovemee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 17:03   #4
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Nastolatka w wielkim mieście, jak ubrać sie modnie i młodzieżowo?

To nie szukaj ciuchow w internecie tylko stylizacje dziewczyn, blogerek itp
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 21:51   #5
sohee
Rozeznanie
 
Avatar sohee
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 575
Dot.: Nastolatka w wielkim mieście, jak ubrać sie modnie i młodzieżowo?

Oglądaj dużo stylizacji w końcu zobaczysz coś bez czego nie będziesz mogła żyć i wtedy wystarczy podążyć za ciosem. Dobra strona to: http://lookbook.nu/new mnóstwo inspiracji z całego świata. Myślę, że ludzie w Oslo są otwarci i nawet jak ubierzesz się fikuśnie to to z łatwością przejdzie. Podglądaj ich jak są ubrani, wybieraj to co ci się podoba i zakładaj na siebie. Nie rób nic na siłę, to że coś jest modne nie oznacza, że musisz to mieć. Zastanów się co ci się tak naprawdę podoba. Nie bój się eksperymentować i nie oglądaj polskich blogerek, które są w większości żywymi manekinami Zary. Powodzenia.
__________________

sohee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 14:59   #6
AshLeeVioLiniSt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 248
Dot.: Nastolatka w wielkim mieście, jak ubrać sie modnie i młodzieżowo?

Pooglądaj blogi szafiarek - na pewno znajdziesz jakieś zestawy, które Ci odpowiadają i możesz kupić coś podobnego lub po prostu stworzyć taką stylizację z ciuchów, które masz. Teraz kolory są bardzo trendy. Jeśli obawiasz się takich intensywnych, wybierz te pastelowe - są również modne. Co do butów - może baleriny z metalowym czubkiem, coś w tym stylu: http://www.jades24.com/en/product/Ac...old/index.html To jest hit sezonu wiosna/lato 2012
AshLeeVioLiniSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:31.