Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-13, 11:41   #61
201607141620
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 403
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Podstawówka - nie pamiętam jakichkolwiek zakazów. Mam nawet zdjęcia z koleżankami, gdzie wszystkie mamy krótkie spodenki i bluzki na ramiączkach.
Gimnazjum - Starsi nauczyciele czepiali się, młodsi nigdy.
Zdarzyło się, że przyszłam w bluzce "hiszpance", która sięgała mi jakieś półtora cm nad linię spódnicy (zwyczajnej do kolan) i, na pewnej przerwie, nauczycielka tak oburzona, że widać mi kawałek brzucha, z krzykiem szarpnęła te bluzkę w dół, całkowicie odsłaniając mi biust (w staniku rzecz jasna) Zrejterowała szybko, ale wstydu przed szkołą mi narobiła.
Liceum - jak zauważyli, że ktoś przesadził z dekoltem czy długością dolnej części stroju, to zwracali uwagę. Chłopakom również, gdy próbowali chodzić po szkole bez koszulek.
201607141620 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 11:56   #62
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez xandria_ Pokaż wiadomość
za to w gimnazjum nauczycielka słusznie interweniowała - powiadomiła rodziców dwóch panienek z mojej klasy, które podczas niebotycznych mrozów [ja osobiście marzłam w grubym swetrze] latały po szkole w bluzeczkach na ramiączkach z dużym dekoltem, twierdząc, że im nie jest zimno. matka jednej z nich pozabierała wszystkie bluzki z dekoltami ale to już jest kwestia głupoty i desperacji.
Nie znam sytuacji dokładnie, więc nie wiem, czy tutaj słusznie nauczycielka zainterweniowała, ale z własnego doświadczenia wiem, że niektórzy nauczyciele przesadzają z tego typu interwencjami. Mnie zwykle jest bardzo ciepło, bywa, że ludzie w swetrze marzną, a mnie w bluzce z krótkim rękawem jest w sam raz. Niestety, nie wszyscy to rozumieją i też miałam sytuacje, w których słyszałam głosy oburzenia Tyle, że wówczas strój miałam taki, że naprawdę trudno było powiedzieć, że epatuję golizną i chcę ciałem zwrócić na siebie uwagę.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 12:06   #63
Hedvigis
Zakorzenienie
 
Avatar Hedvigis
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 220
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

U mnie w gimnazjum tylko wtedy jak ktoś ewidentnie przesadził to zwracali uwagę, typu bluzka nad pępek, w liceum w ogóle nie zwracali na to uwagi Ludzie mieli się dobrze uczyć i podnosić szkołę jak najwyżej w rankingach, chodzić można było ubranym jak się żywnie komu podobało )
__________________
Zapuszczanie włosów:

VI 2012 (start): 23 cm
X 2014: 60 cm
Dziś: 52 cm

Hedvigis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 12:16   #64
201605090940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 700
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Nie znam sytuacji dokładnie, więc nie wiem, czy tutaj słusznie nauczycielka zainterweniowała, ale z własnego doświadczenia wiem, że niektórzy nauczyciele przesadzają z tego typu interwencjami. Mnie zwykle jest bardzo ciepło, bywa, że ludzie w swetrze marzną, a mnie w bluzce z krótkim rękawem jest w sam raz. Niestety, nie wszyscy to rozumieją i też miałam sytuacje, w których słyszałam głosy oburzenia Tyle, że wówczas strój miałam taki, że naprawdę trudno było powiedzieć, że epatuję golizną i chcę ciałem zwrócić na siebie uwagę.
to masz trochę jak mój chłopak ja jestem zmarźluchem, za to on w mrozy lata w koszulce z krótkim rękawem i w bluzie. z początku pukałam się wtedy w czoło, bo ja w grubej kurtce marzłam, a on sobie lata radośnie w bluzie i nic mu to nie robi. też tak chcę

myślę, że nauczycielka wtedy nie przesadzała, bo w szkole było czasem nawet 15 stopni, a w takich warunkach chyba nie powinny się nawet odbywać zajęcia. niektórzy w klasie siedzieli w kurtkach, więc nie wierzę, że było im tak ciepło ludzie są dziwni
201605090940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 12:22   #65
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez xandria_ Pokaż wiadomość
to masz trochę jak mój chłopak ja jestem zmarźluchem, za to on w mrozy lata w koszulce z krótkim rękawem i w bluzie. z początku pukałam się wtedy w czoło, bo ja w grubej kurtce marzłam, a on sobie lata radośnie w bluzie i nic mu to nie robi. też tak chcę

myślę, że nauczycielka wtedy nie przesadzała, bo w szkole było czasem nawet 15 stopni, a w takich warunkach chyba nie powinny się nawet odbywać zajęcia. niektórzy w klasie siedzieli w kurtkach, więc nie wierzę, że było im tak ciepło ludzie są dziwni
A jak to możliwe, że one się nie trzęsły jak galareta? Usta im nie siniały? Jeśli nie to może faktycznie było im ciepło?
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 12:27   #66
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez xandria_ Pokaż wiadomość
to masz trochę jak mój chłopak ja jestem zmarźluchem, za to on w mrozy lata w koszulce z krótkim rękawem i w bluzie. z początku pukałam się wtedy w czoło, bo ja w grubej kurtce marzłam, a on sobie lata radośnie w bluzie i nic mu to nie robi. też tak chcę
No właśnie tak mam. Od lat nawet nie noszę takiej typowo zimowej grubej kurtki, bo bym się zagotowała w niej.

Cytat:
myślę, że nauczycielka wtedy nie przesadzała, bo w szkole było czasem nawet 15 stopni, a w takich warunkach chyba nie powinny się nawet odbywać zajęcia. niektórzy w klasie siedzieli w kurtkach, więc nie wierzę, że było im tak ciepło ludzie są dziwni
Ludzie różnie odczuwają temperatury. A 15°C to znowu wcale mało nie jest. A już na pewno nie jest to powód, by szkołę zamknąć z powodu mrozów. Chyba, że to -15°C było.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 12:35   #67
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Nie no czepianie sie farbowania wlosow to chyba przesada? Czy zle mi sie wydaje? Rozumiem krwista czerwien jak u Wisniewskiego, ale na blond?
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-13, 12:52   #68
roseblue
wasza koleżanka
 
Avatar roseblue
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 140
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Nikt nigdy nie zwrócił mi uwagi. To oczywiste, że do szkoły nie powinno się ubierać wyzywająco i większość osób raczej to rozumiała . W lato przychodziłam w sukienkach, koleżanki też ubierały się luźno no ale pokazu biustów, zgrabnych brzuchów i jędrnych pośladków raczej nie robiliśmy. Klasyk: szorty, bluzka, trampki/ sandałki.


Gdybym była nauczycielką zwróciłabym delikatnie uwagę uczennicy gdyby faktycznie przesadziła z ubiorem lub wyglądała żałośnie (te pierwsze gimnazjalne próby makijażu ). Jakby olała moją radę przeżyłabym. To że nie rozumiem jak można założyć naprawdę mini spódnicę do szkoły i do tego koturny i bluzkę z dekoltem to inna sprawa .
__________________
karmacoma
roseblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 12:54   #69
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

W gimnazjum do którego chodziłam było zupełnie inaczej, bo nauczyciele raczej w lecie zwracali uwagę, że ktoś się za grubo ubiera i później niestety zapach w sali nie należy do najprzyjemniejszych. Mówię oczywiście o temperaturze 30+ i osobach, które chodziły w tym czasie w bluzach (głownie chłopcy).
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 13:21   #70
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Dla mnie to jest trochę nienormalne czepiać się za koszulkę i krótkie spodenki. Jeśli jest 30 stopni to w czym należy chodzić?
Dokładnie.
Cytat:
Napisane przez Azmika88 Pokaż wiadomość
W dużej ilości miejsc pracy nie wypada mieć szortów, krótkich spódniczek, ba, nawet butów odkrytych. Więc niech się młodzież od gimnazjum przyzwyczaja :P
Duża ilość miejsc pracy z dress codem, w przeciwieństwie do ogromnej większości szkół, jest wyposażona w klimatyzację.
Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Oraz uważam, że im w szkole zdolniejsze osoby tym więcej luzu.

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
W gimnazjum do którego chodziłam było zupełnie inaczej, bo nauczyciele raczej w lecie zwracali uwagę, że ktoś się za grubo ubiera i później niestety zapach w sali nie należy do najprzyjemniejszych. Mówię oczywiście o temperaturze 30+ i osobach, które chodziły w tym czasie w bluzach (głownie chłopcy).
Hahaha clue całej sprawy Jeszcze zapach zapachem, zmyje się ale zabrońmy chodzenia latem w odpowiednich butach i powstanie jeszcze hodowla grzyba.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 13:24   #71
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
Nie no czepianie sie farbowania wlosow to chyba przesada? Czy zle mi sie wydaje? Rozumiem krwista czerwien jak u Wisniewskiego, ale na blond?
U mnie w gimnazjum to właśnie za to najbardziej się czepiali. Ja pierwszy raz przefarbowałam włosy w dzień zakończenia gimnazjum bo się bałam
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-13, 13:44   #72
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

W gimnazjum to się czepiali jedynie połączenia mega biodrówek z krótkimi bluzeczka ale to było zrozumiałe, bo jak taka dziewczyna siadała/kucała to pół tyłka było widać. W super krótkich spódniczkach czy ogromnych dekoltach raczej nikt nie paradował. Włosów się nie czepiali, makijażu również nie. Norma.
Osobiście to nie rozumiem jak nauczycielka może zmywać wodą makijaż u uczennicy czy zrywać tipsy. Czy te elementy wpływają niekorzystnie na naukę?
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 14:42   #73
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
Nie no czepianie sie farbowania wlosow to chyba przesada? Czy zle mi sie wydaje? Rozumiem krwista czerwien jak u Wisniewskiego, ale na blond?
U mnie w gim się czepiali. Rozumiem fiolet albo róż, ale niektóre dziewczyny miały naprawdę naturalny kolor a i tak miały zachowanie obniżone.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 14:46   #74
roseblue
wasza koleżanka
 
Avatar roseblue
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 140
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

[1=05872c226b72f809f533e1b e5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f 2b5f9d;46868208]W gimnazjum to się czepiali jedynie połączenia mega biodrówek z krótkimi bluzeczka ale to było zrozumiałe, bo jak taka dziewczyna siadała/kucała to pół tyłka było widać. W super krótkich spódniczkach czy ogromnych dekoltach raczej nikt nie paradował. Włosów się nie czepiali, makijażu również nie. Norma.
Osobiście to nie rozumiem jak nauczycielka może zmywać wodą makijaż u uczennicy czy zrywać tipsy. Czy te elementy wpływają niekorzystnie na naukę?[/QUOTE]

Właśnie, zazwyczaj jest tak, że nauczyciele akceptują dziwny/ trochę zbyt wyzywający wygląd uczniów gdy ci bronią się wynikami w nauce .
__________________
karmacoma
roseblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 14:47   #75
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

A jak wg was jest akceptowana długość szortów? Takie przejdą?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stylowi_pl_moda-damska_430461.jpg (31,9 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg stylowi_pl_moda-damska_817700.jpg (58,7 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg stylowi_pl_moda-damska_5208552.jpg (38,6 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg stylowi_pl_moda-damska_5211146.jpg (52,4 KB, 48 załadowań)
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 14:50   #76
roseblue
wasza koleżanka
 
Avatar roseblue
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 140
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
A jak wg was jest akceptowana długość szortów? Takie przejdą?
Ja w takich chodziłam do szkoły . Grunt to dobrać resztę ubioru tak by nie wyglądało to wyzywająco (np. luźną bluzkę, płaskie obuwie). Jak w czerwcu było 30 stopni to taki strój był wręcz oczywistością.
__________________
karmacoma
roseblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 14:52   #77
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez roseblue Pokaż wiadomość
Ja w takich chodziłam do szkoły . Grunt to dobrać resztę ubioru tak by nie wyglądało to wyzywająco (np. luźną bluzkę, płaskie obuwie). Jak w czerwcu było 30 stopni to taki strój był wręcz oczywistością.
Ja też Moim zdaniem nie ma nic niestosownego w takim stroju.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 14:59   #78
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

To zależy od dziewczyny, te z większymi pupami przy długościach (ew. przy tych ostatnich nie), które wstawiła Lusia, będą miały tyłki na wierzchu
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 15:00   #79
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

u mnie w gimnazjum bardzo się czepiali o mój mocny makijaż... o włosy nie, bo farbowalam od podstawówki :d
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-13, 15:04   #80
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez Hadassah Pokaż wiadomość
To zależy od dziewczyny, te z większymi pupami przy długościach (ew. przy tych ostatnich nie), które wstawiła Lusia, będą miały tyłki na wierzchu
Chodziło mi o takie co sa krótkie ale zakrywają tyłek. Nie uwzględniałam figury.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 15:34   #81
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Ja też Moim zdaniem nie ma nic niestosownego w takim stroju.
A według mnie takie spodenki są niestosowne.
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 15:40   #82
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

[/COLOR]

Za taki tekst to ona nie powinna mieć problemów - ona powinna dostać dyscyplinarkę. Przecież to obrażanie innej osoby i to publiczne. Dla mnie to absolutny skandal. Dziwię się, że Wasi rodzice nic z tym nie zrobili.
Próbowali, ale to konczyło się na kolejnych ulicznicach i paniach spod latarni oraz tym, ze cala klasa od góry do dołu miała najwyżej 3, w większości dwóje.
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 15:41   #83
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
Nie no czepianie sie farbowania wlosow to chyba przesada? Czy zle mi sie wydaje? Rozumiem krwista czerwien jak u Wisniewskiego, ale na blond?
Takie szkoły po prostu. To nie były szkoły rejonowe (ale też nie prywatne), jak komuś nie pasowało po prostu tam nie szedł i tyle. Jak dziewczyny chciały się po lekcjach z mundurków w normalne ciuchy przebrać w łazience szkolnej to była afera nawet
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 15:48   #84
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
U mnie w gim się czepiali. Rozumiem fiolet albo róż, ale niektóre dziewczyny miały naprawdę naturalny kolor a i tak miały zachowanie obniżone.
Ja farbuje włosy od podstawówki. Jak przyszłam do liceum to miałam na głowie bordo, potem fiolet, potem czerń. Nikt mi nic nie powiedział. Jakos nie stoczyłam sie, wygrywalam olimpiady, miałam świetne oceny. I do pracy potrafię sie teraz ubrać, wiem co na jaką okazje jest stosowne.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 15:53   #85
Figa634
Rozeznanie
 
Avatar Figa634
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 658
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

U mnie w gim była dyscyplina: zakaz biżuterii, tylko zegarki, zakaz noszenia telefonów, zakaz malowania się i paznokci, o włosach już nic nie mówię bo dyrektorka dzwoniła po rodziców i kazała w gabinecie włosy obcinać, zwłaszcza jak pasemka się zdarzały. Za plażowy ubiór też dzwonili po rodziców i kazali zabierać, nigdy samych uczniów nie wypraszali i nie wysyłali do domu.
W LO zależało od nauczyciela. Miałam takich u których również nie można było mieć rozpuszczonych włosów na lekcji, i tacy którym przeszkadzały inne niż długie spodnie u chłopaków.
__________________
my
wszystkowątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1100551 zapraszam
Odpisz proszę u mnie

03.09.2012
Figa634 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 16:02   #86
crystal_tokio
Zadomowienie
 
Avatar crystal_tokio
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 720
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

U mnie czepiali się (gimnazjum i LO) tylko wtedy, kiedy ktoś miał spodenki odsłaniające 1/3 pośladka (w sensie takie mocno wycięte) albo koszulki odkrywające brzuch. Natomiast jeśli były to standardowe szorty i koszulka na ramiączkach - nigdy nikomu nic nie powiedzieli.

Na studiach - tylko jedna profesor zwracała uwagę, że uniwersytet to nie plaża i nie życzyła sobie, żeby na jej zajęciach mieć odsłonięte ramiona - więc trzeba było mieć albo krótki rękawek albo po prostu narzucać sweterek (sale były klimatyzowane). Na egzaminy nikt nie przychodził w japonkach/ hawajskich koszulach / szortach. Ale to pewnie specyfika wydziału
__________________
We must fight for what we believe in


Makenai

Lepiej kochać, a potem płakać. Następna bzdura.
Wierzcie mi, wcale nie lepiej. Nie pokazujcie mi raju, żeby potem go spalić.



23.05.2012 - pani licecjatka!
04.07.2014 - pani magister!
crystal_tokio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 16:03   #87
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Chodziło mi o takie co sa krótkie ale zakrywają tyłek. Nie uwzględniałam figury.
No niestety, takie jak wrzuciłaś będą 'przyzwoite' na chudziutkich dziewczynach (lub takich, które ewidentnie 'nie mają' pupy), cała reszta będzie 'świecić' w nich. Sama wiem, jak trudno znaleźć krótkie z przodu, ale jednak zakrywające z tyłu. Ja takich nie założyłabym, na dziewczynie o dość chłopięcej budowie nie zwróciłabym na nie uwagi, generalnie jestem na nie, bo większość świeciłaby tyłkiem.
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 16:15   #88
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez Hadassah Pokaż wiadomość
No niestety, takie jak wrzuciłaś będą 'przyzwoite' na chudziutkich dziewczynach (lub takich, które ewidentnie 'nie mają' pupy), cała reszta będzie 'świecić' w nich. Sama wiem, jak trudno znaleźć krótkie z przodu, ale jednak zakrywające z tyłu. Ja takich nie założyłabym, na dziewczynie o dość chłopięcej budowie nie zwróciłabym na nie uwagi, generalnie jestem na nie, bo większość świeciłaby tyłkiem.
To chyba normalne że dobiera się strój do figury. Są różne długości szortów, każda znajdzie coś dla siebie
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 16:17   #89
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Gdzie te czasy kiedy we wszystkich typach szkół były mundurki...
Ba, pierwszy mundurek miałam w przedszkolu. I koszmarny fartuszek poliestrowy na zajęcia z plastyki. Koszmarny, wcale nie oddychał, ale jakaś logika w tym była bo dziecko mogło się farbą ubabrać od stóp do głów a ubranie pod fartuszkiem ocalało. Współczesne dzieci nie mają pojęcia jakie to szczęście, że mamusia ma np. Vanish
W LO dyrektor tępił mnie za glany
Na lekcje szło się w mundurku albo lądowało na dywaniku
Tusz do rzęs czy podkład dyrektor albo nauczyciel zmywał pod kranem w łazience. I potem też dywanik. Za lakier na paznokciach dywanik.
Jakoś do studiów przeżyłam bez biodrówek, cycków na wierzchu czy kilograma tapety. W sumie to dzięki pruskiemu drylowi nie mam postarzałej przedwcześnie skóry ani nawyku oceniania innych ludzi po wyglądzie.
Może i jakiś gwałt na psychice to był, ale nikt na nikogo nie patrzył z góry bo wszyscy wyglądali i ubierali się tak samo, normalnie, nikt się nie upiększał bo nie było wolno. Jak ktoś był z ubogiej rodziny to nikt o tym nie miał pojęcia bo po ubraniach nie było tego widać.
Za wybryki zawieszali w prawach ucznia i tyle. Potem to już tylko wydalenie ze szkoły z wilczym biletem w postaci nagannego zachowania
Nie mówię, że to było dobre, ale jak czytam, że współcześnie dzieci potrafią pobić koleżankę z klasy za noszenie podróbek Nike to mam wrażenie, że pruski dryl jednak robił z nas nastolatków ludzi, zmuszał do empatii
A teraz? Jak kiedyś będę jakiemuś dziecku, np. swojemu opowiadać o mundurkach to chyba nie kompletnie nie zrozumie o co chodzi z tym stosownym wyglądem, z nieocenianiem ludzi po wyglądzie itd.
3 lata temu koleżanka ze studiów z biustem na wierzchu, której pewien profesor zwrócił uwagę na niestosowność dekoltu do pasa na egzaminie ustnym pytała mnie z oburzeniem "No jak on mógł? Czy ja jestem źle ubrana?" Nie bardzo wiedziałam jak jej powiedzieć, że może nie źle, ale chyba nie do końca ubrana.
Dziwne te czasy. Strach dzieci mieć i do szkoły posyłać
Czyli tapeta i farba do włosów już od gimnazjum?
Kiedyś to była norma wśród dzieci z patologicznych rodzin typu problemy alkoholowe, przemoc domowa itp.
Czyli teraz to norma od gimbazy? Jak się ten świat zmienia...
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 16:21   #90
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Nauczyciele zwracali uwagę na wasz strój podczas upałów?

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
To chyba normalne że dobiera się strój do figury. Są różne długości szortów, każda znajdzie coś dla siebie
A uwierz mi, patrząc po ulicach to nie takie oczywiste, że jak z przodu zakrywa to z tyłu też Sama uświadamiałam moją siostrę, że z tyłu to te szorty jednak za krótkie... Bo jak się stoi to jeszcze te standardowe z H&Mu wyglądają ok, ale jak się spróbuje usiąść/schylić/kucnąć to już wsio wyjeżdża.

Edytowane przez Hadassah
Czas edycji: 2014-06-13 o 16:23
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-18 21:02:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:40.