Zakupy na Vinted - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-04-11, 21:11   #3271
olliecocoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2
Dot.: Zakupy na Vinted

Czesc czy ktos wie co w sytuacji jak ktos nie odbierze paczki wyslanej przez inpost? po jakim czasie ona wraca? czy musze oplacic jej zwrot ? czy w cenie wysylek jak na vinted czy wedglug cennika inpost bo wiadomo ze na vinted inpost ma inne ceny niz normalnie? czy wraca do paczkomatu czy do domu?
olliecocoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-12, 11:26   #3272
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez olliecocoo Pokaż wiadomość
Czesc czy ktos wie co w sytuacji jak ktos nie odbierze paczki wyslanej przez inpost? po jakim czasie ona wraca? czy musze oplacic jej zwrot ? czy w cenie wysylek jak na vinted czy wedglug cennika inpost bo wiadomo ze na vinted inpost ma inne ceny niz normalnie? czy wraca do paczkomatu czy do domu?
Na odbiór są 48 godz. Nieodebrana wraca do nadawcy - będą dzwonić o adres, no nie zwracają do paczkomatu. Nic się nie dopłaca.
Ja się raz dogadałam, że włożyli jeszcze raz (po ustaleniu tego z kupującą)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-12, 14:47   #3273
KimSoHee
Raczkowanie
 
Avatar KimSoHee
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 121
Dot.: Zakupy na Vinted

Jak dokładnie jeszcze raz włożyli?? Że nie wróciła do ciebie tylko jeszcze raz ją włożyli do skrytki?
KimSoHee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-12, 17:31   #3274
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Na odbiór są 48 godz. Nieodebrana wraca do nadawcy - będą dzwonić o adres, no nie zwracają do paczkomatu. Nic się nie dopłaca.
Ja się raz dogadałam, że włożyli jeszcze raz (po ustaleniu tego z kupującą)
Ja otrzymałam paczkę powrotną do tego paczkomatu, z którego była wysłana... co mi akurat było na rękę.
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-12, 19:44   #3275
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Oglądał może ktoś z Was program "skarby z szafy"- ten "sponsorowany" przez vinted ? tak nierealistyczne ceny są tam proponowane, podobnie jak w reklamach vinted...
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-12, 21:14   #3276
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Oglądał może ktoś z Was program "skarby z szafy"- ten "sponsorowany" przez vinted ? tak nierealistyczne ceny są tam proponowane, podobnie jak w reklamach vinted...
Co to znaczy nierealistyczne?

(Nie ogladalam)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-12, 21:19   #3277
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Ja otrzymałam paczkę powrotną do tego paczkomatu, z którego była wysłana... co mi akurat było na rękę.
Do mnie za kazdym razem dzwonią po adres, a na pytanie o paczkomat odpowiadają, że nie zwracają do paczkomatu, tylko kurierem.

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez KimSoHee Pokaż wiadomość
Jak dokładnie jeszcze raz włożyli?? Że nie wróciła do ciebie tylko jeszcze raz ją włożyli do skrytki?
No tak. Kupująca napisała mi, że nie zdąży odebrać a gdy zadzwonili z inpostu w sprawie zwrotu poprosiłam, żeby włozyli paczkę jeszcze raz, nie odsyłali.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-13, 07:24   #3278
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Co to znaczy nierealistyczne?

(Nie ogladalam)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tzn niemarkowe sukienki, modne raczej 10-15 lat temu - wycenione na 50 - 60 zł... a z tego, co obserwuję na vinted, tego typu rzeczy sprzedać ciężko nawet za około 20 zł. Albo komplet garsonka + sukienka, w stylu takich "dla starszych pań" za około 100 zl...

Ale może ja się nie znam i po prostu nie jestem amatorem takich ubrań
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-13, 09:02   #3279
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Tzn niemarkowe sukienki, modne raczej 10-15 lat temu - wycenione na 50 - 60 zł... a z tego, co obserwuję na vinted, tego typu rzeczy sprzedać ciężko nawet za około 20 zł. Albo komplet garsonka + sukienka, w stylu takich "dla starszych pań" za około 100 zl...

Ale może ja się nie znam i po prostu nie jestem amatorem takich ubrań
Jak wystawiam ciuch i dochodzi do wpisywania ceny to wyskakują mi propozycje podobnych (głównie po marce) i zawsze są to te najtańsze w stylu 1-2 euro, podczas gdy przeciętnie są one oferowane po 10 i więcej i tak się sprzedają.
Najwyraźniej program o którym piszesz ma na celu przyciągnąć nowych sprzedających i kusi ich wizją zarobku.

Vinted nie ma za to wady, którą mają inne tego typu portale jak ebay czy vestiaire, gdzie jak ciuch nie zejdzie w ciągu tygodnia czy dwóch, to zaczyna się bombardowanie wiadomościami, żeby koniecznie obniżyć cenę i propozycja ich nowej ceny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-13, 09:25   #3280
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak wystawiam ciuch i dochodzi do wpisywania ceny to wyskakują mi propozycje podobnych (głównie po marce) i zawsze są to te najtańsze w stylu 1-2 euro, podczas gdy przeciętnie są one oferowane po 10 i więcej i tak się sprzedają.
Najwyraźniej program o którym piszesz ma na celu przyciągnąć nowych sprzedających i kusi ich wizją zarobku.
Oczywiście, podobnie jak reklamy w tv, również wizja wielkiego i łatwego, choć nierealnego zarobku
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-18, 08:52   #3281
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

W święta sprzedałam kilka ciuchów, chyba niektórzy z nudów przeglądają vinted

Miałam ostatnio taką sytuację - sprzedawałam worek ciuchów w stanie dobrym po córce za 2 zł (chciałam oddać za darmo, ale przy zaznaczeniu opcji oddam/zamienię czy wpisaniu ceny 1 zł nie można dodać przesyłki) ... otrzymałam wiadomość: "ciuchy są w stanie dobrym, więc poproszę o rabat." Chyba na 1,50


A co do gratisów, to ostatnio zamawiałam w aptece mleko dla dziecka i jako gratis dostałam globulkę na grzybicę pochwy :brzydal serio
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-18, 19:20   #3282
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Globulka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-18, 19:52   #3283
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
W święta sprzedałam kilka ciuchów, chyba niektórzy z nudów przeglądają vinted



Miałam ostatnio taką sytuację - sprzedawałam worek ciuchów w stanie dobrym po córce za 2 zł (chciałam oddać za darmo, ale przy zaznaczeniu opcji oddam/zamienię czy wpisaniu ceny 1 zł nie można dodać przesyłki) ... otrzymałam wiadomość: "ciuchy są w stanie dobrym, więc poproszę o rabat." Chyba na 1,50





A co do gratisów, to ostatnio zamawiałam w aptece mleko dla dziecka i jako gratis dostałam globulkę na grzybicę pochwy :brzydal serio
Tak na wszelki wypadek, jakby się miało kiedyś przydać.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-18, 19:58   #3284
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja się znowu wnerwilam na InPost, w sobotę wrzuciłam paczkę do paczkomatu i w zakładce "twoje przesyłki" na olx widniała nadal jako nienadana a w śledzeniu InPost "brak informacji", były już praktycznie święta więc myślałam że jakiś blad techniczny i status się naprawi na nastepnyy dzień ale dziś na olx jest "minął czas na nadanie przesyłki" a w InPost dalej ""brak informacji". No super, kolejna zaginiona paczka :/

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2022-04-18 o 20:00
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-22, 07:30   #3285
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zakupy na Vinted

W jaki sposób sprzedajecie poza vinted/olx (nie przez kup teraz)? Chodzi mi o to, czy kupujący robi Wam najpierw przelew i dopiero wtedy wysyłacie przedmiot? Czy może wysyłacie za pobraniem?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-22, 08:14   #3286
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
W jaki sposób sprzedajecie poza vinted/olx (nie przez kup teraz)? Chodzi mi o to, czy kupujący robi Wam najpierw przelew i dopiero wtedy wysyłacie przedmiot? Czy może wysyłacie za pobraniem?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Kupujący robi przelew, jak przelew dojdzie mi na konto to wysyłam dana rzecz. Za pobraniem nigdy nie wysyłałam,ryzykowne to dla mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

U mnie na vinted cisza, wszystko wisi. Za to na olx sprzedałam już chyba z 10 rzeczy przez ostatni miesiąc, na marketplace też jakieś pojedyncze rzeczy. Odechciewa mi się wystawiać na vinted. Już nawet udostępniłam opcje kup teraz...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-22, 08:40   #3287
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
W jaki sposób sprzedajecie poza vinted/olx (nie przez kup teraz)? Chodzi mi o to, czy kupujący robi Wam najpierw przelew i dopiero wtedy wysyłacie przedmiot? Czy może wysyłacie za pobraniem?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Kupujący wysyła ustaloną sumę (przeważnie PayPalem), sprzedający wysyła przedmiot. Dobrze widziane jest też wrzucenie przez nadawcę zdjęcia z potwierdzeniem wysyłki (paragon albo fota już oklejonej paczki). Ja jako kupująca dodatkowo wysyłam skrina potwierdzenia wysłania kasy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-22, 09:28   #3288
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Ja się znowu wnerwilam na InPost, w sobotę wrzuciłam paczkę do paczkomatu i w zakładce "twoje przesyłki" na olx widniała nadal jako nienadana a w śledzeniu InPost "brak informacji", były już praktycznie święta więc myślałam że jakiś blad techniczny i status się naprawi na nastepnyy dzień ale dziś na olx jest "minął czas na nadanie przesyłki" a w InPost dalej ""brak informacji". No super, kolejna zaginiona paczka :/
Czyli trzeci taki przypadek w ciągu niedługiego czasu, ja i gabi też tak miałyśmy :-/.

W temacie gratisów do zamówień - niedawno dostałam opakowanie niemieckich ciastek, nie obraziłam się. Dziś, do chustek nawilżanych dostałam szereg próbek: tampony, tran, tabletki na bezsenność i Coregę.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-22, 16:45   #3289
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Czyli trzeci taki przypadek w ciągu niedługiego czasu, ja i gabi też tak miałyśmy :-/.
Dosłownie przed chwilą był u mnie kurier i zwrócił mi ta paczkę, ona normalnie dojechała do paczkomatu odbiorczego bo cały czas śledziłam przesyłkę i prawdopodobnie uczciwa kupującą (bo olx już przelało jej zwrot kasy) zrobiła zwrot do paczkomatu, tak mi tłumaczył kurier.
Ja sama wcześniej dzwoniłam w tej sprawie na infolinię ale tam powiedziano mi tylko że przesyłka dotrze do odbiorcy niezalenie od tego że olx anulował transakcję i zwrócił pieniądze i kupujący może ja sobie odebrać. Trafiłam na uczciwa osobę
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-24, 17:20   #3290
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Zakupy na Vinted

Może ma któraś z Was w swoich zbiorach kurtkę bomberke na wiosne?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-24, 17:27   #3291
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
W jaki sposób sprzedajecie poza vinted/olx (nie przez kup teraz)? Chodzi mi o to, czy kupujący robi Wam najpierw przelew i dopiero wtedy wysyłacie przedmiot? Czy może wysyłacie za pobraniem?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Przelew na konto i dopiero wysyłka Nie sprzedaję przez Kup Teraz, za to kupuję tylko przez Kup Teraz
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-24, 18:06   #3292
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Przelew na konto i dopiero wysyłka Nie sprzedaję przez Kup Teraz, za to kupuję tylko przez Kup Teraz
A to ciekawe

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-24, 18:28   #3293
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Przelew na konto i dopiero wysyłka Nie sprzedaję przez Kup Teraz, za to kupuję tylko przez Kup Teraz
Nigdy bym w ten sposób nie kupiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-24, 18:41   #3294
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Nigdy bym w ten sposób nie kupiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś w sumie tylko tak tak kupowało, bo nie było innej opcji. Teraz też kupuję tylko przez kup teraz. Nawet z ochroną kupującego przesyłka wciąż jest niższa niż poza systemem. Tym bardziej, że nie kupuję drogich rzeczy bez możliwości przymiarki i zwrotu.

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Przelew na konto i dopiero wysyłka Nie sprzedaję przez Kup Teraz, za to kupuję tylko przez Kup Teraz
Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
A to ciekawe

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
Takie troszku podwójne standardy, nie?

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2022-04-24 o 18:48
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-24, 18:47   #3295
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Kiedyś w sumie tylko się tak kupowało, bo nie było innej opcji. Teraz też kupuję tylko przez kup teraz. Nawet z ochroną kupującego przesyłka wciąż jest niższa niż poza systemem. Tym bardziej, że nie kupuję drogich rzeczy bez możliwości przymiarki i zwrotu.
No właśnie, kiedyś tak się kupowało, na OLX jeszcze całkiem niedawno, i jakoś to hulało. Ale faktem jest, że poza systemem jest po prostu droższa przesyłka - choć przy pewnym pułapie kwoty zaczyna to się równoważyć.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Takie troszku podwójne standardy, nie?
E, bez przesady. Przecież Iwona siebie może być pewna, że jest uczciwa, ale rozumiem, że może tak nie mieć względem innych (bo się na przykład kiedyś przejechała na takiej formie wysyłki).
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-24, 18:49   #3296
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Kiedyś w sumie tylko tak tak kupowało, bo nie było innej opcji. Teraz też kupuję tylko przez kup teraz. Nawet z ochroną kupującego przesyłka wciąż jest niższa niż poza systemem. Tym bardziej, że nie kupuję drogich rzeczy bez możliwości przymiarki i zwrotu.

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------




Takie troszku podwójne standardy, nie?
No raczej

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-24, 18:50   #3297
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
E, bez przesady. Przecież Iwona siebie może być pewna, że jest uczciwa, ale rozumiem, że może tak nie mieć względem innych (bo się na przykład kiedyś przejechała na takiej formie wysyłki).
Bardziej myślałam w ten sposób, że nie umożliwia innym tej opcji, ale sama chętnie korzysta. Dlaczego? Bo taniej? Szybciej? Łatwiej?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-24, 18:55   #3298
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Bardziej myślałam w ten sposób, że nie umożliwia innym tej opcji, ale sama chętnie korzysta. Dlaczego? Bo taniej? Szybciej? Łatwiej?
OK, ale tym bardziej nie rozumiem tego o podwójnych standardach. No korzysta, bo ma prawo, a nie umożliwia innym, bo też ma takie prawo - a że część osób zrezygnuje przez to z zakupu u niej (uwaga - też mają takie prawo), no to w sumie tylko Iwony sprawa.

Iwono chodźże tutaj, bo czuję się jak Twój adwokat.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-24, 19:12   #3299
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
OK, ale tym bardziej nie rozumiem tego o podwójnych standardach. No korzysta, bo ma prawo, a nie umożliwia innym, bo też ma takie prawo - a że część osób zrezygnuje przez to z zakupu u niej (uwaga - też mają takie prawo), no to w sumie tylko Iwony sprawa.

Iwono chodźże tutaj, bo czuję się jak Twój adwokat.
No dobra, może niewłaściwie to określiłam, te podwójne standardy były tak trochę z przymróżeniem oka Bo wydało mi się to zabawne, że sama korzysta, a innym nie da.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-24, 19:44   #3300
wikaaaxc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1
Vinted - zgłoszenie sporu

Hej dziewczyny!

Chciałam się Was doradzić, być może któraś z Was miała podobną sytuację.
Niedawno pewna pani kupiła ode mnie na Vinted dwie markowe bluzki z metką. Ubrania dostałam od rodziny zza granicy, która co raz nam przywozi pewne rzeczy. Chciałam je sprzedać, bo nie były w moim guście. Pani poprosiła jedynie o zniżenie ceny i szybką wysyłkę, więc zgodziłam się na obniżkę i wysłałam paczkę tego samego dnia. Po 2 dniach dostałam wiadomość z pretensjami, że sprzedałam jej tanie tureckie podróbki, co jest nielegalne i ona jest tą sytuacją wstrząśnieta. Wyjaśniłam wszystko na spokojnie, skąd te ubrania mam, sprawdzałam całe ometkowanie które miało kody QR, numery RN i CA, które ponoć świadczą o autentyczności, w aplikację do weryfikowania oryginalności produktów wrzuciłam ten kod QR i przekierowywało mnie na oficjalną stronę marki, nie mówiąc już o tym, że jakość materiału była świetna, więc nie miałam powodu sądzić, że to może być replika...Do tej pory zresztą twierdzę, że jak dla mnie jest to oryginał, ale pani upierała się, że bluzki na kilometr śmierdzą podróbami. Chciała zwrócić ubrania, na co po godzinie ciężkiej konwersacji z nią przystałam, ale pani chciała to zrobić tylko w ten sposób, że Vinted odda jej pieniądze, a ona dopiero wtedy zwroci mi ubrania.
Byłam pewna, że tego nie zrobi, zwłaszcza że wyglądało to tak, jakby chciała specjalnie wyciągnąć z powrotem swoje pieniądze i jeszcze zostawić dla siebie te rzeczy....

No i założyła mi spór na Vinted, bardzo szczegółowo, ale jakby pod wpływem emocji, bo wiadomość wyglądała napisana chaotycznie, opisała mnie, że nielegalnie handluje replikami, co jest karane w naszym kraju...wysłała zdjęcia, gdzie niby jakaś nitka wystaje od wewnętrznej strony materiału albo logo jest krzywe, gdzie pamiętam doskonale, że oglądając bluzki, wszystko było w porządku i przyszyte ładnie i starannie. Wyjaśniłam w oddzielnej wiadomość Vinted jaka jest sytuacja, wysłałam zdjęcia wszystkich metek, które miałam wcześniej zrobione...Ale martwię się, czy odzyskam pieniądze lub chociaż te ubrania w tej sytuacji. Podobno Vinted blokuje konto za sprzedaż replik, gdzie jeśli jednak okazałoby sie, że te bluzki naprawdę nie są oryginalne, to nie miałam o tym zielonego pojęcia, wyglądały całkowicie na oryginalne

Najadłam się trochę stresu przez to i chciałam spytać się, jak Vinted reaguje w takich sytuacjach. Czy konto może zostać zablokowane? Jesli tak, to czy będę miała możliwość wypłacenia pozostałych pieniążków, które przyjdą mi za inne paczki, jakie wysłałam?
wikaaaxc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.