Czy iść na komunię do rodziny ex - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-30, 09:02   #1
Ines3884
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 11

Czy iść na komunię do rodziny ex


Witajcie

Jestem matką chrzestną syna siostry mojego ex chłopaka. Z dzieckiem nie mam kontaktu od rozstania, widziałam go tylko raz od tego czasu. Od mojego byłego dostałam wiadomość, że niedługo będzie miał komunię. Zaproszenia oficjalnie nie dostałam. Mój były też jest chrzestnym. Zastanawiam się czy iść tylko do kościoła nawet jak nie dostanę zaproszenia czy tylko jak dostanę.
Ines3884 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 11:20   #2
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

jak nie dostaniesz to nigdzie nie idź.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 11:25   #3
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Cytat:
Napisane przez Ines3884 Pokaż wiadomość
Witajcie

Jestem matką chrzestną syna siostry mojego ex chłopaka. Z dzieckiem nie mam kontaktu od rozstania, widziałam go tylko raz od tego czasu. Od mojego byłego dostałam wiadomość, że niedługo będzie miał komunię. Zaproszenia oficjalnie nie dostałam. Mój były też jest chrzestnym. Zastanawiam się czy iść tylko do kościoła nawet jak nie dostanę zaproszenia czy tylko jak dostanę.
Jezeli dostaniesz zaproszenie to idz, jak nie dostan8esz to nie idz.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 11:54   #4
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 644
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Nie patrz na ex, ani na nich. Dlaczego podjęłaś się bycia matką chrzestną?
Nie jesteście razem, ale może trzeba teraz ponieść konsekwencje swoich decyzji?
Ja bym poszła do kościoła i dała dziecku choć symboliczny prezent.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 12:01   #5
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Jak nie dostaniesz zaproszenia to absolutnie nie idź.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 12:03   #6
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 028
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

To jest uroczystość dziecka. Powinnaś iść przynajmniej do kościoła i dać prezent. Nie powinnaś też znikać w 100% z życia dziecka, powinnaś od czasu do czasu zadzwonić, składać życzenia w urodziny, pamiętać. Podjęłaś się jej roli i rozstanie z ex tego nie zmienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 12:13   #7
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 768
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
To jest uroczystość dziecka. Powinnaś iść przynajmniej do kościoła i dać prezent. Nie powinnaś też znikać w 100% z życia dziecka, powinnaś od czasu do czasu zadzwonić, składać życzenia w urodziny, pamiętać. Podjęłaś się jej roli i rozstanie z ex tego nie zmienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
+1
Dokładnie, tak samo bym zrobiła. To święto dziecka, więc kontakt z eks bym zminimalizowała, a jako chrzestna na pewno przyszła chociaż na uroczystość w kościele i dała prezent.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-30, 13:02   #8
woven_by_wind
Zakorzenienie
 
Avatar woven_by_wind
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Everywhere
Wiadomości: 7 434
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
To jest uroczystość dziecka. Powinnaś iść przynajmniej do kościoła i dać prezent. Nie powinnaś też znikać w 100% z życia dziecka, powinnaś od czasu do czasu zadzwonić, składać życzenia w urodziny, pamiętać. Podjęłaś się jej roli i rozstanie z ex tego nie zmienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się. To nie wina dziecka, że nie udał Ci się związek z jego wujkiem, więc nie odrzucaj go, tylko wybierz się do kościoła i daj jakiś prezent. A najlepiej, to spróbuj nawiązać/odnowić z nim choćby minimalne relacje.
woven_by_wind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 13:05   #9
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 856
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Rodzic / rodzice dziecka powinni Cię zaprosić na uroczystość. Tak jest przyjęte. Bez zaproszenia nigdzie bym nie szła.

I sorry, dałabym sobie spokój z patrzeniem na to jako jakimś "znikaniem z życia dziecka". Przecież Autorka w tym życiu nie jest i nie była obecna tak naprawdę. Jeżeli rodzice dziecka zechcą aby była chociażby w symboliczny sposób, to ją zaproszą. Jeżeli nie, to nie ma co wychodzić przed szereg.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-04-30 o 13:07
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 13:25   #10
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Dla mnie kluczowe byłyby trzy kwestia: jakie miałaś relacje z dzieckiem przed rozstaniem, kto je ukrócił, jeśli były dobre, i czy jesteś wierząca.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 14:42   #11
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Jeśli nie dostaniesz zaproszenia, to znaczy, że nie jesteś mile widzianym gościem i rodzice z życia dziecka Cię wykluczyli.
Swoją drogą mogli pomyśleć biorąc na chrzestna osobę spoza rodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-30, 14:59   #12
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 028
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Ex o komunii poinformował, więc totalnego wykluczenia czy wojny raczej nie ma. Ja bym do kościoła poszła z prezentem, do tego zaproszenia nie trzeba.
Moja siostra miała takich nieobecnych chrzestnych i wspomina to z przykrością. Dzieciak nie jest niczemu winien.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 15:12   #13
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

A ja bym nie poszła gdyby rodzice dziecka mnie nie zaprosili, bo bym się czuła jak niechciany gość.
To nie ex, tylko rodzice dziecka powinni zaprosić autorkę. Autorka jak mniemam sama się do tej roli nie pchała, tylko została poproszona na pełnienie tej roli. I to oni są bardziej odpowiedzialni za całą sytuację i do nich należy ruch.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 15:14   #14
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 856
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
A ja bym nie poszła gdyby rodzice dziecka mnie nie zaprosili, bo bym się czuła jak niechciany gość.
To nie ex, tylko rodzice dziecka powinni zaprosić autorkę. Autorka jak mniemam sama się do tej roli nie pchała, tylko została poproszona na pełnienie tej roli. I to oni są bardziej odpowiedzialni za całą sytuację i do nich należy ruch.
Amen. Z zastrzeżeniem (pogrubione): prośba to nie rozkaz. Mogła odmówić bycia chrzestną. Ale pewnie wtedy myślała, że to love na zawsze.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 15:43   #15
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Również bez zaproszenia rodziców bym nigdzie nie szła. Brak zaproszenia = nie chcą mnie. Po co uszczęśliwiać kogoś na siłę. Dla mnie to by było takie "patrz, mamy ja w tyłku, a ona i tak z prezentem przybiegła". Wiem, że chcesz być w porządku i ładnie się zachować, ale to musi działać w obie strony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 15:49   #16
Stysia21
Rozeznanie
 
Avatar Stysia21
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wilkowice
Wiadomości: 636
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Tutaj w sumie jest wiele czynników, które wpływają na odpowiedź i przy tylu niewiadomych ciężko wyrokować. Pytanie, jakie miałaś relacje z tym dzieckiem przed rozstaniem i kto uciął kontakt - Ty, czy rodzice dziecka?
Ja bym się skłaniała ku temu, by przyjść jednak do Kościoła z prezentem. Dziecko nie jest niczemu winne, nawet jeśli rodzice starają się Ciebie wykluczyć, to ono nie ma na to wpływu, a wypada, by oboje chrzestni byli obecni na Komunii, jak już się podjęłaś pełnienia tej roli.
Stysia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 16:12   #17
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Tak jak państwo młodzi zapraszają na ślub (najczęściej przyjeżdżając z zaproszeniem lub wysyłając pocztą), tak na komunię dziecka zapraszają jego rodzice. Także bez zaproszenia bym nie szła. Bo zdawkowa wiadomość od eksa to nie jest zaproszenie. A jakby cię oficjalnie zaprosili to wtedy bym poszła na chwilę, wręczyła jakiś prezent i tyle.

Nie uważam też, żeby nieobecność chrzestnego w życiu dziecka to była jakaś straszliwa tragedia i trauma. Zwłaszcza jak wcześniej chrzestny i dziecko nie mieli bliskiej relacji.
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 16:29   #18
Stysia21
Rozeznanie
 
Avatar Stysia21
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wilkowice
Wiadomości: 636
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

[1=d5f2b1fe262415f84dead74 6c1bee8c0d6ac2850_6340b04 00d0a7;89203414]Tak jak państwo młodzi zapraszają na ślub (najczęściej przyjeżdżając z zaproszeniem lub wysyłając pocztą), tak na komunię dziecka zapraszają jego rodzice. Także bez zaproszenia bym nie szła. Bo zdawkowa wiadomość od eksa to nie jest zaproszenie. A jakby cię oficjalnie zaprosili to wtedy bym poszła na chwilę, wręczyła jakiś prezent i tyle.

Nie uważam też, żeby nieobecność chrzestnego w życiu dziecka to była jakaś straszliwa tragedia i trauma. Zwłaszcza jak wcześniej chrzestny i dziecko nie mieli bliskiej relacji.[/QUOTE]
Jasne, że nie trauma, ale nie wiemy tak naprawdę, jakie były relacje między Autorką, a dzieckiem, może ją lubiło, może chce, żeby przyszła i będzie mu przykro.
Nie wiemy również, czy od eksa to była zdawkowa wiadomość, czy może on miał za zadanie autorkę poinformować, że ta komunia jest i ma na nią przyjść. W sumie, sama autorka wie chyba najlepiej jakie stosunki panują między nią, a rodziną eksa i na podstawie tego powinna wyciągnąć wnioski.
Na ślub też w sumie niekoniecznie się zaprasza, czasem się o nim tylko informuje słownie, albo daje zawiadomienie i wtedy można się spodziewać, że ktoś przyjdzie tylko do kościoła
Stysia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 16:36   #19
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Cytat:
Napisane przez Stysia21 Pokaż wiadomość
Na ślub też w sumie niekoniecznie się zaprasza, czasem się o nim tylko informuje słownie, albo daje zawiadomienie i wtedy można się spodziewać, że ktoś przyjdzie tylko do kościoła
No u mnie się tak nie praktykuje. Jak ci zależy, żeby ktoś był na uroczystości, to dylasz z papierowym zaproszeniem. Z szacunku do swojego potencjalnego gościa, bo to on robi ci przyjemność, że się pojawi. Jakby mnie ktoś słownie informował to bym to olała. Nawet jakby to był ślub rodzonej siostry.

A chrzestnej to też nie wypada zaprosić tylko do kościoła jak dla mnie. Rozumiem, że sąsiad się może pojawić w kościele bez zaproszenia, bo przeczytał na tablicy ogłoszeń, ale ogóle jak już kogoś zapraszasz i oczekujesz prezentu to zapraszanie tylko do kościoła, a potem spadówa to szczyt skąpstwa i buractwa. Nie przyszłabym.
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-30, 16:47   #20
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 225
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Floppo, zasadnicza-ś.

Mam ślub w lipcu i jak najbardziej zamierzam (na sam ślub) zaprosić liczne grono ludzi, których lubię, a których na wesele zaprosić nie dam rady (bo robimy małe). I tych gości ślubnych zaproszę generalnie na wydarzeniu na fejsie. I nie sądzę, by ktoś się obraził.

A pięć lat temu byłam świadkową na ślubie przyjaciół i zaproszenie papierowe dali mi ze dwa dni przed uroczystością, na pamiątkę - przecież było jasne, że będę na tej imprezie, podali moje nazwisko w urzędzie

Aczkolwiek tutaj póki nie ma dowolnej formy zaproszenia od rodziców komunisty, póty nigdzie bym się nie wybierała.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 16:54   #21
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Pokaż wiadomość
Floppo, zasadnicza-ś.

Mam ślub w lipcu i jak najbardziej zamierzam (na sam ślub) zaprosić liczne grono ludzi, których lubię, a których na wesele zaprosić nie dam rady (bo robimy małe). I tych gości ślubnych zaproszę generalnie na wydarzeniu na fejsie. I nie sądzę, by ktoś się obraził.
Ja nie mówię, że bym się obraziła, tylko że bym nie przyszła

A zaproszenie można też wysłać pocztą. Chociaż zauważyłam, że w moim otoczeniu jednak ludzie starają się pofatygować osobiście, wypić kawę, zaznaczyć, że ktoś jest faktycznie mile widziany itd.

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Na zaproszenie na fejsie mogę co najwyżej odpowiedzieć gratulacjami na fejsie.
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 16:56   #22
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 856
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Cytat:
Napisane przez Stysia21 Pokaż wiadomość
Tutaj w sumie jest wiele czynników, które wpływają na odpowiedź i przy tylu niewiadomych ciężko wyrokować. Pytanie, jakie miałaś relacje z tym dzieckiem przed rozstaniem i kto uciął kontakt - Ty, czy rodzice dziecka?
Ja bym się skłaniała ku temu, by przyjść jednak do Kościoła z prezentem. Dziecko nie jest niczemu winne, nawet jeśli rodzice starają się Ciebie wykluczyć, to ono nie ma na to wpływu, a wypada, by oboje chrzestni byli obecni na Komunii, jak już się podjęłaś pełnienia tej roli.
Bezczelnością jest uważanie, że wie się lepiej, niż rodzice i decydowanie za nich. Dla mnie to byłoby zachowanie dziwne i nie na miejscu. Gdyby chcieli, to by zaprosili. Telefonicznie lub na papierze. Skoro tego nie robią, to należy to uszanować.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 17:09   #23
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Ex o komunii poinformował, więc totalnego wykluczenia czy wojny raczej nie ma. Ja bym do kościoła poszła z prezentem, do tego zaproszenia nie trzeba.
Moja siostra miała takich nieobecnych chrzestnych i wspomina to z przykrością. Dzieciak nie jest niczemu winien.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ex poinformował, inaczej by bylo gdyby z ta informacja zadzwonili rodzice dziecka.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 17:28   #24
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

[1=d5f2b1fe262415f84dead74 6c1bee8c0d6ac2850_6340b04 00d0a7;89203414]Nie uważam też, żeby nieobecność chrzestnego w życiu dziecka to była jakaś straszliwa tragedia i trauma. Zwłaszcza jak wcześniej chrzestny i dziecko nie mieli bliskiej relacji.[/QUOTE]
Też tak myślę. W mojej rodzinie jest to zupełnie nic nie znacząca funkcja, też często pełnili ją jacyś znajomi z dawnych lat, z którymi kontakt się urwał. Nie ma żadnej tradycji dawania prezentów z różnych okazji ani odwiedzin. Młodsze dzieci w rodzinie to już w ogóle nie są chrzczone, więc nie ma problemu w ogóle. Ja osobiście nigdy nie odczułam żadnego braku tego, że chrzestni nie są obecni w moim życiu, zresztą dopiero po latach dowiedziałam się, że to jakaś istotna funkcja Tak że nic bym ze względu na dziecko nie robiła, no chyba, że autorka jest religijna i jest to z jakiegoś powodu dla niej ważne, żeby w wierze go wspierać.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 17:40   #25
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Też tak myślę. W mojej rodzinie jest to zupełnie nic nie znacząca funkcja, też często pełnili ją jacyś znajomi z dawnych lat, z którymi kontakt się urwał. Nie ma żadnej tradycji dawania prezentów z różnych okazji ani odwiedzin. Młodsze dzieci w rodzinie to już w ogóle nie są chrzczone, więc nie ma problemu w ogóle. Ja osobiście nigdy nie odczułam żadnego braku tego, że chrzestni nie są obecni w moim życiu, zresztą dopiero po latach dowiedziałam się, że to jakaś istotna funkcja Tak że nic bym ze względu na dziecko nie robiła, no chyba, że autorka jest religijna i jest to z jakiegoś powodu dla niej ważne, żeby w wierze go wspierać.
u mnie tak samo, ja chrzestnego w ogole nie pamietam, chrzestna byla na komunii i to byl ostatni raz jak ja widzialam.

ale przede wszystkim nie poszlabym bez zaproszenia od organizatorow. niby na msze kazdy moze przyjsc, ale ja bym sie jednak nie zdecydowala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 18:02   #26
Keira90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 158
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Autorko, a istnieje możliwość podpytania byłego partnera o to, jaką miał motywację, pisząc Ci o tej komunii? Być może rodzice dziecka poprosili go o pośrednictwo i wybadanie Twojego nastawienia? Nie twierdzę, że to eleganckie z ich strony, że nie skontaktowali się z Tobą osobiście w tej sprawie, ale może nie chcieli zapraszać Cię bez wiedzy Twojego byłego chłopaka, skoro to członek ich rodziny, i nie wiedzą, czy nie jesteście do siebie wrogo nastawieni po rozstaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Keira90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 18:23   #27
Ines3884
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 11
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Dziecko było małe jak się rozstawałam z ex. Nie pamięta mnie. Przez te 8 lat nie było kontaktu. Rodzina wie, że rozstanie było w zgodzie.
Ines3884 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 18:25   #28
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89203469]ale przede wszystkim nie poszlabym bez zaproszenia od organizatorow. niby na msze kazdy moze przyjsc, ale ja bym sie jednak nie zdecydowala.[/QUOTE]

Zwłaszcza, że msze komunijne to nie są jak ślubne, że jedni interesanci na raz tylko często cała szkoła, więc ludzi jest masa (czasem nie wszyscy się nawet mieszczą w środku) i niezły rozgardiasz. Zwykle prezenty takiemu komuniście też się wręcza już poza kościołem przed jakimś obiadem w restauracji czy w domu. Także nie wiem czy ktoś by w ogóle obecność autorki zauważył i docenił.
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 18:32   #29
Ines3884
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 11
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

A co do wiadomości od ex o komunii to on podał tylko datę bez godziny nawet bo jeszcze nie wiedział. To było tydzień temu i do tej pory nie ma ani zaproszenia ani wiadomości z datą więc sama raczej nie będę dopytywać i się wpraszać. Jakby się dowiedział a matka dziecka by planowała mnie zaprosić ty o pewnie już zaproszenie by było.
Ines3884 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 19:26   #30
Stysia21
Rozeznanie
 
Avatar Stysia21
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wilkowice
Wiadomości: 636
Dot.: Czy iść na komunię do rodziny ex

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Pokaż wiadomość

Mam ślub w lipcu i jak najbardziej zamierzam (na sam ślub) zaprosić liczne grono ludzi, których lubię, a których na wesele zaprosić nie dam rady (bo robimy małe). I tych gości ślubnych zaproszę generalnie na wydarzeniu na fejsie. I nie sądzę, by ktoś się obraził.
Właśnie też kojarzę, że taka forma jest praktykowana i nie uważam tego za nic złego, nie wszystkich chce się zapraszać na wesele, zwłaszcza ludzi z pracy/ ze szkoły/ dalszych znajomych.
Ja i u dalszej kuzynki byłam tylko w Kościele, i u koleżanki z liceum.
Jak się nie chce kogoś zapraszać na wesele, ale zaprasza się go na ślub i chce się to zrobić formalnie, to się wręcza zawiadomienie o ślubie i nie jest to żadne faux pas, ale eot.

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Ines3884 Pokaż wiadomość
A co do wiadomości od ex o komunii to on podał tylko datę bez godziny nawet bo jeszcze nie wiedział. To było tydzień temu i do tej pory nie ma ani zaproszenia ani wiadomości z datą więc sama raczej nie będę dopytywać i się wpraszać. Jakby się dowiedział a matka dziecka by planowała mnie zaprosić ty o pewnie już zaproszenie by było.
W takim razie bym nie poszła, nie wiesz nawet, o której godzinie jest uroczystość, nie ma sensu dowiadywać się na własną rękę, bo i po co? Tak właściwie, to po co on Cię o tym poinformował?
Stysia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-07 12:27:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.