Mikrodermabrazja u kosmetyczki czy krem z kwasami?| - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-21, 13:52   #1
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658

Mikrodermabrazja u kosmetyczki czy krem z kwasami?


Hej Mam trochę problemów z cerą, ale z racji wieku (15 lat) jakoś się specjalnie tym nie martwię, w końcu prawie każdy nastolatek ma takie problemy Otóż jeszcze kilka miesięcy temu miałam cerę w jeszcze gorszym stanie niż teraz: była tłusta i sucha jednocześnie, męczył mnie trądzik, zaskórniki i rozszerzone pory. Zaczęłam chodzić regularnie na oczyszczanie u kosmetyczki, jakiś czas później dostałam żel Duac a do nawilżania używam Cetaphilu. I cera jest coraz lepsza, sama kosmetyczka to zauważyła, trądzik minął, wiadomo, ze dwa pryszcze przed okresem to normalne, a cera jest nawilżona. Teraz męczą mnie zaskórniki, rozszerzone pory i blizny po trądziku Kosmetyczka powiedziała że na jesień (gdzieś tak pod koniec września) możemy zacząć coś robić zabiegi mikrodermabrazji. I wszystko ok, tylko ja nie wiem czy nie lepsze by były kwasy? Używałam kiedyś effaclar K, efekty były, ale niezbyt duże. Myślałam o Triacneal Avene, ale nie wiem czy pomoże ujednolicić pory i usunąć zaskórniki? Co sądzicie? Lepiej nic nie kombinować i iść do kosmetyczki czy samemu coś stosować?

Edytowane przez Pani Barokowa
Czas edycji: 2012-07-21 o 13:54
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 21:36   #2
gracy
Raczkowanie
 
Avatar gracy
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 51
Dot.: Mikrodermabrazja u kosmetyczki czy krem z kwasami?

Moim zdaniem lepiej byłoby wybrac sie na mikrodermabrazję,ilośc zabiegów pewnie będzie zależała od tego jaki stan jest twojej skóry,z tego co piszesz dobry więc jeśli nie masz żadnych stanów zapalnych to działaj,kosmetyczka pewnie udzieli ci porad co dalej,na działania kremów zwykle czeka sie znacznie dlużej niz po zabiegu mikrodermabrazji
gracy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 12:14   #3
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: Mikrodermabrazja u kosmetyczki czy krem z kwasami?

Blizny po trądziku są bardzo widoczne? Jeżeli tak, lepiej kwasy. Skuteczniej wyrównują koloryt skóry i jej kondycję. Ale jeśli blizny są świeże i niekoniecznie duże i widoczne to mikrodermabrazja wystarczy. Zaskórniki i rozszerzone pory zminimalizuje mikrodermabrazja, choć ja raczej wolałabym peeling kawitacyjny.
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 15:39   #4
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Mikrodermabrazja u kosmetyczki czy krem z kwasami?|

Dzięki dziewczyny Chyba faktycznie zdecyduje się na mikrodermabrazje, albo inny zabieg.
Co do blizn, to jutro rano postaram się wstawić zdjęcie, bez makijażu, w świetle dziennym
Edit: Już je zrobiłam Niestety, nie chcą wejść w załącznikach, dodaję więc link: http://i49.tinypic.com/9qk4zs.jpg

Edytowane przez Pani Barokowa
Czas edycji: 2012-07-24 o 18:04 Powód: dodanie zdjęć
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 15:38   #5
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: Mikrodermabrazja u kosmetyczki czy krem z kwasami?|

Wydaje mi się, że mikrodermabrazja powinna pomóc. Ewentualnie później kosmetyczka z pewnością poradzi Ci co jeszcze można zrobić. Pamiętaj o wysokim filtrze po zabiegu, nieważne czy to będzie koniec września czy sierpnia. Po tym zabiegu skóra jest bardzo delikatna. Bardzo kuszące jest po tym zabiegu "dotykanie" skóry, bo jest przyjemna w dotyku. Powstrzymaj się. Po mikrodermabrazji warto też zrobić maseczkę np. z zieloną glinką.
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 15:42   #6
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Mikrodermabrazja u kosmetyczki czy krem z kwasami?|

Cytat:
Napisane przez InkaNovinka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że mikrodermabrazja powinna pomóc. Ewentualnie później kosmetyczka z pewnością poradzi Ci co jeszcze można zrobić. Pamiętaj o wysokim filtrze po zabiegu, nieważne czy to będzie koniec września czy sierpnia. Po tym zabiegu skóra jest bardzo delikatna. Bardzo kuszące jest po tym zabiegu "dotykanie" skóry, bo jest przyjemna w dotyku. Powstrzymaj się. Po mikrodermabrazji warto też zrobić maseczkę np. z zieloną glinką.
dziękuję
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 10:17   #7
efta18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Mikrodermabrazja u kosmetyczki czy krem z kwasami?|

Witam czytam i czytam i widzę że macie takie problemy jak ja mialam parę dni temu dosłownie.
A więc tak moja cera od wieku 13 lat była zbombardowana wielkimi pryszczami, zaskórnikami i okropnie się przetłuszczała.Mialam strasznie rozszerzone pory na nosie i policzkach.Wybrałam się kiedyś do pani dermatolog i pierwsze kuracje nie pomagały(kuracje alkoholami).Następnym razem przepisała mi skinoren ponieważ mialam już dużo przebarwień.Zaczełam stosować lecz zaniechałam to i mój problem dalej wrócił.Od kilku dni stosuję skinoren w połączeniu z żelem oczyszczająco nawilżającym soraya, tonikiem under20 pro hydra i kremem nawilżającym matującym ziaja. Mój problem zniknął w oka mgnieniu.Po kilku dniach mam skóre jak u niemowlaka jaśniutką i gładką.Moja koleżanka z takimi samymi problemami wybrała się na mikrodermabrazję powtarzała ją kilkakrotnie a problem nie znikał więc z doświadczenia polecam skinoren który nawet stare przebarwienia usuwa w kilka dni.Koszt to ok50zł.Niektórzy myślą że tańszy jest acne derm lecz moja demratolog mówiła żeby nie dać się oszukać bo co prawda zawiera ten sam kwas lecz to nie jest to samo.Po skinorenie można się bez problemu opalać po acne derm już nie. kuracja nim powinna trwać ok 3 miechy.Polecam wszystkim z problemami skórnymi

Edytowane przez efta18
Czas edycji: 2012-08-23 o 10:20
efta18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:51.