Repliki z Butików, czyli chamskie podróby. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-20, 17:30   #1
RosaPuff
Raczkowanie
 
Avatar RosaPuff
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 49

Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.


Hej dziewczyny, próbowałam odszukać podobny wątek ale nie udało mi się.

Jestem natomiast bardzo ciekawa Waszych opinii, bo jestem lekko zdezorientowana. To, że ostatnio "repliki" a raczej paskudne i chamskie podróby zalały allegro i facebook'a za pośrednictwem Aliexpress mnie nie dziwi. W moim mieście na każdym kroku wyrastają pseudo-ekskluzywne BUTIKI, przepełnione chińszczyzną, za którą życzą sobie często kilkaset złotych, a która rozpada jak się ją 3 razy weźmie do rąk. Mnie to nie przeszkadza, jak ktoś ma taki styl- ok.

Chodzi mi konkretnie o wystawione "na legalu" w sklepach stacjonarnych "torebeczki, ciuszki, zegareczki i buciki" od Szanela, Majkela Korsa, Moskino..." Co ja mówię, podrabiają nawet ZARĘ . Czy może ktoś mnie oświeci, czy coś się zmieniło i handel podróbami można uskuteczniać w jakiś sposób legalnie? Sama pamiętam 15 lat temu, nawet na rynku leżały AdLdasy i Lacroste. A teraz co tam, nawet nie trzeba stwarzać pozorów . Od pewnego czasu obawiam się zainwestować w jakąkolwiek rzecz z choćby minimalnym logo np. kurtkę Adidasa, czy markowy portfel bo chyba wstyd byłoby mi go wyciągnąć w momencie gdy na ten moment pierwszym skojarzeniem jest podróba. Nie chodzi mi o to, że chcę zademonstrować, że na coś mnie stać tylko np. jakiś czas temu dostałam w prezencie oryginalny szal z charakterystycznym dla danej marki wzorem, bardzo mi się podoba, jest od bliskiej osoby, a mam opory by go zakładać .

Czy w Waszych miejscowościach jest podobnie?
RosaPuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 17:57   #2
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Gdyby te sklepiki faktycznie kopiowały modele znanych marek wraz z ich logami, myślę, że szybko ktoś by się tym zainteresował. Skąd wiesz, że to istotnie podróbki, a nie źle wykonane egzemplarze ciuchów np. właśnie tej Zary?

Czy w końcu to SĄ Lacrosty i Adodisy? Jeśli tak, to w świetle prawa jest to po prostu inna marka

Cytat:
Napisane przez RosaPuff Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi o to, że chcę zademonstrować, że na coś mnie stać tylko np. jakiś czas temu dostałam w prezencie oryginalny szal z charakterystycznym dla danej marki wzorem, bardzo mi się podoba, jest od bliskiej osoby, a mam opory by go zakładać
Dlaczego? Panikujesz, że ktoś cię pomyli z dowolną Karyną?

Cytat:
Napisane przez RosaPuff Pokaż wiadomość
Czy w Waszych miejscowościach jest podobnie?
Nic takiego nie zauważyłam. Znajomi nie sprawiają wrażenia zestresowanych tym, że ktoś może pomylić ich New Balance'y z "podróbą". W sumie nie rozkminiają też specjalnie markowości ubrań innych ludzi.

Edytowane przez Mileva_
Czas edycji: 2015-10-20 o 17:58
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 18:03   #3
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Niczego takiego nie zauważyłam.

Myślę, że niepotrzebnie się tak ekscytujesz. Jeśli ktoś ocenia kogoś po opakowaniu szminki to serio zależy Ci na opinii takiej osoby? W sumie ludzie chyba zwracają uwagę na kolor szminki a nie na to, czy wypuściła ją Chanel czy Wibo. Mnie to za jedno w sumie. To samo dotyczy toreb (bo torebek generalnie nie uznaję): albo mi się podoba, albo nie. Ale nie patrzę, czy akurat ma dyndające literki MK.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 18:05   #4
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś ocenia kogoś po opakowaniu szminki to serio zależy Ci na opinii takiej osoby?
Pytanie, kto tu ocenia innych po stopniu markowości pomadki/bluzki.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 18:09   #5
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Pytanie, kto tu ocenia innych po stopniu markowości pomadki/bluzki.
Być może źle zrozumiałam zamysł Autorki, ale jeśli dziewczyna ma opory przed włożeniem szala, bo ktoś sobie coś tam pomyśli to chyba trochę boi się takiej oceny.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 18:24   #6
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

ja sie w małych sklepikach spotykam głównie z metkami "made in poland" albo typowymi ciuchami jak z sieciówek.

żadnych lacrost i adLdasów juz nie widuje od dawna
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 18:29   #7
RosaPuff
Raczkowanie
 
Avatar RosaPuff
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 49
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Gdyby te sklepiki faktycznie kopiowały modele znanych marek wraz z ich logami, myślę, że szybko ktoś by się tym zainteresował. Skąd wiesz, że to istotnie podróbki, a nie źle wykonane egzemplarze ciuchów np. właśnie tej Zary?
Ostatnie pytanie jest dla mnie niejasne... Skąd wiem? Oryginalne produkty są sprzedawane raz w określonych miejscach, dwa większość modeli nigdy nie powstała, głównie rozchodzi się o skopiowane i wyeksponowane logo.



Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Dlaczego? Panikujesz, że ktoś cię pomyli z dowolną Karyną?
Nie panikuję, wolałabym aby nikt mnie o noszenie podróbek nie posądzał bo to kradzież, a ja nie jestem złodziejką.

Niczym się również nie ekscytuję i podobnie dziwiłabym się gdyby legalne było sprzedawanie produktu seropodobnego pod jasnym i wyraźnym oznaczeniem "ser". I szczerze dla mnie kupienie ciuchu w lumpeksie, czy też pomadki Wibo nie jest niczym czego bym się wstydziła. Ale podrób bym nie nosiła, bo dla mnie byłby to wstyd- jeśli dla Was tania rzecz= podrobiona rzecz to mam inne zdanie.
Zastanawiałam się czy w innych miejscowościach jest to proceder równie powszechny, każda odpowiedź jest dla mnie interesująca.

Nie wiem czy to jest dozwolone, ale chodzi mi o tego typu sklep jak pod linkiem:
https://www.facebook.com/ebutikdlaciebie?fref=nf

U mnie w mieście jest mnóstwo takich sklepów stacjonarnych z oficjalnie wystawionym asortymentem.

Edytowane przez RosaPuff
Czas edycji: 2015-10-20 o 18:32
RosaPuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-20, 18:30   #8
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

ja też nie.

W tej chwili nawet używanie nazw podobnie brzmiących może wywołać pozew do sądu.

Chiny nie mają prawa autorskiego i mają to w nosie. Ale sprowadzenie rzeczy podrobionych i sprzedawanie jako oryginały jest przestępstwem.

Czasami jednak wygasa prawo autorskie do modelu lub robi się rzeczy "inspirowane' - w przypadku mebli jest to szczególnie jaskrawe.

I nie sądzę by Zara czy jakakolwiek inna rozpoznawalna marka pozwoliła sobie na otwarcie sklepu z wyprzedażą jej towaru, który nie przeszedł odbioru jakościowego w fabryce.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-10-20 o 18:33
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 18:39   #9
RosaPuff
Raczkowanie
 
Avatar RosaPuff
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 49
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
ja też nie.

W tej chwili nawet używanie nazw podobnie brzmiących może wywołać pozew do sądu.
Również miałam/mam takie przekonanie stąd moje zdziwienie i ten wątek. Wbrew domysłom niektórych osób, absolutnie nie po to aby się pochwalić szalikiem.



Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
I nie sądzę by Zara czy jakakolwiek inna rozpoznawalna marka pozwoliła sobie na otwarcie sklepu z wyprzedażą jej towaru, który nie przeszedł odbioru jakościowego w fabryce.
Jestem absolutnie pewna, że te produkty nie mają nic wspólnego z firmą Zara poza zerżniętym logo.

W takim razie okazuje się, że w moje miasto to ewenement. I nie mówię tu o blaszanych "budach" z ubraniami, tylko o sklepach np. w pasażach handlowych.
RosaPuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 18:48   #10
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Obstawiam, że właściciel/ka stacjonarnego sklepiku osiedlowego za bardzo obawiał(a)by się konsekwencji prawnych robienia czegoś nielegalnego. To nie stragan na Stadionie Dziesięciolecia, gdzie majdan można było zwinąć w trzy sekundy. Jeśli to pasaże handlowe, to tym bardziej.

Podejrzewam, że chodzi o jakieś nietrafione modele lub egzemplarze, na tyle felerne, że nie zostały "puszczone" do pełnoprawnych salonów, ale do a la outletów już tak, bo a nuż klientka się jednak trafi.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 18:48   #11
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Cytat:
Napisane przez RosaPuff Pokaż wiadomość
Również miałam/mam takie przekonanie stąd moje zdziwienie i ten wątek. Wbrew domysłom niektórych osób, absolutnie nie po to aby się pochwalić szalikiem.




Jestem absolutnie pewna, że te produkty nie mają nic wspólnego z firmą Zara poza zerżniętym logo.

W takim razie okazuje się, że w moje miasto to ewenement. I nie mówię tu o blaszanych "budach" z ubraniami, tylko o sklepach np. w pasażach handlowych.
z jakiego regionu polski jestes?
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-20, 18:51   #12
RosaPuff
Raczkowanie
 
Avatar RosaPuff
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 49
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Mieszkam w miejscowości niedaleko Szczecina, ale w samym Szczecinie jest to samo.
RosaPuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 19:16   #13
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Cytat:
Napisane przez RosaPuff Pokaż wiadomość
Mieszkam w miejscowości niedaleko Szczecina, ale w samym Szczecinie jest to samo.
w sumie tak myslałam, bo własnie w tamtych okolicach sie z takimi podróbkami spotkałam :"D

Edytowane przez 201605301111
Czas edycji: 2015-10-20 o 19:17
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 20:03   #14
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

A ja zauwazylam to samo co kolezanka. Jak grzyby po deszczu coraz to nowe butiki z korsem. Za 99 zl. Blagam. Podroby nawet tous.

Tez sie zastanawiam czemu nie dosiega ich reka prawa
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 21:24   #15
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Polecam allegro-to co się tam dzieje to przerażające. Wyprzedaż wszelkich kolekcji-szale i apaszki, ktorych w życiu rzeczone domy mody nie wypuscily, torebki Hermesa w cenie nawet nie apaszki od Hermesa etc
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 21:43   #16
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

we wroclawiu ne jest lepiej...Juz wdzalam w kilku butikach torebki moschino za 30-50zl "nowe oczywiscie" tez se zastanawialam, ze ludzie perfidnie potrafa wstawic w witryne podrobke.
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 21:48   #17
RosaPuff
Raczkowanie
 
Avatar RosaPuff
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 49
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
we wroclawiu ne jest lepiej...Juz wdzalam w kilku butikach torebki za 30-50zl "nowe oczywiscie" tez se zastanawialam, ze ludzie perfidnie potrafa wstawic w witryne podrobke.
No to powiem Ci, że u nas ceny inaczej się prezentują... załączam autentyczne zdjęcie z butiku stacjonarnego.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...60&oe=568CD308

Bo to jest butik ekskluzywny.

Gdyby ktoś nie mógł się dopatrzyć- cena 250zł.
RosaPuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 22:32   #18
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

zawsze możesz złożyć doniesienie do prokuratury.

BTW - to są nowe modele? A nie handel jakimś second-handem z wysokiej półki?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 22:51   #19
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Nie. To sa podrobki prosto z chinskich fabryk. Kilka rzeczy rozpoznaje bo sama je kupilam na aliexpress. Za 10% kwoty z butiku
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 01:13   #20
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Nie zauważyłam czegoś takiego u mnie. W ogóle u mnie nie ma żadnych niesieciowych ekskluzywnych butików w pasażach handlowych. Ba, w ogóle z takich kojarzę tylko jeden w mieście.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 06:05   #21
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A ja zauwazylam to samo co kolezanka. Jak grzyby po deszczu coraz to nowe butiki z korsem. Za 99 zl. Blagam. Podroby nawet tous.

Tez sie zastanawiam czemu nie dosiega ich reka prawa
Ja jestem chyba mało spostrzegawcza, albo za rzadko robię zakupy bo za diabła nie wiem, gdzie u nas takie butiki. Na Aliexpress niczego jeszcze też nie kupowałam. Natomiast wierzę Ci na słowo i też się zastanawiam, jakim cudem to funkcjonuje w świetle prawa. I czy ktokolwiek zgłosił do prokuratury taki proceder, skoro znaki firmowe są chronione prawem.

Mimo wszystko, chyba nie miałabym takich rozkmin jak Autorka. Skoro coś sobie kupiłam/dostałam to noszę, jeśli mi się podoba. Po co się zastanawiać, czy ktoś się będzie zastanawiać, czy rzecz mam ze sklepu firmowego, czy z butiku?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 07:38   #22
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Podeslalabym ale boje sie gniewu buticzanek. Na pw moge.

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Co do ali. Jak ktos siedzi w temacie bardziej niz inni np mjos - ja mniej, to od razu widzi co z aliexpress i nawet orientacyjne ceny zna
Kurtka chodakowskiej to 35$. W butiku w tesco 300 zl...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 08:10   #23
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Widuję czasami takie smaczki w małych butikach, ale bardzo rzadko. Ostatnio zauważyłam serię bluzek z napisem z dżetów ZARA, gdzie Z lub R były odbiciem lustrzanym
Sęk w tym, że to sklepik w małej miejscowości, gdzie spora część klientek nawet nie wie, jak logo Zary wygląda (serio), nie mówiąc już o Korsie czy innym Szanelu Sprzedawczyni to moja znajoma, czasami coś u niej kupuję więc znamy się z widzenia - była szczerze zdziwiona, że skojarzyłam część z jej asortymentu ze znanymi markami Tak samo jak sukienki a'la LaMania, jestem przekonana, że w tej mieścinie prawie nikt nie skojarzyłby tej marki, a sukienki "inspirowane" (polskich producentów zresztą) sprzedają się świetnie na wesela czy komunie Nie mówię tu oczywiście o chamskich podróbach sprzedawanych za 300 zł jako "oryginały", raczej o braku świadomości wśród części klienteli. Nie każdy siedzi na Wizażu czy obczaja lookbooki Korsa, ludzi to zwyczajnie nie interesuje.
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 12:11   #24
Hedonistka
Zakorzenienie
 
Avatar Hedonistka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 814
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Kalisz - kilka takich sklepów u nas jest, o zgrozo...
__________________
Mój Instagram
Hedonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 13:37   #25
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Zielona góra to samo, na fejsbuku od choliby tego, "markowe repliki". Okropne plastikowe torebki MK, buty Nike, dresy Adidas w fasonach, ktore nigdy nie powstaly. Zenada, jak mnie nie stac to nie kupuje, a nie swiece logiem, ktore krzyczy i wyje "jestem nedzna podrobka".
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 13:41   #26
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

W sumie fascynuje mnie, że niektórzy znają wszystkie modele znanych marek. Dla mnie opanowanie tego na pamięć to trochę mission imposible, szczególnie że wiele ubrań jest do siebie bardzo podobnych.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 13:53   #27
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Noane. Na aliexpress nie ma miliarda trylionow modeli. Nie wszystkie sa tez warte zamawiania. Kilka modeli jest tak patologicznie ewidentna...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 14:12   #28
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Kopiują wszystko i wszystkich. Na każdym rynku są podróby ciuchów i torebek, a centrum podróbkowym jest CH Ptak w Rzgowie. Tam kobitki się nie kryją, że Majkele kupują, a znam i takie co są dumne ze swojej "zaradności"
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 21:10   #29
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

Kupujesz podróbę, pakujesz w dodatki i jestes parę tysi do przodu . Królowe byznesu ImageUploadedByWizaz Forum1445631027.046958.jpgImageUploadedByWizaz Forum1445631046.729814.jpg
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 21:34   #30
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Repliki z Butików, czyli chamskie podróby.

ja sie czasami zastanawiam, czy te majkele wszystkie na miescie to oryginalne
:<
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-26 11:02:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.