dla tych które wciąż szukają swojego miejsca - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-02, 09:24   #3391
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez lukrecja887 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ! widze ze forum umiera a szkoda: ( ja znalazlam swoja droge w zyciu... odezwijcie sie chetnie Wam opowiem trzymajcie sie
opowiedz


ja mam fatalny okres. od bardzo dawna zresztą
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 19:21   #3392
lukrecja887
LUKRECJA887
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Jelenia Gora/calz swiat
Wiadomości: 13
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

A więc zacznę tak..jakieś 1,5 roku temu nie wiedziałam co mam zrobić ze swoim zyciem. Pracowałam w Polsce na etacie. Praca w biurze w fajnej firmie ale słaba pensja i brak możliwści rozwoju osobistego czy awansu. Długo sie nosiłam z myslą, żeby coś zmienić. Postanowiłam, że rzucę wszystko i wyjadę za granicę. Wybór padł na niemcy..znalazłam pracę poprzez agencję, trafiłam do hotelu jako pokojówka. Oczywiście nie byl to szczyt moich marzeń, ale wiedziałam, że ze słabą znajomością języka ciężko będzię znaleźć coś lepszego. W związku z tym złożylam wypowiedzenie w pracy, zlożylam wypowedzenie mieszkania, ktore wynajmowałam, pozamykałam pewne prawne sprawy w Polsce i pojechałam w nieznane. Muszę zaznaczyć, że byłam również w owym czasie w związku, ktory przetrwał rozłąkę i trwa do dziś A więc pojechałam do tych niemiec przerażona co mnie czeka...trafilam do dobrej jakości hotelu, ale jeżeli chodzi o traktowanie pracowników, płacenie nadgodzin itd to pozostawia wiele do życzenia. Jednak wyjazd ten pozwolił mi przede wszystkim odbić się finansowo, uzbierac oszczędności, a samotne popołudnia pozwolily mi na wiele przemyslań dotyczących zycia i skłoniły do pytań co ja tak naprawdę chcę od życia...co jest dla mnie sukcesem...czym chce się zajmować itd ...w internecie odnalazłam wiele świetnych stron dotyczących rozwoju, uczesniczyłam w wielu swietnych webinarach darmowych i widze, że powoli zaczynają otwierać mi się oczy...mam już jakiś zarys co chcę robić, w miedzy czasie poznalam wiele wspaniałych ludzi przez internet i zaczynam rozkręcać wlasny biznes...
lukrecja887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 18:34   #3393
Jersey
Raczkowanie
 
Avatar Jersey
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 34
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez lukrecja887 Pokaż wiadomość
A więc zacznę tak..jakieś 1,5 roku temu nie wiedziałam co mam zrobić ze swoim zyciem. Pracowałam w Polsce na etacie. Praca w biurze w fajnej firmie ale słaba pensja i brak możliwści rozwoju osobistego czy awansu. Długo sie nosiłam z myslą, żeby coś zmienić. Postanowiłam, że rzucę wszystko i wyjadę za granicę. Wybór padł na niemcy..znalazłam pracę poprzez agencję, trafiłam do hotelu jako pokojówka. Oczywiście nie byl to szczyt moich marzeń, ale wiedziałam, że ze słabą znajomością języka ciężko będzię znaleźć coś lepszego. W związku z tym złożylam wypowiedzenie w pracy, zlożylam wypowedzenie mieszkania, ktore wynajmowałam, pozamykałam pewne prawne sprawy w Polsce i pojechałam w nieznane. Muszę zaznaczyć, że byłam również w owym czasie w związku, ktory przetrwał rozłąkę i trwa do dziś A więc pojechałam do tych niemiec przerażona co mnie czeka...trafilam do dobrej jakości hotelu, ale jeżeli chodzi o traktowanie pracowników, płacenie nadgodzin itd to pozostawia wiele do życzenia. Jednak wyjazd ten pozwolił mi przede wszystkim odbić się finansowo, uzbierac oszczędności, a samotne popołudnia pozwolily mi na wiele przemyslań dotyczących zycia i skłoniły do pytań co ja tak naprawdę chcę od życia...co jest dla mnie sukcesem...czym chce się zajmować itd ...w internecie odnalazłam wiele świetnych stron dotyczących rozwoju, uczesniczyłam w wielu swietnych webinarach darmowych i widze, że powoli zaczynają otwierać mi się oczy...mam już jakiś zarys co chcę robić, w miedzy czasie poznalam wiele wspaniałych ludzi przez internet i zaczynam rozkręcać wlasny biznes...
Super, że Ci się tak układa. Chciałabym być na takim etapie co Ty
Jersey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 00:18   #3394
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca



Przyłącze sie jesli można bo tez można powiedzieć ze jestem na zakręcie
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 08:02   #3395
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Czy macie lub miałyście tak, że wpakowałyście się w za duże zobowiązania finansowe? jak sobie poradziłyście?
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 12:05   #3396
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Czy macie lub miałyście tak, że wpakowałyście się w za duże zobowiązania finansowe? jak sobie poradziłyście?
ja nie, ale jest cała masa poradników, jak spłacać zadłużenie i wyjść, ze spirali, nie jest to łatwe, ale da się. Mój bliski znajomy stracił przez rozwód niemal cały majątek życia, nałożyło się to z bezrobociem, urosły mu długi alimentacyjne, ale konsekwentnie odbijał się od dna i mu się udało. Teraz jest na etapie kupowania własnego mieszkania itp. Jeszcze dwa lata temu mieszkał w wynajętym pokoiku.

Bardzo chętnie też dopiszę się do wątku, bo mam właśnie rozkminy na temat swojej przyszłości zawodowej
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 12:40   #3397
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
ja nie, ale jest cała masa poradników, jak spłacać zadłużenie i wyjść, ze spirali, nie jest to łatwe, ale da się. Mój bliski znajomy stracił przez rozwód niemal cały majątek życia, nałożyło się to z bezrobociem, urosły mu długi alimentacyjne, ale konsekwentnie odbijał się od dna i mu się udało. Teraz jest na etapie kupowania własnego mieszkania itp. Jeszcze dwa lata temu mieszkał w wynajętym pokoiku.

Bardzo chętnie też dopiszę się do wątku, bo mam właśnie rozkminy na temat swojej przyszłości zawodowej
jakie masz rozkminy?

przeczytałam poradnik Wingeta, ale coz...prawda jest taka, że to mi niewiele jednak pomoże. Wiem, że trzeba zacisnąć pasa, ale to dla mnie może się odbić na zdrowiu - bo z nerwów aż mam zawroty głowy.
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-12, 12:45   #3398
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
jakie masz rozkminy?

przeczytałam poradnik Wingeta, ale coz...prawda jest taka, że to mi niewiele jednak pomoże. Wiem, że trzeba zacisnąć pasa, ale to dla mnie może się odbić na zdrowiu - bo z nerwów aż mam zawroty głowy.
wiele nie pomogę w temacie, bo domyślam się, że łatwo nie jest.

Moje rozkminy są takie, że nie wiem, jak chcę się dalej rozwijać i co robić w życiu. Lubię swoją pracę (połączenie copywriterki +coś w rodzaju acount managera), ale nie widzę się tu dalej np za 10 lat. Mam wrażenie, że utkwiłam w martwym miejscu i się nie rozwijam.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 13:05   #3399
OrdynatMichorowski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Z centrum Polski każdy jak zerknie na mapę będzie wiedział.
Wiadomości: 491
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
wiele nie pomogę w temacie, bo domyślam się, że łatwo nie jest.

Moje rozkminy są takie, że nie wiem, jak chcę się dalej rozwijać i co robić w życiu. Lubię swoją pracę (połączenie copywriterki +coś w rodzaju acount managera), ale nie widzę się tu dalej np za 10 lat. Mam wrażenie, że utkwiłam w martwym miejscu i się nie rozwijam.
Więc pomyśl o sobie już teraz o firmie doradczej w tym czym się specjalizujesz plus może jakaś szkoła w tym kierunku i zaczynaj już
dziś nie za 10 lat.Najlepiej powiedzieć nie wiem,rozejrzyj się za jakąś prywatną działalnością co lubisz i co umiesz robić i stopniowo buduj swoje stanowisko pracy dawaj w necie za darmo ogłoszenia i powoli,powoli stawaj się niezależna.Nic mi do głowy innego nie wpada
OrdynatMichorowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 13:13   #3400
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez OrdynatMichorowski Pokaż wiadomość
Więc pomyśl o sobie już teraz o firmie doradczej w tym czym się specjalizujesz plus może jakaś szkoła w tym kierunku i zaczynaj już
dziś nie za 10 lat.Najlepiej powiedzieć nie wiem,rozejrzyj się za jakąś prywatną działalnością co lubisz i co umiesz robić i stopniowo buduj swoje stanowisko pracy dawaj w necie za darmo ogłoszenia i powoli,powoli stawaj się niezależna.Nic mi do głowy innego nie wpada
heh, wiesz, ja już mam za sobą etap własnej firmy to nie jest tak, że zaczynam, jestem już na pozycji senior copywritera. Nie zamierzam czekać 10 lat, zawsze miałam plan na siebie, dlatego mnie to męczy i szukam. Nie chcę marnować czasu i możliwości.
Ale może faktycznie poszerzenie swojej działalności w opcji doradztwa jest ok sprawą wiedzę mam już sporą
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 13:48   #3401
OrdynatMichorowski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Z centrum Polski każdy jak zerknie na mapę będzie wiedział.
Wiadomości: 491
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
heh, wiesz, ja już mam za sobą etap własnej firmy to nie jest tak, że zaczynam, jestem już na pozycji senior copywritera. Nie zamierzam czekać 10 lat, zawsze miałam plan na siebie, dlatego mnie to męczy i szukam. Nie chcę marnować czasu i możliwości.
Ale może faktycznie poszerzenie swojej działalności w opcji doradztwa jest ok sprawą wiedzę mam już sporą
No widzisz czyli jednak coś można dodać sobie do działalności
Mnie starego 45 letniego ramola oczywiście słuchać nie musisz
ale może jakieś uprawnienia też warto zdobyć chyba ,że masz no
to inna sprawa
OrdynatMichorowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-12, 14:23   #3402
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez OrdynatMichorowski Pokaż wiadomość
No widzisz czyli jednak coś można dodać sobie do działalności
Mnie starego 45 letniego ramola oczywiście słuchać nie musisz
ale może jakieś uprawnienia też warto zdobyć chyba ,że masz no
to inna sprawa
bardzo dziękuję za rady, biorę pod uwagę różne opcje, bo wiadomo, że z aktualnej pozycji za 4 lata mogę np prowadzić zajęcia na uczelni, a za 7 być redaktorem serwisu
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 20:16   #3403
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
bardzo dziękuję za rady, biorę pod uwagę różne opcje, bo wiadomo, że z aktualnej pozycji za 4 lata mogę np prowadzić zajęcia na uczelni, a za 7 być redaktorem serwisu
wg mnie jesteś w bardzo dobrej sytuacji i tak
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 17:23   #3404
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Up up up
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 09:58   #3405
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Up up up
jak tam ?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 10:45   #3406
AgataBm180
Placuszek racuszek
 
Avatar AgataBm180
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Latający Dywan
Wiadomości: 7 548
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Hej, bardzo fajny wątek przeglądając go, pomyślalam, że chyba się wpisuję w temat. Jestem jeszcze młodziutką dziewczyną ale lęk o przyszłość nie jest mi obcy. Nie poszłam na studia, bo nie miałam warunków i zaczęłam studium zaoczne. Pomyślałam,że tematyka mi znana (kosmetyka) i zawsze to lubiłam. Ahh... niestety po semestrze mi sie jakoś odwidzialo...nie umiałam siebie zrozumieć. W międzyczasie poszłam do pierwszej pracy za marne grosze, tragiczne kierownictwo i zarobki. Zrezygnowałam z niej po kilku miesiącach i byłam bezrobotna.....2 tygodnie Roznosiłam cv w branży, w której widziałam siebie najlepiej na ten czas i...zostałam przyjęta. Warunki o niebo lepsze, fantastyczni ludzie i zarobki - jak na specyfikę zawodu nie są złe. Byłam szczęśliwa przez pół roku. Teraz znowu coś bym zmieniła, znowu nie potrafię powiedzieć,że to jest to... Jestem osobą, która lubi kreatywną pracę, odnajdę się w wielu branżach i chyba to mnie gubi. Moje wcześniejsze wizje wymarzonej pracy po prostu się zmieniły na przestrzeni kilku lat. Obecnie nie wiem co ze sobą zrobić. Za chwilę kończę tę szkołę zaoczną i... nie znalazłam jeszcze swojej drogi. Na ten moment wiem tylko, że pragnę niezależności i możliwości doświadczania życia po swojemu. W jaki sposób? Czas pokaże. Gdzieś w głębi czuję blokadę. Jeszcze rok temu cieszyłam sie z pracy związanej z moim hobby, a teraz sama nie wiem, czy dobrze zrobiłam.
AgataBm180 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 17:22   #3407
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
jak tam ?
Ech. Raz krok do przodu a potem 2 w tyl. Ale czekam az ktos mi powie ze jesnak sie nie cofam. Na pewno w milosci. Trafiam na coraz gorszych facetow, wiec standardowo znowu jestem sama.




Cytat:
Napisane przez AgataBm180 Pokaż wiadomość
Hej, bardzo fajny wątek przeglądając go, pomyślalam, że chyba się wpisuję w temat. Jestem jeszcze młodziutką dziewczyną ale lęk o przyszłość nie jest mi obcy. Nie poszłam na studia, bo nie miałam warunków i zaczęłam studium zaoczne. Pomyślałam,że tematyka mi znana (kosmetyka) i zawsze to lubiłam. Ahh... niestety po semestrze mi sie jakoś odwidzialo...nie umiałam siebie zrozumieć. W międzyczasie poszłam do pierwszej pracy za marne grosze, tragiczne kierownictwo i zarobki. Zrezygnowałam z niej po kilku miesiącach i byłam bezrobotna.....2 tygodnie Roznosiłam cv w branży, w której widziałam siebie najlepiej na ten czas i...zostałam przyjęta. Warunki o niebo lepsze, fantastyczni ludzie i zarobki - jak na specyfikę zawodu nie są złe. Byłam szczęśliwa przez pół roku. Teraz znowu coś bym zmieniła, znowu nie potrafię powiedzieć,że to jest to... Jestem osobą, która lubi kreatywną pracę, odnajdę się w wielu branżach i chyba to mnie gubi. Moje wcześniejsze wizje wymarzonej pracy po prostu się zmieniły na przestrzeni kilku lat. Obecnie nie wiem co ze sobą zrobić. Za chwilę kończę tę szkołę zaoczną i... nie znalazłam jeszcze swojej drogi. Na ten moment wiem tylko, że pragnę niezależności i możliwości doświadczania życia po swojemu. W jaki sposób? Czas pokaże. Gdzieś w głębi czuję blokadę. Jeszcze rok temu cieszyłam sie z pracy związanej z moim hobby, a teraz sama nie wiem, czy dobrze zrobiłam.
Testuj.szukaj.kombinuj. jest to najlepszy moment. Nie ma nic gorszego niz utknac tam, gdzie nie chcemy.
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 17:51   #3408
AgataBm180
Placuszek racuszek
 
Avatar AgataBm180
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Latający Dywan
Wiadomości: 7 548
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Ehh.. najgorszy w tym wszystkim jest brak wiary w siebie. Mam mnóstwo pracy nad swoim charakterem i samoocena. Mam wrażenie, że taki trening bardziej pomógł by mi w gotowości do zmian. Jestem pełna sprzeczności bo - pragnę zmian w życiu i to najlepiej gwałtownych a z drugiej - kiepsko znoszę zmiany i mocno je przeżywam. Wydaje mi sie,ze ma to gdzieś związek z moja przeszłością. Demony dogonily i odebrały wiarę w lepsze jutro
AgataBm180 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 10:06   #3409
nonii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 32
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Witajcie dziewczyny ponownie,
Co u was? Brzydula witaj.Dawno Cie nie bylo.Jak zycie? Ciekawe co z JiK-moze zaczelo jej sie ukladac, miejmy nadzieje. Mocny Akcent jak czlowiek nie ma szczescia w milosci to ma w czym innym, ale co to za pocieszenie :/Moze oni nie radza sobie z Twoja niezaleznoscią?

Ja coz po wizytach u terapuety, ale chyba mi nie pomogla bo tkwie znow w tym samym miejscu, jestem złą na nia, ze wydalam tyle kasy i nic. Terapia to chyba sciema. Narazie ponownie szukam pracy a w CV okresy pracy za granica przeplatają sie z okresami pracy w Polsce.. Oczywiscie chcialabym znow wyjechac ale nie wiem do konca gdzie i czego chce...!? Najdziwniejsze jest to, ze 12 lat temu spelnilam swoje marzenia ale nie moglam ich utrzymac przy sobie, tj. jak lizniecie czekolady ale nie zjedzenie jej. Bylam za granicą , mialam ciekawą pracę , faceta ktorego kochalam i moje ego a co dziwne moje lęki. niestety to zniszczyly. Te 12 lat tak sie krece w kolko,a ostatnie 3 lata to jakby utrata sensu... Smutno, gdy czlowiek nie moze byc spelniony, ale o czym ja pisze skoro ja juz bylam spelniona.., co z tego, ze bylam jak nie jestem teraz
Co do milosci to ja chyba juz przestalam w nia wierzyc ...

Mysle, ze w takich "okolicznosciach przyrody" moze lepiej byloby dzialac, tylko w ktora strone ?

Edytowane przez nonii
Czas edycji: 2016-09-24 o 10:11
nonii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-18, 09:25   #3410
kociara10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2
Dot.: dla tych które wciąż szukają swojego miejsca

Nigdy nie jest za późno. Szukaj sensu, eksperymentu, próbuj. W każdej chwili może się okazać, że jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia pełni szczęścia. Doceń tez te nawet najmniejsze rzeczy i ciesz się nimi.
__________________
https://www.horoskop360.pl/
kociara10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-18 10:25:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.