Wahania uczuć. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-02, 11:17   #1
DreamWay
Przyczajenie
 
Avatar DreamWay
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Nibylandia.
Wiadomości: 14
GG do DreamWay

Wahania uczuć.


Witam
Mój problem ostatnimi czasy to właśnie wahania uczuć wobec mojego partnera... Jesteśmy razem koło dwóch lat. Wcześniej było nam ze sobą idealnie, zdarzały się kłótnie, jak w każdym związku, jednak ogólnie potrafiliśmy się dogadać, nie widzieliśmy świata poza sobą, chcieliśmy zawsze być razem, jak zawsze na początku związku. Jednak jakiś czas temu zaczęło się coś psuć. Moje uczucia zaczęły się jakby zmieniać, on wiem, że dalej jest we mnie naprawdę zakochany. Raz wydaje mi się, że naprawdę go kocham i chcę z nim być, a za chwile (nawet z dnia na dzień mi się zmienia) boje się, że to jednak nie jest ten Jedyny, że go nie kocham. Nie wiem co mam zrobić. Wiem, że ranie mojego partnera, bo on wyczuwa te moje emocje i też bardzo mnie to boli. Przez to wszystko rozstawaliśmy się już parę razy, jednak szybko wracaliśmy do siebie, żeby próbować to naprawić. Taki stan trwa już koło miesiąca. Naprawdę wiem, że mam idealnego chłopaka, który stara się, żeby było mi jak najlepiej, wspiera mnie i bardzo kocha, jednak czasami jak jestem w jego towarzystwie to wszystko mnie już męczy. Jak tylko się rozstajemy, bardzo za nim tęsknie i mi go brakuje i czuje, jakbym straciła coś ważnego, a mam momenty kiedy właśnie prawie nie tęsknie i po prostu to wszystko mnie boli i męczy. Zależy mi na jego szczęściu. Dlatego nie wiem czy to po prostu kryzys czy po prostu lepiej jest sobie odpuścić?
DreamWay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 11:54   #2
Weronikapr
Wtajemniczenie
 
Avatar Weronikapr
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 155
Dot.: Wahania uczuć.

Cytat:
Napisane przez DreamWay Pokaż wiadomość
Witam
Mój problem ostatnimi czasy to właśnie wahania uczuć wobec mojego partnera... Jesteśmy razem koło dwóch lat. Wcześniej było nam ze sobą idealnie, zdarzały się kłótnie, jak w każdym związku, jednak ogólnie potrafiliśmy się dogadać, nie widzieliśmy świata poza sobą, chcieliśmy zawsze być razem, jak zawsze na początku związku. Jednak jakiś czas temu zaczęło się coś psuć. Moje uczucia zaczęły się jakby zmieniać, on wiem, że dalej jest we mnie naprawdę zakochany. Raz wydaje mi się, że naprawdę go kocham i chcę z nim być, a za chwile (nawet z dnia na dzień mi się zmienia) boje się, że to jednak nie jest ten Jedyny, że go nie kocham. Nie wiem co mam zrobić. Wiem, że ranie mojego partnera, bo on wyczuwa te moje emocje i też bardzo mnie to boli. Przez to wszystko rozstawaliśmy się już parę razy, jednak szybko wracaliśmy do siebie, żeby próbować to naprawić. Taki stan trwa już koło miesiąca. Naprawdę wiem, że mam idealnego chłopaka, który stara się, żeby było mi jak najlepiej, wspiera mnie i bardzo kocha, jednak czasami jak jestem w jego towarzystwie to wszystko mnie już męczy. Jak tylko się rozstajemy, bardzo za nim tęsknie i mi go brakuje i czuje, jakbym straciła coś ważnego, a mam momenty kiedy właśnie prawie nie tęsknie i po prostu to wszystko mnie boli i męczy. Zależy mi na jego szczęściu. Dlatego nie wiem czy to po prostu kryzys czy po prostu lepiej jest sobie odpuścić?
Wg mnie po roku/dwóch/trzech (w zależności od intensywności związku i osobowości partnerów) to normalne, że przychodzi jakaś zmiana - znikają motylki, pojawia się przyzwyczajenie, ale nadal podstawa jest ta sama: miłość. Może po prostu przechodzisz ten etap.

Zastanawia mnie jedno, piszesz o rozstaniach i powrotach i że ten stan trwa miesiąc - czy to w trakcie tego jednego miesiąca kilka razy zerwaliście i do siebie wróciliście? Nie sądzisz, że to strasznie dziecinne?

Ja bym radziła poczekać jeszcze kilka miesięcy, poobserwować swoje uczucia, upewnić się, czy to po prostu inny etap związku, czy wypalenie.
Weronikapr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 12:10   #3
egocentryczna
Zadomowienie
 
Avatar egocentryczna
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Wahania uczuć.

Byłam w takiej sytuacji, mieliśmy dwa zerwania, jedno krótkie, drugie poważne. Doszłam do wniosku, że to jest po prostu ten etap w związku, choć nie powiem, po rozstaniu się zmieniło, czuję się bezpiecznie, jestem w stałym związku, czuję tą stabilność i spodobało mi się.
egocentryczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 12:22   #4
DreamWay
Przyczajenie
 
Avatar DreamWay
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Nibylandia.
Wiadomości: 14
GG do DreamWay
Dot.: Wahania uczuć.

egocentryczna, bo nie rozumiem za bardzo, czyli wróciliście do siebie i się ułożyło, tak?
DreamWay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 12:32   #5
egocentryczna
Zadomowienie
 
Avatar egocentryczna
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Wahania uczuć.

tak, ale to była dluższa przerwa, ok. pół roku. I nie rozstaliśmy się z tego powodu, a z wiele poważniejszego. Także nie chciałam, żeby to tak zabrzmiało, że konieczne jest zerwanie. Może spotykajcie się rzadziej? albo planujcie sobie jakieś ciekawe zajęcia? Wiem, że ja miałam właśnie ten sam problem. Na początku bylo super, nieważne gdzie i co robiliśmy, ale po jakimś czasie zaczynało się nudzić, zaczęliśmy aktywnie spędzać czas i chyba to pomogło.
egocentryczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 16:33   #6
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Wahania uczuć.

Ja tam nie wiem, jak u ciebie, ale jak zaczęłam czuć, że facet mnie męczy, nie byłam pewna, czy go chcę, to to był początek końca.
A jak u was z seksem, przepraszam za pytanie wprost? Bo coraz rzadszy, zanikający seks też był u mnie początkiem końca. Najpierw go zdradziłam, a potem odeszłam.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 16:39   #7
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Wahania uczuć.

Z obserwacji mojego otoczenia wynika, że mniej więcej w przedziale czasu 1,5 - 2,5 roku ludzie zadają sobie pytania: co dalej, czy to na pewno to, co tak naprawdę czuję itd. itp. To tak jakby taki czas zdefiniowania, czy widzimy ten związek przyszłościowo czy nie.

Znów na podstawie obserwacji otoczenia: około połowa związków się w tym czasie rozpada. Z drugiej połowy mi znanej częśc już jest po ślubie (staż ok 4-5 lat) częśc ten ślub za chwilę bierze (też docelowo staż około 5-cio letni).

Więc może reguły na to nie ma, ale opierając się na odczuciach własnych, i tym co widzę wkoło, "coś" jest w tym terminie 2 lat. Warto, żebyś gruntownie teraz przemyślała swoje uczucia. Nie ma w tym nic złego, a lepiej wcześniej... niż za późno.
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-02, 17:35   #8
DreamWay
Przyczajenie
 
Avatar DreamWay
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Nibylandia.
Wiadomości: 14
GG do DreamWay
Dot.: Wahania uczuć.

kalincia, właśnie z seksem jest bardzo dobrze, nie możemy się sobą nim nacieszyć, cały czas nam mało
DreamWay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 18:12   #9
egocentryczna
Zadomowienie
 
Avatar egocentryczna
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Wahania uczuć.

Ja słyszałam kiedyś opinię jakiegoś dobrego psychologa, że to właśnie przez 2 lata poznajesz czy to twój partner na całe życie.
egocentryczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 18:41   #10
mimitka1988
Przyczajenie
 
Avatar mimitka1988
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 27
Dot.: Wahania uczuć.

No nie wiem.. Ja byłam zaręczona raz.. A potem się rozsypało. Nie wiem jak to powiedzieć ale nie było ani źle w seksie, ani ogólnie. Dobrze spędzało się czas.. Po prostu przez cały związek (ok 4,5roku) dojrzewaliśmy mentalnie i nagle okazało się ze mamy zupełnie inne poglądy na świat. W ciągu dwóch lat powiedziałabym "TAK!", ale później było coś nie tak. Nie było żadnej draki. Potem poznałam innego - z którym jestem do dziś ( w sierpniu 4 lata nam stukną razem), ale tak na prawdę okazało się po około 3 że to właśnie ta osoba z którą chcę być tak na "zawsze"(długo?).

(Boję się słowa "zawsze", bo potem licho z tego wychodzi)

DreamWay poczekaj jeszcze. Dwa lata to nie bardzo długo. Życie potem nie opiera się na motylach w brzuchu, tylko na poczuciu spokoju i że jest ktoś kto poda Ci przysłowiową rękę.. A na starość pozostanie dobra rozmowa
__________________
Szczęście to nie stacja docelowa.
To sposób podróżowania...
mimitka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 19:02   #11
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Wahania uczuć.

Cytat:
Napisane przez mimitka1988 Pokaż wiadomość
No nie wiem.. Ja byłam zaręczona raz.. A potem się rozsypało. Nie wiem jak to powiedzieć ale nie było ani źle w seksie, ani ogólnie. Dobrze spędzało się czas.. Po prostu przez cały związek (ok 4,5roku) dojrzewaliśmy mentalnie i nagle okazało się ze mamy zupełnie inne poglądy na świat. W ciągu dwóch lat powiedziałabym "TAK!", ale później było coś nie tak. Nie było żadnej draki. Potem poznałam innego - z którym jestem do dziś ( w sierpniu 4 lata nam stukną razem), ale tak na prawdę okazało się po około 3 że to właśnie ta osoba z którą chcę być tak na "zawsze"(długo?).

(Boję się słowa "zawsze", bo potem licho z tego wychodzi)

DreamWay poczekaj jeszcze. Dwa lata to nie bardzo długo. Życie potem nie opiera się na motylach w brzuchu, tylko na poczuciu spokoju i że jest ktoś kto poda Ci przysłowiową rękę.. A na starość pozostanie dobra rozmowa

Jeśli 88 to twój rocznik to w poprzednim związku zaręczyłaś się mając 18. Nie dziwne więc, że się rozpadł : jak większośc licealnych związków.

Pewne przemyślenia propo tych 2 lat około doprecyzowując, u mnie dotyczyły ludzi powyżej 20 roku życia.
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-02, 19:47   #12
DreamWay
Przyczajenie
 
Avatar DreamWay
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Nibylandia.
Wiadomości: 14
GG do DreamWay
Dot.: Wahania uczuć.

andzia1989r, ja mam 19, więc raczej przemyślenia mnie nie dotyczą? ^^ Mój związek i tak się rozpadnie?
DreamWay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 19:57   #13
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Wahania uczuć.

Cytat:
Napisane przez DreamWay Pokaż wiadomość
andzia1989r, ja mam 19, więc raczej przemyślenia mnie nie dotyczą? ^^ Mój związek i tak się rozpadnie?

Statystycznie 90% związków zaczętych w wczesnym liceum/gimnazjum rozpada się w okolicach 20 roku życia i wyżej (do 25 lat).

Studia, etap mocnego kształtowania się światopoglądu, nowe towarzystwo, nowe miejsca, inne zapatrywania na przyszłośc i milion innych czynników.

Co nie zmienia faktu, że rzadko bo rzadko, ale są pary, które jednak się nie rozstają. Ja znam taką jedną. Oboje mają teraz po 27 lat rocznikowo 10 lat razem 3 lata po ślubie.
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 22:43   #14
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Wahania uczuć.

A skąd bierzesz te statystyki?

Bo jednak bądź co bądź ale posługując się danymi statystycznymi dobrze by było podać ich źródło aby można była ocenić chociażby ich wiarygodność...
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 23:01   #15
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Wahania uczuć.

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
A skąd bierzesz te statystyki?

Bo jednak bądź co bądź ale posługując się danymi statystycznymi dobrze by było podać ich źródło aby można była ocenić chociażby ich wiarygodność...
Już wyżej pisalam, że swoje oceny opieram przede wszystkim na obserwacji otoczenia. I tak to wygląda.

Plus gdzieś to kiedyś wyczytałam. Jak znajdę jutro chwilę to wyszukam.

Ja nie mówię, że to niemożliwe, ale zdarza się ekstremalnie rzadko by związek zaczęty w wieku 15/16 lat był tym docelowym. Po prostu taka kolej rzeczy.
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 19:28   #16
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Wahania uczuć.

no taki idealny to chyba nie jest,skoro ciągle jest coś nie tak. To, że tęsknisz to normalne, że chcecie to odbudować też, ale sęk w tym, że ciągle są jakieś przyczyny Waszych rozstań i nie biorą się z niczego.
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 19:34   #17
Sleepy Hollow
Raczkowanie
 
Avatar Sleepy Hollow
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: epj/sb/szy
Wiadomości: 154
Dot.: Wahania uczuć.

według mnie to normalne jesteście ze sobą już dość długo, może brakuje tej iskierki, która była na początku? spędzacie jakoś efektownie czas czy ograniczacie się bardziej: ,,jestem u Ciebie, jesteś u mnie, idziemy na spacer od czasu do czasu''?
Sleepy Hollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 19:41   #18
DreamWay
Przyczajenie
 
Avatar DreamWay
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Nibylandia.
Wiadomości: 14
GG do DreamWay
Dot.: Wahania uczuć.

Sleepy Hollow, właśnie ostatnio próbujemy sobie urozmaicić czas, może to zmieni coś na lepsze Wcześniej byliśmy bardzo w sobie zapatrzeni i tylko my się dla siebie liczyliśmy i dużo czasu spędzaliśmy razem, raczej w ten sam sposób cały czas, a teraz próbujemy różnych rzeczy i spędzamy bardziej czas nie tylko we dwójkę, ale też z jego lub z moimi znajomymi, w grupie
maszToCoChcesz, myślę, że to, że jest nie tak to moja wina, cały czas się tym obarczam, bo widzę, że mój partner serio zrobiłby dla mnie wszystko, wspiera mnie i chce dla mnie jak najlepiej, to wspaniała osoba, lepiej nie mogłam trafić.
DreamWay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 19:45   #19
shansa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Między Ziemią a Niebem
Wiadomości: 607
Dot.: Wahania uczuć.

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Ja tam nie wiem, jak u ciebie, ale jak zaczęłam czuć, że facet mnie męczy, nie byłam pewna, czy go chcę, to to był początek końca.
A jak u was z seksem, przepraszam za pytanie wprost? Bo coraz rzadszy, zanikający seks też był u mnie początkiem końca. Najpierw go zdradziłam, a potem odeszłam.
I jesteś z tym, z którym zdradziłaś?
shansa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-09, 20:32   #20
Sleepy Hollow
Raczkowanie
 
Avatar Sleepy Hollow
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: epj/sb/szy
Wiadomości: 154
Dot.: Wahania uczuć.

Cytat:
Napisane przez DreamWay Pokaż wiadomość
właśnie ostatnio próbujemy sobie urozmaicić czas, może to zmieni coś na lepsze Wcześniej byliśmy bardzo w sobie zapatrzeni i tylko my się dla siebie liczyliśmy i dużo czasu spędzaliśmy razem, raczej w ten sam sposób cały czas, a teraz próbujemy różnych rzeczy i spędzamy bardziej czas nie tylko we dwójkę, ale też z jego lub z moimi znajomymi, w grupie
na pewno macie wspólne zainteresowania?
Sleepy Hollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 20:44   #21
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Wahania uczuć.

dwa lata to ponoć "kryzysowy" czas.
poczekaj jeszcze.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 18:40   #22
DreamWay
Przyczajenie
 
Avatar DreamWay
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Nibylandia.
Wiadomości: 14
GG do DreamWay
Dot.: Wahania uczuć.

Sleepy Hollow,niestety nie, interesujemy się całkiem różnymi rzeczami
DreamWay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 18:48   #23
Sleepy Hollow
Raczkowanie
 
Avatar Sleepy Hollow
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: epj/sb/szy
Wiadomości: 154
Dot.: Wahania uczuć.

to może spróbujcie czegoś nowego - kto wie, czy nie okaże się, że macie jakieś zainteresowanie wspólne
Sleepy Hollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.