Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski, cz.2. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-21, 09:08   #61
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Bo
a) wzięcie małżeństwa niesie wiele więcej konsekwencji, (dla przykładu: nie można wziąć pozyczki/kredytu powyżej 30 tys zł bez zadłużania drugiej strony )
Można, wystarczy mieć rozdzielność majątkową.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 09:10   #62
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale czemu nie zadeklarują lipnego małżeństwa już teraz?

Ja w ogóle nie jestem za związkami partnerskimi, tak przy okazji.

Małżeństwo cywilne i tyle. A Kościół taki czy inny niech sobie ustala własne zasady odnośnie małżeństwa kościelnego i ich sobie przestrzega wśród swoich wiernych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Z tego co widzę i słucham doniesień mniej lub bardziej plotkarskich z najbliższego otoczenia, to sporo związków małżeńskich jest zawieranych i/lub trwa tylko i wyłącznie ze względów opłacalności finansowej, a ludzie sobie żyją po swojemu.


Wiec tu akurat nic nowego.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 09:15   #63
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 09:22   #64
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Można, wystarczy mieć rozdzielność majątkową.
Jasne że można, ale zapewne doskonale wiesz że od jakiegoś czasu urzędnicy mają się baczniej przyglądać właśnie takim malzenstwom czy nie są zawierane na lipę.
Nie jest żadną tajemnicą że właśnie spory odsetek osób homoseksualnych (szczególnie panów) bierze lipne śluby z kobietami (zwykle to dobra przyjaciółka) wlasnie dla określonych benefitow.

Zresztą sam znam jedną taką parę i wcale się z tym nie kryją

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Ach i żebyście mnie źle nie zrozumiały. Gdyby byla możliwa instytucja małżeństwa dla par homoseksualnych to ten "znajomy" by ze swoim partnerem tego ślubu nie brał. To prosta, zwykła relacja oparta o rozrywkę. Zatem i tak i tak by wziął ślub z przyjaciółką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 09:24   #65
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

A ile jest lipnych ślubów osób hetero, np. dla uzyskania obywatelstwa? To już Cię jakoś jednak nie zajmuje.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 09:26   #66
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Jasne że można, ale zapewne doskonale wiesz że od jakiegoś czasu urzędnicy mają się baczniej przyglądać właśnie takim malzenstwom czy nie są zawierane na lipę.



raczej USy mają bool doopy, że jak przedsiębiorca zbankrutuje to małzonkowi z rozdzielnością nie da się wyszarpać wszystkiego do ostatniego grosza zarobionego przez prawnuki.
Takie zródełko niewykorzystanego dochodu do państwowej kiesy na kupowanie głosów.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 09:35   #67
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
raczej USy mają bool doopy, że jak przedsiębiorca zbankrutuje to małzonkowi z rozdzielnością nie da się wyszarpać wszystkiego do ostatniego grosza zarobionego przez prawnuki.
Takie zródełko niewykorzystanego dochodu do państwowej kiesy na kupowanie głosów.
No i? Więc napisalem, że należy uważać z lipnymi małżeństwami z rozdzielnoscia

Bo w przypadku gdy któremuś się powinie noga to prześwietla nawet lozko
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A ile jest lipnych ślubów osób hetero, np. dla uzyskania obywatelstwa? To już Cię jakoś jednak nie zajmuje.
Takie przecież już od dawna są scigane i są pod lupa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-11-21 o 09:36
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-21, 09:45   #68
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
No i? Więc napisalem, że należy uważać z lipnymi małżeństwami z rozdzielnoscia

Bo w przypadku gdy któremuś się powinie noga to prześwietla nawet lozko
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



No chyba niewiele poza tym, ze raczej chodzi jak zwykle o pieniądze a nie poglądy na cokolwiek innego.


Ale przynajmniej mogłoby byc dość wesoło, jakby urzędnicy przystąpili do weryfikowania prawdziwości małżeństwa, biorąc pod uwagę co ludzie w klasycznych małżeństwach wyprawiają i jak różnie ze sobą w nich zyją.


Jeszcze dodam, ze tez nie rozumiem bolu tyłka o obywatelstwo.
IMO, jak osoba chce do nas przyjechac i _PRACOWAC_ to z automatu powinna dostawać obywatelstwo przynajmniej czasowe, razem z otrzymaniem legalnej pracy.

Pare obostrzen by się przydało w celu eliminacji sprytków, ale ci co chca przyjechac i normalnie zyć pracując, powinni byc wrecz noszeni na rekach a nie że im się robi pod górkę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-11-21 o 09:50
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 09:48   #69
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale przynajmniej mogłoby byc dość wesoło, jakby urzędnicy przystąpili do weryfikowania prawdziwości małżeństwa, biorąc pod uwagę co ludzie w klasycznych małżeństwach wyprawiają i jak różnie ze sobą w nich zyją.
Kamerki w każdym polskim domu! Niech się przyjrzą jak ludzie żyją i zdecydują co z tym zrobić.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 09:55   #70
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Kamerki w każdym polskim domu! Niech się przyjrzą jak ludzie żyją i zdecydują co z tym zrobić.
Przypomnę że to domena filozofii raju jakim są socjalistyczne państwa.
1984 nie wziął się znikąd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 10:01   #71
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A ile jest lipnych ślubów osób hetero, np. dla uzyskania obywatelstwa? To już Cię jakoś jednak nie zajmuje.


Ślub nie daje polskiego obywatelstwa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-21, 10:13   #72
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
1984 nie wziął się znikąd
2019 też nie[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87351205]Ślub nie daje polskiego obywatelstwa.[/QUOTE]Przecież nie automatycznie. Ale ułatwia
http://biuletynmigracyjny.uw.edu.pl/...losci%E2%80%A6
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 10:15   #73
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Przypomnę że to domena filozofii raju jakim są socjalistyczne państwa.
1984 nie wziął się znikąd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie ma to jak przywoływać Orwella, który był zagorzałym socjalistą.


I nie, 1984 nie traktuje o "socjalistycznym raju", a o dyktaturze i wypaczeniach.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 10:20   #74
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Z tego co widzę i słucham doniesień mniej lub bardziej plotkarskich z najbliższego otoczenia, to sporo związków małżeńskich jest zawieranych i/lub trwa tylko i wyłącznie ze względów opłacalności finansowej, a ludzie sobie żyją po swojemu.


Wiec tu akurat nic nowego.
No to co zmienią związki partnerskie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Ale w ogóle to halo.

Edanowi przeszkadza miganie się od podatków lipnym związkiem partnerskim, a sam ma lipną firmę w Czechach i tam się rozlicza.

Halo, halo, chorągiewka poglądowa znów atakuje wątek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No chyba niewiele poza tym, ze raczej chodzi jak zwykle o pieniądze a nie poglądy na cokolwiek innego.


Ale przynajmniej mogłoby byc dość wesoło, jakby urzędnicy przystąpili do weryfikowania prawdziwości małżeństwa, biorąc pod uwagę co ludzie w klasycznych małżeństwach wyprawiają i jak różnie ze sobą w nich zyją.


Jeszcze dodam, ze tez nie rozumiem bolu tyłka o obywatelstwo.
IMO, jak osoba chce do nas przyjechac i _PRACOWAC_ to z automatu powinna dostawać obywatelstwo przynajmniej czasowe, razem z otrzymaniem legalnej pracy.

Pare obostrzen by się przydało w celu eliminacji sprytków, ale ci co chca przyjechac i normalnie zyć pracując, powinni byc wrecz noszeni na rekach a nie że im się robi pod górkę.
Ja rozumiem ograniczanie wydawania obywatelstwa tylko w krajach, w których jest więcej chętnych niż istniejących miejsc pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 10:24   #75
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No to co zmienią związki partnerskie?
Limonka, ja Tobie odpowiem jak ja to widzę. Pewnie nic, ale jest to etap pośredni do równości małżeństwa bez względu na płeć. W pewnych warunkach takie zmiany politycznie warto przeprowadzać raczej etapami niż za jednym zamachem.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 10:26   #76
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Limonka, ja Tobie odpowiem jak ja to widzę. Pewnie nic, ale jest to etap pośredni do równości małżeństwa bez względu na płeć. W pewnych warunkach takie zmiany politycznie warto przeprowadzać raczej etapami niż za jednym zamachem.
A czytałaś, do czego się odniosłam?

Skoro ludzi i tak oszukują według cavy, żeby podatki zmniejszyć, to co zmienią związki partnerskie, że dalej będą oszukiwać, tylko z kimś innym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 10:26   #77
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
Nie ma to jak przywoływać Orwella, który był zagorzałym socjalistą.


I nie, 1984 nie traktuje o "socjalistycznym raju", a o dyktaturze i wypaczeniach.
Tak, Orwell byl socjalista. Anytkomunistycznym socjalista wbrew wielu wielu innym socjalistom uważającym ZSRR za ziemię obiecana socjalistow. Doskonale wiesz, a jak nie wiesz to trudno, że Orwell opisywal na podstawie aktualnej rzeczywistości. I w jego mniemaniu wypaczony socjalistyczny raj jakim był ZSRR. Przypomnę że Orwell opisywal nie jakis abstrakcyjny totalitaryzm tylko ten opowiedziany mu przez Czapskiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-11-21 o 10:27
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 10:31   #78
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A czytałaś, do czego się odniosłam?

Skoro ludzi i tak oszukują według cavy, żeby podatki zmniejszyć, to co zmienią związki partnerskie, że dalej będą oszukiwać, tylko z kimś innym.
Jeżeli o to chodzi, to faktycznie nic. Natomiast pisałaś przedtem, że nie jesteś za związkami partnerskimi. Też skomentowałam, że mogą być uznawane jako etap pośredni.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 10:31   #79
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A czytałaś, do czego się odniosłam?

Skoro ludzi i tak oszukują według cavy, żeby podatki zmniejszyć, to co zmienią związki partnerskie, że dalej będą oszukiwać, tylko z kimś innym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Nic nie zmienią jeśli o to chodzi, ludzie w swojej masie, zawsze będą szukać sposobu na wykorzystanie systemu. I zawsze znajdą.
Im bardziej będzie system posiekany na możliwości i wersje, tym więcej ludzie znajda dziur i wyszarpią lewych korzyści.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-21, 10:35   #80
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No to co zmienią związki partnerskie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Ale w ogóle to halo.

Edanowi przeszkadza miganie się od podatków lipnym związkiem partnerskim, a sam ma lipną firmę w Czechach i tam się rozlicza.

Halo, halo, chorągiewka poglądowa znów atakuje wątek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Ja rozumiem ograniczanie wydawania obywatelstwa tylko w krajach, w których jest więcej chętnych niż istniejących miejsc pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czy ja napisałem że mi przeszkadza że ludzie kombinują? Nie.
Przeszkadza państwu, i w związku z tym kombinatorzy ryzykują. Zresztą jak we wszystkim.
Jeśli ktoś łamie prawo, to musi się liczyć że może zostać złapany.
Powtórzę raz jeszcze - ja nie jestem przeciw zawieraniu przez pary homoseksualne związków partnerskich. Jestem przeciw powszechnemu ubezpieczeniu i przeciw patogennemu ubezpieczaniu partnera z własnego ubezpieczenia.
Pozostała część moze sobie każda parka, trójka, czwórka czy jak kto chce - sporządzić u Notariusza. Absurdalne ewentualne argumenty że odwiedzać kogoś może tylko rodzina powinny być likwidowane przez odpowiedni papier od Notariusza potwierdzający daną relacje towarzysko-finansowa partnerów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 10:42   #81
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Jeżeli o to chodzi, to faktycznie nic. Natomiast pisałaś przedtem, że nie jesteś za związkami partnerskimi. Też skomentowałam, że mogą być uznawane jako etap pośredni.
Tak. Ale mnie przyznanie komuś "etapu pośredniego" w prawach człowieka mocno śmieszy.

Dziwię się, że Ciebie nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 10:46   #82
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Eveen Pokaż wiadomość
Zyjemy w czasach gdy bycie LGBT nie jest juz prawie zadnym tabu nawet w Polsce, jakby się władza i kościól nie starały. Gejem moze byc twoj kolega z roku, pracy, twoje dziecko i twój wnuk albo siostrzeniec. Tak samo osoba biseksualną, lesbijką czy osobą trans. I jest coraz wiecej przypadkow gdy rzeczywiscie tak jest i nikt sie z tym nie ukrywa prowadząc normalne życie. Spoleczenstwo samo powoli zaczyna odczuwać dysonans pomiedzy pomyjami wylewanymi na takie osoby przez prawicowe media a ich codziennym obrazem w realu. Robienie z takich osób wroga narodu ma też średnią skuteczność bo geje nie porywaja nikomu dzieci z domów, nie zabierają nikomu pracy ani kamienic, generalnie są nieszkodliwą i słabo odczuwalną grupą społeczna żeby realnie wkurzyć kogoś poza ortodoksami. Cała nagonka jaka jest pod ich adresem nadal żywi sie społeczna niewiedzą i im bardziej bedzie absurdalna, tym mocniej padnie.
Oczywiście, że tak. Moja 9 letnia córka regularnie pyta o te sprawy. Ostatnio np pytała jak zwraca się dziecko do rodziców w przypadku kiedy ma dwóch ojców

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87347904]A jak ja idę z mężem za rękę i przed nami biegnie nasza pocieszka, to też ujawniam, w jaki sposób uprawiam seks?[/QUOTE]Niektórzy mają brudne myśli i dla nich To pewnie jest jakiś znak. Zwykli ludzie nie zastanawiają się jak kto uprawia seks

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 10:51   #83
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak. Ale mnie przyznanie komuś "etapu pośredniego" w prawach człowieka mocno śmieszy.

Dziwię się, że Ciebie nie.
A ja się dziwię, że nie zauważasz że w historycznym rozwoju zawsze były etapy w czymkolwiek; w prawach kobiet, prawach LGBT+ i tak dalej. Wybory do sejmu w Polsce w 1989 były częściowo wolne, bo 65% mandatów miały zagwarantowane PZPR, ZSL i SD. Rozumiem, że też Cię to śmieszy.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 10:55   #84
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A ja się dziwię, że nie zauważasz że w historycznym rozwoju zawsze były etapy w czymkolwiek; w prawach kobiet, prawach LGBT+ i tak dalej. Wybory do sejmu w Polsce w 1989 były częściowo wolne, bo 65% mandatów miały zagwarantowane PZPR, ZSL i SD. Rozumiem, że też Cię to śmieszy.
Tak, dość mocno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 11:07   #85
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski, cz.2.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
2019 też niePrzecież nie automatycznie. Ale ułatwia
http://biuletynmigracyjny.uw.edu.pl/...losci%E2%80%A6


Nie, nie ułatwia. Pobyt to jest coś zupełnie innego, niż obywatelstwo. Jedyne, co ono tak naprawdę daje, to że takiego nie deportują, aczkolwiek jak wyjdzie i nie będzie miał zezwolenia, wizy lub zaproszenia, to już nie wjedzie z powrotem. Na gołym zezwoleniu na pobyt też nie popracuje, chyba, że ktoś nie chce pracować, albo chce tylko na czarno.

A ten artykuł jest stary i sprzed obecnej ustawy.

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2019-11-21 o 11:23
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 11:28   #86
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87351470]Nie, nie ułatwia. Pobyt to jest coś zupełnie innego, niż obywatelstwo. Jedyne, co ono tak naprawdę daje, to że takiego nie deportują, aczkolwiek jak wyjdzie i nie będzie miał zezwolenia, wizy lub zaproszenia, to już nie wjedzie z powrotem. Na gołym zezwoleniu na pobyt też nie popracuje, chyba, że ktoś nie chce pracować, albo chce tylko na czarno.[/QUOTE]Tak, ułatwia:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20120000161/U/D20120161Lj.pdf
Z ustawy o obywatelstwie polskim:

Za obywatela polskiego uznaje się:
1) cudzoziemca przebywającego nieprzerwanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej co najmniej od 3 lat na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub na podstawie prawa stałego pobytu, który posiada w Rzeczypospolitej Polskiej stabilne i regularne źródło dochodu oraz tytuł prawny do zajmowania lokalu mieszkalnego;
2) cudzoziemca przebywającego nieprzerwanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej co najmniej od 2 lat na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub prawa stałego pobytu, który:
a) pozostaje co najmniej od 3 lat w związku małżeńskim zawartym z obywatelem polskim lub
b) nie posiada żadnego obywatelstwa

Wynika z tego, że cudzoziemcy mający obce obywatelstwo ale pozostający w małżeństwie z obywatelem Polski nie muszą legitymować się dochodem ani tytułem prawnym do zajmowanego w Polsce mieszkania. Jeżeli znasz późniejszą ustawę znoszącą ten stan prawny to podaj link do niej na oficjalnych stronach Sejmu
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 11:46   #87
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Tak, ułatwia:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20120000161/U/D20120161Lj.pdf
Z ustawy o obywatelstwie polskim:

Za obywatela polskiego uznaje się:
1) cudzoziemca przebywającego nieprzerwanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej co najmniej od 3 lat na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub na podstawie prawa stałego pobytu, który posiada w Rzeczypospolitej Polskiej stabilne i regularne źródło dochodu oraz tytuł prawny do zajmowania lokalu mieszkalnego;
2) cudzoziemca przebywającego nieprzerwanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej co najmniej od 2 lat na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub prawa stałego pobytu, który:
a) pozostaje co najmniej od 3 lat w związku małżeńskim zawartym z obywatelem polskim lub
b) nie posiada żadnego obywatelstwa

Wynika z tego, że cudzoziemcy mający obce obywatelstwo ale pozostający w małżeństwie z obywatelem Polski nie muszą legitymować się dochodem ani tytułem prawnym do zajmowanego w Polsce mieszkania. Jeżeli znasz późniejszą ustawę znoszącą ten stan prawny to podaj link do niej na oficjalnych stronach Sejmu

Ale to samo w sobie do czasu obywatelstwa nie daje możliwości pracy. Za co będzie żyć?
Poza tym w tym cytacie jest jasno napisane, że oprócz obywatelstwa musi mieć pobyt, samo obywatelstwo tego nie załatwia.
Nie wiem, jakie lewe interesy ktoś musi robić, żeby wzięcie ślubu było dla niego łatwiejsze od wynajęcia pokoju.
Pomijając kwestię nadania obywatelstwa aktualna ustawa o cudzoziemcach jest z 2013 roku. Tylko trzeba jeszcze wziąć pod uwagę wszystkie rozporządzenia, nie jestem w stanie podać wszystkich, bo tego jest dużo. W każdym razie one regulują pobyt, pracę, itp.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 12:27   #88
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Morawiecki rozszerza mały ZUS.
Tylko co z tego jak obejmie działalności mające dochód do 6 tys i przychód do 10 tys.?
Obejmie to tylko działalności które jak widać i tak ledwo zipią. Bez sensu.

Wydawało się że rząd idzie w dobra stronę ale jednak musieli coś spiep*** na finiszu.

Gdyby było to połączone z IP BOXem czyli 5% podatkiem to bym znowu założył tu działalność. A tak - bujaj się Matuesz.
Uzależnienie małego ZUSu od dochodu który jest tak mierny, że w sumie stawia pod znakiem zapytania sens prowadzenia działalności - komedia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-11-21 o 12:31
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 12:59   #89
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87351635]Ale to samo w sobie do czasu obywatelstwa nie daje możliwości pracy. Za co będzie żyć?
Poza tym w tym cytacie jest jasno napisane, że oprócz obywatelstwa musi mieć pobyt, samo obywatelstwo tego nie załatwia.
Nie wiem, jakie lewe interesy ktoś musi robić, żeby wzięcie ślubu było dla niego łatwiejsze od wynajęcia pokoju.[/QUOTE]Samo wynajęcie pokoju nie wystarcza. Jakbyś uważnie przeczytała zacytowany przez mnie fragment ustawy to doszłabyś do tego miejsca: "który posiada w Rzeczypospolitej Polskiej stabilne i regularne źródło dochodu oraz tytuł prawny do zajmowania lokalu mieszkalnego". Potrzebne są obie te rzeczy. Jak ktoś pracuje na czarno lub dorywczo to nie może się wykazać stabilnym i regularnym źródłem dochodu. Nie rozumiem po co złośliwe sugestie lewych interesów.

Oczywiście, fikcyjne małżeństwa służą głównie legalizacji pobytu, o obywatelstwie imigranci mogą myśleć dopiero w dalszej perspektywie.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 14:22   #90
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Oczywiście Pati przemilczała to, że PiS podał nowego kandydata do TK. Wieloletniego dziekana WPiA na UG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-31 15:38:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.