Grube i ciężkie włosy bez objętości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-22, 21:58   #1
chocolatebutik
Przyczajenie
 
Avatar chocolatebutik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6

Grube i ciężkie włosy bez objętości


Witam, mam problem.
Mam bardzo gęste i ciężkie włosy, które opadają bez życia
Już bardzo długo szukam sposobu/kosmetyków, które nadadzą im objętości.
Próbowałam szamponów, które mało dają, lakierów, pianek.
Stylizowałam je na szczotkę, ale efekt nie utrzymywał się długo.
Czy któraś z Was ma podobny problem? Proszę o porady, jakie kosmetyki kupić, może coś o stylizacji Błagam, ratujcie!
chocolatebutik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 23:05   #2
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

Grube gęste włosy - oklapnięte? Cięzko mi sobie to wyobrazić, myślałam że to cienkie leżą płasko na głowie.
Może stosujesz za dużo silikonów i zbyt je obciążasz? Jakich używasz szamponów, odżywek, bo jeśli są napakowane silikonami to bardzo prawdopodobne że od nich Twoje włosy smętnie wiszą.
Sama akurat mam cienkie włosy, ale problemy podobne i te różne cuda na objętość nie pomagają. Potrzeba bardziej skomplikowanych zabiegów. ;-) Tyle że Ty masz inne włosy, więc ciężko mi poradzić. Mi pomagają po prostu bezsilikonowe szampony np: Alterra, wcieranie olejków, maski typu Wax itp, po nich włosy są puszyste.
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse



Edytowane przez tosiajola
Czas edycji: 2012-07-22 o 23:08
tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 23:11   #3
chocolatebutik
Przyczajenie
 
Avatar chocolatebutik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

Używam głównie bezsilikonowych, głównie z L'Oreal professional. Teraz właśnie wszystko mi się skończyło i dlatego czekam na porady co do tego co stosować O jakich zabiegach mówisz? Tych bardziej skomplikowanych? :P
chocolatebutik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 23:18   #4
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

Cytat:
Napisane przez chocolatebutik Pokaż wiadomość
Używam głównie bezsilikonowych, głównie z L'Oreal professional. Teraz właśnie wszystko mi się skończyło i dlatego czekam na porady co do tego co stosować O jakich zabiegach mówisz? Tych bardziej skomplikowanych? :P
Mi na puszystość bardzo pomaga olej kokosowy i maska Wax do cienkich włosów (ogólnie polecam Waxa, poza tym mam kurację wzmacniającą z Joanny z rzepą i po niej też fajnie odbite u nasady wloski są.
Dobra jest też podobno maska Gloria. Wszystko do sprawdzenia na Wizażu. Ogólnie myślę że stosowanie tych bardziej naturalnych kosmetyków pomaga. Może pokażesz swoje włosy? Jak one wyglądają, jaka jest ich kondycja?
A nie masz problemów z nadmiernym przetłuszczaniem, czy coś?
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse



Edytowane przez tosiajola
Czas edycji: 2012-07-22 o 23:22
tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 23:36   #5
Melisa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 119
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

Używasz suszarki? Wiem wiem, zdrowe to to nie jest i nie powinnam polecać, ale jak już używasz, to polecam suszenie w pozycji "z głową w dół". U mnie różnica jest mocno zauważalna, a też mam grube, ciężkie, długie i trochę zbyt oklapnięte włosy.
__________________
"Wylewanie wody z dziurawej łodzi zabiera energię potrzebną na wiosłowanie."
Melisa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 23:45   #6
sheep_zonz
Rozeznanie
 
Avatar sheep_zonz
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 548
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

U mnie w zasadzie to nawet czesanie włosów z gołą w dół sprawia, że objętość jest 2x większa.
__________________
Blog młodszej siostry
sheep_zonz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 16:32   #7
patrycia90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 34
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

też mam ten problem, mam dośc długie grube włosy, aktualnie mocno wypadają i staram się je zatrzymać na głowie. Ale faktycznie to nigdy nie są puszyste, odbite od głowy, ciężko je ułożyć, bo zaraz pod wpływem ciężkości opadają i robią się proste.
również czeszę włosy z głową w dół, staram się ich nie suszyć więc to odpada
aktualnie używam tylko szamponu dermena i odżywki Alterra
patrycia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-29, 10:51   #8
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

JA polecam kosmetyki do włosów ziaja. Tanie i na moje włosy działają bardzo dobrze.
__________________
[ross_i]672249[/ross_i]
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 14:27   #9
Agnesjaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 7
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

Ja mam ten sam problem. Długie, gęste, ciężkie proste włosy, które trudno oderwać od nasady.
Suszyłam włosy z głową w dół, nic nie pomagało. W końcu przestałam w ogóle suszyć włosy i zauważyłam, że to też w jakiś sposób pomaga. Poza tym często idę spać ze spiętymi wysoko w koka włosami tak, że odstają od głowy. Rano nie są tak oklapnięte i całkiem proste. Warto też kupić odpowiedni szampon (stosowałam Syossa Volume Lift i sprawia, ze włosy są gęstsze ale nie odbite od nasady więc tego typu szamponów raczej nie polecam), najlepiej lekki. Na przykład coś delikatnego dla dzieci jak Babydream, można też Pantene Aqua Light i (nowe odkrycie) Natei z Biedronki z winogronem i trawą cytrynową.
Tak więc trzeba znaleźć odpowiedni szampon, pozostawiać włosy bez suszarki, a na mokro albo je wysoko spiąć aby odstawały od głowy lub za pomocą grzebienia na mokro oderwać je trochę od nasady. Innych sposobów chyba nie ma : /
Agnesjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 17:12   #10
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

Uważajcie na to suszenie, bo może Wam się sianko robić zamiast upragnionej objętości ; )
Spróbuj pianek do włosów. Unikaj żelów i wosków, to obciąża. Unikaj szamponów 2 w 1. Obciążają również. Osobno powinien być szampon- osobno odżywka. Odżywki nie trzymaj na włosach, ale wmasowuj.
Podczas czesania, jeżeli czeszesz, rozczesz z głową w dół.
To takie... niewielkie porady, ale mogą ułatwić choć troszku sytuacje ; )
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 17:42   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

Cytat:
Napisane przez FireWire Pokaż wiadomość
Uważajcie na to suszenie, bo może Wam się sianko robić zamiast upragnionej objętości ; )
Spróbuj pianek do włosów. Unikaj żelów i wosków, to obciąża. Unikaj szamponów 2 w 1. Obciążają również. Osobno powinien być szampon- osobno odżywka. Odżywki nie trzymaj na włosach, ale wmasowuj.
Podczas czesania, jeżeli czeszesz, rozczesz z głową w dół.
To takie... niewielkie porady, ale mogą ułatwić choć troszku sytuacje ; )
Dlaczego nie trzymać odżywki na włosach?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-29, 17:53   #12
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

Należy spojrzeć na opakowanie. Niektórzy trzymają odżywkę dłuugo, myśląc, że lepiej się wchłonie i będzie cudowny efekt. Wystarczy spojrzeć na etykietę, gdzie w 80 % odżywek jest napisane: "nałożyć, wmasować, spłukać obficie".
Chyba, że to odżywka na czas, co jest wspomniane, to wtedy ok. Masowanie włosów poprawi też ich kondycję ; )
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 18:24   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

Cytat:
Napisane przez FireWire Pokaż wiadomość
Należy spojrzeć na opakowanie. Niektórzy trzymają odżywkę dłuugo, myśląc, że lepiej się wchłonie i będzie cudowny efekt. Wystarczy spojrzeć na etykietę, gdzie w 80 % odżywek jest napisane: "nałożyć, wmasować, spłukać obficie".
Chyba, że to odżywka na czas, co jest wspomniane, to wtedy ok. Masowanie włosów poprawi też ich kondycję ; )
Większość odżywek powinna zostać co najmniej minutę na włosach. Nałożenie, wmasowanie i spłukanie to tyle samo czasu, co umycie szamponem i to raczej za krótko. Chyba, że odżywka jest emolientowo-silikonowa. Ale nawet emolienty zmiekczające włosy muszą mieć chwilę na zadziałanie.
Z tym obfitym spłukiwaniem, to też nie do końca tak. To zależy od włosów, ale każde mają swój moment (trzeba go wybadać indywidualnie), kiedy dana odżywka jest wystarczająco spłukana, żeby nie zostawić tłustych strąków, ale jeszcze jest jej na włosach tyle, żeby jednocześnie zachować jej działanie.
Z masowaniem włosów się zupełnie nie zgadzam. Po co masować coś, co jest martwe? Mokre włosy łatwiej uszkodzić.
A przy okazji przypomniał mi się jeszcze jeden szczegół: przed nałożeniem odżywki włosy trzeba osuszyć w ręczniku, bo nakładając produkt na mokre włosy, z których kapie woda, rozcieńczamy go w dużym stopniu, zmniejszając jego skuteczność.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 19:13   #14
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

Racja, zależy od włosów. A z tym wycieraniem ręcznikiem, no.. wypróbuję. Ale przyznam, że wydaje się wiarygodne. Często producenci piszą 'na wilgotne włosy' co jest różnicą między mokrymi ; )
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 07:14   #15
mandee
amandaniedrich
 
Avatar mandee
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Hannover
Wiadomości: 456
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

Ja też mam gęste i ciężkie włosy... Jedyne co mi minimalnie pomaga zwiększyć ich objętość to puder dodający objętości - nie jest perfekcyjnie, ale jednak włosy unoszą się u nasady na jakiś czas... Niestety krótki czas.
__________________
Amanda Niedrich BLOG
mandee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 20:39   #16
patrycia90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 34
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

u mnie puder sprawdza się na godzinę, góra dwie.. Poza tym włosy są za sztywne i niemiłe w dotyku. Nawet jak nabiorą struktury na długości włosów to przy skórze głowy po pewnym czasie są zwyczajnie tłuste..
__________________
zapraszam na mój blog:
http://sunshine12153.blogspot.com/

oraz na konto allegro:
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4069325



piję pokrzywę od: 24.08.2012
ćwiczę od: 20.08.2012
patrycia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 18:37   #17
misiu7007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 7
Unhappy Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

Cytat:
Napisane przez Agnesjaaa Pokaż wiadomość
Ja mam ten sam problem. Długie, gęste, ciężkie proste włosy, które trudno oderwać od nasady.
Suszyłam włosy z głową w dół, nic nie pomagało. W końcu przestałam w ogóle suszyć włosy i zauważyłam, że to też w jakiś sposób pomaga. Poza tym często idę spać ze spiętymi wysoko w koka włosami tak, że odstają od głowy. Rano nie są tak oklapnięte i całkiem proste. Warto też kupić odpowiedni szampon (stosowałam Syossa Volume Lift i sprawia, ze włosy są gęstsze ale nie odbite od nasady więc tego typu szamponów raczej nie polecam), najlepiej lekki. Na przykład coś delikatnego dla dzieci jak Babydream, można też Pantene Aqua Light i (nowe odkrycie) Natei z Biedronki z winogronem i trawą cytrynową.
Tak więc trzeba znaleźć odpowiedni szampon, pozostawiać włosy bez suszarki, a na mokro albo je wysoko spiąć aby odstawały od głowy lub za pomocą grzebienia na mokro oderwać je trochę od nasady. Innych sposobów chyba nie ma : /

Mam to samo! Stosuje ten sam szampon Sayoss oraz Babydream sporadycznie, zrezygnowałam z suszenia, bo po dłuższym takim traktowaniu puszą się i elektryzują... Również spinam koka na noc, piękne fale ale pod koniec dnia przy głowie oklapnięte... Spróbuje tego szamponu z biedronki zobaczymy, ale boje się ze jedynym rozwiązaniem jest ostre cieniowanie albo podcięcie
misiu7007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 10:23   #18
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

Bojkot na suszarki że niszczą, ale chodzicie tak z mokrymi włosami, zimno mamy w Polsce od Listopada do Kwietnia i łatwo o choroby, nie lepiej wysuszyć, wymodelować.... nie chorujecie częściej przez niesuszenie?
Ja suszę, zawsze, bez suszarki włosy mam oklapłe, dodatkowo wygładzam/podkręcam na suszarko-lokówce.
No nie wyobrażam sobie chodzić tak z mokrymi, w naszym zimnym klimacie.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 10:39   #19
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grube i ciężkie włosy bez objętości

Gdy pozwalam moim schnąć naturalnie, zawsze są oklapnięte.
Suszarka to nie takie zło
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-09 11:39:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:39.