Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-09, 19:39   #1
demitasse
Raczkowanie
 
Avatar demitasse
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 396

Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.


Witam
Dziś piszę w sprawie materaca. Moi rodzice poszukują materaca idealnego dla siebie, który będzie tak miękki że aż będą się w nim zapadać.
No i chyba znaleźli tylko niestety jest on z Jyska.

Zostałam więc poproszona o spytanie Was drogie wizażanki o Wasze doświadczenie z materacami z tego sklepu. Na ile czasu są to materce? Jak z reklamacjami w tym sklepie?

Jeżeli nie macie materaca z tego sklepu to nie uciekajcie z tego wątku.
Napiszcie proszę z jakiej firmy jest Wasz materac, jak się sprawuje, ile już ma. No i najważniejsze, czy polecacie?

Z góry Wam bardzo dziękuję.
__________________
demitasse-e.blogspot.com - bawię się
demitasse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 19:55   #2
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Cytat:
Napisane przez demitasse Pokaż wiadomość
Witam
Dziś piszę w sprawie materaca. Moi rodzice poszukują materaca idealnego dla siebie, który będzie tak miękki że aż będą się w nim zapadać.
No i chyba znaleźli tylko niestety jest on z Jyska.

Zostałam więc poproszona o spytanie Was drogie wizażanki o Wasze doświadczenie z materacami z tego sklepu. Na ile czasu są to materce? Jak z reklamacjami w tym sklepie?

Jeżeli nie macie materaca z tego sklepu to nie uciekajcie z tego wątku.
Napiszcie proszę z jakiej firmy jest Wasz materac, jak się sprawuje, ile już ma. No i najważniejsze, czy polecacie?

Z góry Wam bardzo dziękuję.
A rodzice leżeli na nim dłużej? Bo po spaniu na takim miękkim materacu mogą nieźle cierpieć.

Ja miałam do tej pory tylko materace z Ikei. Z poprzedniego ąę byłam zadowolona. Teraz mam tańszy, ma jakieś dwa lata i zaczyna być jakoś niewygodny
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 19:58   #3
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Wrażenie wielkiej miękkości, może być mylne, jeśli wcześniej mieli bardzo twarde łóżko.
My z TŻ tak mielismy. Spaliśmy praktycznie da desce, więc w sklepie materac wydawał się supermiękki. Jak się już przyzwyczailiśmy, okazał się, że mógł być miększy.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:03   #4
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Ja mam z Ikei od 6 lat, ale ja nie lubię miękkich i wybraliśmy twardy
Użytkuje się bardzo dobrze. Dzieciom też kupiłam w ikea
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:03   #5
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Cytat:
Napisane przez demitasse Pokaż wiadomość
Witam
Dziś piszę w sprawie materaca. Moi rodzice poszukują materaca idealnego dla siebie, który będzie tak miękki że aż będą się w nim zapadać.
No i chyba znaleźli tylko niestety jest on z Jyska.

Zostałam więc poproszona o spytanie Was drogie wizażanki o Wasze doświadczenie z materacami z tego sklepu. Na ile czasu są to materce? Jak z reklamacjami w tym sklepie?

Jeżeli nie macie materaca z tego sklepu to nie uciekajcie z tego wątku.
Napiszcie proszę z jakiej firmy jest Wasz materac, jak się sprawuje, ile już ma. No i najważniejsze, czy polecacie?

Z góry Wam bardzo dziękuję.
który materac wybrali Twoi rodzice?
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:04   #6
kejtiryba
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtiryba
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: miasto, które umiera
Wiadomości: 2 780
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Cytat:
Napisane przez demitasse Pokaż wiadomość
Witam
Dziś piszę w sprawie materaca. Moi rodzice poszukują materaca idealnego dla siebie, który będzie tak miękki że aż będą się w nim zapadać.
No i chyba znaleźli tylko niestety jest on z Jyska.

Zostałam więc poproszona o spytanie Was drogie wizażanki o Wasze doświadczenie z materacami z tego sklepu. Na ile czasu są to materce? Jak z reklamacjami w tym sklepie?

Jeżeli nie macie materaca z tego sklepu to nie uciekajcie z tego wątku.
Napiszcie proszę z jakiej firmy jest Wasz materac, jak się sprawuje, ile już ma. No i najważniejsze, czy polecacie?

Z góry Wam bardzo dziękuję.
Mam z Ikea, nic się z nim nie dzieje mimo, że na nim wiele się dzieje
__________________
KULINARNIE:

dyniowiec z jabłkami
kejtiryba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:06   #7
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

my mamy z Ikei, koło dwóch lat, jakiś najtańszy i nadal wszystko z nim ok
ale nie jest miękki, bo na takim byłoby mi niewygodnie spać
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 20:12   #8
2ystem1645
Zadomowienie
 
Avatar 2ystem1645
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 200
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Od miękkiego będą ich kręgosłupy boleć. Moja mam zawsze jak zaśnie u mnie na twardym to rano się podnieca, że w końcu przespała całą noc. Niech rodzice jeszcze raz przemyślą ten pomysł tym bardziej, że już co raz młodsi i sprawniejsi nie będą.
__________________


Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Gdzie Ty szukasz pomocy? Nie na porządnym forum (...), tylko w siedzibie zła - na wizażu.
2ystem1645 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:28   #9
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Oj, miękki materac to jest ryzykowny pomysł. Na chwilkę się położyć i "zapaść" jest może miło, ale spać na takim całą noc - zwykle plecy zaczynają boleć.
Ja mam z ikei materac twardy i jak dla mnie, to on jest jeszcze troszkę za miękki, mógłby być odrobinę twardszy Mamy go dopiero niecały rok, więc to że jest nadal okej nie będzie zbyt pomocne Ale cieszy mnie, że więcej osób je chwali

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2013-12-09 o 20:30
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:31   #10
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Ja tam polecam ikeę. Też chciałam miękkie łóżko, ale nie za miękkie bo później plecy bolą i poza tym to jest niezdrowe. Kupiłam takie umiarkowane - miękkie, ale nie za bardzo. Mam go od zaraz będzie 5 lat i cały czas jest jak nowy. A działy się na nim dziwne rzeczy
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:45   #11
demitasse
Raczkowanie
 
Avatar demitasse
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 396
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Cytat:
Napisane przez wewelinka Pokaż wiadomość
który materac wybrali Twoi rodzice?
Wybrali ten materac
http://jysk.pl/sypialnia/materace/ma...-s25-dreamzone

i taką matę
http://jysk.pl/sypialnia/topmaterace...ld-t65-wellpur
__________________
demitasse-e.blogspot.com - bawię się
demitasse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 21:32   #12
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Nie pamiętam jaka to firma, kupowałam go w sklepie z materacami. To co jest istotne przy wyborze materaca to to, że trzeba sobie chwilę na nim poleżeć . Sprzedawca znający się na rzeczy nie zrobi wielkich oczu widząc wylegującego się klienta. Właśnie w ten sposób się go sprawdza. Bardzo miękkie materace, w które wręcz się zapadasz, nie są wcale najlepsze, przede wszystkim nie są dobre dla kręgosłupa. Najlepiej jeśli będzie taki średnio twardy. Choć są osoby, które nie zasną na innym niż taki twardy jak podłoga.
I jeszcze jedno: aby materac służył jak najdłużej i nie miał odkształceń trzeba go co jakiś czas przewracać.

Edytowane przez lucciola
Czas edycji: 2013-12-09 o 21:34
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 21:53   #13
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

czy testowali ten materac? w sensie czy na nim leżeli- nie siedzieli - tak leżeli (dla wielu ludzi to wydaje się dziwne że trzeba się położyć a nie usiąść). Materac dobrze dobrany nie powinien być miękki; leżąc na boku linia kręgosłupa powinna być linią prostą, natomiast leżąc na plecach trzeba sprawdzić czy damy radę wcisnąć dłoń pod część lędźwiową (powinna dłoń się wsuwać z lekkim oporem). Ciężko jest doradzić materac przez internet. Ważna też jest waga użytkownika, wzrost, wiek, oraz to czy ktoś ma już problem z kręgosłupem; do tego indywidualne odczucia.
Nie zapomnijcie o dobrym stelażu z listew giętych które podnoszą elastyczność materaca. Dodatkowo dobry stelaż który posiada regulację twardości pomoże jeszcze lepiej dopasować twardość materaca.
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 23:27   #14
ladybird1122
Wtajemniczenie
 
Avatar ladybird1122
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2 832
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Ja mam prawie 10 lat materac z Janpola i niedługo będę się przeprowadzać i choć nie jest jakoś bardzo zniszczony, to chcę nowy, ale taki sam. Poleciła mi go sprzedawczyni, która od wielu lat miała taki sam i uwielbiam go Muszę tylko dokładnie dokopać się do nazwy, bo niestety dokładnie nie pamiętam. Tam materace nazywają się jak bogowie greccy/rzymscy. Ja mam materac 2-stronny( lato-zima) plus chyba jakieś rehabilitacyjne cuda i nie wyobrażam sobie mieć innego. Nie da rady łatwo się od niego odkleić i aż żal wstawać Miękkie są dobre na chwilę, ale na dłuższą metę to dramat dla kręgosłupa
ladybird1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 00:25   #15
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Miałam kiedyś styczność z materacem z Jyska - podstawowym, do pojedynczego łóżka. Bubel straszny, szybko zaczął obłazić (jak sweter - mnóstwo kuleczek), więc trzeba było go przewracać na drugą stronę (która wkrótce też zaczęła wyglądać fatalnie). Max na 2 lata
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 07:10   #16
atunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 274
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Też mam z Ikei sultana, tylko bez ramy, walnęłam ten materac na podłogę i tak śpimy. Co 6 -mcy obracam go z różnych konfiguracjach: góra na spód, z lewej na prawo i nic mu się nie dzieje. Jest raczej twardy ale nie budzę się połamana. Spanie we dwójkę nie powoduje, że czuję gdy TŻ się kręci.
atunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 07:36   #17
ivonkapiwonka
Raczkowanie
 
Avatar ivonkapiwonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 228
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Mamy w domu 2 materace z Ikea i 2 z Jyska. To sa rózne materace, ale wszystkie sprężynowe: Ikea; sułtan skrzyniowy ( zdecydowanie twardy materac, już po ok. 10 latach latach zaczynają sprężyny siadać więc są górki i dołki), drugi jakiś tani sprężynowy; nie polecam, prowizorka, rzadkie te sprężyny. Z Jyska jest ten najlepszy; taki ze stroną na zimę i na lato, chyba Plus Dreamzone S50 i ten z czystym sumieniem polecam. Drugi tańszy,Plus Dreamzone S15 ,dla mnie za miękki, ale też daje radę.

O dziwo materace z Jyska polecono mi w ...Ikea jako lepsze jakościowo.
__________________
oprócz błękitnego nieba....
ivonkapiwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 12:28   #18
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

czy rodzice do tej pory spali na tradycyjnej polskiej wersalce/rogowce/sofie? Jesli tak to miekkie lozko bedzie dla nich katorga.

Ja sobei kupilam miekki materac i nigdy w zyciu. Po kilku dluzszych nocach i porankach w lozku uciekamy z niego jak najszybciej bo bardzo plecy bola.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 13:45   #19
cosmetix
Makeup challenge winner
 
Avatar cosmetix
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Wiadomości: 6 727
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Polecam lateksowe z JANPOL. Jeśli nie stać Cię na cały lateksowy, w środku może być kieszeniowo-sprężynowy, a na zewnątrz okładzina z lateksu.
Jest wybór spośród 3 twardości. Najtwardsze są z podkładem kokosowym. Lepiej wybrać materac średnio twardy z powłoką lateksową. Wtedy jest miękki w dotyku, ale nie zapada się podczas użytkowania. Uwierz mi, zbyt miękki materac wcale nie daje komfortu spania, gdyż kręgosłup jest ułożony w nieprawidłowej pozycji.

Nie ma różnicy w komforcie spania na lateksowym i lateksowo-kieszeniowym, tylko dla tego drugiego nie możesz wybrać ruchomego stelaża. Jednak w miarę dobry materac na 2 osoby 160x200 to wydatek od 1200 zł wzywż.
http://www.konarmeble.pl/meble/100/SOKRATES_Janpol.html
Stelaż wiadomo bukowy jest najbardziej elastyczny. Warto dokupić zdejmowany pokrowiec .Pozwala to na wypranie powłoki materaca. Dłuższą żywotność możesz uzyskać przekładając stronę materaca co pół roku.

Co do łóżek, to polecam tylko drewniane. Sosnowe wystarczy, bo można dobrać wiele kolorów lakierowania. Jak kupujesz materac, w wielu firmach dostajesz zniżkę na łóżko. Lepiej kupić zestaw, oszczędzasz na kosztach transportu.
http://www.konarmeble.pl/

Edytowane przez cosmetix
Czas edycji: 2014-01-11 o 07:16
cosmetix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-10, 14:06   #20
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Ja polecam Ikeowską Beddinge wraz z tym najbardziej miękkim materacem (jak dla mnie nie jest aż tak miękki). Łóżko jest bardzo wygodne.
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 22:20   #21
jadoreparis
Raczkowanie
 
Avatar jadoreparis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 295
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Mam materac z Jyska, który był zresztą kupiony razem z łóżka, śpię na nim od roku i wszystko z nim jest w porządku Bardzo wygodny pomimo tego, że był tani.
jadoreparis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 06:37   #22
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Większość znajomych ma z IKEA i bardzo chwalą. Jysk? Miałam (tzn. jeszcze mam) i powiem tak: dwa pierwsze lata było fajnie, a potem już tylko gorzej. Materac ma w sumie ma ok. 7 lat i jest już w bardzo złym stanie. A nie był z tych najtańszych, wręcz odwrotnie (co ostatnio uświadomił mi TŻ, bo byłam w pewnym momencie pewna, że jakąś taniznę kupiliśmy). Dobra marka (w dodatku polska) do Janpol. Materace z Koła również są popularne. Ważny jest również odpowiedni stelaż pod materac, najlepiej taki, który będzie rozkładał odpowiednio naprężenia i układał dobrze materac.

Natomiast łóżko albo u jakiegoś producenta (robią nieraz na wymiar), albo u jakiegoś okolicznego, chwalonego stolarza.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-12-12 o 06:39
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 09:13   #23
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Mnie stolarz, który robił nam łóżko polecił materace z serii Adam&Ewa np. taki: http://www.kolo-materace.pl/materace...nkowy-560.html

Nie jest to, co prawda, cena z IKEA, ale przyznam, że się waham, czy nie zainwestować. W końcu kręgosłup ma się jeden.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 10:32   #24
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Cytat:
Napisane przez ladybird1122 Pokaż wiadomość
Ja mam prawie 10 lat materac z Janpola i niedługo będę się przeprowadzać i choć nie jest jakoś bardzo zniszczony, to chcę nowy, ale taki sam. Poleciła mi go sprzedawczyni, która od wielu lat miała taki sam i uwielbiam go Muszę tylko dokładnie dokopać się do nazwy, bo niestety dokładnie nie pamiętam. Tam materace nazywają się jak bogowie greccy/rzymscy. Ja mam materac 2-stronny( lato-zima) plus chyba jakieś rehabilitacyjne cuda i nie wyobrażam sobie mieć innego. Nie da rady łatwo się od niego odkleić i aż żal wstawać Miękkie są dobre na chwilę, ale na dłuższą metę to dramat dla kręgosłupa
Ja mam od trzech i mam taką samą opinię, jak ladybird Sama mam problemy z kręgosłupem i na innych materacach czuję się rano źle.
Akurat wg mnie ta firma ma świetne materace za na prawdę niewielką cenę
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 18:31   #25
sowbar81
Raczkowanie
 
Avatar sowbar81
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Wybierając materac należy pamiętać o tym, że robimy to dla naszego kręgosłupa, on jest tylko jeden Nigdy wcześniej nie byłam świadoma, że wybór materaca to tak ważna decyzja. Przekonałam się o tym jakieś 2 lata temu gdy zaczęłam miewać nieprzyjemne bóle kręgosłupa ;/ Gdy wstając rano nadal odczuwałam ból, to stwierdziłam, że koniecznie muszę kupić sobie dobry materac. Ostatecznie wybrałam mniej więcej taki jak tutaj: http://alematerace.pl/materace-sprez...tt-silver.html - znajoma mnie przekonała, że materace kokosowe są naprawdę fajne. Ten przykładowo nie jest zbyt drogi i to jest duży plus, a ponadto fajnie dopasowuje się do ciała i jest dość twardy. W sumie nie wiem jakie mają opcje inne materace, bo nie miałam z nimi do czynienia, ale ten mogę śmiało polecić, bo go używam już dłuższy czas Podobno jednak nie są najlepsze dla małych dzieci, prawda to?
sowbar81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 18:39   #26
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

przypuszczam,że wiem o jakim materacu myślą twoi rodzice.Jest b.miękki ,zrobiony z pianky poliuretanowej (bez sprężyn),miałam kiedyś taki .Swietnie na nim się śpi,za każdym razem gdy się kładłam to był jęk zachwytu nad wygodą.Ma taką wadę,że pot wchłania się i przelatuje jak woda przez gąbkę jest b.nie higienicznyMożna kupic sprężynowy i na niego nakładkę z tego poliury..cośtam.Nie liczcie na doradztwo personelu,mówią co mają wyuczone
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 10:16   #27
Mirinda22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 3
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Na pewno, nie ma się co sugerować opiniami innych. Dla jednego, wygodny będzie materac z płytą kokosu (w odczuciu jest twardy) a dla drugiego, najlepszy będzie termoelastyczny (dopasowuje się pod wpływem temperatury ciała). Ja jak wybierałam materac, to przede wszystkim czytałam różne artykuły. Np. pierwsze podstawowe pytanie, to jaki materac wybrać jeżeli chodzi o cenę. Fajny artykuł znalazłam tutaj: [link] Przynajmniej w moim przypadku to było bardzo istotne. Później, skupiłam się na tym, co jest dla mnie najważniejsze: tkanina, twardość, wymiary. A trzecim krokiem, było wybranie się do sklepu i przetestowanie różnych materacy. I to jest najlepszy sposób wg mnie . Zamawianie materaca, bo ktoś taki ma i bardzo sobie chwali, nie ma sensu. Taka moja rada

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-07-11 o 16:58 Powód: Link.
Mirinda22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 13:32   #28
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Ja wybrałam materac z pianki termoealstycznej.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins

Edytowane przez Kusum
Czas edycji: 2014-07-11 o 19:08 Powód: 1
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 20:55   #29
wilczazamiec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

Cytat:
Napisane przez ogorkowa23 Pokaż wiadomość
Zbyt miękki materac nie jest dobrym pomysłem, a efekt "zapadającego się" materaca można osiągnąć dzięki piance termoelastycznej, która też utrzymuje kręgosłup w usztywnieniu. . Ja używam i polecam bo w moim przypadku sprawuje się rewelacyjnie materac marki Bedding, piankowy Suite. Pianka termoelastyczna + pianka wysokoelastyczna spełniają moje oczekiwania co do komfortu w zupełności, a jestem osobą wymagającą.

A jeśli chodzi o osoby cięższe, takie które mają powyżej 100 kg? Czy ten materac się nadal nie zapadnie? Zastanawiam się nad nim ale wszystkie wcześniejsze się pode mną zapadały. Czytałam, że ta pianka wysokoelastyczna jest całkiem gęsta ale czy na pewno wystarczająco?
wilczazamiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 16:28   #30
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Masz łóżko ? Masz materac? Bądź człowiekiem, wejdź i doradź.

samo łóżko materacowe, a raczej materac nawet twardy w pewnym sensie jest miękki bo się ugina kiedy siadasz albo leżysz i teraz tak - masz twardy materac to nie czujesz tych desek na których on leży włożony w łóżku, jak masz miękcejszy materac to te deski są wyczuwalne kiedy leżysz czy siedzisz i to nie jest fajne bo je czujesz cały czas, te twardsze materace są trochę droższe i z czasem stają się takie miękcejsze jakby się ubijały ale nie czuć desek spod spodu, ogólnie moim zdaniem twardszy materac, może nie najtwardszy ale taki od średnio twardego wzwyż, a te miękkie raczej bym odradzał, poza tym nazwa twardy może być myląca,


Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Nie pamiętam jaka to firma, kupowałam go w sklepie z materacami. To co jest istotne przy wyborze materaca to to, że trzeba sobie chwilę na nim poleżeć . Sprzedawca znający się na rzeczy nie zrobi wielkich oczu widząc wylegującego się klienta. Właśnie w ten sposób się go sprawdza. Bardzo miękkie materace, w które wręcz się zapadasz, nie są wcale najlepsze, przede wszystkim nie są dobre dla kręgosłupa. Najlepiej jeśli będzie taki średnio twardy. Choć są osoby, które nie zasną na innym niż taki twardy jak podłoga.
I jeszcze jedno: aby materac służył jak najdłużej i nie miał odkształceń trzeba go co jakiś czas przewracać.

można sprawdzić ręką ugniatając materac - w ten sposób też wyczujesz różnice,


Cytat:
Napisane przez ogorkowa23 Pokaż wiadomość
Zbyt miękki materac nie jest dobrym pomysłem, a efekt "zapadającego się" materaca można osiągnąć dzięki piance termoelastycznej, która też utrzymuje kręgosłup w usztywnieniu. . Ja używam i polecam bo w moim przypadku sprawuje się rewelacyjnie materac marki Bedding, piankowy Suite. Pianka termoelastyczna + pianka wysokoelastyczna spełniają moje oczekiwania co do komfortu w zupełności, a jestem osobą wymagającą.

moim zdaniem nie trzeba sztucznie robić tego efektu bo nawet twardy materac osiągnie ten efekt po czasie używania go czyli siedzenia, leżenia na nim, z początku może być to mniejszy efekt, a z czasem trochę bardziej to może być odczuwalne,


twardy materac nie jest twardy, że się nie ugina - ugina się, on jest poprostu jakoś bardziej wypełniony w środku czy coś, że się nie czuje tego co jest pod nim w przeciwieństwie tego co jest pod tzw miękkim, ten nazywany twardym jest jakoś bardziej masywny ale jak usiądziecie, położycie się to poczujecie też jego miękkość

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-06-26 o 16:41
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-14 10:09:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.