jak farbowane włosy reagują na chlor? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-16, 20:51   #1
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 520
Question

jak farbowane włosy reagują na chlor?


cześć, to mój pierwszy wątek, więc może zanim przejde do rzeczy wszystkie Was pozdrowię .

chciałabym sobie zafarbować włosy a jeszcze nigdy tego nie robiłam. myślę o szamponie casting i jakimś odcieniu chłodnego brązu. często chodzę na basen, wiem że chlor wypłukuje kolor i doprowadza do szybszego płowienia, zastanawiam się jednak na ile intensywny jest ten proces, czy jeżeli przy moich szaromysich włosach będę odświeżać kolor rzadziej niż co miesiąc to czy wogóle będzie widać jakieś efekty farbowania :/. pozatym to czy jeśli moje włosy są sfarbowane na ciemny kolor to nie będzie się rozpuszczał w wodzie? (mam wizję jak płynę i ciągnę za sobą kasztanowy kilwater ). a czy na przykład na deszczu nie zrobią mi się zacieki na twarzy? i czy przy każdym myciu będę brudziła wodę przy spłukiwaniu?

zdaję sobie sprawę, że trochę panikuje, ale wolę się upewnic że na pewno nie chcę sobie zrobić krzywdy .
night prowler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 21:54   #2
gosc1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 63
Dot.: jak farbowane włosy reagują na chlor?

dolanczam sie do poprzedniczki ja mam blod kolor i nie ardzo jestem zadowolona z koloru jaki mialam po wyjsciu z wody zrobil sie zielony tracac chlodna poswiate jak temu zaradzic??
gosc1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 17:36   #3
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: jak farbowane włosy reagują na chlor?

kurcze, jasne wlosy to juz wogole nieszczescie w tym wypadku :/
night prowler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 19:49   #4
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: jak farbowane włosy reagują na chlor?

Cytat:
Napisane przez night prowler Pokaż wiadomość
cześć, to mój pierwszy wątek, więc może zanim przejde do rzeczy wszystkie Was pozdrowię .

chciałabym sobie zafarbować włosy a jeszcze nigdy tego nie robiłam. myślę o szamponie casting i jakimś odcieniu chłodnego brązu. często chodzę na basen, wiem że chlor wypłukuje kolor i doprowadza do szybszego płowienia, zastanawiam się jednak na ile intensywny jest ten proces, czy jeżeli przy moich szaromysich włosach będę odświeżać kolor rzadziej niż co miesiąc to czy wogóle będzie widać jakieś efekty farbowania :/. pozatym to czy jeśli moje włosy są sfarbowane na ciemny kolor to nie będzie się rozpuszczał w wodzie? (mam wizję jak płynę i ciągnę za sobą kasztanowy kilwater ). a czy na przykład na deszczu nie zrobią mi się zacieki na twarzy? i czy przy każdym myciu będę brudziła wodę przy spłukiwaniu?

zdaję sobie sprawę, że trochę panikuje, ale wolę się upewnic że na pewno nie chcę sobie zrobić krzywdy .
Chlor rzeczywiście wpływa na trwałosc barwnika, ale raczej nie musisz spodziewac się ciagnacej się smugi koloru. To dlatego, że taki proces zdarza się raczej niedługo po farbowaniu, kiedy nadmiar barwnika jest jeszcze nie wypłukany , zazwyczaj juz po pierwszym czy drugim myciu nie ma takiego problemu.poza tym farby dzisiejsze maja o wiele lepszej jakości barwniki niz te stare

Cytat:
Napisane przez night prowler Pokaż wiadomość
kurcze, jasne wlosy to juz wogole nieszczescie w tym wypadku :/

Tutaj chodzi o cos innego, jane włosy sa pozbawione pigmentu ( stąd ich barwa, wykluczając oczywiscie naturalne blond włosy) dlatego chlor, jako środek o mocnym działaniu poprostu je niszczy, nadmiernie wysuszając.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.