Jaki podkład/krem bb- skóra atopowa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-26, 10:01   #1
terlo_
Przyczajenie
 
Avatar terlo_
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1
Question

Jaki podkład/krem bb- skóra atopowa?


Hejka
Jestem tu nowa a także nowa w świecie kosmetyków, dlatego piszę z prośba o jakąkolwiek pomoc

A mianowicie, mam skórę tzw. atopową, skłonna do zaczerwień, podskórny trądzik, skóra jest lekko wysuszona i ma od czasu do czasu otwarte pory. Używałam podkłady jak również krem bb z serii healthy mix, ponadto max factor (face finity).
Czy mogłybyście mi doradzić lub nakierować na jakieś produkty które spełniały by swoją rolę przy mojej cerze?
Na jakie kosmetyki najbardziej zwrócić uwagę? Może któraś z Was ma taką samą cere i wskazała by tylko jakich produktów do makijażu używa? (podkładów, bazy pod makijaż)

Przetestowałam już sporo kosmetyków i żadne nie spełniają moich oczekiwań ponieważ, ważą się albo po czasie spływają z twarzy, a już mam dosyć na darmo wydawać pieniądze.
Z góry dziękuję za pomoc
terlo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-04, 10:38   #2
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Jaki podkład/krem bb- skóra atopowa?

Hej, ja co prawda nie mam skory atopowej, ale znam wszystkie problemy, ktore wymienilas. U mnie kazdy podklad czy krem bb zapycha, ciastkuje i sciaga skore - niezaleznie od ilosci czy sposobu nakladania.

Moge polecic dwie rzeczy:

1) moze podklad mineralny? Uzywalam namietnie kilka lat, mialam podklad Everyday Minerals z serii coverage. Faktycznie lepsze niz podklady drogeryjne, jest mnostwo marek na rynku - zerknij na podforum mineralow plusem jest latwosc stopniowania krycia oraz ilosc odcieni do wyboru.

2) moj absolutny faworyt - krem BB Missha RX (nie ten zwykly, tylko wlasnie RX). Nigdy w zyciu nie mialam tak genialnego produktu. Nie zapycha mnie, nalozony oszczednie nie ciastkuje, nie sciaga, a wciaz daje efekt blur, a przy normalnej ilosci Photoshopa. Nie podkresla suchych skorek. Naprawde fajny produkt - mam wrazenie, ze jest dobry dla skory, a daje swietny efekt. Mam dwa kolory: 021 (neutralny, jasnosc na poziomie Revlon 150) oraz 022 (wiecej zoltych tonow, cos jak 180 buff).

Jeszcze podpowiem: moze zmien sposob aplikacji. Ja swoj BB nakladam pedzlem (jezyczek), lekko wklepuje rekoma, a na koniec dokladnie omiatam twarz okraglym pedzlem (tak jakby stemplujac), zeby podklad dobrze stopil sie ze skora. Dziala cuda.
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-04 11:38:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.