nie mogę domyć włosów !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-10-09, 11:20   #1
blueeyes210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 4

nie mogę domyć włosów !!!


Witajcie,

Sprawa dla wielu pewnie smieszna i blaha ale ja juz nie mam sil i prosze o pomoc.

Od kilku miesiecy mam ogromny problem z “tlustymi” wlosami.Zaczne od poczatku.Na poczatku lata schudlam bardzo duzo w krotkim czasie z powodu choroby,brak apetytu itp,zlecialo 10 kg w zbyt szybkim czasie.Od tamtej pory z moich wlosow zostala polowa,sa bardzo cienkie,porwaly sie w niektorych miejscach,zrobily sie lyse placki po bokach…

Nie byloby to az tak straszne gdyby nie pojawil sie drugi problem,te wlosy sa niemozliwe do domycia!

Juz w trakcie suszenia po 2,3,a nawet 5-krotnym myciu szamponami oczyszczajacymi,one wygladaja na tluste ! Zwijaja sie w straki,najgorzej przy twarzy ,za uchem i z tylu gdzie i tak zostaly juz same “kikuty” a przetluszczone wygladaja jeszcze bardziej fatalnie.

Zrobilam chyba wszystko co mozliwe:

- zmienialam szampony1 lacznie kupilam okolo 10 nowych szamponow oczyszczajacych i normalnych

- nie stosowalam odzywek ani masek zeby sprawdzic czy to cos pomoze- nie pomoglo

-zmienilam grzebienie,szczotki na nowe

-zmienilam posciel

- nie trzymam wlosow w turbanie

- suszenie/ nie suszenie - ten sam efekt

- sposob z soda oczyszczona - nie dziala,wlosy sa takie same

- ocet jakblowy- nie dziala

- nawet poszlam z tym specjalnie do fryzjera,nic oprocz sauny na wlosy nie zaproponowala,po umyciu u fryzjera szamponem oczyszczajacym wlosy byly takie same.

- fryzjerka polecila robic peeling skory glowy wiec kupilam ten z Tolpa,peeling trychologiczny

,polecany przez wszystkich.Dzis go zrobilam i jestem zalamana.Takie mialam nadzieje, ze w koncu moze to pomoze a te wlosy znow sa w strakach 5 minut po wysuszeniu.

Juz nie wiem co jeszcze mam zrobic,codziennie musze je myc bo na drugi dzien nawet kucyka zrobic nie moge.Przez to niszcza sie jeszcze bardziej,z dnia na dzien mam ich coraz mniej.

Prosze poradzcie cos bo juz nie mam pomyslu,peeling cukrowy tez nic nie dal.

czy to przez to, ze schudlam i te wlosy zrobily sie za slabe ? nie rozumiem co jest grane.

pozdrawiam
blueeyes210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-09, 11:42   #2
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: nie mogę domyć wlosów !!!

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-09, 12:04   #3
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: nie mogę domyć wlosów !!!

Cytat:
Napisane przez blueeyes210 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Sprawa dla wielu pewnie smieszna i blaha ale ja juz nie mam sil i prosze o pomoc.

Od kilku miesiecy mam ogromny problem z “tlustymi” wlosami.Zaczne od poczatku.Na poczatku lata schudlam bardzo duzo w krotkim czasie z powodu choroby,brak apetytu itp,zlecialo 10 kg w zbyt szybkim czasie.Od tamtej pory z moich wlosow zostala polowa,sa bardzo cienkie,porwaly sie w niektorych miejscach,zrobily sie lyse placki po bokach…

Nie byloby to az tak straszne gdyby nie pojawil sie drugi problem,te wlosy sa niemozliwe do domycia!

Juz w trakcie suszenia po 2,3,a nawet 5-krotnym myciu szamponami oczyszczajacymi,one wygladaja na tluste ! Zwijaja sie w straki,najgorzej przy twarzy ,za uchem i z tylu gdzie i tak zostaly juz same “kikuty” a przetluszczone wygladaja jeszcze bardziej fatalnie.

Zrobilam chyba wszystko co mozliwe:

- zmienialam szampony1 lacznie kupilam okolo 10 nowych szamponow oczyszczajacych i normalnych

- nie stosowalam odzywek ani masek zeby sprawdzic czy to cos pomoze- nie pomoglo

-zmienilam grzebienie,szczotki na nowe

-zmienilam posciel

- nie trzymam wlosow w turbanie

- suszenie/ nie suszenie - ten sam efekt

- sposob z soda oczyszczona - nie dziala,wlosy sa takie same

- ocet jakblowy- nie dziala

- nawet poszlam z tym specjalnie do fryzjera,nic oprocz sauny na wlosy nie zaproponowala,po umyciu u fryzjera szamponem oczyszczajacym wlosy byly takie same.

- fryzjerka polecila robic peeling skory glowy wiec kupilam ten z Tolpa,peeling trychologiczny

,polecany przez wszystkich.Dzis go zrobilam i jestem zalamana.Takie mialam nadzieje, ze w koncu moze to pomoze a te wlosy znow sa w strakach 5 minut po wysuszeniu.

Juz nie wiem co jeszcze mam zrobic,codziennie musze je myc bo na drugi dzien nawet kucyka zrobic nie moge.Przez to niszcza sie jeszcze bardziej,z dnia na dzien mam ich coraz mniej.

Prosze poradzcie cos bo juz nie mam pomyslu,peeling cukrowy tez nic nie dal.

czy to przez to, ze schudlam i te wlosy zrobily sie za slabe ? nie rozumiem co jest grane.

pozdrawiam
A jaką masz skórę głowy ? Nie masz przypadkiem suchej ze skłonnością do łupieżu ?

Jeśli nie stosowałaś żadnej radykalnej diety, leków odchudzających to chudnięcie w tak krótkim czasie nie jest normalne i powinnaś iść do lekarza. Badania są wskazane.

Wbrew temu co uważa większość przy takich włosach to delikatny, nawilżający szampon z pewnością się lepiej sprawdzi. Miałam podobnie. Za 1 czy 2 razem nie widziałam żadnej poprawy, ale potem czas pomiędzy myciami włosów się wydłużał i włosy były dłużej świeże.

Unikaj sulfatów. Jeśli masz balsam do włosów to najpierw... spróbuj nałożyć właśnie balsam, tak jakbyś nakładała szampon. Zostaw go jednak na dłużej na głowie, potem spłucz.

Zerknij też tutaj
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...&highlight=sls
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...&highlight=sls
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-09, 17:33   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: nie mogę domyć włosów !!!

Włosy wciąż ci aktywnie wypadają?

Najpierw zbadaj czy nie masz żadnych niedoborów, bo jeśli masz to trzeba wprowadzić suplementację/zmianę diety. Albo jakiejś przyczyny zdrowotnej, która mogła spowodować taki spadek kg i może wpływać na skórę i włosy. Bo bez opanowanej sytuacji zdrowotnej żadne kosmetyki świata nie sprawią cudów.
Warto też udać się do trychologa.


A ogólnie to w tej sytuacji potrzebujesz paradoksalnie nie mocnego oczyszczania, a delikatności. Jakbyś do twarzy stosowała codziennie peelingi, mocne produkty do mycia i drażniące składniki aktywne to nieważne jak dobre opinie będzie zbierał pojedynczy produkt - skóra nie będzie wyglądać dobrze, a wręcz przeciwnie - zacznie się bronić. Podobnie działa skóra głowy.

Tu się dzieje zdecydowanie za dużo i za często. Nic dziwnego, że do pierwotnego problemu (abstrahując od potencjalnej przyczyny zdrowotnej: tak na logikę - włosów jak piszesz masz połowę tego co było, a skóry tyle samo. Jeśli ze skórą nic się nie działo to wydziela tyle samo sebum co wcześniej , ale teraz osiada na mniejszej ilości włosów, więc szybciej staje się to widoczne) to skóra teraz dodatkowo się broni - a broni się głównie wydzielając ochronne sebum.

Zbyt duża ilość silnych substancji myjących wysusza i podrażnia. Soda oczyszczona może wysuszyć, ocet jabłkowy podrażnić, peeling jest ok, ale nie z cukru czy kawy - ich drobinki są za duże, działanie często za mocne i niszczy mechanicznie włosy. Chociaż przy aktywnym wypadaniu zrezygnowałabym też z peelingu.

Delikatność i czas. Normalizacja skóry głowy to coś, co trwa. Nie załatwisz tego w jedno czy dwa mycia. Ale skoro obecna strategia nie działa to tym bardziej sygnał, że trzeba ją zmienić.

Myj skórę głowy tak często jak potrzebujesz - nawet i codziennie (przetrzymywanie tłustych włosów też nie jest dla niej dobre). Ale delikatnymi produktami. Warto sięgnąć po jakąś wcierkę normalizującą czy nawilżającą, bez alkoholu albo serum do skóry głowy. Coś co nawilży i ukoi.

Podstawą jesz zdrowie, czas i delikatność.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-09, 20:45   #5
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: nie mogę domyć włosów !!!

a byłaś u dermatologa?
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-10, 07:36   #6
blueeyes210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 4
Dot.: nie mogę domyć włosów !!!

Fryzjerka na ostatniej wizycie

powiedziala wlasnie, ze mam blyszczaca skore glowy .. dlatego polecila peeling.Uzylam raz ale nie widze roznicy.

Dzis znow wygladam jakbym miala olej na glowie a do prscgy zaraz trzeba isc i znow myc te klaki ehh,kazdy ranek wyglada teraz tak samo,od rana zla i poirytowana wlosami

---------- Dopisano o 07:36 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

a co do choroby to byla to zwykla infekcja gardla ale nie moglam mowic ani jesc,stad taki spadek kg,badania krwi mam ok ,wiec podejrzewam ze to od braku witamin tak te wlosy sie posypaly ale nie rozumiem skad te “przetluszczanie” sie wzielo
blueeyes210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-10, 08:31   #7
blueeyes210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 4
Dot.: nie mogę domyć włosów !!!

zobaczcie,tak wylaza te piora z kucyka,nie moge ich okielznac,musialy sie polamac w tych miejscach co zrobic z takimi wlosami ? nawet w kucyku wygladaja fatalnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 48B96F64-20E8-43E3-85F6-E9C13A3DA3EF.jpg (80,0 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 385165ED-177D-46F8-97C9-A1DD947630C9.jpg (76,8 KB, 53 załadowań)
blueeyes210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-10-10, 08:39   #8
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: nie mogę domyć włosów !!!

Miałam dokładnie to samo jak ty.
Udało mi się ogarnąć.
Chwilowo nie mam czasu na długi post, alepotem napisze co mi pomogło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-10, 10:51   #9
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: nie mogę domyć włosów !!!

->badania, lekarz endokrynolog, ginekolog, dermatolog
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-10, 11:36   #10
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: nie mogę domyć włosów !!!

Miałam tak samo jak ty.

Włosy mi się przetłuszczaly od zawsze, zawsze musiałam myć codziennie, ale ostatnie tygodnie to był dramat.

Czymkolwiek bym nie myła, to miałam po umyciu i wysuszeniu tłuste strąki. Co szampon, to gorzej. Byłam załamana z bo człowiek idzie do ludzi, myje głowę, a po wysuszeniu włosy są tłustsze, niż przed myciem 🤦🤦

W akciw desperacji przeszukałam fora o włosach i tam dziewczyny mi napisały, że na bank ma przesuszoną skore głowy i ona w obronie przetłuszcza się coraz bardziej

Poszłam za ich radą i wdrozyłam następujące działanie

- 2-3 razy w tygodniu nakładam rąk 15 minut przed myciem na skórę głowy żel aloesowy ( możesz kupić np z biedronki z bebeauty) żeby ją nawilżyć

-wlosy myjemy szamponem nawilżającym do włosów suchych ( mam z Eveline bio coś tam
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ory-glowy.html kupiłam też z biedronce)

- po myciu, na mokrych włosach, na skórze głowy możesz rozpylić wcierkę, by nawilżyć skórę głowy( ja mam z Eveline z konopiami).

Po kilku takich "setach" moja głowa jest dosłownie ukojona, nie swędzi mnie, mniej się przetłuszcza ( choc nadal muszę myc codziennie).
Włosy po umyciu są czyste i świeże.

Na końcówki nakładam normalnie jakieś serum, czasem też odżywkę podczas mycia


Z suplementów na wypadanie polecam vitabella, w zasadzie jedyny z super składem za niska cenę, chociaż polecam odwiedzić trychologa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-10, 11:50   #11
blueeyes210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 4
Dot.: nie mogę domyć włosów !!!

Khloe - a czy mialas tylko tluste przy glowie czy na calej dlugosci ? bo ja i tak i tak,mam wrazenie, ze to nie kwestia wydzielania sebum a jakies pozostalosci kosmetykow ktorych jakims cudem nie moge zmyc z tych cienkich wlosow,jak byly zdrowsze i grubsze to nie mialam tego problemu.

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Ja juz podczas mycia widze, ze wlosy sa w strakach,juz podczas mycia wiem, ze beda nieswieze ..
blueeyes210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-18, 17:36   #12
Moridan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 1
Dot.: nie mogę domyć włosów !!!

Super temat
Moridan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-24, 09:36   #13
okuni3vicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 1
Dot.: nie mogę domyć włosów !!!

hej. Mialam podobny problem. Jesli oczywiscie z twoim zdrowiem jest wszystko w porzadku, wyglada na to ze uzywasz zbyt mocnych substancji. Interesuje sie pielegnacja wlosow od roku, poniewaz wlosy byly w tragicznym stanie i tez sie szybko przetluszczaly. Sprobuj zastosowac SWIADOMA PIELEGNACJE WLOSOW. Na poczatek bardzo polecam szampon z onlybio balansujacy. Super sie sprawdza rowniez szampon z artishoq- kupisz go w kazdym rossmanie. Oba szampony są lagodne, wiec skora glowy nie bedzie podrazniona. Oczywiscie odzywki tez sa kluczowe. Polecam bardzo odzywke z onlybio humektantowa, proteinowa i emolientowa. Musisz jednak uzywac proteinowej i humektantowej na zmiane. Najlepiej abys nakladala np humektantowa badz proteinowa tak 10 min przed myciem i pozniej po tych 10 min umyla skore glowy 2 razy szamponem. Po myciu odcisnij wlosy np w bawelniana koszulke i na odcisniete wlosy naloz odzywke emolientowa na 5 min. Jesli bedziesz miec jakies watpliwosci, wpisz sobie np na tt SWIADOMA PIELEGNACJA. Dziewczyny robia mase filmow o tym. Oczywiscie peeling jest dobry ale trzeba go uzywac zgodnie z zaleceniami producenta, najlepiej raz w tygodniu. Ponizej podsylam zdjecie moich wlosow, ktore byly mega suche, kruche i tez ciagle sie przetluszczaly po roku takiej pielegnacji
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230220_222433.jpg (62,1 KB, 16 załadowań)
okuni3vicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-27, 09:33   #14
MimiMoore
Przyczajenie
 
Avatar MimiMoore
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 6
Dot.: nie mogę domyć włosów !!!

Sugerowałbym, abyś zaczęła od stosowania odżywek do włosów, które można znaleźć w sklepach z artykułami do pielęgnacji włosów. Odżywki te pomogą odżywić i nawilżyć włosy, a także zapobiegną ich przetłuszczaniu.

Jeśli chodzi o mycie włosów, możesz spróbować używać szamponu przeciwłupieżowego lub szamponu z mniejszą ilością szkodliwych składników. Możesz także spróbować użyć olejku do włosów, który pomaga wygładzić włosy i zapobiega przetłuszczaniu.

Jeśli problem nadal będzie się utrzymywał, warto udać się do dermatologa, który może poradzić Ci, jakie leczenie i pielęgnację trzeba stosować, aby Twoje włosy odzyskały dawną kondycję.
MimiMoore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-08, 13:33   #15
Dalyicy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 3
Dot.: nie mogę domyć włosów !!!

Ja też mam przetłuszczającą się skórę głowy, stosuję szampon siarczanowy (obowiązkowo) i peeling 1-2 razy w tygodniu. I ogólnie na taki przypadek są szampony głęboko oczyszczające. Moja rada to dobierać szampon do rodzaju skóry, a nie do włosów, bo jedyne, co powinien robić, to myć skórę
Dalyicy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-08, 18:01   #16
MinimaNebula
Przyczajenie
 
Avatar MinimaNebula
 
Zarejestrowany: 2023-08
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 10
Dot.: nie mogę domyć włosów !!!

Ja polecam na początek podwójne mycie głowy, potrzymanie piany na głowie 5 minut, plus lekkie odżywki do włosów.
MinimaNebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-08 19:01:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.