Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-09, 13:37   #1
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa

Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2


Zapraszam do drugiej części wątku o operacjach uszu.


Link do cz 1



https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=47609
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 16:02   #2
Ankaaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 16
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Mam takie pytanie. Operacje miałam 8.01 został założony opatrunek który mam mieć na głowie 2tyg (do 22.01)ż do ściągnięcia szwów. Uszy bolą, opatrunek uciska, drapie ogólnie bardzo nie prsyjemnie. Dzwoniłam do chirurga prowadzącego i powiedział żeby przez te 2tyg nie ruszać tego, nie zdejmować itp. Moje pytanie brzmi czy ktoś z was też miał taką sytuację? Boje się że wda się jakieś zakażenie czy coś 😬😬a szczerze mówiąc nie wiem czy dam rade wytrzymać do 22 😖
Ankaaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 14:47   #3
Izaa999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 48
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Witam, ja mam zabieg jutro , strasznie się stresuje. Mój lekarz powiedział że opatrunek zdejmuje 3-4 dobę po zabiegu , 2 tygodnie to proszę długo.
Izaa999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 15:29   #4
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ankaaxxx Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie. Operacje miałam 8.01 został założony opatrunek który mam mieć na głowie 2tyg (do 22.01)ż do ściągnięcia szwów. Uszy bolą, opatrunek uciska, drapie ogólnie bardzo nie prsyjemnie. Dzwoniłam do chirurga prowadzącego i powiedział żeby przez te 2tyg nie ruszać tego, nie zdejmować itp. Moje pytanie brzmi czy ktoś z was też miał taką sytuację? Boje się że wda się jakieś zakażenie czy coś 😬😬a szczerze mówiąc nie wiem czy dam rade wytrzymać do 22 😖
Coś jest nie tak. Ja nosiłam opatrunek przez 12 dni, ale co drugi lub trzeci dzień lekarz mi go zmieniał. Przy każdej zmianie przemywał ranę i smarował antybiotykiem. Z czasem zniknął bandaż elastyczny i został sam codofix i wtedy czułam dużą ulgę. Nie wyobrażam sobie noszenia tego turbanu przez 2 tygodnie non stop.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 15:50   #5
Izaa999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 48
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

A tzw helm ile czasu nosilas ? Mi lekarz powiedział 3-4 dni potem tylko opatrunek i opaska .
Izaa999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 18:21   #6
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Izaa999 Pokaż wiadomość
A tzw helm ile czasu nosilas ? Mi lekarz powiedział 3-4 dni potem tylko opatrunek i opaska .
Już nie pamiętam, ale chyba z 7-8.

AnkaaxxxMasz przemywać i smarować czymś miejsce szycia, zmieniać sama opatrunek? Jeśli tak, to widocznie lekarz ma akurat takie podejście. O tyle dobre, że nie musisz do niego jeździć. A jak to jest daleko, to nawet lepiej dla ciebie.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"

Edytowane przez Jenna__
Czas edycji: 2019-01-13 o 18:24
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 19:05   #7
Izaa999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 48
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Nie dokona , powiedział że hełm będę nosić 3-4 dni jadę do niego zdjąć zakłada opatrunek który trzeba zmieniać + opaska elastyczna po 2-3 godziny dziennie i do spania i po około 10-14 dniach zdejmie szwy . A tak z ciekawości ile placilyscie za zabieg ?
Izaa999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-13, 21:12   #8
Ankaaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 16
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Kazał nosić hełm przez 2tygodnie bez zdjemowania ���� po zdjęciu szwów dopiero przemywać płynem i smarować maścią :/ dziś mija 6 dzień odkąd mam go na głowie i szczerze mówiąc jeszcze jeden dzień i ocipieje �� uszy drętwieją, swędzą, opatrunek uwiera no masakra jakaś �� wgl bezpośrednio po zabiegu za uszy założył mi coś dziwnego jakby wata nasączona jakimś dziwnym preparatem która stwardniała i przypomina teraz gips? Nie wiem jak to nazwać ale jest twarde i uciska strasznie na uszy i żuchwę �� niby ma to modelować uszy.. miałyście założone coś takiego?? jutro postaram sie do niego zadzwonić i poprosić o zmianę tego opatrunku bo gdzie tam do 22 dziś dopiero 13 ..
Ankaaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 21:36   #9
Izaa999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 48
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Tak jak napisałam ja mam zabieg jutro o 13 , dam znać.
Izaa999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 22:04   #10
Ankaaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 16
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Daj znać! Mogłabyś też zapytać swojego lekarza czy można nosić opatrunek do sciagnięcia szwów���� jestem ciekawa jakie jest zdanie innego lekarza na ten temat.. Ja płaciłam 3500

Edytowane przez Ankaaxxx
Czas edycji: 2019-01-13 o 22:05
Ankaaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 23:08   #11
Izaa999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 48
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Jasne, zapytam sama jestem ciekawa skąd aż takie rozbieżności . Ja płacę 2000 ale tylko jedno ucho robię, za dwa w tej klinice biorą 3100.
Izaa999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-14, 08:03   #12
Izaa999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 48
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

A powiedzcie mi jeszcze jak powinnam się ubrać na zabieg , czy rozbierałyscie się, zostalyscie w ubraniu czy może jakis fartuszek dostalyscie.
Izaa999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 14:35   #13
Izaa999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 48
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Jestem już po zabiegu , stres był duży ale wszystko jest w porządku , sam zabieg bezbolesny jedynie znieczulenie dość nieprzyjemne. Tak jak mówiłam wcześniej helm będzie zdjęty w czwartek i zostanie opatrunek z opaska natomiast lekarz powiedział że w teorii powinno się nosi hełm faktycznie 14 dni i są lekarze którzy się tego ściśle trzymają a są tacy co robią według swojego uznania i zasad.
Izaa999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 23:16   #14
Ankaaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 16
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Dzięki za odpowiedź! Najważniejsze że już po ;-) też sie bardzo stresowałam - niepotrzebnie jak się później okazało ;-) ja dzwoniłam dziś do moejgo lekarza i aktualnie go nie ma w mieście gdzie miałam zabieg i kazał mi samej zmienić sobie opatrunek:O także chyba go zostawie tak jak jest jeszcze przez tydzień bo boje się że coś źle zrobie i szwy mi puszczą;-) a założył Ci to coś za uszy? Czy np sam kompres i na to bandaż?
Ankaaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 07:06   #15
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ankaaxxx Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź! Najważniejsze że już po ;-) też sie bardzo stresowałam - niepotrzebnie jak się później okazało ;-) ja dzwoniłam dziś do moejgo lekarza i aktualnie go nie ma w mieście gdzie miałam zabieg i kazał mi samej zmienić sobie opatrunek:O także chyba go zostawie tak jak jest jeszcze przez tydzień bo boje się że coś źle zrobie i szwy mi puszczą;-) a założył Ci to coś za uszy? Czy np sam kompres i na to bandaż?
Zmień sobie opatrunek. Nie trzymaj go przez tydzień. To naprawdę konieczne. Rana musi być przemywana na bieżąco. A zobaczysz, jaka to ulga, gdy na chwilę zdejmiesz ʼʼhełmʼʼ.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 08:41   #16
Izaa999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 48
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Chyba coś zakładał aczkolwiek nie widziałam tego , jak mi zszył już skórę to coś robił za uchem jeszcze . Teraz tez mam wrażenie jakby coś twardego było za uchem.
Izaa999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 11:45   #17
Izaa999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 48
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Muszę przyznać że koło 19 ucho dość bolało wzięłam leki przeciwbólowe i do 4 w nocy udało mi się przespać potem ból wrócił wzięłam znów tabletkę i ból jest cały czas aczkolwiek jest dość znosny. Mam nadzieję że kolejny dzień będzie lepszy. Troszkr się boje ze z czasem ucho wróci na swoją pozycję lekarz mówił że to mało prawdopodobne ale jednak... A jak u was efekt ? Jesteście zadowolone z zabiegu ?
Izaa999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 23:48   #18
Ankaaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 16
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Ja jak zobacze swoje to dam znać czy jestem czy nie😅 i jak mija drugi dzień po? Ból ustąpił?
Ankaaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 07:21   #19
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Izaa999 Pokaż wiadomość
Chyba coś zakładał aczkolwiek nie widziałam tego , jak mi zszył już skórę to coś robił za uchem jeszcze . Teraz tez mam wrażenie jakby coś twardego było za uchem.
Mnie też uciskało coś twardego w uszy i w policzki. A była to zaschnięta na gazikach krew. I chodziłam tak tylko 2 dni, a miałam dość. Jak mi się te gaziki obniżyły i wylazly spod turbanu, przycinałam te czerwone zaschnięcia nożyczkami, bo nawet pod czapką ciężko było je ukryć. Poza tym naprawdę mnie raniły.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-16, 08:01   #20
Izaa999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 48
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Właśnie miałam pytać, bo od wczoraj mam dokładnie tak samo coś się przesunelo pod opatrunkiem i strasznie uciska , właśnie takie sztywne . W nocy niestety mało spałam ucho nawet nie boli ale to coś twardego strasznie uciska :'( naszczescie jutro idę to zdjąć, boje się tego ruszać żeby szwów nie uszkodzić
Izaa999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 23:44   #21
Ankaaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 16
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Chłopak dzisiaj zmienił mi w końcu ten opatrunek😃🙈 nie wytrzymałam heh ulga cudowna, uszy wyglądają ładnie pomimo tego że są opuchnięte😃 sine jakoś szczególnie nie są, ale zauważyłam że jedno, które było bardziej odstące przylega ładnie całe do głowy a drugie u góry trochę odstaje.. I płatki uszu też lekko odstają w obu ale jak po paru tyg odejdą całe troche od głowy to powinno się to wyrównać chyba?
Ankaaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 08:03   #22
Izaa999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 48
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Ja właśnie za godzinkę idę zmienić opatrunek mam nadzieję że będzie lepiej, ucho nie boli ale to coś sztywnego tak uwiera i gniecie że spać nie mogę w nocy :-( dobrze że robiłam tylko jedno ucho :-D co do tego że ucho bardzo przylega lekarz mówił że przez pewien czas po zabiegu tak będzie że skóra i szwy ściskają to ucho blisko głowy ale jak wszystko się dobrze wygoi to ucho się wyrówna .
Izaa999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 17:57   #23
Blanka98765
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 10
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Dobrze, żeby uszy po zdjęciu tego "hełmu" zobaczył lekarz. Miałam wykonywany zabieg w zeszłym roku. Przeszłam piekło. Też lekarz kazała mi nosić opatrunek tydzień czasu bez sprawdzenia co tam się dzieje. Ból był potworny i ucisk, bolała mnie strasznie głowa. Po tygodniu, po zdjęciu tego dziadostwa okazało się że mam krwiak na jednym uchu. Ale doktor to bagatelizowala i powiedziała że to ucho sie żagli tylko potrzebuje czasu. Wdalo sie zakażenie i miałam zapalenie malzowiny, która wyglądała strasznie - Wielka, czerwona, spuchnieta. Ucho mnie piekło, było ciepłe. Dopiero po miesiącu dostałam antybiotyk od innego lekarza, i maści. Kilka miesięcy zanim ucho zaczęło jakoś normalnie wyglądać. Dlatego przestrzegam, żeby godzić się na taki "hełm" na tydzień albo dwa. Lekarz powinien na drugi.dzień po zabiegu zobaczyć uszy, przemyć, idąc ewentualnie antybiotyk, żeby się nic nie wdało. Miałam zabieg w Gdyni w Laguna Estetica u dr Kondej. Szczerze odradzam! To co przeszłam, ile łez wylałam, ile zdrowia straciłam i kasy na leczenie, żeby te uszy jakoś wyglądały - to.tylko ja wiem. Sprawdzajcie dokładnie lekarz, pytajcie i jeśli coś budzi wasze wątpliwości to szukajcie innego.
Blanka98765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 20:01   #24
Ankaaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 16
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

O matko współczuję 😱 nastarszyłaś mnie😅 mojego lekarza nadal nie ma w mieście dopiero we wtorek je zobaczy ale chłopak dzisiaj poluzował mi opatrunek i mówił że pomimo opuchnięcia nic się z nimi nie dzieje i że się goją ładnie.. Płatki trochę się mi odparzyły i swędzą poza tym jest ok
Ankaaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 04:38   #25
Izaa999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 48
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Wiesz nie chcę cię straszyć ale mój lekarz to zmienił mi opatrunek profesjonalnie , wiem że sama nawet w połowie bym tego tak nie zrobiła, trzymał ręką cały czas ucho przy głowie przemył ranę a na koniec przykleił specjalnymi plastrami ucho do głowy tak aby nie miało szans się poruszyć i kazał trzymać ręką robione ucho przy myciu włosów lub zmianie opaski bawełnianej bo taka teraz nosze. Więc uważaj bardzo na uszy żeby nie okazało się że zabieg nie do końca się uda a lekarz umyje ręce. Za tydZien w czwartek idę zdjąć szwy do tej pory 24/ dobę muszę nosić opaske i oczywiście jeśli się coś będzie działo mam pisać sms do lekarza i przyjść .
Izaa999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 17:51   #26
Blanka98765
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 10
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Przemywaj octeniseptem. Najlepiej spryskać cale uszy, przód i tył. Można też posmarować maścia tribiotic, jest antybakteryjna. Jeśli jest coś nie tak z malzowina uszna, to od razu widać. I potwornie boli. Jeśli swedzi to znaczy że się wszystko goi. Najważniejsze, że już nie masz tego " hełmu". Życzę zdrowia i pięknych uszu. Potrzeba na to czasu, ale jak już będziesz mogła normalnie wyjść z domu w związanych włosach to jest najpiękniejszy moment i wspaniałe uczucie 😊
Blanka98765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 09:48   #27
Izaa999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 48
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Dokładnie , zakładaj opaskę pamiętaj że trzeba w niej spać i do zdjęcia szwów nosić cały czas to jest bardzo ważne aby uszy ładnie się zagoiły i zostały w tej pozycji w której trzeba . Jak najmniej kombinuj przy uszach i daj znać jak tam uszy .
Izaa999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 11:18   #28
Ankaaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 16
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Dziękuję za wsparcie jesteście kochane;-* 😍 przemywam borasolem i smaruje detreomycyna przepisal mi je lekarz, swędzi okropnie ale to znak ze się goi😃 głowe dalej owijam bandażem ale dziś chyba już założę opaskę jak będę je przemywać, boje się tylko że mi się obsunie w nocy czy coś ale no zobaczymy;-) pozdrawiam
Ankaaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 11:39   #29
Izaa999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 48
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Ja noszę opaske taka zwykła bawełniana szeroką na 5 cm i nic się nie osuwa także możesz śmiało założyć jest dużo wygodniejsza niż bandarze. Mnie też strasznie swędzi ale to dobrze. Troszkę szwy uwierają ale da się przeżyć.
Izaa999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 22:25   #30
Ankaaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 16
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Po zdjęciu bandażu strasznie dziwne uczucie tak jakby te uszy sie odklejaly i miały wrócić zaraz do swojego poprzedniego wyglądu😅 miałyście tak? Mam na głowie opaskę ale mam wrażenie że słabo ona uciska uszy.. Powinna jakoś mocno? Może to ze względu na to że bandaż był mocniej ściśnięty i teraz mi sie tak wydaje..
Ankaaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-12 08:50:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.