Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie! - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-07-15, 17:32   #1921
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Britnay, moze przemyslcie montaz przez monterów ze sklepu? Im to zajmie pol dnia i kuchnia bedzie gotowa
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 17:57   #1922
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Britnay, moze przemyslcie montaz przez monterów ze sklepu? Im to zajmie pol dnia i kuchnia bedzie gotowa
Tym bardziej, że w razie W reklamacja bez większego problemu. Nieco wyższy koszt, ale jednak spokojniejsza głowa.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 18:21   #1923
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Wszystkie meble jakie mam w mieszkaniu, składam razem z mężem (byłam młoda i zdrowa), myślę, że z montażem mebli sobie poradzi. Tylko tu nie chodzi o same meble. Przenosimy zlew (trzeba wezwać fachowca, umówić się na termin), przenosimy też gaz i podłączamy zmywarkę. Dodatkowo mąż będzie malował ściany, sufit, kaloryfer i dodatkowo musi wykafelkować miejsca pod okapem, bo przenosimy płytę gazową. Nie wiem czy będzie miał urlop na czas remontu.
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2022-07-15 o 18:26
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 18:59   #1924
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Szafy, szafeczki, biurko itd tez skręcałam po pracy, ale kuchnie montowali nam panowie, bo oni robią to ultra szybko. Nam przy montazu po trochu po pracy zeszloby kupe czasu. Jak masz armageddon w mieszkaniu z okazji tego remontu to czasem warto zaplacic, zeby po prostu bylo szybciej.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 19:41   #1925
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Szafy, szafeczki, biurko itd tez skręcałam po pracy, ale kuchnie montowali nam panowie, bo oni robią to ultra szybko. Nam przy montazu po trochu po pracy zeszloby kupe czasu. Jak masz armageddon w mieszkaniu z okazji tego remontu to czasem warto zaplacic, zeby po prostu bylo szybciej.
Montaż chyba kosztuje 2000-3000zł? Wolę przecierpieć a za tą kwotę kupić garnki (tefal ingenio- cały komplet 1000zł) które łatwiej się przechowuje w jednej szufladzie, będę miała do nich łatwiejszy dostęp (nie schylam się, więc te całkiem dolne szafki odpadają, jestem niska więc górne też odpadają, nie potrafię stanąć na palcach) i mozna je myć w zmywarce (boli mnie kręgosłup od mycia), chciałam kupić silikonowe, składane formy z tefala do ciast, tart i muffin, które zajmują mało miejsca, pojemniki do przechowywania żywności silikonowe składane jana niezbędnego, obrotową półkę do lodówki z ikei, aby mieć dostęp do produktów do których się nie sięgam. Za tą kwotę wolę dostosować kuchnie która jest bardzo małych rozmiarów do mojej niepełnosprawności, chce mieć dostęp do produktów, których wcześniej nie mogłam swobodnie używać.
Będzie ciężko, to na pewno. Ale niesamowicie cieszę się na tą kuchnię. Ten remont bardzo poprawi komfort mojego życia.
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2022-07-16 o 08:08
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-17, 16:35   #1926
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
O przeróbkę rurek poproszę spółdzielnie, nie będe wynajmowała innych fachowców. Tego nie ma dużo. Zamówiłam kuchnię Brw- Verdi, składaniem i montażem zajmie się mąż.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bardzo jestem ciekawa opinii o jakości mebli BRW, bo zaczynam brać je pod uwagę.
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Obejrzałam na spokojnie katalog kuchni na zamówienie z BRW i stwierdzam, że tam, gdzie byliśmy, to mieli dosyć ubogą i chaotyczną tą wystawkę. Musimy się do Katowic przejechać. Za montaż biorą coś koło 15%, co dla mnie jest kwotą do przełknięcia. Do teściów przyjechała pani na pomiar i wszystko im doradziła, ale mają dosyć prostą kuchnię - taki "tramwaj" podłużny. Na razie rozważam ich fronty pokryte folią PVC, bo na fornir zdecydowanie nas nie stać, a i lakierowane nie są mi potrzebne do szczęścia. Oczywiście najtańsza opcja pt. laminat również jest brana pod uwagę.

Zbieramy się w sobie, aby wybrać się do Ikea i Agata Meble, tylko to trzeba zrobić na tygodniu, bo w weekend to nas tłum stratuje. To trzeba na spokojnie. Wdech - wydech na samą myśl.
Też obejrzałam katalog BRW online i w grupie tych tzw. na wymiar (nie robią o nietypowych wymiarach, to tylko większy wybór frontów) mają świetne kolory, dużo odcieni średnich szarości , gdzie w innych marketach są albo bardzo jasne, albo ciemny grafit. No i wolę wydać pieniądze w polskiej firmie.
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Białe kuchnie są niezmiennie modne, "czyste" i to takie dość bezpieczny wybór. To samo szarości. Więc mnie to nie dziwi. Generalnie nie potępiam.

Mnie się podobają zielenie, granaty, w takich naturalnych odcieniach, jak również "kolory drewna". Chciałabym, żeby kuchnia nie była szara (to modne, bezpieczne, boję się, że mnie skusi ten bezpieczny wybór). Na razie projekt robiłam "na szaro" bo na planerze Ikea nie ma jakichś ciekawych kolorów lub są od razu dość ciemne, mocne. Natomiast pochodzimy, popytamy, niech nam coś doradzą kolorystycznie.
Oglądaliście jeszcze inne kuchnie w marketach czy małych firmach?
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Dlatego podkreślam facetowi, któremu wysłałam wstępny projekt, że proszę o jego rady i wtrącenia, bo ja się nie znam. Ma prawo mi poradzić, że np. tu lepiej szuflady, zamiast szafki lub odwrotnie. I tak dalej. Rodzajów cargo też jest przecież kilka. Tylko coś widzę po nim, że to chyba typ pt. jak sama nie pokażę paznokciem co do milimetra i nie powiem, że tak i tak, to sam z siebie niewiele wykrzesa. A sam wręcz się narzucił, że tak, chce wstępny projekt, szybko szybko, on podpowie, on doradzi, on nie zdradzi. Także jestem ciekawa co on tam wygłówkuje, bo dostał bardzo szczegółową rozpiskę. Czy czytanie ze zrozumieniem jest jego mocną stroną, czy okaże się, że tylko spojrzał na obrazek i tyle. Na razie wielce się dziwił, że czemu blat TAK WYSOKO, bo on zawsze to ludziom robił dużo niżej. Także nie mam wielkich złudzeń, ale traktuję to jako pierwsze koty za płoty plus może pozytywnie mnie zaskoczy. Plus nie umiał przejść do porządku dziennego nad faktem, że na planie, który akurat wtedy miałam były lekkie dekory na szafkach (podsyłając zresztą dałam napis "gładki front mat"). Zmieniłam mu ma gładkie. Jeżeli mi wyskoczy z tekstem czemu zielone, a wspominałam o granacie, to chyba już nie odpiszę.

Przy okazji mi się przypomniało, aby poprosić go o zdjęcia jakichś kuchni, które już wykonał. To mi da obraz z czym i kim mam do czynienia.

Za to z majstrem współpracuje mi się - tfu tfu - bardzo dobrze. Pochwalił, że przewidziałam kilka ważnych rzeczy, w tym gdzie gniazdka, gdzie prąd, co z rurami itd. Ma rozpiskę wymiarów, odległości. Mógł sobie dzięki temu wszystko fajnie zaplanować. Oczywiście nie omieszkałam powiedzieć, że dziewczyny z forum doradzały.

Ciekawy odcinek kanału "Wnętrza Zewnętrza" o nieprzemyślanych rozwiązaniach. Tu akurat na wynajmie, ale chyba każdemu się zdarzyły takie błędy w swoim mieszkaniu / domu:
https://www.youtube.com/watch?v=u5W0wz2OA24
Macie jakieś informacje od stolarza?
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021


Edytowane przez _hiver_
Czas edycji: 2022-07-17 o 16:37
_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-17, 23:03   #1927
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
(...)
Macie jakieś informacje od stolarza?
Echo. A tak mu się spieszyło. Ale sezon urlopowy, ładna pogoda. Może działkuje, czy coś. Na razie mu się nie przypominamy. Nie lubię aż tak popędzać ludzi.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-07-19, 11:32   #1928
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

dziewczyny, chciałam zmienić oświetlenie w kuchni. Kuchnia wąską, nie mogę mieć długiej lampy bo nie otworzę szafki. Musi być coś płaskiego. Dodatkowo chciałam dać lampę nad stolikiem. Co proponujecie? Może jakieś punkty świetlne natynkowe, albo plafon? A nad stolik wiszącą lampę?
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 12:05   #1929
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
dziewczyny, chciałam zmienić oświetlenie w kuchni. Kuchnia wąską, nie mogę mieć długiej lampy bo nie otworzę szafki. Musi być coś płaskiego. Dodatkowo chciałam dać lampę nad stolikiem. Co proponujecie? Może jakieś punkty świetlne natynkowe, albo plafon? A nad stolik wiszącą lampę?
Mozesz zrobic 2-3 ledowe płaskie plafony, zalezy od dlugosci ciągu.
Nad stolem mozesz zrobic wiszącą lampe, chyba ze nad stolem planujesz jeszcze jakas szafke wiszącą, ktora moglaby przeszkadzac.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 12:34   #1930
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

A czy lepsze są ledowe punkty czy z żarówkami?
IMG_7129.jpg
IMG_7128.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2022-07-19 o 13:39
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 13:02   #1931
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

To juz zalezy co wolisz i na jaką dlugosc lampy mozesz sobie pozwolic. Jedno i drugie rozwiazanie ma plusy i minusy.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-19, 13:39   #1932
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
To juz zalezy co wolisz i na jaką dlugosc lampy mozesz sobie pozwolic. Jedno i drugie rozwiazanie ma plusy i minusy.
długość lampy?
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 14:00   #1933
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Tak
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-20, 11:29   #1934
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Pan stolarz nadal ma problem. Bo on MUSI WIEDZIEĆ co ja chcę. Przecież mu przesłałam bardzo szczegółowe "co ja chcę" plus w pewnych miejscach dałam opcję "chcemy się doradzić, czy tu ma być takie cargo, czy takie". Przesłałam mu zdjęcia tego, co nam się podoba, co widzieliśmy. Tam zresztą cudów nie ma - kilka szafek z cargo wysuwanym na oleje, przyprawy i jedna z rejsem na garnki. On ma tylko zrobić pomiar i mi powiedzieć ewentualnie "pani, tu się to jednak nie zmieści, trzeba dać nieco inną szafkę narożną". I oki, zrozumiem. Przecież wystarczy mi w tym momencie podać przedział cenowy, że opcja 1 to tyle kasy, a opcja 2 to tyle kasy i wybieram na co mnie stać. Zaczynam mieć wrażenie, że on by chciał nam rzucić jakąś niezłą sumką, ale trochę się boi, trochę się waha, czy nie powiemy od razu "nie, to ja dzięki". W ogóle się nie odniósł do przesłanego planu, tylko jeszcze uszczegółowić. Ja nie wiem co mam uszczegółowiać. Tam jest już tak rozpisane dokładnie, że majster jakoś bez problemu z tym planem śmiga po przyszłej kuchni i robi gniazdka, przyłącza, rury itd. Na razie odbiłam piłeczkę i mu napisałam wprost, aby określił które dokładnie punkty na planie są dla niego niejasne i co dokładnie chce mieć uszczegółowione. I że naprawę naprawdę ma nam podać jakieś opcje cenowe, bez strachu - WIEMY, że kuchnia musi kosztować swoje. Tylko chcemy wiedzieć ile mniej więcej.

Zmęczyłam się, a dopiero 12:00.

Z racji tego, że nie mam ani ogródka, ani balkonu, zaczęłam myśleć o elektrycznym kompostowniku. W ileś tam godzin z resztek organicznych kompost. Na pewno coś takiego chciałabym docelowo mieć, aby zmniejszyć ilość wyrzucanych odpadków, a jednocześnie nie zasmradzać kuchni. Problemem są filtry do tego ustrojstwa. Co kilka miesięcy wydatek kilku stów. Mam nadzieję, że z czasem to będzie tańsze plus pojawią się jakieś zamienniki. Na razie oczywiście nie inwestuję w to pieniędzy. Czemu wszystko musi kosztować krocie, jak człowiek chce być bardziej eko?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-07-20 o 11:32
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-20, 12:01   #1935
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

U nas wjechała wreszcie zrobiona na wymiar, ogólnie strzelam w ciemno że w zyciu byśmy nie złożyli tak ładnie dobranej z gotowych mebli.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-21, 04:33   #1936
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Midziak Pokaż wiadomość
U nas wjechała wreszcie zrobiona na wymiar, ogólnie strzelam w ciemno że w zyciu byśmy nie złożyli tak ładnie dobranej z gotowych mebli.
czyli nie dobrała byś tak dobrze szafek z modułowej kuchni, czy byś nie złożyła mebli?
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-21, 11:58   #1937
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Midziak Pokaż wiadomość
U nas wjechała wreszcie zrobiona na wymiar, ogólnie strzelam w ciemno że w zyciu byśmy nie złożyli tak ładnie dobranej z gotowych mebli.
Zechcesz się pochwalić zdjęciami, czy wolisz nie?

Heh, tak jak podejrzewałam: jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Pan "od kuchni" odpisał, że on to nie wie, czy my taką cenę, którą on ma na myśli zaakceptujemy, bo teraz to wszystko podrożało, bla bla bla. Lanie wody przez pół emaila. Coś czuję, że mógł mieć jakąś nieprzyjemną sytuację z klientami, że może umówili się na jakąś kwotę, ostatecznie wyszło więcej i poszedł dym. Albo bada mój poziom desperacji. Odpisałam mu bardzo krótko, że przedstawi nam zakres cenowy lub nie - jego wybór. My mamy dużo miejsc, do których możemy iść. I że oczywiście czekam na jakieś odniesienie się do mojego projektu. Nie będę przecież prosiła na kolanach, żeby koleś wykonał swoją pracę.

Ps. Kurczę, nie wiem, może my tak biednie wyglądamy, czy coś.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-07-21 o 14:08
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-21, 14:26   #1938
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Wybrałam sobie kolor na ściany z duluxa. W jaki sposób można pomalowac kaloryfer w tym samym kolorze co ściany? Czy w takiej castoramie doleją mi pigmentu do takiej farby?
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-21, 14:35   #1939
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Wybrałam sobie kolor na ściany z duluxa. W jaki sposób można pomalowac kaloryfer w tym samym kolorze co ściany? Czy w takiej castoramie doleją mi pigmentu do takiej farby?
Kaloryfer lepiej malować specjalną farbą (chyba dokładniej to emalią) do tego przeznaczoną. Aż tak bym się nie przejmowała kolorystyką, co jednak trwałością farby i jej przeznaczeniem.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-21, 17:46   #1940
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Kaloryfer lepiej malować specjalną farbą (chyba dokładniej to emalią) do tego przeznaczoną. Aż tak bym się nie przejmowała kolorystyką, co jednak trwałością farby i jej przeznaczeniem.
zawsze sama dodawałam pigmentu - tak na oko- ale jednak wolałabym aby to był identyczny kolor. Tylko jak to zrobić?
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-21, 19:08   #1941
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
zawsze sama dodawałam pigmentu - tak na oko- ale jednak wolałabym aby to był identyczny kolor. Tylko jak to zrobić?
To rzeczywiście może w Casto, czy innym budowlanym doradzą. A z kaloryferem udało się coś ustalić?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-24, 17:07   #1942
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Pan stolarz nadal ma problem. Bo on MUSI WIEDZIEĆ co ja chcę. Przecież mu przesłałam bardzo szczegółowe "co ja chcę" plus w pewnych miejscach dałam opcję "chcemy się doradzić, czy tu ma być takie cargo, czy takie". Przesłałam mu zdjęcia tego, co nam się podoba, co widzieliśmy. Tam zresztą cudów nie ma - kilka szafek z cargo wysuwanym na oleje, przyprawy i jedna z rejsem na garnki. On ma tylko zrobić pomiar i mi powiedzieć ewentualnie "pani, tu się to jednak nie zmieści, trzeba dać nieco inną szafkę narożną". I oki, zrozumiem. Przecież wystarczy mi w tym momencie podać przedział cenowy, że opcja 1 to tyle kasy, a opcja 2 to tyle kasy i wybieram na co mnie stać. Zaczynam mieć wrażenie, że on by chciał nam rzucić jakąś niezłą sumką, ale trochę się boi, trochę się waha, czy nie powiemy od razu "nie, to ja dzięki". W ogóle się nie odniósł do przesłanego planu, tylko jeszcze uszczegółowić. Ja nie wiem co mam uszczegółowiać. Tam jest już tak rozpisane dokładnie, że majster jakoś bez problemu z tym planem śmiga po przyszłej kuchni i robi gniazdka, przyłącza, rury itd. Na razie odbiłam piłeczkę i mu napisałam wprost, aby określił które dokładnie punkty na planie są dla niego niejasne i co dokładnie chce mieć uszczegółowione. I że naprawę naprawdę ma nam podać jakieś opcje cenowe, bez strachu - WIEMY, że kuchnia musi kosztować swoje. Tylko chcemy wiedzieć ile mniej więcej.

Zmęczyłam się, a dopiero 12:00.

Z racji tego, że nie mam ani ogródka, ani balkonu, zaczęłam myśleć o elektrycznym kompostowniku. W ileś tam godzin z resztek organicznych kompost. Na pewno coś takiego chciałabym docelowo mieć, aby zmniejszyć ilość wyrzucanych odpadków, a jednocześnie nie zasmradzać kuchni. Problemem są filtry do tego ustrojstwa. Co kilka miesięcy wydatek kilku stów. Mam nadzieję, że z czasem to będzie tańsze plus pojawią się jakieś zamienniki. Na razie oczywiście nie inwestuję w to pieniędzy. Czemu wszystko musi kosztować krocie, jak człowiek chce być bardziej eko?
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Zechcesz się pochwalić zdjęciami, czy wolisz nie?

Heh, tak jak podejrzewałam: jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Pan "od kuchni" odpisał, że on to nie wie, czy my taką cenę, którą on ma na myśli zaakceptujemy, bo teraz to wszystko podrożało, bla bla bla. Lanie wody przez pół emaila. Coś czuję, że mógł mieć jakąś nieprzyjemną sytuację z klientami, że może umówili się na jakąś kwotę, ostatecznie wyszło więcej i poszedł dym. Albo bada mój poziom desperacji. Odpisałam mu bardzo krótko, że przedstawi nam zakres cenowy lub nie - jego wybór. My mamy dużo miejsc, do których możemy iść. I że oczywiście czekam na jakieś odniesienie się do mojego projektu. Nie będę przecież prosiła na kolanach, żeby koleś wykonał swoją pracę.

Ps. Kurczę, nie wiem, może my tak biednie wyglądamy, czy coś.
Ciekawa jestem, jak potoczą się Wasze dalsze kontakty z tym człowiekiem, ale wydaje mi się, że mu się nie chce analizować tego, co mu wysłałaś, do tego zbyt konkretne masz oczekiwania.

Miałam kiedyś do czynienia z firmą od szafek na wymiar, niektórzy z nich inaczej rozumują niż wygląda marketowe planowanie szafek i zliczanie elementów , tzn. że metr zabudowy góra dół to kwota od-do, a potem klient wybiera zgodnie z tym, na co go stać, fronty i blaty z wzornika, uchwyty i wyposażenie, układ szafek ustaliło się na jedynym spotkaniu po pomiarach, bez żadnego tam rozkminiania i doradzania, to ich nudzi albo nie ogarniają, nie poruszają kwestii zmian np. przyłączy, żeby było wygodniej itd. Oczywiście u nas było duże opóźnienie, 5 terminów montażu, bo oni tacy zarobieni, a podejrzewam, że priorytetem były najdroższe zamówienia a nie kolejność podpisania umowy, nasza kuchnia była średniej wielkości i w środku przedziału cenowego.
Postanowiłam wszystkie następne kuchnie sama planować i tylko kupować szafki z usługą montażu.

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Wybrałam sobie kolor na ściany z duluxa. W jaki sposób można pomalowac kaloryfer w tym samym kolorze co ściany? Czy w takiej castoramie doleją mi pigmentu do takiej farby?
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
To rzeczywiście może w Casto, czy innym budowlanym doradzą. A z kaloryferem udało się coś ustalić?
, najlepiej pytać od razu pracownika z działu farb, żeby pomógł znaleźć ten odcień w farbach do grzejnika.
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021


Edytowane przez _hiver_
Czas edycji: 2022-07-24 o 17:08
_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-26, 13:55   #1943
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

W castoramie powiedzieli, ze dobiorą odpowiedni pigment i maszyna wymiesza, tylko nie wiem czy komputerowo dobierają, czy tak na "oko"?

Czy ktoś ma kuchnię BRW? Potrzebuje wewnętrzny wymiar kosza cargo. Czy zmieści mi się tam deska o długości 45 cm?
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-26, 14:29   #1944
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Pewnie po prostu sprawdzą odcien na probce/naklejce z wzornika takim urządzeniem, moga wyjsc np 2-3 propozycje wg NCS czy RAL, ty wy wybierasz ktory konkretnie i maszyna sama dobiera pigment.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-29, 05:12   #1945
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Dziewczyny, kuchnia dopiero za 25 dni, mam czas na myślenie i wymyśliłam nowy projekt, który niestety zakłada, że producent BRW zgodzi się na dokonanie zmian w zamówieniu. Czy warto wojować z producentem? Nie mam pojęcia, czy mam w ogóle jakiekolwiek szanse? Chodzi o zamiane dwóch szafek wiszących po 45 cm na 60cm i 30 cm. Co myślicie? Projekt nr 1. czy projekt nr 2?

(przypominam, że w słupku będzie nablatowa zmywarka, kompaktowy piekarnik 45 cm a zlew jest wielofukcyjny tzn. dopasowane akcesoria min. deska do krojenia pozwalają wykorzystać zlew jako przedłużenie strefy roboczej)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuchnia5.jpg (173,6 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kuchnia4.jpg (158,2 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 295224837_1465583200555351_5332901964977747378_n.jpg (47,4 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 296243570_1095664788018354_8665991831002957797_n.jpg (80,3 KB, 19 załadowań)
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2022-07-29 o 05:29
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-29, 06:30   #1946
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Najlepiej do nich zadzwonic i spytac jak to wyglada. Np w ikei moglabys po prostu kupic nowe szafki i zwrocic te, ktorych juz nie chcesz. Moze tutaj jest tak samo
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-29, 06:41   #1947
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Najlepiej do nich zadzwonic i spytac jak to wyglada. Np w ikei moglabys po prostu kupic nowe szafki i zwrocic te, ktorych juz nie chcesz. Moze tutaj jest tak samo
czy warto? Lepszy ten projekt?
Wiem, że nie ma zwrotów, ale to byłaby zmiana zamówienia.
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2022-07-29 o 07:37
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-29, 15:01   #1948
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Hmm, mnie się chyba bardziej podoba projekt z pierwszego od lewej zdjęcia.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-29, 15:26   #1949
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Wg mnie szafka wisząca 30 cm bedzie niewygodna plus wizualnie gorzej
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-29, 15:39   #1950
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Ta szafka musi być niższa, niż inne, bo tam jest jakiś wylot wentylacji?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-18 15:55:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.